PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Wikingowie


tomakeo
20-10-12, 22:43
Witam. Po wielu (naprawdę wielu) godzinach przemyśleń postanowiłem dodać pewną propozycję.
Obijało mi się o uszy, że gracze chcą w grze lodową wyspę no i tak zacząłem rozmyślać jak to ugryźć i chyba już wiem.

Zagłębiłem się nieco w historię Wikingów i myślę, że pasują oni do naszego świata. Dajmy na to, krasnoludy pojawiają się w mitologii nordyckiej i folklorze skandynawskim.

Krasnolud (szwed. dvärg, norw. dverg, niem. Zwerg, ang. dwarf) – istoty z mitologii nordyckiej i germańskiej, obecne później także w folklorze niemieckim i skandynawskim, a współcześnie w literaturze, filmach i grach fantasy.

Wikingowie jak wiemy wszyscy (mam nadzieję) byli to skandynawcy wojownicy, którzy podejmowali dalekie wyprawy.

Wikingowie – skandynawscy wojownicy, którzy od VIII wieku podejmowali dalekie wyprawy o charakterze kupieckim, rabunkowym lub osadniczym.

Więc dlaczego nie wplątać ich w nasze życie ? :)

Teraz rozwinę lekko moją propozycję.

Wikingowie zamieszkiwaliby północno zachodnie wody świata altaronu. Dostęp do nich miałby każdy gracz posiadający status szlachcica i odbywałoby się to za pośrednictwem przewoźnika w Bekelelu.
Sama wyspa byłaby wyspą niewielką (na pewno nie większą od Ankardii), ale otoczona byłaby mniejszymi wysepkami, do których dostęp uzyskiwałoby się wykonując kolejne zadania u dowódcy Wikingów. Oczywiście fauna i flora przypominałby tę współcześnie występującą w rejonach koła podbiegunowego, czyli śnieg, mróz, zawieja.
Myślicie pewnie o jakie zadania by chodziło i jakie by tu pasowały.
Otóż, może to zabrzmi głupio, ale pomysł na zadania zaczęrpnę z filmu animowanego pt. Jak wytresować smoka. W Bajce tej pojawia się wątek Wikingów, którzy są nękani przez smoki różnej maści, a dzielni wikingowie stawiają im czoła.

Przykładowe zadania.
Zadanie 1.
-dostarcz 50 zielonych łusek i 50 smoczych skór
-nagroda - doświadczenie

Zadanie 2.
-Zabij 100 młodych smoków i 50 smoków
-nagroda - doświadczenie

Zadanie 3.
-dostarcz 50 czerwonych łusek i 100 czerwonych skór
-nagroda - doświadczenie

Zadanie 4.
-zabij 100 młodych czerwonych smoków i 50 czerwonych smoków
-nagroda - doświadczenie

Zadanie 5.
-odnajdź kryjówkę Magmowego Smoka, który znajduje się w kraterze czynnego wulkanu i zniszcz go
-nagroda - doświadczenie, może jakiś strój wikinga ?

Zyskując uznanie zarówno władcy Wikingów, jak i jego ludu, moglibyśmy bez przeszkód podróżować pomiędzy mniejszymi wysepkami na których znajdowały by się respawny:

*Lodowych Trolli
*Lodowych Smoków
*Barbarzyńców
*etc.

Oczywiście nowe tereny łowieckie, dałyby możliwość połowu zupełnie nowych gatunków ryb potrzebnych m.in. do zadań, bądź też do handlu.

Ryby:
*Dorsz (reg. punktów życia i many przez 180 sec)
*Łosoś (reg. punktów życia i many przez 250 sec)
*Karmazyn (reg. punktów życia i many przez 390 sec)
*Halibut (reg. punktów życia i many przez 450 sec)

Wraz z powstaniem zupełnie nowego, odrębnego królestwa Wikingów, pojawiły by się również nowe przedmioty.

Set Wikingów:
-23:41 Widzisz Hełm Wikingów (Pancerz:7).
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może gracz o poziomie 45 lub wyższym.
Waży 12.00 uncji.

-23:41 Widzisz zbroję wikingów (Pancerz:14).
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może wojownik i Łucznik o poziomie 45 lub wyższym.
Waży 60.00 uncji.

-23:42 Widzisz nogawice wikingów (Pancerz:6).
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może wojownik i Łucznik o poziomie 45 lub wyższym.
Waży 35.00 uncji.

-23:43 Widzisz buty wikingów (Pancerz:5).
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może gracz o poziomie 45 lub wyższym.
Waży 4.00 uncji.

Oraz nowe bronie:
Jak głoszą mity, Wikingowie używali wyłącznie toporów, jednak wiadomo już, że używali oni też mieczy, ale wyrób ich był dużo bardziej kosztowny, niż wyrób toporków. Z broniami nie będę szalał i pozostawiam to wam.
Pamiętajcie, że Wikingowie najbardziej pożądali mieczy !


To tylko i wyłącznie moja wizja świata lodu. Jestem otwarty zarówno na propozycje zmian jak i na wszelaką krytykę.


@Edit
Wielu graczy się zapiera, że taka wyspa nie ma prawa bytu z uwagi na brak oceanu bądź też mórz. Zgłębiłem się w historię altaronu, a konkternie w "Początek Wojny", w którym jest czarno na białym, że w świecie istnieją wielkie wody. Kilka cytatów:

Początek Wojny, Tom 1. - "Jeden z naszych okrętów patrolowych dostrzegł nieznane maszty na linii horyzontu. Obca flota czeka ukryta o dzień drogi od brzegu, tuż za linią horyzontu widzianą z naszych fortyfikacji.

Początek Wojny, Tom 2. -"Z dwóch statków wrócił tylko jeden"

Myślę, żę to rozwieje wszelkie wątpliwości.

Proszę o wypowiedź kogoś z Administracji, czy taka wyspa może powstać w przyszłości. Jeśli nie, to proszę o usunięcie tematu.

grubyjoint
20-10-12, 22:52
Bardzo dobry pomysł
Popieram.

85985
21-10-12, 00:12
No kolega lubi podbijac posty! A co do tematu może być niech prowadza cos nowego. Kazdy temat co do rozwouj mapy itp itd jestem ZA. Apropos pomysł zaciagniety z Rl tibi-Okolnir,Svargrond etc... Byłem krolem tych wysp

tomakeo
21-10-12, 09:43
a ja bym ci powiedział tak eletrix wbiłeś 100 lvl na n-pvp gratuluje.Co chwile w kazdym temacie twój post jaki to ty jesteś doświadczony itp prosze cie wbij to na pvp to pogadamy a nie takie wożenie sie po n-pvp .Narqa:rolleyes:

Powiedz mi co Twój post wnosi do tematu ? Z takimi rzeczami to na zapraszam na priv, a nie do tematu, który w ogóle nie ma wspólnego z tym o czym piszesz.
Wbicie 100 poziomu zarówno na serwerze PVP jak i NON-PVP, wymaga tej samej ilości doświadczenia. Tu i tu jest taki sam mnożnik expa, takie same respawny, takie same misje. Tak jak napisał Kael - na Non-Pvp przynajmniej nikt nie uprzykrza mi życia i mogę na spokojnie stojąc przed depozytem, wymyślać właśnie takie propozycje.
A to, chyba ustawię sobie pod hota z tawisem:
a nie takie wożenie sie po n-pvp

No kolega lubi podbijac posty! A co do tematu może być niech prowadza cos nowego. Kazdy temat co do rozwouj mapy itp itd jestem ZA. Apropos pomysł zaciagniety z Rl tibi-Okolnir,Svargrond etc... Byłem krolem tych wysp

Nie do końca sugerowałem się Tibią, przy tworzeniu tej propozycji. Owszem, sporo zbieżności, ale nie bardzo wiedziałem jak pogodzić ze sobą fabułę Wikingów, z otaczającą ich przyrodą. Lodowe Krasnoludy (?), Śnieżne Szkielety (?). Nie bardzo pasuję.

Majkul
21-10-12, 12:42
Ni z gruchy ni z pietruchy taka wyspa, w 80% zerżnięte z tibii, rolę najeźdźców zza morza spełniają już abitańczycy to po co jacyś wikingowie? Ale sama idea jest słuszna, tyle że już istnieje lodowa kraina w Altaronie:

13:37 Kalina: Pochodzę z bardzo dalekiej i mroźnej krainy, którą wy tutaj zwą Ajsor. Pewnie słyszał, że to głównie krasnoludzka kraina?... […]
13:38 Kalina: […] Jeszcze niedawno rządził tam car krasnoludzki, same karły miały tam przez niego ciężkie życie, a ludzie - szkoda gadać! […]
13:38 Kalina: […] Może i życie fiołkowe nie było, ale przynajmniej spokojnie. A teraz sami sobie miecz w plecy wbili. […]
13:38 Kalina: […] Natalin i cała ta ich Idea strasznie traktują ludzi, prawie wszystko grabią! Ze wsi zbierają jedzenie dla swego wojska, w miastach domy dzielą między siebie, wysiedlając dobrych ludzi! […]
13:38 Kalina: […] Zawsze było się trudno wyrwać z kraju, szczególnie osobie niebogatej, jak ja. Gdyby nie dar panowania nad wodą, dalej bym tam żyła. […]
13:38 Kalina: […] Już jako mała dziewczynka potrafiłam z wody kulę ulepić, tak śnieżki robiłam. Rodzice, szczęście - nie za wiedźmę, a za dar to wzięli. Ze wsi mnie do stolicy wysłali. […]
13:38 Kalina: […] Byłam tam poważana za swe zdolności, pracowałam i studiowałam nad magią, gdy to się stało. Stolica musiała się szykować do walki. […]
13:39 Kalina: […] Władzę przejął Natalin Linistew, chłop z południowego księstwa, które skupiło bardzo dużo zwolenników jego idei. […]
13:39 Kalina: […] Musiałam uciekać przed Ideowcami, którzy nie oszczędzali nikogo w stolicy. Z moich zarobków rodzice moi przeżyją... […]
13:39 Kalina: […] Jestem tu, by pomóc w wojnie. Gdy pokonamy Ideowców, nikt nie pomoże Abitańcom!

też z chęcią zobaczyłbym nowy teren utrzymany w zupełnie innym klimacie niż ten obecny, właśnie np. lodowy. Ale najbliżej głównego wątku jest właśnie Ajsor i chyba lepiej będzie wymyślać propozycje jego dotyczące, szczególnie że możliwości jest sporo (broń palna, różne stwory ze słowiańskiej mitologii, ja np. nie wiem jakie legendarne monstra mają żyć na syberii, może warto o tym poczytać i coś ciekawego znaleźć?).

tomakeo
21-10-12, 12:53
Ni z gruchy ni z pietruchy taka wyspa, w 80% zerżnięte z tibii, rolę najeźdźców zza morza spełniają już abitańczycy to po co jacyś wikingowie? Ale sama idea jest słuszna, tyle że już istnieje lodowa kraina w Altaronie:



też z chęcią zobaczyłbym nowy teren utrzymany w zupełnie innym klimacie niż ten obecny, właśnie np. lodowy. Ale najbliżej głównego wątku jest właśnie Ajsor i chyba lepiej będzie wymyślać propozycje jego dotyczące, szczególnie że możliwości jest sporo (broń palna, różne stwory ze słowiańskiej mitologii, ja np. nie wiem jakie legendarne monstra mają żyć na syberii, może warto o tym poczytać i coś ciekawego znaleźć?).


Oczywiście ! Nie mówię, że musi być to koniecznie to, co napisałem. Koncepcji jest bardzo dużo. Rozbudowa Ajsoru ? Brzmi świetnie.

Wikingowie, przeciwnie do Abitańców, byliby nastawieni neutralnie. Skrywani w swojej krainie, nie zawadzający nikomu, wiedliby życie walcząc ze smokami, atakującymi ich krainę.

Arkadiasz
21-10-12, 13:51
A ja bym połączył oba pomysły:
"lodowe" krasnoludy walczące z wikingami :B
Dodać do tego miasta Altaronu, które potrzebują pomocy z zewnątrz, bo same już nie dają sobie rady z najeźdźcą, a historia już sama wbudowuje się w fabułę Altaronu.

By krasnoludy zgodziły się pomóc w "ludzkiej" sprawie, trzeba by było zdobyć ich (zwłaszcza króla) zaufanie, przychylność i pomóc im (królowi) uporać się z ich "problemem".
Można by też dodać parę misji, by w ogóle być dopuszczonym do rozmowy z królem, bo kto wpuszcza nieznajomego, do tego innej rasy, do swojego władcy? :p

Co o tym sądzicie ??

Śliski
21-10-12, 13:53
Wikingowie, przeciwnie do Abitańców, byliby nastawieni neutralnie. Skrywani w swojej krainie, nie zawadzający nikomu, wiedliby życie walcząc ze smokami, atakującymi ich krainę.

1) Neutralni wikingowie? Dobre sobie. Chętnie zobaczę wikinga pacyfistę z kwiatkami przy toporze (brak mi tutaj lufy karabinu : <)
2) Smoki i wikingowie? Skąd ja to znam, aaa tak bajka dla dzieci pt. "Jak wytresować smoka".

Temat ocieka zmianami na siłę, jak kilka innych. Tereny są potrzebne, ale nie za cenę bubla.

ps. Serio? To ma być efekt WIELU godzin ciężkiego wysiłku umysłowego? Dobre sobie.

tomakeo
21-10-12, 14:05
1) Neutralni wikingowie? Dobre sobie. Chętnie zobaczę wikinga pacyfistę z kwiatkami przy toporze (brak mi tutaj lufy karabinu : <)
2) Smoki i wikingowie? Skąd ja to znam, aaa tak bajka dla dzieci pt. "Jak wytresować smoka".

Temat ocieka zmianami na siłę, jak kilka innych. Tereny są potrzebne, ale nie za cenę bubla.

ps. Serio? To ma być efekt WIELU godzin ciężkiego wysiłku umysłowego? Dobre sobie.

Jakbyś przeczytał, to byś zauważył, że pomysł zaczerpnąłem właśnie z tej bajki. Widać chłopaczek komentuje coś, czego nie czyta. Komentarz tego typu od Twojej osoby, w ogóle mnie nie dziwi. Utrzymujesz nadal bardzo wysoki poziom!

@Arkadiusz, tak jak wspominałem rozwiązań jest wiele.

Śliski
21-10-12, 14:21
To proponuje dodać myszkę Miki i Pluto.
Dawaj dalej upust grafomańskim potrzebom.

Pomysłów nie brakuje, przykładem jest świetnie zrobiony pomysł Grejpfruta na resp kapłanów, który można wprowadzić w bardzo krótkim czasie do gry. Morał z tego jest jeden, nawet dodanie paru mobów jest problem na obecnym etapie rozwoju.
Tematów na forum usprawniających gre i resp'y jest od ch**** i jeszcze trochę. Każdy wymagający więcej pracy jest w stanie permanentnej hibernacji bo nie ma kto go zrobić. Mogę się założyć, że w najbliższej przyszłości się to nie zmieni.

"Chłopaczek" jest za stary na bajki, co jednak jest dobrą rozrywką dla geniuszy takich jak Ty.

tomakeo
21-10-12, 14:36
Po to jest ten dział, żeby wrzucać pomysły. Może on zalegać gdzieś w archiwum, a nóż kiedyś coś z tego się zaczerpnie. Mogę dodawać tutaj milion propozycji dziennie.
Nie widziałem podobnego pomysłu, więc stworzyłem ten temat.

"Dawaj dalej upust grafomańskim potrzebom."
Chyba nie do końca wiesz co to oznacza.

A jak bardzo chcesz podyskutować na temat mojej osoby, to zapraszam na priv.
Nie zaśmiecaj mi tematu.

Wicher
21-10-12, 15:32
jak najbardziej jestem za :)

Slythia
21-10-12, 18:30
To proponuje dodać myszkę Miki i Pluto.
Dawaj dalej upust grafomańskim potrzebom.

Pomysłów nie brakuje, przykładem jest świetnie zrobiony pomysł Grejpfruta na resp kapłanów, który można wprowadzić w bardzo krótkim czasie do gry. Morał z tego jest jeden, nawet dodanie paru mobów jest problem na obecnym etapie rozwoju.
Tematów na forum usprawniających gre i resp'y jest od ch**** i jeszcze trochę. Każdy wymagający więcej pracy jest w stanie permanentnej hibernacji bo nie ma kto go zrobić. Mogę się założyć, że w najbliższej przyszłości się to nie zmieni.

Nie chcę by to zabrzmiało niegrzecznie, lecz trafiłeś kulą w płot. Jak sam Trav stwierdził, pomysł Grejpfruta został przez niego samego zaaprobowany, także kwestią czasu jest aż zostanie on wprowadzony. Śmiem także twierdzić, że nastąpi to szybciej niż później.

Jeśli zaś chodzi o respy to aktualnie (nawet w tej chwili) się tym zajmuję. Jeżeli masz pomysły na ulepszenie, dodanie nowych czy jakiekolwiek inne zmiany pisz (pw) albo możemy nawet porozmawiać w grze. Wszelkie informacje w tym zakresie są naprawdę bardzo mile widziane.

Pomysł dot. wikingów mi osobiście się w ogóle nie podoba. Ot, kolejna próba przekopiowania rozwiązań tibijskich na nasze podwórko z całkowitym pominięciem istniejącej już fabuły. Będziemy raczej skupiać się na rozwinięciu obecnej historii bez dodawania tysiąca nowych, niepowiązanych ze sobą wątków.

jasiek50
21-10-12, 21:53
Po pierwszę: zajebista bajka xD
Po drugie: ja osobiście lubię (i pewnie nie tylko ja) zadania na zbieranie różnego rodzaju przedmiotów, to takie odejście od monotonnego expienia.

sidexxx
27-10-12, 22:11
według mnie bardzo dobry pomysł ! przecież w tibi jak i w altaronie są smoki, krasnoludy więc czemu nie wprowadzić wikingów i tej całej lodowej krainy, podstawy w fabule już mamy.

LastWhisperr
01-11-12, 16:39
Pomysł bardzo fajny. Nie zapominajmy ze w śnieżnych krainach żyja Yeti :p Co do zwierzątek śnieżne tereny zamieszkują pingwiny/ morsy/ śnieżne lisy i wilki/ niedźwiedzie a nawet tygrysy szablozębne. a np. czemu tez nie dać nie tyle co barbarzyńców ale wrogi klan Wikingów. Czemu tez nie zrobić ich opętanych np. przez jakis kult nekromantów. Ale to tylko część mojej wyobraźni :p .