PDA

Zobacz pełną wersję : [wprowadzone] Łóżko do wynajęcia


Hpplttlbzr
05-01-13, 16:19
Witam,

nie wiem, czy taki temat już się gdzies pojawił, czy nie (nie znalazłem), w każdym razie chciałbym zaproponować wprowadzenie możliwości wynajęcia łóżka na jedną/kilka noc/y. Wydaje mi się, że to dodałoby realizmu grze, bo przecież niejeden wojownik nie ma własnych czterech kątów, ale nie oznacza to, że takowy nigdy nie sypia ;) Stawki - wiadomo, hotelowe, żeby bardziej opłacało się szukać własnego domku. Każda gildia czy karczma mogła by mieć taką dużą, wspólną sypialnię, gdzie można by było złożoć swoje zmęczone kości na odpoczynek, a i naładować przy okazji pasek wytrzymałości ;)

Pozdrawiam!

ordzinal
05-01-13, 16:29
Jestem za, bardzo dobry pomysł.

Pizmak
09-01-13, 17:49
Dzisiaj wpadłem dokładnie na ten sam pomysł, no może podobny, ale popieram w stu procentach. Drzwi takiej zbiorowej sypialni byłyby otwarte tylko dla osób ze statusem szlacheckim. Nie każdy posiada swoje kilka metrów kwadratowych w grze, za to wiele osób, które chociaż posiadają status szlachecki to nie mogą skorzystać z bonusu doświadczenia, który moim zdaniem powinien im przysługiwać niezależnie od tego czy mają swój domek czy też nie.
Liczę na zainteresowanie tematem. Skłoniłoby to zapewne sporo osób do zakupu statusu ze względu chociażby na sam bonus doświadczenia.

mikus
09-01-13, 18:10
znalazlem, szukalem 5min. :)

[odrzucone] Hotele ( https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=3346&highlight=hotel)

Hpplttlbzr
09-01-13, 19:31
Tamta propozycja została odrzucona bez słowa wyjaśnienia, mimo że wydaje się, iż zainteresowanie i poparcie graczy takie pomysły mają.

Pizmak
09-01-13, 19:36
Widać, że tamten temat nie rozwinął się. Nikt nie nawiązał dyskusji na ten temat, a sam pomysł wydaję się być interesujący.
Niech mi ktoś jeszcze poda argument, dlaczego z bonusu doświadczenia może skorzystać wyłącznie ktoś kto posiada domek? Każdy kto posiada status szlachecki powinien mieć do tego prawo. Nie każdy poświęca grze kilka godzin dziennie.

Slythia
09-01-13, 19:57
Problemem nie jest to, że jesteśmy przeciw, po prostu obecnie nie jest to możliwe do zrealizowania w żaden sposób. Jedyne, co możecie robić, to wynajmować pokoje w domach klanów.

Pizmak
09-01-13, 20:01
Rozumiem, że problemem jest pasek staminy, który nie daje się podporządkować. Ale stworzenie chociażby poza miastem "noclegowni" (nie musi być ona duża, powiedzmy 10-20 miejsc) nie jest chyba dużym problemem. Czy może się mylę?

Wicked
09-01-13, 20:37
Raczej chodzi o fakt, że przynależność domku musi być określona i ktoś musi być jego właścicielem.

cinkiwonsz
09-01-13, 21:01
To jeszcze da się obejść. Dać dom na jakąkolwiek postać stworzoną przez administrację (Gospodarz Tytus, czy cóś), czy w ogóle na MG i po krzyku.
Raczej chodzi o to, żeby zmusić silnik do pobierania kasy w innym systemie, niż jest gotowy dla domków i wyzwalania odpowiednich zdarzeń przez dialog z NPC, bo chyba tak ten hotel widzą. Ponadto automatycznego dawania i zabierania kluczy gościom oraz zapraszania i wypraszania tychże.
(Co swoją drogą wydaje mi się być do ogarnięcia, ale pewności nie mam, bo i nie mam wglądu w bebechy gry. Mówią, że nie można, to może i nie można.)

Pizmak
10-01-13, 15:20
Jeżeli problem sprawia system płatności, można tymczasowo postawić taką "sypialnie dla wszystkich szlachciców" za darmo, bez żadnych opłat, przynajmniej dopóki nie będzie się dało rozwiązać problemu.
Natomiast jeśli takie rozwiązanie problemu z bonusem (który zaznaczam-powinien być dla wszystkich szlachciców, nie tylko tych, którzy mają własne cztery kąty) nie odpowiada administracji to może warto zastanowić się nad innym sposobem aby żaden szlachcic nie był pokrzywdzony. Może ktoś wpadnie na jakiś genialny pomysł rozwiązania problemu.
Tylko czy administracja jest za, aby każdy szlachcic miał prawo do bonusu, czy może w ich wizji bonus może posiadać tylko ten, który ma swój kąt w świecie altaronu?

Tyrond
10-01-13, 19:23
@Up
Jak pokrzywdzony? SS nie daje bonusu tylko możliwość go zdobycia pod warunkiem iż sobie kupisz domek lub wynajmiesz od kogoś łóżko. Nie stać Cię na łóżko to masz problem i nie zwalaj go na administrację.

cinkiwonsz
10-01-13, 20:27
Zauważ, że rozwiązanie, które proponujesz (domek z masą łóżek otwarty dla wszystkich) stworzyłby kolejny problem. Raz (techniczny) - lista lokatorów musiałaby się automatycznie ciągle aktualizować, żebyś mógł w ogóle wejść. Dwa - każdy każdego mógłby zwalić z łóżka. Nie, bez sensu. Poza tym wyra dla wszystkich za darmo to żadne rozwiązanie.

grek
10-01-13, 20:31
lec zarabiaj i se kupisz domek najtanszy za 1'2k chyba to zadne pieniądze wielkie

Pizmak
11-01-13, 00:09
Tylko miej to na uwadze, że domek troszkę kosztuje, to raz. Fakt, można zarobić ale dla niskopoziomowych postaci to nie jest takie proste, tym bardziej jeśli ktoś rzadko gra. Po drugie domek taki trzeba utrzymać. Jak skończy się status szlachecki to po tygodniu przepada domek, racja? Czyli jak dam sobie spokój z grą na jakiś czas, powiedzmy 2 tygodnie, to domek przepada i cała zabawa w zarabianie zaczyna się od nowa. Potem oczywiście trzeba wylicytować domek, czyli odczekać swoje i tak w kółko.
Chodzi mi o fakt, że osoby, które rzadko pojawiają się w grze mają nie wiele korzyści z posiadania statusu szlacheckiego. Można by takie osoby zachęcić właśnie wprowadzając ten bonus dla wszystkich szlachciców, bez wyjątków.

Edit. Zagłębiłem się troszkę w ceny domków i faktycznie nie są takie drogie jak mi się wydawało, licytacja też nie trwa tak strasznie długo. Niemniej jednak nadal uważam, że bonus powinien być dla wszystkich, bez konieczności "spania".

Tyrond
11-01-13, 00:55
@Up
Ależ bonus cały czas jest dla wszystkich posiadaczy SS. Zrozum, że tą możliwość daje kupno domku lub wynajem a nie bezpośrednio SS. Twoje hmmmm.. roszczenia są bezpodstawne.

Pizmak
11-01-13, 08:42
Ja to doskonale rozumiem. Ale fakt faktem, że gdyby bonus był dostępny bez posiadania domku, zapewne skłoniłoby to więcej osób do zakupu statusu.

ReeZo
11-01-13, 09:20
Przesadzasz Engineer. Najtańszy domek jaki masz w tej chwili dostępny jest od kwoty 1400 miedziaków. Naprawdę uważasz to za jakiś koszt ? Nawet dla niskopoziomowych postaci ? :)

Pizmak
11-01-13, 10:58
Odsyłam wyżej.
Edit. Zagłębiłem się troszkę w ceny domków i faktycznie nie są takie drogie jak mi się wydawało, licytacja też nie trwa tak strasznie długo. Niemniej jednak nadal uważam, że bonus powinien być dla wszystkich, bez konieczności "spania".

Catthon
11-01-13, 12:56
Jaka wtedy będzie korzyść ze spania?
Po co będzie wtedy domek?
Zlikwidować łóżka?

Veliothe
11-01-13, 18:04
Pomysł bezsensowny. SS to nie BONUS tylko więcej możliwości. A jedną z nich jest posiadanie domku, co prowadzi do zwiekszenia expa na czas bonusu. Podoba mi się tu to, że domki są do czegoś przydatne. Niechże zostanie tak, jak jest.

Pizmak
11-01-13, 19:37
To jest tylko propozycja. A domki nie służą tylko do spania, więc po coś by jednak ciągle były.

grek
11-01-13, 21:58
cos wam sie pitoli :x ja nie mialem domku a spalem w gh :x