PDA

Zobacz pełną wersję : Zioło


saitaver
28-04-11, 11:25
Nie wiem czy taki pomysł nie jest już wprowadzony, ale moją propozycją jest aby wszystkie zioła, nie były podpisane z nazwy, ale jako poprosu ziole. Mnie oczywiście chodzi o to, że gdy bierzemy shift na jakąś roślinę, z możliwością pozyskania składników dla alchemika pokazywał się napis np: widzisz jakieś ziele, możliwe, że jego liście mogą posłużyć do uważenia eliksiru.
Informacje o nazwie i wyglądzie, a także występowaniu można by zdobyć z rozmowy z NPC lub z ksiąg np. zielników.
Takie rozwiązanie dodałoby klimatu grze alchemikiem.

@Edit
Myśląc jeszcze głębiej można dojść do wiosku, aby był lepszy klimat proponuję, aby podczassprawdzania shiftem jakiegoś miecza, jego statystyki były ukryte, co do lvl minimalnego pokazywałoby, masz zbyt małe/wystarczające umiejętności aby dobrze nim władać, to tyczyło by się całego ekwipunku. Informacje o sile danego przedmiotu zdobywało by się z ksiąg i rozmów.

Utrudniło by to tworzenie list przedmiotów i "dzikich" wiki

Dreat
28-04-11, 21:26
Ciekawy pomysł - albo, że im więcej doświadczenia, tym lepiej "znasz" dany przedmiot.

Xaynus
28-04-11, 21:51
@up
Ew. można jakąś książkę zielarską kupić u zielarki, coś na zasadzie czarów.... Tylko musiałoby to być względnie tanie, żeby nie było dużym obciążeniem dla alchemików

Wg. mnie pomysł ciekawy, tylko trzeba go odrobinkę dopracować

Sezamek
29-04-11, 13:39
Dobry pomysł w szczególnie z Ziołem. Ludzie mogli by opisać jak wyglądają pewne kwiaty czym się różnią od siebie itd to był by bardzo dobry pomysł

Dreat
30-04-11, 16:39
@up
I tu uzupełnia się z pomysłem z literaturą - alchemicy sami opisują swoje "zielniki", które potem sprzedają - inni mogą z tego korzystać.