PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Propozycja dla adminów


Walles
02-02-13, 03:43
Przy spędzaniu nocki z Altaronem, wpadłem na ciekawy przynajmniej dla mnie pomysł odnośnie wprowadzania przez administrację a raczej administratorkę niezapowiedzianych aktualizacji które póki co są albo zbędne, albo po prostu słabe. Moim pomysłem jest by zastanowić się nad powołaniem swojego rodzaju zarządu składającego się z np. 5 graczy, z różnych klanów, graczy wysokopoziomowych, takie coś ma miejsce w klubach piłkarskich gdzie do zarządu wchodzi przykładowo 2 kibiców i mają oni możliwość zablokowania jakiegoś transferu z piłkarzem który zepsuł by reputacje klubowi z powodu że wcześniej grał w drużynie rywala zza między. Tutaj wyglądało by to tak, że ta skromna grupa starych wyjadaczy, znających Altaron na pamięć miałaby możliwość głosowania w tajemnicy przed innymi o danej aktualizacji. Przykład:
Admini planują ponownie zjebać coś w dropie, lub z jakąs postacią bo im się nudzi i uważają to za świetny pomysł.. zbiera się na TS zarząd czyli tych 5 graczy, i wspólnie przy danym administratorze omawiają aktualizacje i głosują jeżeli większość będzie na NIE to aktualizacja ląduje w śmietniku bądź do poprawy. Myślę że jest to zajebisty pomysł bo my gracze, też chcemy mieć coś do powiedzenia na temat "naszego" serwera, i myślę że zapobiegło by to dodawaniu bezsensownych aktualizacji jakich ostatnio wiele.

PS. Ten post nie ma na celu podważania umiejętności prowadzenia Altaronu naszej szanownej Slythii czy innych adminów opiekujących się grą.POZDRAWIAM :) :B :B :B

Slythia
02-02-13, 06:31
Od tego są przecież strażnicy gry, doradcy i wybrańcy. Jeśli jakiejś zmiany nie jestem pewna to konsultuję ją nawet z normalnymi graczami, którzy wyróżnili się w jakiś sposób.

Tyrond
02-02-13, 16:13
Zły pomysł. Zdecydowana większość graczy to zwiadowcy i prawdopodobnie by mieli większość i w tym "zarządzie". Skutkiem tego by nie doszło do pogorszenia zwiada, nie mówiąc już o udupeniu zwiada nekro co musi nastąpić by gra miała sens.

naus
02-02-13, 16:20
Zły pomysł. Zdecydowana większość graczy to zwiadowcy i prawdopodobnie by mieli większość i w tym "zarządzie". Skutkiem tego by nie doszło do pogorszenia zwiada, nie mówiąc już o udupeniu zwiada nekro co musi nastąpić by gra miała sens.
co jak co ale że tak brzydko powiem zwiad necro już jest uwalony ^.- na spocie rzadko używam puginału już wole Odesem się bawić :P

A co do pomysłu też jestem na nie :P

Tyrond
02-02-13, 16:45
Zwiad nekro już jest udupiony? Ty nie wiesz o czym mówisz. Zwiad nekro zadaje największe obrażenia(a to niby mag ma być dmg dealerem), może wszystko bloknąć, najszybciej expi i do tego też świetnie zarabia(jeśli dodać jako drugą sube alchema to najlepiej zarabia). We wszystkim jest najlepszy lub prawie najlepszy. I Ty to nazywasz udupieniem? To z resztą co jest? Są rozpierdolone w kosmosie w postaci kosmicznego pyłu?

Tron
02-02-13, 18:22
Wolałbym zamiast tego upublicznianie większych zmian przed ich wprowadzeniem. Czyli jeśli w gronie wybrańców, strażników i mistrzów obmyślimy pomysł, który zmienia rozgrywkę w większym stopniu (w takim, który może zepsuć rozgrywkę) to fajnie byłoby znać reakcję i opinię graczy przed wdrążeniem takiego pomysłu do gry niż potem łatać to co zepsuliśmy. Co jak co zmiany są dla graczy i im się to musi podobać ;)

naus
02-02-13, 19:41
Czyli może przed większymi zmianami otwierać "Test serwer" ;p na np okres 1 tygodnia

Tron
02-02-13, 20:07
Tak, już to widzę ;) Zamiast testowania zrobi się jeden wielki war serwer w Neolith.

zal12345
02-02-13, 20:18
tron zmiany sprawdzene jak to nazwales warem w neolith to chyba jest tez test bo jezeli uwazasz testem wywiad z graczami z npvp to dziekuje ci bardzo

Tron
02-02-13, 20:50
Raczej nie wyglądałoby to jak war, czyli sprawdzanie zmian pod kątem PvP tylko byłoby to stanie pod świątynią i zabijanie kogo popadnie. Mówię o wyrażeniu opinii na temat zmian takich jak zmiana ceny łapy trolla górskiego. Od testowania mamy wybranych od tego ludzi, którzy faktycznie będą to robić.

naus
02-02-13, 21:24
Tron zawsze można zrobić coś takiego jak strefa bez pvp ;) (nie safe zone ale np miasta / nie wiem może okolice questów dodanych / zmienionych / respy nowe objąć strefa nopvp a dla tych co chcą się "wyżyć" zrobić jakiś teren bez strefy nopvp) i mówię tutaj tylko o test serwerze który miałby powstać przed większą aktualizacją a nie zmiana ceny łap troli ;)

Tyrond
03-02-13, 01:00
@Tron
Przy otwartym test serwerze ustalicie zasady i jak ktoś będzie je łamał(np zabijał kogo popadnie przy świątyni) dostanie tam bana. Wiem, że ludzie mają po parę kont/postaci, przy nagminnym łamaniu zasad przez delikwenta ban i na rl serwie. Myślę, że to by załatwiło problem.