PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Altaron nowej Generacji! - reset postaci i utrudnienia


Magic1
03-03-13, 19:26
Witam. Altaron mógłby być o niebo lepszy niż teraz. Jest załatwy , zbyt łatwy więc można powiedzieć że jest to zwykły otsik ze zmienionymi grafikami.
Co z tego że są misie skoro każde pięcioletnie dziecko może je rozwiązać?
Proponuję następujące rzeczy :

RESET POSTACI - jest to poważna sprawa. To prawda, że być może odejdzie spora liczba graczy ale za to przyjdą nowi.
No lajfy i tak zostaną.

po 2 Utrudnienia zrobić serwer Tak trudnym, aby 100 lvl było bardzo trudno wbić.

adrianos20
03-03-13, 19:29
Jestes nowym graczem, masz 3 lata ;] Wcnisnij w grze alt +F4

Wicked
03-03-13, 19:29
HAHAHAHAHAHA, dowcipnisiu, miesiąc za wcześnie! :D

Magic1
03-03-13, 19:31
gram tu od początku altaronu , widze co sie dzieje altaron zmierza do tego że na serwie zostanie Thali oraz jej przydupasy, a także garstka no lajfow a na pvp tylko exorit.
Nuda moim zdaniem powinno sie tak zrobić, i zacząć od nowa.

Smile1
03-03-13, 19:57
Od poczatku? Zarejestrowales sie w 2013. Masz 7 postow.

Kosiara
03-03-13, 20:03
Od poczatku? Zarejestrowales sie w 2013. Masz 7 postow.

"Naiwni Ci, którzy oceniają po dacie rejestracji konta."

© 2013, Eksiu

Smile1
03-03-13, 20:39
Kieruje się tematem ;).

Ryzy
03-03-13, 20:42
Reset postaci Tak! ale nie teraz administracja kiedys powiedziała ze ten altaron co teraz jest to wersja beta myśle ze w momencie wejscia nowego klienta była by to bardzo dobra opcja ;)

Dark Fury
03-03-13, 20:59
Popieram w 100% pana wyżej.

Uiop
03-03-13, 21:40
Administracja również powiedziała, że resetu nie będzie.

jasiek50
03-03-13, 22:04
ja jestem za resetem postaci i znacznym utrudnieniem rozgrywki.

Rian
04-03-13, 17:23
Dla mnie temat trochę z dupy. Przyszedł, napisał "zróbcie utrudnienia bo gra jest za łatwa" i poszedł. Bez propozycji tych utrudnień.
Resetowi mówię NIE. Administracja pisała, że resetu nie będzie. Slythia chyba nawet gdzieś kiedyś dość dawno napisała, że w przypadku zmian aktualnie istniejące postacie zostaną przystosowane, o ile się nie mylę. Zresztą, popatrzcie na takiego Irvizza. Dobra, jest nołlajfem, siedzi i expi, ale poświęcił dużo czasu aby wbić ten level. Inny wysokopoziomowi gracze także.

Niestety, wprowadzenie utrudnień teraz mija się z celem, bo dogonienie takiego Irvizza stanie się niemożliwe. Tak więc całemu tematowi i propozycji mówię NIE.

Tyrond
04-03-13, 17:30
Znowu ten reset. Pomijając wyjątki o reset krzyczą noobki które fakt iż są z lvl do tyłu zwalają na to, że zaczęli później grać. A to jest gówno prawda! Wystarczy trochę pograć, a nie "pograć" jak to w większości przypadków wygląda, i można się bez problemów przebić. A nawet jak ten ich krzyk wygra i będzie reset, to minie pół roku i sytuacja będzie podobna. Wytworzy się grupa hlvl a Ci krzykacze o reset dalej będą low lvl, nie minie rok a będą tracić do większości graczy 50+lvl a do czołówki 100+lvl.

Wicked
04-03-13, 18:06
Rozumiem reset i intencje dla ludu, któremu się nudzi i nie ma co robić. Ale czemu mają cierpieć ludzie z poziomem pokroju 50-60? Co dopiero coś odkryli, dopiero coś zdobyli, a tu wała, bo ma zaczynać od nowa. Czemu? Bo ktoś miał takie widzimisię. Jedni jak widać potrafią nabić ten lvl i nie marudzić. Byłem pierwszym rycerzem z 100 lvlem na npvp. I mnóstwo ludzi, których nawet nicków nie widziałem, bez problemu mnie dogoniło. ;)

Kosiara
05-03-13, 03:36
A nawet jak ten ich krzyk wygra i będzie reset, to minie pół roku i sytuacja będzie podobna. Wytworzy się grupa hlvl a Ci krzykacze o reset dalej będą low lvl, nie minie rok a będą tracić do większości graczy 50+lvl a do czołówki 100+lvl.

Dlatego niektóre gry korzystają z ladder systemu (lub innych wariacji). Krzyku brak, postacie po okresie ligowym są przenoszone na non-ladder a w/w się resetuje. No i zawsze można założyć od 0 postać na non-ladderze.

Wilk syty, owca cała... Tylko w przypadku Altaronu brakuje graczy do czegoś takiego :P

Yossarian
05-03-13, 20:09
To jest swietny pomysl, reset, nowy system zrobic, utrudnic gre aby dzieci przestaly grac bo to plaga, wogole ALTARON mialbyć na swoim autorskim kliencie a nie na tibi wiec co sie dzieje ? Mialbyc jak najszybciej wydany ? Zadnych sluchow ? Z poziomu robienia biznesu to administracja ssie niestety...

Smile1
05-03-13, 20:18
Po pierwsze, przeczytaj wszystkie zapowiedzi servera, bo twoje wypowiedzi sa na poziomie blatu.Po drugie, mien pretensje do Ilopa, nie do Adminiatracji.Po trzecie, proponuje, zaloz wlasny server, zbij krocie i napisz algorytm na autobana dla dzieci. Moze wstapie zaspamowac pw.

Tyrond
05-03-13, 22:25
Widzę że nadworny troll i nieogar wrócił. A było tak pięknie na forum bez Ciebie.

@Kosiara
Mógłbyś jakoś wyjaśnić działanie tego ladder systemu?

Kosiara
07-03-13, 22:28
Odsyłam do dokumentcji np Diablo 2 na BN. Zbyt dużo omawiania, anyway zakończenie laddera winno kończyć się jakimś rozdaniem nagród czy coś w ten deseń, po czym postacie są przenoszone na nonladder i tam już na lajcie gra bez niczego.

Na ladder wchodzą osoby, które chcą coś wygrać.

amindos
08-03-13, 23:29
Hmmmmm sam temat jak dla mnie jest bez sensu, to iż rozgrywka na wysokim poziomie jest łatwa-przyznaje szybko można zarobić, wbić poziom. Jestem jak najbardziej za utrudnieniem tego lecz czy reset postaci jest potrzebny? czy byłby dobrym rozwiązaniem? Uważam iż niestety jest to pomysł chybiony. Nie wszyscy z nas mają czas aby wbijać po 1-2 lvl-e dziennie. Niektórzy pracują,uczą sie na wyższych uczelniach i może nie mają ochoty zaczynać wszystkiego od 0. Ja naprzykład na pvp wbijalem mój 117 lvl magiem około 1,5 roku(oczywiście mając spore przerwy) aktualnie nie mam czasu grać tyle co kiedyś (praktycznie w ogóle nie mam czasu) więc czułbym sie troszeczke poszkodowany resetem postaci z powodu czyjegoś widzi mi sie. Jeżeli sam odkrywasz zadania (i sam je rozwiązujesz), szukasz nowych lokacji do zdobywania doświadczenia, nie czytasz poradników kiedy rozdać jakieś PN to rozgrywka wcale nie jest taka łatwa jaką sie wydaje. Pamiętam swoje początki , grając około 2-3h dziennie 40 lvl wbijałem ponad miesiąc katując bandytów i przemytników swoim słabym magiem. Więc może wystarczy troszke wejść w tą grę a nie rzucać jakieś pomysły które mijają sie z celem. Nie po to wszyscy z nas stracili tyle czasu na gre aby od nowa dać szanse ludziom którzy potrafią spędzić 5-7h expiąc. Sam powolutku odkrywałem rozwiązywałem zadania, namęczyłem sie, aby coś osiągnąć więc czemu ma mi to być odebrane?

grek
09-03-13, 22:38
taa zróbcie reset teraz gra 10 ludzi a potem bedzie 5 gralo w tym sg/mg xd

Dragonfly
15-03-13, 13:42
Ludzie którzy mówią że "stracili tyle czasu na grę, " "męczyli się..."// STRACILI? Gdzie tutaj strata? Gra to czysta przyjemność, więc nie ma powodu się martwić o miło spędzony czas.
MĘCZYLI? jak się męczycie grając, to po co gracie? żeby się męczyć? <LOL> to zupełnie dziwne. Skoro się męczysz, to robisz coś na co wogóle nie masz ochoty.

Reset jest potrzebny, jednak nie będzie go. Bo po co reset? Zostawmy jak jest i brnijmy dalej , RÓBMY tak jak wszyscy.
Resetu nigdy nie będzie, bo administracja woli trzymać się sztywnych konceptów , gdzie oczywiście altaron rozwinie się trochę, ale nie tak jakby mógł.

Tyrond
15-03-13, 14:16
Reset nie jest potrzebny bo tylko pogorszy sytuacje. Nie chodzi mi tutaj o graczy którzy mają wysoki i po tym odejdą. Ale po resecie minie pół roku i będzie niemal taka sama sytuacja. Ci co byli hlvl będą hlvl(troszkę w uszczuplonym składzie), dojdzie do nich garstka nowych hlvl i do hlvl dojdzie jeszcze mniejsza garstka z tych co chcą resetu. Obecne low lvl dalej będą low lvl z tym, że wtedy nie będą mogły żyć w kłamstwie, że taka sytuacja jest spowodowana późniejszym rozpoczęciem gry. Zrozumieją, że są zerami i skończą grę. Po za tym po resecie sami gracze będą wypędzać nowych graczy. Rozpocznie się wyścig szczurów i większość pokaże swoje prawdziwe twarze, jakimi to są zawistnymi bestiami, frajerami itd itp. Dlatego też po resecie bym odczekał minimum te pół roku i dopiero wtedy wrócił do Altaronu, o ile reset nie zdążyłby go rozwalić.

sadysta
15-03-13, 14:21
Poprzyłazili z orsh otsów, bo to tam takie rzeczy mają miejsce,
i chcą reset charów, banda poj*bów ;)
W żadnym porządnym MMORPG nie ma czegoś takiego jak restart charów,co najwyżej konta są usuwane w przypadku nieaktywności/cheatowania. Więc ludzie którzy pragną restartu są po prostu n00bami w najbardziej pejoratywnym znaczeniu tego słowa :)
Nawet gdyby restart miał miejsce, to i tak byście za pare miesięcy chcieli kolejnego.. xd

Dragonfly
15-03-13, 14:28
Tyrond. Możliwe że była by taka sytuacja, jednak gdyby administracja zrobiła utrudnienia było by inaczej.
Sadysta. "Większość MMORPG", tak dlatego wszystkie są takie same i polegają na tym samym.
Altaron mógłby wybić się z szeregu szeregowców.

sadysta
15-03-13, 14:37
@up
Pisałem ogólnie co myślę o takim rozwiązaniu jak restart charów.Nie ważne w jakiej grze.
Hehe wybić. Altaron to póki co* marny plagiat tibii, z pozmienianymi grafikami i "fabułą" kończącą się na 70-100 lvlu..

Dragonfly
15-03-13, 14:46
No i chyba na zawsze będzie tym plagiatem .

Agri
15-03-13, 14:48
W każdej normalnej grze, jest ograniczenie lvlowe, które na obecną chwilę mogłoby zostać wprowadzone do Altaronu, na powiedzmy 3-6 miesięcy na 200 lvl, a potem co update limit ten zwiększałby się co ustaloną ilość lvli, dajmy na to 20 lvli co update.

Dragonfly
15-03-13, 14:50
Agri popieram ^

Didrika
15-03-13, 15:48
Tia.. i co robić po osiągnięciu tego lvla, nie ma nic do roboty poza expieniem, w grach, które owe ograniczenie posiadają można zająć się czymś innym, a w altaronie eh...

sidexxx
15-03-13, 16:51
właśnie Didrika, nigdy nie rozumiałem po co te limity lvl w grach 0.0

Kosiara
15-03-13, 17:26
Zauważ, że większość(90%?) udanych produkcji z gatunku MMO je posiada.

cewix
15-03-13, 17:36
@Kosiara ,dlatego osobiście w nie nie gram ^^

tomakeo
15-03-13, 18:56
Zauważ, że większość(90%?) udanych produkcji z gatunku MMO je posiada.

Posiada i jest to dobre rozwiązanie, pod warunkiem że gra właśnie się nie kończy po wbiciu tego maksymalnego poziomu. Zazwyczaj w takich grach stawia się na pvp 1vs1, 2vs2, 4vs4 itd. Oczywiście też bossowie, swoiste "taski", gromadzenie jakichś punktów (np. respektu) itd. potrafią urozmaicić na tyle grę, żeby ta, mimo że osiągnęło się się maksymalny poziom, mogła jeszcze dawać radość gry.

Total
15-03-13, 21:55
Jeden wielki farmazon.
Gram tu od poczatku, juz prawie dwa lata i mam to stracic bo jakis pajac [npc tak graczy nazywaja to ja nie moge] chce reset. Pokaz nick kto Ci pokaze reset na rooka.
Pozdrawiam graczy co potrafia grac a nie plakac.
Tuz Pik

Just Blue
15-03-13, 22:18
Równie dobrze ja mógłbym się skarżyć do administracji z Tibii, że dopiero co zacząłem i to nie fair i że jest mało prawdopodobne dostać się do czołówki i przydałby się reset i jakieś utrudnienia.
P.S.
Teksty typu: "A bo na rl to co innego" są zbędne.

Agri
16-03-13, 11:49
Po wbiciu maksymalnego lvla, można by zająć się skompletowaniem jakiegoś legendarnego setu, albo odblokowywałyby się jakieś solowe misje czy coś, możliwości jest wiele trzeba tylko chęci i kreatywności.

Wicked
16-03-13, 12:31
To jak mają robić takie misje dla 200 lvla czy 100, maksymalnego, to co za różnica czy zrobią dla niego czy dla takich 250+ 300+ 500+ 1000+? Bez sensu argument.

Slythia
17-03-13, 14:50
Nie .