PDA

Zobacz pełną wersję : Trenowanie Wojowników i Łuczników


Arkadiasz
02-02-13, 15:23
Dzień dobry, nazywam się Vailo. :)

Dziś chciałbym przedstawić zasady oraz sposób trenowania umiejętności bojowych wojowników i łuczników.

1. Zasady.

a) Postać musi zadać obrażenia dla przeciwnika raz na 30 uderzeń (raz na minutę), w przeciwnym razie licznik się zatrzymuje i umiejętności nie rosną.

b) Gdy trenujemy na potworach należy dobrać sobie 2 przeciwników,by umiejętność parowania tarczą rosła szybciej (nie muszą oni zadawać tobie obrażeń).

c) Przy trenowaniu z partnerem należy uważać na nasze uderzenia, by nie zabić go. Należy dobrać słabą tarczę, tak by mógł nas ranić (by i jemu trening dawał efekty), lecz nie za słabą, by nie uderzał zbyt często i zbyt mocno.

2. Trening

a) Rycerz 1h.
Trenowanie rycerzem 1-ręcznym polega na ubraniu słabego miecza i tarczy.
Trenujemy w ustawieniu defensywnym (zielona tarcza obok widoku eq [ekwipunku]),by nasze hity (uderzenia) nie były zbyt wysokie. Oczywiście możemy zmieniać ustawienie, tak by uderzać przeciwnika conajmniej raz na minutę.Trening zaczynamy na czerwiach i trenujemy do uzyskania 40-50 (60 dla bardziej wytrwałych) poziomu umiejętności. Z tym poziomem umiejętności możemy iść poexpić (zdobywać doświadczenie)np. na krasnalach do 20 poziomu postaci, by móc ubrać lepszy ekwipunek/set. Tu mamy wybór:
trenować dalej lub zdobywać doświadczenie.
Od teraz trenujemy na szlamach.
1555

b)Rycerz 2h
Trenowanie rycerzem 2-ręcznym polega na ubraniu miecza 2-ręcznego i treningu z 1 przeciwnikiem (2 nie jest potrzebny bo trenujemy bez tarczy).
Trenujemy w ustawieniu defensywnym (zielona tarcza obok widoku eq [ekwipunku]),by nasze hity (uderzenia) nie były zbyt wysokie. Oczywiście możemy zmieniać ustawienie, tak by uderzać przeciwnika conajmniej raz na minutę.Na czerwiach trenujemy do 20-25 (30+ dla bardziej wytrwałych) poziomu umiejętności. Z tym poziomem umiejętności możemy iść poexpić (zdobywać doświadczenie)np. na krasnalach do 20 poziomu postaci, by móc ubrać lepszy ekwipunek/set. Tu mamy wybór:
trenować dalej lub zdobywać doświadczenie.
1556
Na szlamach trenujemy z 2 potworkami (opis u rycerza 1h i łucznika) i od poziomu walki 35+ oraz 20/25+ lvl.

c)Łucznik
Na początek dam mapkę na gobliny:
1557
Trenowanie łucznikiem jest podobne do trenowania rycerza 1-ręcznego.
Polega na wzięciu włóczni lub kamieni i atakowaniu przeciwnika. Trening u łuczników nie jest wymagany ponieważ umiejętności rosną o wiele szybciej, niż w przypadku wojowników.
Trenujemy w ustawieniu defensywnym (zielona tarcza obok widoku eq [ekwipunku]),by nasze hity (uderzenia) nie były zbyt wysokie. Oczywiście możemy zmieniać ustawienie, tak by uderzać przeciwnika conajmniej raz na minutę.
Trening możemy zacząć na czerwiach w tradycyjny sposób (tak jak to opisane u rycerza 1h ale z brońmi łucznika) lub "expiąc" (zdobywając doświadczenie) na czerwiach/goblinach. Bierzemy włócznie i 1 set (opis poniżej) i atakujemy potwory w ustawieniu defensywnym lub zbalansowanym. By mieć zarobek zbieramy wszystko, z goblinów zbieramy jedzenie i kamyczki przydatne do późniejszego trenowania.
Foto do treningu na czerwiach takie jak u rycerzy 1h.
"Trenujemy" do uzyskania obrony tarczą około 50/60 poziomu i jeżeli jeszcze nie mamy 20 poziomu postaci. Mamy wybór expimy (zdobywamy doświadczenie) dalej lub trenujemy.
Trenujemy na Szlamach:
1554

Jako że posiadamy broń dystansową możemy atakować potworka przy nas, jak i oddalonego.

d) Ekwipunek
Do 20 poziomu postaci nosimy:

pełny zestaw łuskowy - wojownicy 1h oraz (opcjonalnie) łucznicy. Bonus: +2 do parowania tarczą.
podstawowy zestaw łuskowy - wojownicy 2h. Bonus +1 obrona.
pełny zestaw myśliwego - łucznicy. Bonus +1 walka dystansowa.

Po 20 poziomie postaci nosimy:

pełny zestaw płytowy: wojownicy 1h i łucznicy (częściej podczas trenowania). Bonus +5% punktów życia, +2 władanie bronią jednoręczną, +1 obrona, -1 zręczność
podstawowy zestaw płytowy: wojownicy 2h i łucznicy z łukiem (częściej podczas zdobywania doświadczenia). Bonus +5% punktów życia, +2 władanie bronią dwuręczną

2. Porady przy treningu na szlamach

a) Bierzemy duuuużo jedzenia i amunicji (łucznicy), czyli kamieni/włóczni.
Z jedzenia robimy pożytek robiąc poziom magiczny. Wbrew pozorom nawet dla rycerzy jest bardzo ważny.
b) Matkę zbijamy do czerwonego poziomu życia, by w razie niebezpiecznej sytuacji szybko ją zabić, a wraz z nią jej "dzieci"
c) Trenowanie na szlamach zawsze niesie ze sobą ryzyko, dlatego powinniśmy mieć przy sobie jakiekolwiek mikstury życia i czar leczenia, jak i antidotum w pogotowiu.
d) Dołączam mapkę z zaznaczonymi punktami na mapie, gdzie szlamy mogą nas atakować tylko we 2:
1558

3. PNy = Punkty nauki.
PNy- punkty, które dostajemy po wbiciu 10 poziomu postaci. Dostajemy je w trakcie awansu na kolejne poziomy postaci w ilości równej 5. Istnieje rzekoma blokada PNów (250), jednak ich naliczanie się nie kończy i dalsze uzyskane PNy (po 250) istnieją ale nie są pokazywane.
Ogólnie im później rozda się PNy, tym lepiej, pamiętając o istnieniu blokady umiejętności, która uniemożliwia dalszego ulepszania umiejętności tymi cudownymi punktami. :\ niestety...
Jest to spowodowane ograniczeniami klienta tibijskiego i zniknie, gdy ekipa stworzy własną wersję klienta Altaronu.
Umiejętności są blokowane:
-Umiejętności walki mieczami 1h i 2h - ryc 1h/2h 97->98
-Obrona tarczą - zwiad, ryc 1h/2h - 97->98
-Walka na dystans - zwiad - 97->98- ryc 1h/2h - 55->56.
-Poziom magiczny- ryc 1h/2h - 15; zwiad - 25; mag - 82

a) Rycerz 1h
PNy można rozdać przy 65/70+ umiejętnościach. Pamiętajmy też o PNach dla poziomu magicznego, tu można dodać na 6/7+ poziomie magicznym.

b) Rycerz 2h
PNy można rozdać przy 25-40+ umiejętności. Poziom magiczny jak u rycerza 1h. :)

c) Łucznik
PNy praktycznie dodajemy tylko w poziom magiczny, aż go wymaksujemy.
PNy w skille dodajemy przy skillach 70/80+ lub na którym poziomie uważamy lub gdy wymaksujemy magika. :)

4. Ogólne
->Ogólnie postać, którą gramy należy do nas i tylko od nas zależy kiedy rozdamy punkty nauki, do jakiego poziomu wbijemy daną umiejętność, czy pójdziemy expić, czy skillować.

->Szybkość trenowania: łucznik szybciej od wojownik1h szybciej od wojownik2h

Poradnik w całości napisany przeze mnie (dziękuję za pomoc forumowiczów w sprawie blokady :)) i prosiłbym by przy jakimkolwiek kopiowaniu informowano mnie na jakie forum moja praca ma trafić.
Wszystkie liczby są przykładowe, nie wiesz o co chodzi czyt. pkt.4.

Jakiekolwiek błędy? Info w komentarzach.

leon
02-02-13, 19:13
dobry Poradnik :)

Arkadiasz
03-02-13, 14:22
@Leon
Miło mi to słyszeć. :)

@topic
W końcu na forum xD
Przydała by się informacja do których skilli można dodawać PNami. :) Dalej prosiłbym o info :)

Majkul
07-02-13, 19:36
Dyst, 1h, 2h obrona tarczą - ostatni raz można dodać pny na 97 poziomie i wbić 98, potem tylko ręcznie. Oczywiście to zależy od naszej profesji, np rycerzowi walka dystansowa blokuje się na 56 poziomie.
Mlvl: ryc 15, łuk 25, mag 82

Oczywiście ograniczenia są spowodowane przez problemy techniczne z silnikiem, wg zamierzeń powinny być inne i będą kiedyś zniesione.

A, i dodaj zdjęcia porządnie, wycentrowane i jako załączniki:
http://img694.imageshack.us/img694/9315/trenowanieszlamyuk.png

Jakby co to kod: [CENTER.][IMG.]http://img694.imageshack.us/img694/9315/trenowanieszlamyuk.png[/IMG.][/CENTER.] tylko bez tych kropek przy img i center, a będzie przeniesiony. I zobacz swoje konto bo powinieneś mieć nagrodę w postaci ss, gratuluję.

Estebano
22-05-14, 06:03
Zaktualizować to o PN by się przydało dodać skilowanie zręczności, siły i coś o dual wieldzie bo też można skillować dzięki temu ;)