PDA

Zobacz pełną wersję : Misja nekromantów


wojtek96
22-02-13, 15:40
16:10 Montaron: Nie wyraziłem się jasno? Masz sztylet. Dostarcz go. Ksarowi. Z gospody "Pod Żelazną Pięścią" na południu. Mam użyć *ostrzejszych* słówek?

Dostałem od niego sztylet lecz po drodze zostałem zabity przez pewnego gracza, więc go nie odzyskam, co teraz zrobić ?

sidexxx
22-02-13, 15:58
raczej nic, wbij sobie jakiś scyzoryk na +1 i zobacz czy można oddać :D

wojtek96
22-02-13, 16:00
Ok, spróbuję .

Paoli
22-02-13, 16:16
Miałem podobnie z inną misją i sądze że tu bedzie tak jak tam . czyli idz do Montarona,
jeszcze raz da ci sztylet.

wojtek96
22-02-13, 17:21
Byłem i nie dał mi, ale wbiłem na te +1 i działa. Dzięki !! :D

cinkiwonsz
22-02-13, 17:23
Nie poznał się na podróbce. Dobrze wiedzieć takie rzeczy.

Tyrond
22-02-13, 18:03
Ile nekromanci mają dodatkowych misji względem innych subprofesji?

Slythia
22-02-13, 18:37
Ile nekromanci mają dodatkowych misji względem innych subprofesji?

Tylko jedną, z solą.

Tyrond
22-02-13, 18:47
Tylko jedną, z solą.

Dobrze, że tylko jedna, ale jest ona powtarzalna i daje nie mało expa. Planowane jest danie innym subprofesjom też takich misji czy nekro dalej będzie faworyzowany?

cinkiwonsz
22-02-13, 19:12
Chyba się tam przejdę i zobaczę ile tego expa jest za kolejną porcję soli. Kiedyś postacią na ~70 lvl dostawałem ~1k expa, więc z mniejszą ilością soli niż plecak nie było sensu iść. Może coś się kiedyś zmieniło i przegapiłem. Sprawdzę.

Tyrond
23-02-13, 00:14
Z tego co mi wiadomo to takie 40-50lvl dostają po 15k expa. Może zostałem wprowadzony w błąd;)

cinkiwonsz
23-02-13, 00:27
Właśnie dlatego sprawdzę, ja tam byłem z solą z rok temu. Jeśli macie rację, to będę miał "bóla", że z 2 plecaki soli oddałem komuś. :)

Edit. 75 lvl - 15k. Możliwie. Jak nazbierać więcej i oddać hurtem, to można nieźle na tym wyjść. Jak 40-50 lvl dostają, jak piszesz, tyle samo, to mogą bić rekordy nabitych dziennie poziomów. (jak zbiorą i nakupią od graczy najpierw TIRa soli) Wychodzi na to, że trzeba to jakoś ograniczyć. Mam na myśli ilość soli oddanej dziennie. Chyba, że to też już ktoś zrobił, tylko ja przegapiłem. :p Bo kiedyś można było iść z każdą ilością i oddawać grudkę po grudce aż brakło. Żeby to sprawdzić, potrzebuję więcej soli. Czyli jutro.

Slythia
23-02-13, 06:57
Właśnie dlatego sprawdzę, ja tam byłem z solą z rok temu. Jeśli macie rację, to będę miał "bóla", że z 2 plecaki soli oddałem komuś. :)

Edit. 75 lvl - 15k. Możliwie. Jak nazbierać więcej i oddać hurtem, to można nieźle na tym wyjść. (...)

Nie można oddawać hurtem, już dawno to ograniczyliśmy.

wojtek96
23-02-13, 11:48
A skąd wziąć tę sól ?

Paoli
23-02-13, 12:22
Sól morska jest w skrzyni w Raindarze na statku.

Tyrond
23-02-13, 12:33
@Slythia
Ale ciągle można oddawać 1 sztukę co 6h. Taki nekro ma ogromną przewagę względem innych postaci nie nekromantów. Macie zamiar z tym coś zrobić?

Slythia
23-02-13, 12:58
6h, nie czasem 24? Poza tym, jest jeszcze jedno powtarzalne zdanie.

Śliski
23-02-13, 13:26
Tyrond przestaniesz kiedyś marudzić na wszystko? Jeśli coś nie jest dobre dla Twojej klasy to zaraz usunąć bądź pogorszyć. To był świadomy wybór sub-profesji. Ma być podobno różnorodność?

Soli nie da się oddawać hurtem to jest pewne. Próbowałem.

Paoli
23-02-13, 13:46
a ja mam pytanie odnosnie tego czy w tej skrzyni sól codziennie sie odrabia czy gdzie indziej można ja zdobyć?

Tyrond
23-02-13, 14:21
@Śliski
Tak wiedziałem przed wyborem subprofy że nekro mają dodatkowy quest który mogą robić co kilka h lub raz dziennie. Niby wszyscy chcemy balansu a to jest jawne faworyzowanie nekro.

@Slythia
To nie ma w sumie znaczenia czy 6h czy 24h. Jeśli już taki quest jest to powinno to być w każdej gildii. W innym razie ów quest powinien zostać zablokowany.
edit:
Sól można oddawać co 4h(przynajmniej kolega twierdzi, że co 4h oddaje).

cewix
23-02-13, 14:25
skoro mowa o 6h i o 24h to zapewne ustawione jest tak ,że quest odnawia się co 24h altarońskie ,czy własnie 6h ^^ .
Dodam ,że według pewnej strony nekromanta ma 9 questów ,gdzie np. duchowny ma ich tylko 4

Slythia
23-02-13, 15:30
Tyle, że 24h altarońskie to 4h, nie 6.

Profesje nigdy nie będą idealnie równe, nie przesadzajcie. Różnice być*muszą, nawet w przypadku duchownego - zrób misję na leczenie rycerzem a magiem.

tomakeo
23-02-13, 15:33
Magiem łatwo :P bierzesz ludzi pod dp i spamujesz mas resa.

cewix
23-02-13, 15:51
Hmm, napewno? Jak czekałem na karawane to z tego co zaobserwowałem co minute w altaronie mijają cztery ,czyli wychodziło by na to ,że przez 6 godzin mineło by własnie 24 godziny altarońskie ;) Chyba ,że źle zaobserowowałem i tak naprawde co ~0.8 minuty mijają 4

Tyrond
23-02-13, 16:40
@Cewix
W altaronie te 4min mijają co 40sec, co daje dobę altarońską w 4h w rl.

@Slythia
Wiem, że muszą być różnice w subprofesjach. Ale to że taki nekro na poziomie ~100 dostaje za free tygodniowo dodatkowy lvl przy niedostrzegalnie większym nakładzie czasu i ryzykiem praktycznie równym zero(jedyny nasz wróg to kick/lag podczas tej max minutowej wizyty na raindarze). Pomijam już fakt iż danie misji innym subom lub też zablokowanie tej misji nekromantą nie wpłynie w jakikolwiek sposób na różnice pomiędzy subprofesjami. Nadal nekro będzie lepiej bił, a duch lepiej leczył innych oraz "lepiej" leczył sam siebie.

Rian
23-02-13, 17:48
To już lepiej dodać różnym subprofom różne qesty powtarzalne, alchemicy mogliby chcieć jakiegoś składnika, duchowni o coś innego, elementaliści o coś innego.

tomakeo
23-02-13, 18:37
Dodać dla duchów jedną dzienną misję, albo usunąć nekromantom i tyle :)

Śliski
23-02-13, 18:56
Teraz się nagle obudzili z tą misją? Od dawna jest.
Paru płaczków marudzi na forum to róbmy zmiany w questach.
Sami niedawno uważali za absurd wprowadzanie zmian pod naciskiem pojedynczych graczy, a teraz proszę. Jak pasuje dla ich profesji to droga wolna.

Total
23-02-13, 22:03
@Tyrond
O ile mi wiadomo to tą misję u nekromoantów z solą może zrobić każdy!
A jak to już trzeba pogłówkować...

Slythia
24-02-13, 07:49
Jak napisałam wcześniej - ani nie usuniemy tej misji, ani obecnie nie dodamy innych. Sam wybrałeś duchownego wiedząc o niej (bo nie uwierzę, że nie wiedziałeś), dlaczego mamy to w jakikolwiek sposób rekompensować? To był Twój wybór i wypada ponieść jego konsekwencje.Profesje mają się różnić nawet jeśli chodzi o zadania, nie będziemy ich na siłę rówać... gdyż jest to głupota.

jasiek50
24-02-13, 09:19
nie rozumiecie że to jest piaskownica slythi i dopóki ona będzie miała zwiadowce nekromantę alchemika to do póty ta profesja i sub-profesje będą faworyzowane

Rian
24-02-13, 09:47
@felczyk
Wiesz, kiedy np trav z praktem zaczęliby grać magami nekro to może coś by się zmieniło.

Zresztą, kiedyś była o tym rozmowa na czacie, o thali, która podobno jest slythią


20:20 Piekielny Jurek [19]: Przecież to picka która jest zapatrzona w swoje zdanie i ma układy ze Slythią tak wielke, jakich nikt tu nie będzie miał nigdy
20:20 Karmelia [50]: jeśli tak się zachowują w stosunku do niej to ja się nie dziwię, że ustala im takie ceny a nie inne
20:20 Kiaan [112]: ale wy pitolicie bzdury xD
20:20 Rian [17]: wiesz, jakbyś był takim mężem/kochankiem/bratem slythii to może miałbyś lepsze
20:21 Piekielny Jurek [19]: Rian przecież ona się nie bawi w seks i te sprawy bo musi siedzieć i bronić Thali

Śliski
24-02-13, 10:33
nie rozumiecie że to jest piaskownica slythi i dopóki ona będzie miała zwiadowce nekromantę alchemika to do póty ta profesja i sub-profesje będą faworyzowane

Nie rozumiemy? Jaka różnica czy ma postać czy nie? Jeśli będzie chciała to sobie zrobi nową dopasowaną do update w 5 minut i nic nie będziesz mógł zrobić. Pytanie tylko po co? Niektórzy widzą cel w tworzeniu, a nie siedzeniu bezmyślnie 6h na trollach dla paru cyferek.

Przy okazji poświęć chociaż 10% dziennego czasu spędzonego nad Altaronem na czytanie słownika. Praktycznie każdy Twój post zawiera jakiś błąd. W tym wieku powinieneś już starać się to skorygować.

Slythia
24-02-13, 11:28
nie rozumiecie że to jest piaskownica slythi i dopóki ona będzie miała zwiadowce nekromantę alchemika to do póty ta profesja i sub-profesje będą faworyzowane

No tak, normalne argumenty się*skończyły to musiałeś wyciągnąć te ad personam. Wiesz, że to bardziej świadczy o tobie, niż o mnie? Na pewno tak cokolwiek osiągniesz, powodzenia.

Rian, skoro bawimy się w cytaty to może pokazać tego, za którego dostałeś notatkę? Naprawdę uważasz, że dwoje graczy, z których jeden ma bana, drugi zaś - prawie bana, to jakiekolwiek wyznaczniki?

Tyrond
24-02-13, 14:10
@Slythia
O misji z solą dowiedziałem się dzięki screenowi Eastsida, gdy wykorzystał buga i za jednym razem dostał bodaj 1kk expa. Po za tym powiedz mi jak taki nowy gracz ma się o tym dowiedzieć? Widziałem już wiele rozmów odnośnie która subprofa jest lepsza i nigdy nie padło to, że nekromanta może otrzymywać lvl za darmo. Taki 20lvl na pewno nie ma pojęcia o czymś takim(no chyba że jakiś hlvl robi nowego chara) i zazwyczaj na 50 też ludzie nie wiedzą o tym. Więc wytłumacz mi gdzie tu jest świadomy wybór?

Catthon
24-02-13, 14:14
Hmm, ja widziałem to tylko raz (przy screenie easta) i do dzisiaj zastanawiałem się, dlaczego nie dostał bana za bug using. Już wiem. Nie uznajecie tego za bug.

Rian
24-02-13, 15:02
Rian, skoro bawimy się w cytaty to może pokazać tego, za którego dostałeś notatkę? Naprawdę uważasz, że dwoje graczy, z których jeden ma bana, drugi zaś - prawie bana, to jakiekolwiek wyznaczniki?


To o graczu z prawie banem to o mnie, tak?
Zresztą, przecież ja nie stwierdziłem, że ty jesteś zła i niedobra. Stwierdziłem, że gdybym był jedną z w/w osób miałbym lepsze kontakty u ciebie niż Thali. Chociaż wiem, że rozmawianie o twoich kochankach/mężach/braciach na czacie musiało cię lekko zdenerwować.
Ta wypowiedź Piekielnego Jurka obrazuje pogląd pewnej części altarońskiego społeczeństwa. A skoro tak bardzo ci zależy, abym podał powód mojej notatki to z przyjemnością podam ci ten cytat (i nie życzę sobie ostrzeżeń na forum za przekleństwa bo sama mnie poprosiłaś o podanie tego)


13:56 Rian [22]: sqrwysyny nie administracja, wszystko zrobią żeby wpierdolić gracza

Arkadiasz
24-02-13, 16:49
@Slythia
Widziałem już wiele rozmów odnośnie która subprofa jest lepsza i nigdy nie padło to, że nekromanta może otrzymywać lvl za darmo. Taki 20lvl na pewno nie ma pojęcia o czymś takim(no chyba że jakiś hlvl robi nowego chara) i zazwyczaj na 50 też ludzie nie wiedzą o tym. Więc wytłumacz mi gdzie tu jest świadomy wybór?

Dobrze prawi. Dopiero z tego tematu dowiedziałem się o takiej misji dla nekro, choć mam już prawie 60 poziom. xP

Wg. mnie każda osoba z administracji powinna grać inni postaciami z innymi profkami i subprofkami, tak by sami między sobą mogli ustalić hity, wytrzymałość itp. Sami mogliby sprawdzić to, na co gracze się skarżą i szybciej wprowadzić balans profesji.

Rian
24-02-13, 17:00
@vailo
Siły wyższe (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=2252)

Jeśli do administracji zaliczasz tylko MG masz 3 osoby:Trava, Prakta i Slythie (Pregusi nie liczę bo przecież silnik musi być jak najszybciej !). Jeśli liczysz SG masz razem 8 osób. Doradcy nie są administracją tylko doradcami.

W altaronie mamy 3 profesje i 4 subprofesje. Jednak nie można wziąść jednocześnie duchownego i nekromanty, więc mamy 3*3 kombinacje=9 kombinacji. Jednak, wojownik występuje w dwóch gatunkach więc mamy 4*3=12 kombinacji. Czyli naszej administracji jest za mało.

Rzecz jasna mamy doradców, którzy mają darmowy SS i się obijają, więc teoretycznie administracja ma możliwość czegoś takiego. Ale w pewnym momencie zapewne zamiast robić upy i pracować dla pożytku publicznego zaczną knować jak by tu sprawić żeby jego profesja była lepsza.