PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] pety/zwierzątka


Rian
23-03-13, 13:11
Wpadłem na pewien pomysł nawiązujący do tego (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=5492) tematu.

Mianowicie mamy w altaronie summony, które na pewnym poziomie stają się nieprzydatne. W ich miejsce można wprowadzić pety. Polegałoby to na tym że musielibyśmy iść wykupić peta, następnie za pomocą czaru cośtam "nazwa towarzysza moglibyśmy go sobie przywołać. A po ponownym wpisaniu odwołać. Po śmierci musielibyśmy zapłacić za niego ponownie, ew odczekać i zapłacić ponownie. Miałyby one swoje specjalne umiejętności. Propozycje petów:

Kamienny Obrońca- miałby dużo życia i leczyłby się. Używałby czaru Zew Odwagi, tak więc mag/zwiadowca mógłby stać i nie otrzymywać obrażeń od mobka.

Przeklęta Dusza- paraliżowałby. Przydatny dla wojownika w przypadku mobów uciekających.

Anielski Opiekun- leczyłby właściciela, może nie tak jak mag duchowny ale zawsze jakoś.

Pety rozwijałyby się wraz z graczem, oczywiście przydatne byłyby raczej w walce z mobkami bo w pvp szybko by padały. Kupowalibyśmy je od npctów (anielski opiekun od duchownych, kamienny obrońca od elementalistów, przeklęta dusza od nekromantów). Wiem, że podałem troche miało przykładów.

sidexxx
23-03-13, 13:14
altaron ma być grą drużynową a nie że biegasz sobie z petem który bloczy ci wszystko albo dobija albo leczy, kiedyś ktoś wpadł na taki fajny pomysł z wolnymi zwierzętami jucznymi że mogłby by one być przyzwane i niosły by nasz bagaż.

Rian
23-03-13, 13:16
One miałyby pomagać, a nie zastępować graczy. Nie uleczą cię jak mag duch. Nie zadadzą dużych obrażeń.

Tyrond
23-03-13, 13:45
Ma to sens przy pewnych ograniczeniach, np że takiego peta można wykorzystywać tylko 5h tygodniowo.

tomakeo
23-03-13, 13:55
Tak jak już mówiłem, pety w altaronie to kiepski pomysł. Wyobraźcie sobie sytuację, że idziecie na polowanie w np. 4 osoby, każdy z nich ma peta, a jeszcze magowie czasami przywołują sobie summony. Robi się taki burdel na mapie, że nie ma gdzie się ruszyć, a nie wierzę w to, że ktoś by napisał "ja chowam mojego peta, ty swojego możesz mieć".

Dodatkowo pierwszy Twój pet miałby zastąpić rycerza ? Kiepsko.
Trzeci pet miałby zastąpić sio ? Kiepsko kiepsko.

Serio zamiast tych petów to wolałbym wierzchowce, bo są bardziej realne od magicznego zwierzaka rzucającego czarami czy blokującego potwory.

Rian
23-03-13, 15:47
Serio magowie przywołują summony na h lvlu ? A ja myślałem że 90% mocniejszych mobków zdejmie je z czarów obszarowych

pozer89
13-04-13, 09:09
Nie po to jest opcja edytuj żebyś nabijał post za postem,tu powinien być pet na forum, który wskazuje takie opcje takim czarmanderom jak Ty.

Zenon von Wons
13-04-13, 10:40
Serio zamiast tych petów to wolałbym wierzowce, bo są bardziej realne od magicznego zwierzaka rzucającego czarami czy blokującego potwory.

Chodzące 10 piętrowe budynki? Ciekawy pomysł Ele haha xD