PDA

Zobacz pełną wersję : Petardy w szkole ;)


cewix
03-01-13, 13:42
Witam ,razem ze znajomymi rzucaliśmy petardami przez szkolne okno ,według kodeksu prawnego nie można ich używać poniżej 18 roku życia oraz w dni inne niż sylwester ,Zostaną wezwani nasi rodzice ,oraz dzielnicowy ,jaka czeka nas za to kara? Dodam ,że nikt nie ucierpiał.

Nil Loth
03-01-13, 13:43
Dwa lata w nawiasach

cewix
03-01-13, 13:46
Tylko? Czy ocena z zachowania ucierpi ,dostaniemy jakiś mandat ,lub ,czy zaszkodzi to w jakiś sposób na przyszłość?
Dodam ,że to szkoła gimnazjalna

cinkiwonsz
03-01-13, 14:05
Konsekwencje, które Ty możesz ponieść, to obniżona ocena ze sprawowania, wpierdol od taty (wszak to nie Ty zapłacisz grzywnę) ew. szlaban na internet, czy kieszonkowe. Pogadanka z dzielnicowym będzie raczej o odpowiedzialności, rozsądku, etc.
Ma któryś z Was psa? Wiecie, jak zwierzę potrafi reagować na wystrzały? Myślę, że stres spowodowany powyższym to za mało. (Psy się wyprowadza na spacery także w okolicy szkół.)
Mam nadzieję tylko, że upewniliście się, że nie przechodził pod oknami nikt, komu petarda mogłaby wpaść za kołnierz. Oo

Nil Loth
03-01-13, 14:07
Teraz jak wiem ze mowisz powaznie to sie dostosuje. Nikt was nie pociagnie do odpowiedzialnosci finansowej chyba ze w wyniku waszych dzialan ucierpialo jakies dobro materialne (nic nie zepsuliscie). Ekspertem nie jestem ale skonczy sie na moralniaku tzn powiedza ze jestescie zli i zebyscie tego nie robili w przyszlosci oraz poleci wam ocena z zachowania. Ogolnie mowiac nie przejmuj sie:P

Pozdrawiam

cinkiwonsz
03-01-13, 14:25
Prawdopodobnie skończy się na naganie, upomnieniu i poinstruowaniu, że mandaty za to wynoszą 500 zł. Ale jak się uprą, to wlepią, zależy, trafi na normalnego człowieka, czy nie.

Kuzyn
03-01-13, 15:50
Art. 83kw
§ 1. Kto nieostrożnie obchodzi się z materiałami wybuchowymi, łatwo zapalnymi
lub substancjami promieniotwórczymi albo wykracza przeciwko przepisom o
wyrobie, sprzedaży, przechowywaniu, używaniu lub przewożeniu takich materiałów,
podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.
§ 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących
przedmiot wykroczenia.

Wyciąg znaleziony na necie z dopiskiem, że raczej nie jest o czyn karalny.

Sirian12345
03-01-13, 17:34
ahhh co tu duzo komentowac.... gimbaza.....

cewix
03-01-13, 18:22
Dzięki wszystkim za pomoc ;) ,temat można zamknąć.

mikus
03-01-13, 19:08
Nagana i zachowanie :). Przynajmniej u brata w gim. :D

leon
04-01-13, 04:19
hehe to ładnie :P ja na szczęście wyrosłem z takiego czegoś :)