PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] @Sugestia na temat Statusu Szlacheckiego.


Nevi
05-01-13, 15:11
Od razu przedstawiam że kupno Statusu Szlacheckiego nie uległo by zmianie, w dalszym ciągu były by takowe tranzakcje jakie są teraz: PayPal, przelew elektroniczny oraz Sms Premium. Otóż chciałbym zaproponować wprowadzenie SS w postaci jakiegoś przedmiotu, po zakupie po prostu ten przedmiot pojawiał by się w depozycie, następnie kupujący mógłby go użyć lub dokonać handlu za talary z jakimś graczem, którego po prostu nie stać na kupno w rzeczywistości, a stać za vitrualne pieniądze. Myślę, że jest to dobry pomysł, ponieważ server dalej będzie na siebie zarabiał, a graczy z SS będzie o wiele więcej. Przede wszystkim nikt nikogo nie oszuka, bo będzie miał możliwość kupna tego przedmiotu za pomocą 'handluj z..'


Możliwe, ze owy temat już był poruszany, choć nigdzie go nie zauważyłem.. ;)

Mervakis
05-01-13, 15:17
Była już kiedyś dyskusja na ten temat i z tego co pamiętam doszliśmy do wniosku, że byłoby to to samo co pacc runki, a jak wiemy Altaron ma na celu bycie odrębną grą, a nie OTSem.

Nevi
05-01-13, 15:29
Była już kiedyś dyskusja na ten temat i z tego co pamiętam doszliśmy do wniosku, że byłoby to to samo co pacc runki, a jak wiemy Altaron ma na celu bycie odrębną grą, a nie OTSem.

Akurat mi się tam to z OTSem nie kojarzy, a myślę że jest to dobry pomysł i polepszył by grę..

A co do tematu to właśnie nie byłem pewien, więc napisałem:
''Możliwe, że owy temat już był poruszany, choć nigdzie go nie zauważyłem..''

pzdr. ;)

Uiop
05-01-13, 15:32
W wielu grach MMORPG jest taki system ulepszania konta. Nie tylko na OTSach. Mogę podać nawet kilka przykładów. Administracja po prostu nie chce takiego rozwiązania, ich wybór. Trzeba się dostosować.

jacobs93
07-01-13, 20:32
Ja jestem za! Nie mam ochoty wydawać pieniędzy z konta tel na grę, a chętnie grałbym z paccem... Tylko nie uśmiecha mi się kupić pacc np na 7 dni wydając 75k bo dopiero 3 gracz był uczciwy.. :/ Opcja "Handluj z.." rozwiązałaby problem, można by to nazwać "papiery szlacheckie" lub coś w ten deseń xD

Eresol
07-01-13, 21:50
Było coś takiego na WypasOTS jak dobrze pamiętam i to była dobra opcja

Uiop
07-01-13, 21:56
Albo przez stronę jak domki. Jedna osoba "wystawia" status szlachecki, za wybraną cenę, druga go kupuje, pieniądze przenoszą się z jednego konta bankowego w grze, na drugie(jak w przypadku domków)...

Zly On
08-01-13, 01:34
Nawet teraz na rl Tibi mamy Premium Scrolle. Na pewno nie wejdzie bo pomysł z ksero :d

Arkadiasz
08-01-13, 05:30
Albo przez stronę jak domki. Jedna osoba "wystawia" status szlachecki, za wybraną cenę, druga go kupuje, pieniądze przenoszą się z jednego konta bankowego w grze, na drugie(jak w przypadku domków)...

Według mnie to dobry pomysł jest. Dorzucić opcję, że właściciel SS wybiera także, czy chce sprzedać od razu, czy wystawić na aukcję i możliwe, że zarobić więcej.

Uiop
08-01-13, 06:21
To, że w Tibii są scrolle, to żaden argument. Takie rozwiązania były stosowane w innych grach(nie mających nic wspólnego z Tibią!!), na długo przed powstaniem scrolli. Może usuńmy profesje rycerza? Też jest w Tibii...
Dodatkowo dodam również, że podstawowe mechanizmy Altaronu, a także sam jego wygląd bardziej przypomina Tibię(i zawsze będzie w jakimś stopniu przypominać!) o wiele bardziej, niż robiłaby to możliwość kupowania statusu szlacheckiego przez graczy od graczy.

mikus
08-01-13, 07:32
Jestem za. A Uiop idealny pomysł i jak najbardziej do wprowadzenia :rolleyes:

Kosiara
08-01-13, 08:17
Prawde mówiąc takie rozwiązanie to tylko ukłon w stronę graczy. Jeżeli jest zezwolenie na sprzedaż statusów szlacheckich to dlaczego nie można iść dalej i nie wyeleminować potencjalnych kradzieży?

Jeżeli w imię klimatu ze starych czasów tibijskich to jest to co najmniej słaby argument.

ReeZo
08-01-13, 19:41
Jestem za. Sam sprzedaje SS i było by mi taniej i prościej kupować "runy szlachty" i odsprzedawać je w grze. Robie przelew i już a tak to przeplacam na smsach...

Nevi
08-01-13, 21:18
Albo przez stronę jak domki. Jedna osoba "wystawia" status szlachecki, za wybraną cenę, druga go kupuje, pieniądze przenoszą się z jednego konta bankowego w grze, na drugie(jak w przypadku domków)...

Jestem za, jest to również dobry pomysł, nikt bynajmniej nie zarzuci że pomysł został ściągniety z Ots'ów, rl Tibii, etc..

Mam nadzieje, że w końcu te pomysły weźmie ktoś pod uwagę ;)

Zkopyta
21-01-13, 14:09
Popieram w 100% bo jak np: jak sprzedajemy pacc to ktos nas oszuka :( i lipa ja juz z 20zl przejebalem tak

naus
25-01-13, 14:00
jestem jak najbardziej za ale lepiej wprowadzić moim zdaniem "zwoje szlachcica" albo hmm "Herb szlachcica"?

Brat
25-01-13, 14:29
Jeju, ta wasza obsesja na punkcie "Odrębnej gry"? Dobry pomysł po prostu zamiast narażać graczy na zbędne oszustwa dotyczące ich sprzedaży/kupna ss za talary byście dali im pewniaka.

388261
03-02-13, 14:58
Popieram pomysł. Chciałbym sprzedawać SS, ale na niskim lvlu jestem niewiarygodny. Sam również nie chciałbym podejmować ryzyka.

Catthon
03-02-13, 16:04
Pomysł mi się średnio podoba, ale jeśli już go wprowadzać, to może w ten sposób wpleść go w fabułę.

Wiadomo, że w wielu krainach tytuł to coś, co można sprzedać. Tak jest w odległej od Altaronu Hiszpanii, tak jest w graniczącej z Altaronem Polsce. Można więc powołać królewskiego pełnomocnika, który będzie pośredniczył w sprzedaży tytułów. Jeśli władca nie zechce powołania pełnomocnika to cóż... pozostaje nam korupcja, prawda?

Gracz zgłasza chęć sprzedaży Statusu i podaje imię obdarowywanego. Urzędnik wydaje glejt ze statusem do użytku konkretnej postaci.

leon
03-02-13, 17:39
oczywiście za ja też często sprzedaje SS i będzie o dużo lepiej

sidexxx
03-02-13, 18:24
jestem za tym żeby po zakupie pacc dostajemy taki dokument do dp i po użyciu go na sobie mamy pacca.

388261
08-02-13, 07:52
14 osób jest za, a 1 osoba której pomysł średnio się podoba, ale nie jest przeciw. I jeden SG, który stwierdził że kiedyś już ten temat był omawiany.
Statystycznie rzecz ujmując, jakieś 95% osób jest za wprowadzeniem tego rozwiązania. Po prostu oczywiste usunięcie możliwości kradzieży realnych PLN-ów jak i Altarońskich miedziaków. Nie jest to chyba jakiś programistyczny majstersztyk, więc miło będzie jeśli ktoś z administracji wypowie się na ten temat, tzn. czy wprowadzi i kiedy wprowadzi pomysł w życie.

9891404
08-02-13, 09:10
ja jestem za zeby coś takiego było , jakby to tibia 1 nie wymyslila to napewno ktorys z graczy altaronskich by to tu wymyslił wiec ja nie widze problemu.