PDA

Zobacz pełną wersję : [wprowadzone] Poradniki


Catthon
23-11-12, 20:45
Hej,

Prosty pomysł, który wypłynął kiedyś na 'pomocy' i w sumie sam się nasuwa.

Jest za mało poradników, a te które są, są często nieaktualne. Altaron tak bardzo się różni od Tibii, że wielu graczy popełnia strategiczne błędy, przez które ich postać już na początku jest stracona (np. rozdanie PNów na początku). Poza tym powielane są wciąż te same pytania na Czacie i Pomocy.

Proponuję utworzenie tematu, w którym zgłaszano by zamówienia na poradniki, a odpowiednie władze typowałyby, które z zamówionych poradników wciągnąć na listę.

Napisania takiego poradnika będzie mógł się podjąć każdy, a odpowiednia osoba subiektywnie stwierdzi, czy poradnik się nadaje i jest przydatny. Jeśli uzna, że tak - ta osoba otrzymuje jakieś wynagrodzenie. W ramach wynagrodzenia proponowałbym np. SS na 7 dni, ew. ekwiwalent w miedziakach.

Co wy na to?

Pozdrawiam.

cinkiwonsz
23-11-12, 22:31
Gratuluję, właśnie wynalazłeś koło. ;)
A tak na poważnie: Pisz poradniki, komentuj istniejące, cała infrastruktura istnieje. Trochę przestarzała momentami, może i tak. Niemniej piszcie, proponujcie poprawki, wiadomo, gra się rozwija, a nie wszystkie archiwalne poradniki za tym nadążają.
Swoją drogą, który z nowych graczy raczy przejrzeć FAQ, to nie straci na niczym.
To ja na to. Pozdrawiam.

tomakeo
23-11-12, 22:37
Jak dla mnie to przy wejściu na forum powinnien włączać się alarm i powinien wyskoczyć wielki napis FAQ, bo gracze mają czasami takie głupie pytania, że głowa boli.

Ja osobiście piszę kilka poradników, ale wstrzymam się z publikacją do łatki (z wiadomych przyczyn). Piszcie, komentujcie, zmieniajcie, na 100% ktoś to doceni i nagrodą będzie to, że pomogłeś innemu graczowi :)

Catthon
23-11-12, 23:17
Ile ma poradnik zwiadowcy?
Czy ktoś go aktualizuje/aktualizował?

Nie.
I tak to mniej więcej (nie) działa ;)

Slythia
24-11-12, 07:06
Aktualnie jesteśmy w trakcie tworzenia takiego tematu.