PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie


Afganiec
14-01-13, 22:45
Mam takie pytanie : za ile wykroczen jest delete konta ?

Tzn. chodzi mi o to : co tak jakby "trzeba zrobic" , zeby zostac ukaranym deletem ? tj. ile banow trzeba dostac , lub co zrobic konkretnego

Slythia
15-01-13, 10:01
Kolejny ban po ostatnim ostrzeżeniu, które jest albo za dwa normalne, albo jednego za bota / share.

Afganiec
15-01-13, 11:36
a w przypadku jezeli na liscie wykroczen te bany wygasly , czyli np mam te 2 bany zwykle , albo bana za bota i one wygasly , to jezeli dostalbym kolejnego bana , to dalej w konsekwencji bylbym ukarany kasacja , czy jezeli wygasly to tak jakby konto mi sie resetuje i kolejna kara to po prostu ban ?

Mervakis
15-01-13, 11:39
Wygasły = czas ich trwania minął. Punkty karne za nie zostają, nie resetują się.

Afganiec
15-01-13, 11:55
amm czyli nieporozumienie ,a last warning w ogole znika kiedykolwiek ??

Afganiec
15-01-13, 22:21
.........................

jasiek50
15-01-13, 23:21
dobre pytanie, bo pisano już o przedawnieniu u kilku osób, te osoby są wybierane przez administrację czy każdy pod tym względem jest tak samo traktowany?

Slythia
16-01-13, 09:42
dobre pytanie, bo pisano już o przedawnieniu u kilku osób, te osoby są wybierane przez administrację czy każdy pod tym względem jest tak samo traktowany?

System działa identycznie wobec każdego gracza, nie obchodzi go, czy ten jest po stronie Collegium, czy Exorit, czy jest nam znany, czy też nie.

jasiek50
16-01-13, 11:24
System działa identycznie wobec każdego gracza, nie obchodzi go, czy ten jest po stronie Collegium, czy Exorit, czy jest nam znany, czy też nie.

czyli kiedy mogę liczyć na przedawnienie mojego majowego czy czerwcowego bana za sharing?

Wicked
16-01-13, 12:47
Pół roku. Po tym czasie wszystko się kasuje i masz czyste konto.

Afganiec
16-01-13, 13:36
@up
Ciekawe , a czy moglby to potwierdzic ktos z administracji ? wiem ,ze Kael zaliczal sie do jej grona , ale od tamtego czasu moze moglo sie cos zmienic :)

i podpinam sie pod pytanie Felczyka

Wicked
16-01-13, 14:26
Nic się nie zmieniło i to wciąż obowiązuje. Inaczej pewnie by o tym napisali, że zostało zmienione.
A Felczyk sobie może policzyć pół roku kiedy wychodzi od bana i się dowie. ; p

Tron
16-01-13, 14:49
Słucham? Żadne bany i punkty nie znikają po pół roku. Jeśli tak to proszę mi wskazać punkt regulaminu, który tak twierdzi.

A skoro już o karach mowa to ulegną one zmianom na lepsze w niedalekiej przyszłości.

jasiek50
16-01-13, 15:02
hmm to dlaczego zao i kilka innych osób miało przedawnienie?

Tron
16-01-13, 15:08
A o to już pytaj Slythię. A mówiąc "kilka innych" osób kogo masz na myśli?

jasiek50
16-01-13, 15:09
nie pamiętam wszystkich, ale wiem że były takie sytuacje

Afganiec
16-01-13, 15:21
A wiec moze Slythia sie wypowie ?

Czy kazdego dotycza przedawnienia , czy tylko jednostki , ktore z jakiegos nieznanego nam powodu maja wieksze prawa od nas ?

Slythia
16-01-13, 15:37
Chyba nie ominie mnie wypowiedź w tym temacie :).

Muszę niestety przyznać, że wprowadziłam Was nieświadomie w błąd. Jak zapewne już wiecie, system nie jest nasz... A z racji tego, że jest lekko 'pomieszany', to nie do końca wiedziałam, jak on działa. Teorię o przedawnianiu wymyśliłam ja, na podstawie działania tibijskiego systemu oraz pewnych faktów, jak brak usunięcia konta u Zao w sytuacji, gdy żadna kara nie została mu fizycznie usunięta. Jakiś czas temu Trav sprawdził dokładniej i okazało się, że przedawniania nie ma. Nie istnieje i tyle. Dlaczego więc Zao (i inni, także po stronie Exorit jak chociażby Yx..) mogli grać pomimo dwóch i więcej banów? Nie mam pojęcia.

Jednak mam też dobrą wiadomość. Niedługo będziemy posiadać*własny, działający i logiczny system, bez fochów i nastrojów.

Afganiec
16-01-13, 15:40
jednak sporo osob moze czuc sie pokrzywdzonych ..

Mysleli ,ze maja szanse jeszcze "zaszalec" a tu puf i nie ma grania , troche nie fer tym bardziej , ze sa gracze , ktorzy graja ,a sa tacy ktorzy konta potracili na zawsze

Mervakis
16-01-13, 15:49
Proste rozwiązanie:
1 ban za bota - delete
1 ban za share - delete
1 ban za MC - delete.

Nie byłoby odwołań, nie byłoby narzekań. Jeżeli uważasz, że osoba, która dostała deleta za używanie bota jest "pokrzywdzona" to coś jest nie tak. "Szaleć" chcieli na własną odpowiedzialność i spotkała ich za to stosowna kara.

Afganiec
16-01-13, 15:55
Moze i tak , jednak jezeli "gora" daje Ci informacje , ze mozesz sobie pozwolic na tyle i tyle przewinien , lub ,ze po jakims czasie zostana przedawnione ,a tu nagle probuja sie zalogowac i widza ,ze ich "dobytek" zostal usuniety , to wlasnie w tym przypadku jest cos nie tak ...

I wcale nie mowilem ,ze osoba ktora uzywa bota jest pokrzywdzona bo dostala bana za bota ..., jest pokrzywdzona przez niedoskonaly system , gdyz byla pewna ,ze ma jeszcze "wolne miejsce" na swojej liscie przewinien ... co z tego ,ze ktos uzywa bota , czy przeklina na czacie ?
Wie ,ze moze sobie na to pozwolic tyle i tyle razy , poniewaz Wy (administracja) dajecie jej takie prawo , a tu nagle wychodzi cos innego ? wg. Ciebie to w porzadku ?

9891404
16-01-13, 15:55
to dajcie undelete eastside .. skoro jeszcze nie macie wlasnego , dzialajacego systemu ...

Catthon
16-01-13, 15:56
Proste rozwiązanie:
1 ban za bota - delete
1 ban za share - delete
1 ban za MC - delete.


O!
I to jest rozwiązanie, które chciałbym widzieć, bo to, o czym słucham od doświadczonych graczy, przerasta moje najśmielsze wyobrażenia.

:afganiec
'Niefair' to są praktyki, za które dostaje się bany, a nie to, że komuś udało się bana nie dostać. Weź pod uwagę, że to ma być gra dla uczciwych graczy, a nie tych, którym się uda.

jasiek50
16-01-13, 15:58
bot i mc tak, ale sharing? zalogowałem się ostatnio u kumpla który też kiedyś grał (ale nie wyszedł z licoru) to dostane bana? w tym przypadku delet bo sharing już miałem.
ale wszyscy wiedzieli że zao miał już jednego bana, to dlaczego nic nie zrobiono?

ewidentnie administracja dzieli ludzi na równych i równiejszych.

Mervakis
16-01-13, 15:59
@Niniu - Eastside był jednym z graczy, którzy mieli w przeszłości 2 bany z final warningiem i nie dostali deleta, mimo szansy jaką dostał od systemu złamał regulamin używając nielegalnego oprogramowania po raz trzeci. Jak już napisałem kiedyś - żaden słuszny ban/delete nie zostanie zdjęty.

@Felczyk - przywołujesz tutaj ciągle sprawę Zao, a nawet nie wiesz, że kont, które system uchronił przed deletem jest dużo więcej. Administracja nie dzieli nikogo na równych i równiejszych, dając bany resztą czyli przyznaniem punktów zajmuje się system i to on po podliczeniu może nałożyć delete. Bany nakładają SG - nie mamy żadnej fizycznej/technicznej możliwości zmiany wymiaru kary ani też nadania innej ilości punktów.

Afganiec
16-01-13, 16:01
Catthon , przeczytaj jeszcze raz mojego posta , zamiast wypisywac glupoty i lapac mnie za slowka ...

9891404
16-01-13, 16:03
odbanujcie go to wysle wam sms za 400zl nawet teraz xD mervuś xD!!

Afganiec
16-01-13, 16:10
@Merv

Ale skoro Slythia sama w tym temacie napisala , ze dala graczom informacje o przedawnieniach, a oni opierajac sie na tej wiedzy ,grali dalej myslac , ze ich przewinienia zostaly przedawnione , wiec nie musza sie bac o strate konta , a nagle okazuje sie co innego , to nie jest blad systemu (mowie o wszystkich MC ,sharing , zachowanie , a nie tylko botterzy [gwoli scisloci]) gracze zostali wprowadzeni w blad , nie celowo , ale jednak , bo zaloze sie ,ze gdyby wiedzieli ,ze jednak czeka ich delete , nie odwazyliby sie popelnic kolejnego bledu (przynajmniej myslaca wiekszosc)

Catthon
16-01-13, 16:13
:afganiec
'Mysleli ,ze maja szanse jeszcze "zaszalec" a tu puf i nie ma grania , troche nie fer tym bardziej , ze sa gracze , ktorzy graja ,a sa tacy ktorzy konta potracili na zawsze'

Ban za zasłużone rzeczy nie jest niefer. Komuś się udało - trudno, ale osoba, która dostała bana/delete, nie ma prawa narzekać.

xyro
16-01-13, 16:39
I wcale nie mowilem ,ze osoba ktora uzywa bota jest pokrzywdzona bo dostala bana za bota ..., jest pokrzywdzona przez niedoskonaly system , gdyz byla pewna ,ze ma jeszcze "wolne miejsce" na swojej liscie przewinien ... co z tego ,ze ktos uzywa bota , czy przeklina na czacie ?
Wie ,ze moze sobie na to pozwolic tyle i tyle razy , poniewaz Wy (administracja) dajecie jej takie prawo , a tu nagle wychodzi cos innego ? wg. Ciebie to w porzadku ?

Hahaha co za typ.

Afganiec
16-01-13, 16:45
:afganiec
'Mysleli ,ze maja szanse jeszcze "zaszalec" a tu puf i nie ma grania , troche nie fer tym bardziej , ze sa gracze , ktorzy graja ,a sa tacy ktorzy konta potracili na zawsze'

Ban za zasłużone rzeczy nie jest niefer. Komuś się udało - trudno, ale osoba, która dostała bana/delete, nie ma prawa narzekać.

Wez czlowieku bo cierpliwosc trace ...
MOWILEM O DELETACH , ktore dostali gracze , ktorych ADMINISTRACJA POINFORMOWALA , ze ich nie dostana , czego nie rozumiesz mistrzu ?..

Jezeli administracja daje Ci regulamin i KAŻE Ci sie na niego zgodzic , to niech sami sie do niego stosuja , o to mi chodzi i skoncz sie udzielac bez sensu ...

Takimi wypowiedziami nie zablysniesz

Hahaha co za typ.

zaznacz jeszcze na czerwono "tyle i tyle razy" , nie wprowadzaj ludzi w blad ...

Tron
16-01-13, 16:46
Jezeli administracja daje Ci regulamin i KAŻE Ci sie na niego zgodzic , to niech sami sie do niego stosuja , o to mi chodzi i skoncz sie udzielac bez sensu ...


A pisało kiedyś w regulaminie, że kary wygasają?

Afganiec
16-01-13, 16:50
A pisało kiedyś w regulaminie, że kary wygasają?

Kiedys mozliwe ,ze tak ,dawno temu zagladalem ale go znam.

Poza tym mam to :

Wypowiedz Slythii :

"Chyba nie ominie mnie wypowiedź w tym temacie .
Muszę niestety przyznać, że wprowadziłam Was nieświadomie w błąd."

Jezeli informuje mnie o tym Administracja , traktuje to tez jako czesc regulaminu

Mervakis
16-01-13, 16:52
Podaj mi temat, w którym Slythia Wam napisała, że kary wygasają po pół roku. Szukam, szukam i znaleźć nie mogę.

xyro
16-01-13, 16:57
zaznacz jeszcze na czerwono "tyle i tyle razy" , nie wprowadzaj ludzi w blad ...

Nie wprowadzam w błąd, niczego nie usunąłem z twojej wypowiedzi, a to 'tyle i tyle razy' nie wiele zmienia.

Według ciebie jak delete za bota dostajesz za 2 razem to znaczy że administracja tak specjalnie zrobiła, żeby każdy sobie bocił, dopóki go raz nie złapią :/ Właśnie dlatego trzeba wprowadzić od razu delete bo takich jak ty jest więcej :>

Afganiec
16-01-13, 17:02
A czy to musi byc temat ? pisala o tym w grze , na forum pewnie tez , ale powiedziec gdzie Ci tego nie moge , bo w ogromie tematow jest to raczej nierealne ...

Czy zeby cos oficjalnie uznac musi to byc napisane na forum ?

Administrator poinformowal mnie ,ze po kolejnym banie nie bde mial deleta , gdyz dawne bany zostaly przedawnione , wiec uznaje to za jakas czesc regulaminu gdyz dowiedzialem sie o tym od osoby z GORY.

Mam rozumiec ,ze Slythia jest dowcipnis i zrobila wielu osobom psikusa ? :) to mi wmawiasz?

Nie wprowadzam w błąd, niczego nie usunąłem z twojej wypowiedzi, a to 'tyle i tyle razy' nie wiele zmienia.

Według ciebie jak delete za bota dostajesz za 2 razem to znaczy że administracja tak specjalnie zrobiła, żeby każdy sobie bocił, dopóki go raz nie złapią :/ Właśnie dlatego trzeba wprowadzić od razu delete bo takich jak ty jest więcej :>

No to najwyrazniej zbyt pilnym uczniem nie byles , bo czytanie ,ze zrozumieniem lezy u Ciebie.

Wlasnie to "tyle i tyle razy" zmienia cala postac rzeczy , gdyz nie mowie o tym ,ze POZWALAJA bocic , ale DAJA TAKA MOZLIWOSC ,a pozniej mimo tej mozliwosci kogos karaja , serio tak ciezko uwaznie przeczytac cos ? ....

Mervakis
16-01-13, 17:04
Nie, po prostu Slythia nigdy nie zajmowała się sprawami technicznymi związanymi z Altaronem dlatego zapewne podała komuś fakt z tibii, że bany wygasają po pół roku. Gdyby na forum pojawił się stosowny temat z pytaniem wcześniej i był on skierowany do osoby, która zna system banów i ma do niego wgląd zapewne do takowej pomyłki by nie doszło. To tak jak pytać piekarza o wzory na wytrzymałość materiałową. Czytając Twoje wypowiedzi, że "dajemy możliwość bocenia" chyba muszę bardziej starać się o zaostrzenie kar bo widzę, że jesteś wyznawcą filozofii "bocić aż mnie nie złapią i wybocić jak najwyższy poziom do tej pory".

Afganiec
16-01-13, 17:07
Fakt faktem , jednak przez taka pomylke wiele osob przekreslila sobie mozliwosc grania...

Tron
16-01-13, 17:09
Jakoś nie szkoda mi osób, które włączyły sobie bota bo usłyszały o tym, że ich stare kary za boty im wygasły.

xyro
16-01-13, 17:11
gdyz nie mowie o tym ,ze POZWALAJA bocic , ale DAJA TAKA MOZLIWOSC ,a pozniej mimo tej mozliwosci kogos karaja , serio tak ciezko uwaznie przeczytac cos ? ....

Nie napisałeś, że dają możliwość tylko, że gracz może sobie pozwolić na używanie bota ponieważ administracja daje mu takie PRAWO.

Afganiec
16-01-13, 17:11
No tak , tylko sa ludzie ktorzy dostali tez bany za glupoty , w rezultacie po takiej pomylce delety , sa ludzie ktorzy uzywali botow , jednak na nich nie expili , a dla nich ,ich czasu i wysilku pewnie jest szkoda :)

Tron
16-01-13, 17:15
Głupoty? Skoro złamali regulamin to dostali karę słusznie, więc głupota czy nie nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania. Dodatkowo nie ważne jaki był ten bot, kara to kara. I powinni się z tym liczyć łamiąc zasady.

Afganiec
16-01-13, 17:21
Oczekiwalem na taka odpowiedz , jednak mowie o ludziach ,ktorzy zostali wprowadzeni w blad przez Slythie ,a nie tych co botowali do oporu az dostali delety ..

O nic nie prosze , blagam , placze , tylko informuje , a Wy bez serca katujecie :)
Dla Slythii tez nic nie wytykam , pisze czysto merytorycznie ...

Slythia
16-01-13, 18:38
Fakt faktem , jednak przez taka pomylke wiele osob przekreslila sobie mozliwosc grania...

W regulaminie określone jest, że karą są*notatki, bany oraz usunięcie postaci. Zapoznałeś się z nim na początku swej gry (a przynajmniej powinieneś) także byłeś ostrzeżony, że złamanie regulaminu może wiązać*się*z pożegnaniem postaci.

Poza tym twierdzenie, że kiedykolwiek daliśmy komuś możliwość bocenia jest lekko śmieszne. Tępimy boty od samego początku gry i nic w tej kwestii nie uległo, i nie ulegnie zmianie.

Afganiec
16-01-13, 21:27
Skoro ludzie boca , wiec maja do tego mozliwosc ...

Skoro delete jest od 2 banow , maja taka mozliwosc

Skoro bany mialy byc przedawnione , tym bardziej mieli by taka mozliwosc

Skoro sam mialem bana za bota , to oznacza ,ze mialem mozliwosc zeby bocic , bo gdybym nie bocil , przeciez bana bym nie dostal , bo "gora" jest nieomylna ?

czy ja naprawde tak niezrozumiale pisze ? przepraszam wszystkich ...

Co do regulaminu i kar , tak czytalem , tak zapoznalem sie ,tak bylem ostrzezony , tak wiedzialem ,ze za iles tam banow bde mial deleta , jednak jak sama sie przyznalas , wprowadzilas ludzi w blad , takowoz i ja kiedys bylem wprowadzony ,ze mozna zdobyc wiecej niz 2 bany , gdyz tamte po jakims czasie sie przedawniaja, w rezultacie jestem skasowany (o to mi chodzilo kiedy mowilem o utracie przez innych mozliwosci grania)

Nie twierdze ,ze nie znam regulaminu , nie twierdze ,ze mozna go lamac , nie mowie o tym ,ze ZEZWALACIE ludziom bocic , stwierdzam glupi fakt , ale ciagle mnie nekacie bez sensu lapiac za slowka

Catthon
16-01-13, 21:55
Skoro ludzie boca , wiec maja do tego mozliwosc ...

Skoro delete jest od 2 banow , maja taka mozliwosc

Skoro bany mialy byc przedawnione , tym bardziej mieli by taka mozliwosc

Skoro sam mialem bana za bota , to oznacza ,ze mialem mozliwosc zeby bocic , bo gdybym nie bocil , przeciez bana bym nie dostal , bo "gora" jest nieomylna ?

czy ja naprawde tak niezrozumiale pisze ? przepraszam wszystkich ...

Co do regulaminu i kar , tak czytalem , tak zapoznalem sie ,tak bylem ostrzezony , tak wiedzialem ,ze za iles tam banow bde mial deleta , jednak jak sama sie przyznalas , wprowadzilas ludzi w blad , takowoz i ja kiedys bylem wprowadzony ,ze mozna zdobyc wiecej niz 2 bany , gdyz tamte po jakims czasie sie przedawniaja, w rezultacie jestem skasowany (o to mi chodzilo kiedy mowilem o utracie przez innych mozliwosci grania)

Nie twierdze ,ze nie znam regulaminu , nie twierdze ,ze mozna go lamac , nie mowie o tym ,ze ZEZWALACIE ludziom bocic , stwierdzam glupi fakt , ale ciagle mnie nekacie bez sensu lapiac za slowka

Tak.
Za bocenie jest w najlepszym wypadku ban. Udało ci się? Ciesz się! Dostałeś tylko bana? Ciesz się! Ale nie za każdym razem ci się uda i nie miej pretensji, że w końcu masz na co zasłużyłeś.

Afganiec
16-01-13, 22:34
Tak.
Za bocenie jest w najlepszym wypadku ban. Udało ci się? Ciesz się! Dostałeś tylko bana? Ciesz się! Ale nie za każdym razem ci się uda i nie miej pretensji, że w końcu masz na co zasłużyłeś.

Czlowieku Ty udajesz , czy na prawde jestes delikatnie mowiac cofniety ?
Serio musze Ci na czynniki pierwsze rozkladac to co pisze ?

Catthon
16-01-13, 22:48
To nie ja jestem cofnięty, tylko ty masz problemy ze składnym formułowaniem zdań.
Poza tym na 5 stronach rzucasz argumentem, który został obalony już na wszelkie sposoby.
Pomyśl o tym.
Ja stąd zwijam.

Afganiec
16-01-13, 23:02
Tak zwijaj ... dywan albo co ... brak slow