PDA

Zobacz pełną wersję : Plusowanie broni dystansowych


Catthon
15-12-12, 15:04
Witam,

Krótko:
Gram tutaj niecałe dwa miesiące, niewiele jeszcze wiem zarówno o świecie jak i mechanice. Stąd pytanie do dyskusji:

Czy opłaca się plusować kuszę i czy jest widoczna różnica między kuszą splusowaną na +2 a kuszą na +4?

Z pozdrowieniami,
Catthon

PS: Jeśli taki temat już był (a nie znalazłem), proszę o linka ;)

Gorion
12-01-13, 17:05
Szczerze powiem, że nie zauważyłem większej różnicy miedzy zwykłą kuszą, a podniesioną na +2. Jak jest przy +4 nie mogę powiedzieć gdyż jeszcze nie udało mi się podnieść do tej rangi.

cinkiwonsz
12-01-13, 17:36
W przypadku broni dystansowych ulepszanie nie zwiększa obrażeń, a celność, stąd można nie zauważyć na pierwszy rzut oka różnicy.

Wicked
12-01-13, 18:07
Cinki, mi rycerzem z kuszy wchodziło 70% strzałów przy 10 dista. Chcesz coś dodać odnośnie celności? ;)

sadysta
01-02-13, 18:51
jest jakaś tam różnica, więcej hitów będziesz po prostu trafiał.
A czy zmiana kuszy z +2 na +4 będzie zauważalna? wątpię :)

Catthon
01-02-13, 19:20
Olano mój temat, więc na własną rękę zrobiłem małe badania.

Zbadałem ile razy pudłuję na 100 wystrzelonych bełtów z kuszy +0 a ile z kuszy +4.
Generalnie wyszło na to, że z kuszą +4 oszczędzam ok. 100 bełtów na 2 tysiące wystrzelonych.
Podniesienie kuszy do +3 jeszcze może się opłacać, do +4 czy +5 - już nie ;).


Z ciekawostek jeszcze: opłaca się używać zwojów błogo-dystansowych. Szansa splusowania zwojami zwykłymi spada razem z plusem (z +0 na +1 jest łatwiej niż z +1 na +2), a zwojami błogo zawsze jest taka sama.

Pozdrawiam ;)