PDA

Zobacz pełną wersję : Literatura


Sezamek
27-04-11, 17:24
W każdym drzemie duch literatury, każdy by chciał napisać jakiś mądry tekst,cytat lub zapisać swoją tajemnice dla potomnych.
Przemyślałem sobie to i pomyślałem że fajnie by było gdyby Altaronianie tworzyli swoją literaturę, zapisywali swoje tajemnice i sekrety. Tworzyli poematy i pieśni o Altaronie.
Wystarczy by bibliotekarz sprzedawał puste książki i pióra podpisane wraz atramentem by Altaronianie zapisywali dzieje świata, podróżnicy pisali o tym co odkryli sposobem klimatycznym i tajemniczym a alchemicy zapisywali swoje sposoby przygotowania mikstur w książkach Altaronu. Ale co to da? Spojlery przestaną być tak ważne a ludzie będą więcej czytać i logicznie myśleć.

Starsi na pewno by chcieli mieć własną podręczną bibliotekę w swoim domu gdzie gromadzili by cenne dzieła artystyczne pisane przez samego autora. Lub już napisane dzieła z miejskich bibliotek. Rozwinęło by to na pewno Altaronczyków i ucieszyło.

Najlepsze prace by klimat wprowadziły i fabuły nadały. Te lepsze do bibliotek miejskich by można wprowadzić by każdy podróżny ucieszył swoje oczy piękną literaturą Altaronu.

Jeśli nie rozumiesz moje przesłanie mój panie to powiadam ci ze ciemny jesteś a czytanie nie sprawia ci przyjemnego uczucia mądrości a nie tylko czerpanie wiedzy internetowej. Spojlerów szukanie babci sranie za książki się bierzcie jak w moim mieście. Z komentuj jak musisz ale jeśli nie przeczytałeś to się pogniewamy bo nie lubię komentarzy z troll-ich piór.Edit1 odpowiedz na Kyle Blaze.


Jestem jak najbardziej na TAK, ale musisz wziąć pod uwagę, że to działa w obie strony. Musisz się liczyć też z tym, że będzie wiele ksiąg/zwojów zapisanych "tu expię, nie przeszkadzaj" albo "lol" albo jeszcze co innego.
Mimo wszystko uważam, że pomysł jest bardzo dobry, a właśnie w ten sposób możemy stworzyć drobne wskazówki do zadań dla graczy, które możnaby nawet sprzedać

Dlatego ksiegi powinny być drogie np 1 srebniaka zalezało by to od wyglądu ksiązki lub od ilości zapisanej w niej informacji.

co do sprzedawania to właśnie to jedna z korzyści która rozwinęła by biznes.
Sprzedawane książki można by było zastrzec np na forum w jakimś miejscu tylko dla adminów gry by można było wykryć plagiat.

Kyle Blaze
27-04-11, 17:45
Jestem jak najbardziej na TAK, ale musisz wziąć pod uwagę, że to działa w obie strony. Musisz się liczyć też z tym, że będzie wiele ksiąg/zwojów zapisanych "tu expię, nie przeszkadzaj" albo "lol" albo jeszcze co innego.
Mimo wszystko uważam, że pomysł jest bardzo dobry, a właśnie w ten sposób możemy stworzyć drobne wskazówki do zadań dla graczy, które możnaby nawet sprzedać :)

Klavi
27-04-11, 17:51
Mi się ten pomysł bardzo podoba ;)
Pierwsze moje kroki po samouczku (choć nieświadomie) skierowałem do biblioteki gdzie przeczytałem wszystkie książki i porozmawiałem o nich z bibliotekarzem. Drugim miejscem jakie odwiedziłem był klasztor gdzie dokończyłem lekturę ;)

Dyzotron
27-04-11, 18:19
Mi też się bardzo podoba. Ta gra jest na prawdę wspaniała. Więcej takich pomysłów :D

drazbeczka
27-04-11, 19:03
Hehe porządnie przemyślany pomysł, trafiłeś w sedno sprawy dla sratych graczy tibi takich jak ja mi się osobiście podoba twój pomysł :D

Xedos
27-04-11, 21:10
Wielkie za, dodało by to klimatu.

Dreat
28-04-11, 20:16
Cóż można dodać. Pomysł wręcz idealny, może za najbardziej klimatyczne książki dać jakieś nagrody.

+coś w rodzaju dziennika dla odkrywców, (można pisać wiele razy)

2103132
28-04-11, 20:22
Fajny pomysł JESTEM NA TAK ! :p:p:p

saitaver
29-04-11, 14:18
Można by zabezpieczyć księgi przed zapisem krótkich tekstów. Nie było by samych lol-ów i expowisko zajęte. Księgi możnaby dać hmm, coś w rodzaju questu bibliotekarzowi, zaczełby się respić w jakiejś bibliotece lub bibliotekarz sprzedawałby je i do banku trafiałby jakiś stały procent z ceny.

Van Taron
29-04-11, 14:39
Ostatnio chciałem coś naskrobać o potomkach Dwurogostromych Demonach z Nekropolii na górze Nidiony opanowanej przez zło. To hisotria postaci, którą aktualnie prowadzę i ma takie pochodzenie.

Niestety, książek nie dostałem, pióra też. Poza tym nie widzę szczególnie tłumów w Bibliotece, ostatnio spotkałem tam Spoonsa, myślałem że wpadł coś poczytać ale nawet nie on :) Szukał Williama...

No cóż, pomysł jest dobry, grające dusze natchnione poezją z Altaronu, mogły by tworzyć i zamieszczać swoje książki w Biblioteczkach. Dobrze też że Biblioteka ma na tyle cenne informacje że książek nie da się wypożyczać :) Są w Biblioteczkach na stałe.

EDIT :

Przeczytałem post powyżej i wpadłem na taki pomysł że książki można by było oddawać Bibliotekarzowi, w celu zatwierdzenia przez MG, albo specjalnej do tego przeznaczonej osoby, np Twórcy Tematu hehe

Piluch
29-04-11, 21:14
Pomysł bardzo fajny, ale moim zdaniem takie książki powinny być DUŻO droższe bo co to jest 1 srebrniak? 100 miedziaków dla mniej ogarniających. JESTEM NA TAK sam bym napewno się pobawił w takie coś, np. spisywał bym swoje rekordy w grze. ;}

Spoon
30-04-11, 01:15
Niestety, książek nie dostałem, pióra też. Poza tym nie widzę szczególnie tłumów w Bibliotece, ostatnio spotkałem tam Spoonsa, myślałem że wpadł coś poczytać ale nawet nie on :) Szukał Williama...

Ponieważ wszystkie książki biblioteki miejskiej, jak również inne biblioteczki znajdujące się w mieście mam oblatane (a ich treści skopiowane do pliku tekstowego na komputerze). :)

Pomysł ze wszech miar popieram! Z chęcią pisałbym wiersze lub krótkie epiki na temat jakichś questów, zwiedzania świata, czy wielu innych spraw. Te teksty jednak musiałyby byś jakoś weryfikowane przez obsługę serwera, aby nie powstał misz-masz. Problem leży w tym, iż przytłaczająca większość graczy nie czyta nawet początkowych dialogów z postaciami niezależnymi (npc) po wyjściu z Licor, a co dopiero książki w bibliotece...

Sezamek
30-04-11, 11:04
Bo to są tłuki kolego :-) ich nie interesuje fabuła ich interesuje wbijanie lvl'a.
Ale np dzięki książka w tibi były zapisane rożne tajemnice tibi podzielone w paru książkach i w paru miejscach.

Dreat
30-04-11, 15:30
Im więcej książek tym lepiej, a możliwość spisywania losów byłaby idealna - tylko, żeby można było dopisywać, tak by np.: wielodniowa wyprawa mogłabyć dokumentowana dzień po dniu.

Sezamek
01-05-11, 20:26
To zajmie się tym jakiś MG ?

Prakt
01-05-11, 23:50
Dobry pomysł. Musimy go trochę dopracować pod względem technicznym (wydaje się proste, a takie do końca nie jest) i pewnie za jakiś czas go wrzucimy.

Dreat
02-05-11, 15:33
dobry pomysł. Musimy go trochę dopracować pod względem technicznym (wydaje się proste, a takie do końca nie jest) i pewnie za jakiś czas go wrzucimy.

dzię-ku-je-my!

Dreat
27-04-14, 19:20
Dobry pomysł. Musimy go trochę dopracować pod względem technicznym (wydaje się proste, a takie do końca nie jest) i pewnie za jakiś czas go wrzucimy.

Iiii? Czy znowu jest wprowadzone a ja o niczym nie wiem? ;d

Tron
27-04-14, 19:37
Górnik roku. Temat sprzed trzech lat! Oto twoja nagroda :oczko:

http://img.sadistic.pl/pics/9a4091e1ccc4.png

Dreat
27-04-14, 19:51
Dziękuję!
Chciałbym podziękować systemowy subskrypcji tematów, dzięki któremu sobie przypomniałem o tym temacie!

(choć moim rekordem jest odświeżenie prawie 8letniego tematu, to warto zostawać w formie)

A na poważnie. Odpowie ktoś na moje pytanie zadane post wyżej?

Natanael
30-05-14, 13:05
3 lata, nieźle. Ale pomysł genialny, jestem ciekaw: zostało to ostatecznie wprowadzone? Jesli tak, to na jakih ostatecznie zasadach? :)

Arkadiasz
30-05-14, 13:36
3 lata temu zaczynałem swoją przygodę z Altaronem (only serwer pvp) i z tego co teraz widziałem, raczej nie zostało to wprowadzone. :p

Obles
30-05-14, 16:28
Jeśli na forum pojawi się tekst, który będzie nadawał się do wprowadzenia do gry i autor się na to zgodzi, myślę, że nie będzie problemów, by ów tekst wdrożyć do świata gry.

Dreat
31-05-14, 14:15
Ale to nie do końca zrealizowanie tego pomysłu :)