PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Altaron - co dalej?


Magnaturon
30-12-12, 12:45
Witam.

Większość zapewne wie, że serwer pvp stoi jedynie dla tego, że jest wojna. Większość osób grających uczestniczy w wojnie albo ma jakieś z nią powiązania. Jest niby serwer non pvp, ale grają tam osoby, które odeszły z pvp z różnorakich powodów, nie będziemy już się rozwodzić z jakich. Ten projekt zapowiadał się dobrze, a prawda jest taka, że trzyma się na cienkiej nitce. Pasowałoby coś z tym zrobić bo jak tak dalej pójdzie to nie będzie dobrze. Mam kilka sugestii. Komentarze mile widziane, oczywiście na poziomie.


1. "Najpierw zmienimy wszystkie grafiki"

Rozumiem. Jako twórcy Altaronu chcecie by przestał przypominać tibie. Zrozumcie jednak, że graczy tak bardzo nie interesuje czy drzewko jest dalej tibijskie czy już troszeczkę się różni.
Póki silnik nie zostanie zmieniony to dalej jest to prywatny serwer tibijski, nie mówcie, że tak nie jest, niema co się oszukiwać.

Nie wystarczy w update co pół roku zmienić grafiki iluś tam rzeczy, dodać kilka czarów i jeden czy tam dwa questy. Wszystko niby okej, ale jak na pół roku prac to jest za mało. Aktualnie gra staje się powoli nudna, największym wyzwaniem jest Rokita i to jedynym wyzwaniem, które i tak nie jest zbytnio wymagające.

Jak nie chcecie by ten serwer upadł musicie wprowadzić:
- nowe tereny, neolith, ankardia, przeszłość to za mało
Wiem, że macie "masę" pracy, ale w pół roku chyba jesteście wstanie dodać nową wyspę?
- nowe potwory, zarówno dla niskich jak i wysokich lvli
Nie oszukujmy się potworów jest mało, ludzie expia na jednym i tym samym, to staje się nudne, bardzo nudne. Jakieś nowe rasy były by idealnym rozwiązaniem.
- bossy, najazdy
No tak niby jest Rokita, i co dalej? Był to dobry boss, ale dawno temu. Teraz wcale nie jest to takie wyzwanie. Może by pójść dalej, dodać do fabuły historie o rasie demonów, czarnoksiężników i powoli rozwijać historię dodają co update jakiegoś bossa?
Wojna z abitańcami. Niby fabuła się opiera na tym, że neolith jest pogrążone w wojnie, ankardia to jedyna spokojna wyspa. Gdzie ta wojna? Chyba walczymy w myślach. Wprowadzenie najazdów abitańców na neolith co jakiś czas byłoby dobrym rozwiązaniem. Ewentualnie z jakimś bossem abitanców, ale silnym, a nie 2k życia...


2. Profesje
Wiem, balans to straszna sprawa. Wiem, że ciężko dogodzić wszystkim, oprę tutaj swoje spostrzeżenia tylko na pvp.

Na Altaronie niema parala (nie mówcie, że paral maga jest taki idealny bo prawda taka, że rzadko się przydaję...) więc trochę coś nie gra, że łucznik nekro biega jak f16.
Widzieliście kiedyś wojnę by ktoś wbiegł w armię wroga i sobie biegał jak na maratonie? Bo ja nie. I błagam niech nikt nie piszę, że mam maga to narzekam...
Wojownik jest kompletnie nie przydatny w wojnie. Wcale takim tankiem nie jest, bez sio i tak padnie. Okej niby ma repito, super może uciec. Widzieliście wojnę gdzie rycerze biegają jak maratończycy zamiast walczyć?
Mag w sumie jest w miarę ogarnięty, łatwo paść ale to mag, no trochę przesada, że 100 łucznik nekro zabije 100 maga spokojnie, ale już trudno.


3. Angielski klient
Wiem było wałkowane wiele razy, ale to naprawdę jest dobre rozwiązanie. Dajmy na przykład graczy z Brazylii, z tibii każdy dobrze wie, że jak grają to już wszyscy, znajomy znajomego znajomego znajomego i tak dalej. Może udało by się również ściągnąć graczy ze Szwecji, Hiszpanii. Niby fajnie, że Altaron jest po polsku, ale to trochę słabe rozwiązanie, jakby tu grały inne nacje, byłoby na pewno dużo dużo więcej graczy, sensowne wojny (teraz 90% pvp to collegium, exorit, ta wojna nigdy się nie skończy, niby fajnie, ale za kolejne 2000 fragów to stanie się już nudne).



To tylko kilka sugestii. Proszę o kulturalną rozmowę, administracje proszę o usuwanie wiadomości prowokujących do kłótni.

Pozdrawiam.

Matiszew
30-12-12, 12:56
Nie gram na tyle żeby wypowiedzieć się sensownie w dwóch pierwszych kwestiach, ale angielski klient na pewno jest potrzebny. W ogole co to za pomysł? "zróbmy gre tylko dla polaków"? O.o W taki sposób nie dość że mniej ludzi gra w ogole, to jeszcze administracja odcina się od wiadomych zysków, bo przecież brazole na potęgę kupują wszystko co sie da.

rycerz5
30-12-12, 12:57
Popieram i zgadzam sie w 100% - z jednym wyjątkiem ! 100 Palek Necro nigdy nie zabije 100 maga necro, chyba że mag nie ogarnia lub wezmie go na waste.

Magnaturon
30-12-12, 13:02
@wind

Bez ringa, mag musi spamować czar leczący by nie paść. Nie ucieknie bo jest dwa razy wolniejszy. Z ringiem wygląda to, że musi spamować manasy. Z sd nie idzie zabić nikogo solo, a jak zabić na otwartej 100 magiem 100 łucznika nekro jak nie da się go dogonić by uderzyć sensowny czar. Spowolnienie łucznika nekro to byłoby dobre rozwiązanie.
Piszę to z ogólnego punktu widzenia, nie dla tego, że mam maga, łucznika nekro też mam...

9106796
30-12-12, 13:02
Zbyt "silne" potwory maja i tak za malo hp. Co to jest zeby dac taki dmg aby 100 mag czerwonego smoka na 3 taiw fomesy ubijal. Koscianego smoka na 3-4 a gorskie trolle na ktorych expi teraz 40 palek tez jest w sumie spoko. Utrudnili gre bardzo. Teraz trzeba czesciej wracac do miasta kupowac puginaly bo kazdy biega super szybkim palem nekro bijac tak jak za dawnych czasow pal duchowny no ale przeciez o to chodzi w Altaronie by pal nekro byl bardzo dobrym zabojca i wyexpil sie do 150 w 2-3 tyg.

Magnaturon
30-12-12, 13:06
Dokładnie.
Jak tak dalej pójdzie to niezadługo wojna będzie wyglądać tak:

30 łuczników nekro, każdy biega jak f16 i nie wiadomo o co chodzi.

rycerz5
30-12-12, 13:11
no ale przeciez o to chodzi w Altaronie by pal nekro byl bardzo dobrym zabojca i wyexpil sie do 150 w 2-3 tyg.

pokaz mi palka necro który wbił 150 w 2-3 tygodnie. Wyjatkiem moze byc tu szewczyk ktory przez całe swieta napierdalał levele jak dzika swinia, nalezy sie mu wiec za ten wysilek to co ma.

Co do maga - nawet zabierajac ropie powodujesz sytuacje ze 100=100 czyli ta sama predkosc. Czyli nie uciekniesz. A w bule mam 320~+ bełt za 80(?) na niewidce (którą też musze wrzucac!) podczas gdy ty bijąc mnie z taiw fomesów zabierasz mi 300 hp czyli sztylet, leczysz sie i dodatkowo uderzasz z rózgi co wyrównuje dmg, a nawet tobie zwiększa szanse gdyż ja uderzam 400 za 100 many + niewidka co jakis czas i muszę sie za 70 uleczyć, a ty uderzysz 450 za 220 many.

Co do mobów to pierwszy i ostatni raz zgodze sie z Zurvym, 60 palek moze spokojnie orać kościane uciekajac z puginałami bo co to za wyzwanie. Wrl to jedyne dobre expowisko-tylko że do kurwy nedzy expimy na nim już 2 lata, może czas na urozmaicenie? bo co poniektórzy to moga tam z zamknietymi oczami biegac.

Magnaturon
30-12-12, 13:18
Właśnie gdyby łucznik biegał tak samo to by wyrównało szanse. Mag biję trochę mocniej ale ma słabszego defa i bez ringa, mając 800 życia nie wyrobisz. Szewczyk bijąc mojego maga podczas battle w sekundę (gdy stałem bez ringa) zjeżdżał mnie do 300 życia. Poza tym podczas takiego starcia łucznik może uciec w 5 sekund. Poza tym mówisz, że gdyby biegały równo postacie to i tak się nie da uciec. M wall i uciekasz. Teraz co da ten m wall, jak zniknie to łucznik nekro dogoni maga w 10sekund...

rycerz5
30-12-12, 13:25
To trzeba było zrobić łucznika necro :D teraz jest na to faza jak na palka duchownego, za 3 miechy cos zjebia i wszysycy zaczna grac czym innim

Magnaturon
30-12-12, 13:27
Mam łucznika nekro, ale już po kilku dniach nudzi mnie nim gra, jest za łatwo.

I to nie chodzi o to by co update zmieniać postać, tylko o to by był w końcu sensowny balans.

amindos
30-12-12, 14:07
Osobiście nie narzekam na gre magiem , lecz niestety musze sie zgodzić z Magnaturonem. Sprawa prosta. Mag= najwolniejsza profka(a teoretycznie magiczna),można jeszcze palka ducha podstawić pod to bo biega tak jak mag.
Pal necro nie do złapania na otwartej przez podobne jemu lvl-e. Rycek=repito, też to Cięzko zrobić. Mając 1,1k życia nie jestem w stanie uciec na hp komukolwiek. Uważam, że szybkość największą powinien mieć mag ponieważ bez many siada moment. Następnie zwiadowca(w końcu to łucznik z małym obciążeniem) powinien być troche wolniejszy od maga, a następnie pojawia nam sie Rycerz, który powinien być rycerzem(duże obciążenie=wolno biega)! Może mówie tak przez wzgląd na to iż grałem na starej Tibii gdzie mag był najszybszą postacią. Może dlatego, że walcze i te wojny wyglądają po prostu śmiesznie. Nikt z 100-120 lvl magiem nie nabija czaszki ponieważ nie ma szans walczyć. Myśle że administracja powinna coś z tym zrobić ponieważ idiotycznie jest walczyć czekając aż ktoś nabije czaszke przez przypadek. Jeżeli miałbym szanse uciec palkowi necro/rycerzowi, moment bym sie nie wachał nabijać czaszki, a tak wojna wygląda jak wygląda i mimo że jesteśmy z magnaturonem po przeciwnych stronach w pełni sie z nim zgadzam.

jeszcze jedna kewstia/wszyscy oprócz maga mogą latać na pierścieniu szybkości.

Mortifer

Legolas
30-12-12, 14:33
Ogólnie balans chyba każdy się zgodi ze cały czas coś jest nie tak.
Kazda profesja ma wady i zalety no ale wielu graczy nie jest do końca z własnej profesji zadowolonej.
Duzym problem jest , nowy i własnie własny system walk który przejdzie wiele zmian aby balans był odpowieni.
Ja dużo wypowiadac się nie będe, bo szczerze do dyskusji na ten temat trzeba wiele, pomysł dokładnie przemyśleć , najlepiej przetestować bo wiele pomysł wydaje nam się dobrych a w praniu i tak pewnie by znowu nie wszystkim pasowały.
O profesji chciałbym powiedziec tylko tyle.(Opierajać się na Tibii co może byc moim błedem, ale ...)

Myslę że i mam na myśli expienie a nie pvp.
Bo mag duchowny ma kilka czarów ofensywnych i leczenie innych wszystko to co posiadał Tibijski druid.
A mag nekromanta. I tu jest zagadka. Do czego on jest bo wielu ludzi mówi że na pvp całkiem dobry. Ok na pvp ale jak wiemy dlaczego MS Tibijski byl lepszy od expienia od Druida? Bo posiadal więcej czarów ofensywnych bardzo dobrze zbudowanych.
Przypomnę o takich czarach Jak Ultimate Expolsion (z Ognia i to druge czesto uzywane Energii.) M.in na hydrach czy quarach. A także czary jak exevo vis hur i nawet tanszy exevo gran vis lux.
I różnica była taka że druidowi najlepiej expiło się z blokerem którego leczył.
A MS dobry był w druzynie ale sam expiac też miał bardzo dobrze.
Tutaj jak pisałem Duchowny zastepuje druida ma sio ma czary. A MG nekromanta expić solo uzywając silnych czarow to mu się nie oplaca. Bo kto expi na nutach czy ofli. Pomimo tego że są to silne czary przydzadzą sie w pvp ale nie do expienia.
I jedynie co mi brakuje to czarow własnie podobnych które posiadał MS.
Bo o wiele gorzej expi MAg nekro z rycerzem od maga duchownego.
Co by powinien nadrobic tym Ze Mag nekro expi lepiej od duchownego solo.
A tutaj wcale lepiej nie expi , jedyny czar jaki uzywam to taiw fomes i też nie cześto bo cżesto sie go nie oplaca.

Magnaturon
30-12-12, 14:53
Niby tak, ale zauważ, że przez mas visa, vis hura i vis luxa w tibii mag expił za szybko. Osobiście uważam, że magiem nekro da się zrobić pg. Osobiście nieraz expilem z nutek lurując na siebie większa ilość potworów, oczywiście łatwo tak paść więc mało osób tak expi. Nekro ma sdki, czego niema duchowny więc jest jeszcze wiele sposobów na pg. Oczywiście pg=waste, ale coś za coś. Tibie popsuli doszczętnie odkąd da się robić ogromne pg, przy okazji zarabiając sporo.

tomakeo
30-12-12, 15:00
Ok wprowadzenie "UE", ale z extem takim jaki jest w tibii. Nie wiem czy wiesz, ale na takim ue magowie robili PG że głowa boli. Tutaj nie ma wyściugu szczurów i jest to wszystko tak zrobione, aby expiło się wolniej.

Co do głównego wątku:
1. Bossy jakie takie są, ale to nie na takiej zasadzie powinno polegać. Na bossa powinno się móc iść kiedy się chce (oczywiście jak jest zrespiony) i sobie go bić, a nie móc tylko raz wejść na bossa. Rokita wcale nie jest taka trudna do pokonania ... 55 ryckiem wystałem z nią na SSA i sam w dodatku się leczyłem. Miałem już wizję co do bossów i ją podałem na forum.

2. Nie wypowiem się na temat parala, ale wiem jedno. Zwiad nekro nie ubije sam maga ducha (chyba że mag to serio nieogar).

3. Również podawałem dawniej taką propozycje. Podałem wszystkie zalety wprowadzenia anglojęzycznego klienta.

Magnaturon
30-12-12, 15:37
@up

Bossy powinny się pojawiać okresowo. To są bossy, a nie zwykłe moby!

Przeczytaj temat dokładnie dlaczego zwiad nekro zabije maga nekro.

Jak już się wypowiadacie to przeczytajcie wszystkie posty chociaż.

Kosiara
30-12-12, 15:57
1. "Najpierw zmienimy wszystkie grafiki"

Rozumiem. Jako twórcy Altaronu chcecie by przestał przypominać tibie. (...)



3. Angielski klient
Wiem było wałkowane wiele razy, ale to naprawdę jest dobre rozwiązanie. Dajmy na przykład graczy z Brazylii, z tibii każdy dobrze wie, że jak grają to już wszyscy, znajomy znajomego znajomego znajomego i tak dalej.(...)


I tu zaczynają się schody - drugie bez pierwszego nie ma opcji jako, że grafiki są własnością cipsoftu a Altaron ma licencję na klienta pewnie tylko w granicach polskich lub coś w ten deseń (inaczej, znając nasz naród, już dawno jakaś dobra duszyczka by - z dobrym skutkiem - podkablowała, iż ktoś tu jedzie na czyichś zabawkach :rolleyes: )

ANYWAY! Nie rozumiem twórców w jaki sposób chcą prawną kwestię klienta ogarnąć, sama grafika w świetle licencji to nie wszystko więc ciekawym będzie czy kiedykolwiek Altaron ujrzy rynki zagraniczne :p Chyba, że właściciel znów zapoda ciężką kasą autorom silnika.

9106796
30-12-12, 15:58
Co fakt to fakt mag i tak bedzie tu zawsze najwolniejszy bo kazda inna profa moze miec time ringa kiedy mag musi byc na energy ringu aby nie zostal zdjety przy pierwszym lepszym combo. Dlatego to mag powinien miec czar na szybsze bieganie nie wiele szybsze ale chociaz troche a nie jakis knight postac blokujaca czy palek ktory i tak z dystansu bije i tak. Moze na npvp to nie przeszkadza ale majac server pvp i npvp trzeba myslec zeby bylo dobrze na jednym i drugim.

Magnaturon
30-12-12, 16:26
@eksterminator

Cipsoft zapewne traktuje Altaron jak kolejny ots, więc wątpię by twórcy Altaronu doczekali się konsekwencji za używanie silnika tibijskiego.
Poza tym Altaron nie robi im żadnej konkurencji więc raczej niema o co się martwić.

Kosiara
30-12-12, 16:52
I tu się gruuubo mylisz.

Magnaturon
30-12-12, 16:56
Jakieś argumenty?

Kosiara
30-12-12, 17:01
Altaron to nie jakiś tam OTS hostowany w domciu jednego z MG tylko jest to projekt zarządzany przez normalnie istniejącą firmę (tą samą, która to wszystko hostuje jak również zrobiła stronę etc.)

altaron.pl / shooters.pl / ilop.pl / devonstudio.pl

To wszystko to jedna wielka firma zarządzana przez Jakuba Boskiego aka bosala, znanego m.in. z Tibii.pl. A nie jakieś małolaty z których CipSoft nie mógłby zażądać 10 pln odszkodowania...

Te informacje są naturalnie jawne jak diabli - wystarczy dobrze popatrzeć.

Obles
30-12-12, 17:10
Małe sprostowanie - my nie mamy ich silnika. Mogę nawet założyć bez wahania, że oprócz ich, nikt go nie ma.

Co do całej reszty - czym się martwicie?
My ciągle pracujemy na rzecz poprawy gry i ją rozwijamy.
Podobny temat był rok temu. Jak sobie dobrze przypomnę to ja, jako nieznający dobrze projektu, zwykły wyjadacz chleba, jakieś 3 lata temu też założyłem podobny temat.

Przez ten czas już się nauczyłem. Nie ma co marudzić. Trzeba robić swoje i brnąć na przód zamiast stwarzać niestworzone historię i wysuwać daleko idące wnioski opierając się na dziwnych przesłankach.

Ale dyskusji Wam nikt nie zabroni, tylko do czego ona prowadzi?

Magnaturon
30-12-12, 18:10
@eksterminator
Zbytnio nie wnikałem w powstanie Altaronu. Poza tym jest wiele projektów nie założonych przez kogoś w domu, wątpię by ktoś sobie sam w domu mógł postawić np 5-10 serwerów gdzie gra po 500-1000 osób i to kontrolować. Przykład hexana, ambera, telania i kilka innych serwerów zostało założonych przez tą samą ekipę, którzy zapewne mają swoją firmę by tym wszystkim zarządzać. Nie dawaj za przykładu evo, które stawiają dzieci kupując na allegro otsa by zarobić coś przez sms shop. Cipsoft patrzy na te otsy gdzie gra dużo osób, wiele rozwiązań z dobrych otsów zostało wprowadzone do tibii.

@Primax
Martwimy się tym, że ta praca nie jest owocna. Gracze są po to by pomagać rozwijać grę. Jeżeli dalej będziecie brać pod uwagę sugestie jak do tej pory to nigdy nie będzie lepiej. Nie marudzę, projekt jest dobry, ale może być lepszy. Jest tyle osób chętnych do pomocy. Gdybyście słuchali graczy "uchem a nie brzuchem" to byłoby lepiej.

p.s Nie chodziło mi dosłownie o silnik, na którym stoi Tibia, wiem, że dostępne są jedynie kopie.

Kuzyn
30-12-12, 18:28
@p.s Nie chodziło mi dosłownie o silnik, na którym stoi Tibia, wiem, że dostępne są jedynie kopie.

Nikt nie ma silnika Tibii.... poza Cipsoftem.

negrula
30-12-12, 18:31
aż chce mi się powiedzieć: a nie mówiłam?

Obles
30-12-12, 19:09
Ależ my słuchamy opinii graczy! Przecież ja sam jestem aktywnym graczem. Mervakis, Colens również. Jest całe grono doradców i wybrańców, którzy mają dostępy do zamkniętych for, udzielają się, dyskutują i mają realny wpływ na zmiany wprowadzane w grze.
Jest dział sugestii i propozycji. Tam wszystkie, słownie: wszystkie tematy są czytane i analizowane.

Po prostu znaczna większość Waszych pomysłów nie pasuje do wizji twórców gry.
Albo jest już pomysł na rozwiązanie danej kwestii, który czeka na realizację. A może nawet na wprowadzenie!
Nie wszystko co w mniemaniu Twoim lub innych graczy jest idealnym rozwiązaniem naszych problemów. O wielu kwestiach często nie wiecie lub nie bierzecie pod uwagę pewnych czynników.

Cóż mogę więcej dodać?
Więcej wiary. Projekt istnieje od ponad 5 lat i nic nie wskazuję na to, by miał się gorzej niż tydzień lub miesiąc temu.

Kosiara
30-12-12, 22:15
Małe sprostowanie - my nie mamy ich silnika.

Naturalnie.

Mogę nawet założyć bez wahania, że oprócz ich, nikt go nie ma.

But here...

p.s Nie chodziło mi dosłownie o silnik, na którym stoi Tibia, wiem, że dostępne są jedynie kopie.

.. you are all..


Nikt nie ma silnika Tibii.... poza Cipsoftem.

.. totally wrong. :rolleyes:




Macie w ogóle pojęcie skąd się wzięły formuły w projektach OTS? ;f

Z leaka z roku 2005 (wer 7.72 bodajże). Tak tak, te najbardziej dokładne są wzięte żywcem z source code silnika tibijskiego.

I jeszcze jedno; jakiekolwiek projekty typu OTS (Wliczając w to, troszkę może i niegodnie ale jednak, Altaron) są CAŁKOWICIE LEGALNE! Problem jest, gdy wykorzystujemy klienta tibijskiego do łączenia się z serwerem. A dlaczego Altaron nie ma z tym problemów? Pytajcie pana B. :B

@Primax, Ty jesteś w jakimś sensie developerem czy raczej tylko script boyem?


I tak dla ciekawych, Cipfried w oryginalnej wersji..

# GIMUD - Graphical Interface Multi User Dungeon
# cipfried.npc: Datenbank fuer den Moench Cipfried

Name = "Cipfried"
Sex = male
Race = 1
Outfit = (57,0-0-0-0)
Home = [32097,32217,7]
Radius = 1
GoStrength = 10

Behaviour = {
ADDRESS,"hello$",! -> "Hello, %N! Feel free to ask me for help."
ADDRESS,"hi$",! -> *
ADDRESS,! -> Idle
BUSY,"hello$",! -> "Please wait, %N. I already talk to someone!", Queue
BUSY,"hi$",! -> *
BUSY,"heal$",Burning>0 -> "You are burning, %N. I will help you.", Burning(0,0), EffectOpp(15)
BUSY,"heal$",Poison>0 -> "You are poisoned, %N. I will help you.", Poison(0,0), EffectOpp(14)
BUSY,"heal$",HP<65 -> "You are looking really bad, %N. Let me heal your wounds.", HP=65, EffectOpp(13)
BUSY,"heal$" -> "You aren't looking really bad, %N. Sorry, I can't help you."
BUSY,! -> NOP
VANISH,! -> "Well, bye then."

"bye" -> "Farewell, %N!", Idle
"farewell" -> *
"job" -> "I am just a humble monk. Ask me if you need help or healing."
"name" -> "My name is Cipfried."
"monk" -> "I sacrifice my life to serve the good gods of Tibia."
"tibia" -> "That's where we are. The world of Tibia."
"rookgaard" -> "The gods have chosen this isle as the point of arrival for the newborn souls."
"god" -> "They created Tibia and all life on it. Visit our library and learn about them."
"life" -> "The gods decorated Tibia with various forms of life. Plants, the citizens, and even the monsters."
"plant" -> "Just walk around. You will see grass, trees, and bushes."
"citizen" -> "Only few people live here. Walk around and talk to them."
"obi" -> "He is a local shop owner."
"al","dee" -> *
"seymour" -> "Seymour is a loyal follower of the king and responsibe for the academy."
"academy" -> "You should visit Seymour in the academy and ask him about a mission."
"willie" -> "He is a fine farmer. The farm is located to the left of the temple."
"monster" -> "They are a constant threat. Learn to fight by hunting rabbits, deers and sheeps. Then try to fight rats, bugs and perhaps spiders."
"help" -> "First you should try to get some gold and buy better equipment."
"hint" -> *
"quest" -> *
"task" -> *
"what","do" -> *
"gold" -> "You have to slay monsters and take their gold. Or sell food at Willie's farm."
"money" -> "If you need money, you have to slay monsters and take their gold. Look for spiders and rats."
"rat" -> "In the north of this temple you find a sewer grate. Use it to enter the sewers if you feel prepared. Don't forget a torch; you'll need it."
"sewer" -> *
"equipment" -> "First you need some armor and perhaps a better weapon or a shield. A real adventurer needs a rope, a shovel, and a fishing pole, too."
"fight" -> "Take a weapon in your hand, activate your combat mode, and select a target. After a fight you should eat something to heal your wounds."
"slay" -> *
"eat" -> "If you want to heal your wounds you should eat something. Willie sells excellent meals. But if you are very weak, come to me and ask me to heal you."
"food" -> *
"heal$",Burning>0 -> "You are burning. I will help you.", Burning(0,0), EffectOpp(15)
"heal$",Poison>0 -> "You are poisoned. I will help you.", Poison(0,0), EffectOpp(14)
"heal$",HP<65 -> "You are looking really bad. Let me heal your wounds.", HP=65, EffectOpp(13)
"heal$" -> "You aren't looking really bad. Sorry, I can't help you."
"time" -> "Now, it is %T, my child."
}

tomakeo
30-12-12, 22:23
Bossy powinny się pojawiać okresowo. To są bossy, a nie zwykłe moby!

Przeczytaj temat dokładnie dlaczego zwiad nekro zabije maga nekro.

Jak już się wypowiadacie to przeczytajcie wszystkie posty chociaż.[/QUOTE]


TAK WŁASNIE O TO MI CHODZIŁO ! Żeby zrobić respa bossów i na nich expić! ... Turn your brain on plax !

Nie mam czasu na czytanie wszystkich postów więc odnoszę się do głównego wątku. Wybacz panie łaskawy.

Magnaturon
31-12-12, 06:22
@up

Wybacz, ale poziom twojej inteligencji i czytania ze zrozumieniem mnie przeraża, więc jednak nie będę tracić więcej czasu na odpisywanie ci...

ordzinal
31-12-12, 08:56
Wszystko według mnie jest dobre.. Popieram w 100%
Ale co do angielskiego klienta.. Jestem na nie..
Jak już ma być coś takiego wniesione to lepiej zrobić osobny świat np. Dla obcokrajowców i tam wstawiać j. angielski..
Poza tym.. Z tym ryckiem to prawda, jest nieprzydatny, a przecież powinien być bardzo istotny..
No i.. Mapy są tworzone, nawet bardzo przyzwoicie.. Za to wam dziękujemy!
Widziałeś mechaniczną twierdzę? Jest lepsza, niż cokolwiek w normalnej tibi :D

mikus
01-01-13, 09:26
Angileski serv? Napewno nie na tych serverach. Już widzę Br w dp itens plax i lamusow zabijajacych moby do skillowania... Z tego co wiem od Trona(?) Trav,Primax,Slythia itd. Nie dostają ani grosza za projekt i będzie tak do czasu, aż nie postawią nowego silnika. Jak by chcieli iść na zyski to założyli by evo x999.

Kuzyn
01-01-13, 15:49
Było chyba już mówione, że będzie angielska wersja. To jest dobra opcja, bo marnować ten serwer dla ludzi, którzy ciągle mają jakieś zarzuty wobec kadry to byłaby głupota.

mikus
01-01-13, 15:59
Bylo. I popieram to, jesli zostanie zalozony nowy serv.