PDA

Zobacz pełną wersję : [wprowadzone] Czerwone smoki.


Śliski
01-10-12, 20:24
Od dłuższego czasu borykam się z pewnym zagadnieniem. Skąd biorą się smocze łuski? Do tej pory nie widziałem, żeby z truchła smoka można było je pozyskać nożem, a przecież są na jego grzbiecie?

Po update wprowadziliście je do receptury mikstur HP w ilości 2 sztuk= 3k-4k.
Używają ich niższe lvl'e (reszta uh'y) co czyni je zbyt nieopłacalne do robienia.
Można by to zmienić dodając możliwość skórowania łusek (zrobić przykładowo rate 20% na łuskę, reszta skóra). Dla marud rpg, przecież łuski nie rosną w trzewiach?

grek
02-10-12, 13:46
no prawda każdy by nosił nożyk i i pozyskiwał xd ale alchemicy i tak tk robią xd

Śliski
02-10-12, 14:02
#up
Z Twojej wypowiedzi mało co zrozumiałem...

Wydało mi się oczywistym, że piszę o klasie alchemików, gdyż tylko oni mogą skórować. Jednak dla ludzi "wyjątkowych" dodam, że chodzi TYLKO o alchemików. Mogą pozyskiwać skóry, ale nie łuski? Dlaczego tak?

Slythia
02-10-12, 14:08
Pomysł całkiem sensowny, jednak bałabym się znacząco zmieniać wartości łusek (a tak niewątpliwie by się stało jakby można uzyskiwać je skórując) ze względu na smoczy set. Zebranie składników wymaga sporej pracy i niech tak lepiej pozostanie. Na pewno jednak zmienimy problematyczną miksturkę.

Śliski
02-10-12, 14:28
Oczywiście, że wpłynie to znacznie na rynek zbyt łusek, ale byłby jakiś ruch.
Dodatkowo można by im znaleźć inne zastosowanie (powtarzalne) co skutkowałoby ciągłym zapotrzebowaniem. Przykładowo forma loterii u starego pogromcy smoków, który wraca do czasów młodości lub tworzy nam jakąś miksturę/amulet przydatny w walce z ogniem/smokami (jakikolwiek pomysł)
Sam popyt na smoczy set jest ograniczony (mała ilość graczy/pojedyncze części do mieszanych).

tomakeo
02-10-12, 17:56
Ruch ? Jaki Ruch ? Ja mam 30 czerwonych łusek w dp i nikt tego kupić nie chce. Wg mnie niech zostanie tak jak jest.

Śliski
02-10-12, 18:21
Jaki ruch? Specjalnie dla Ciebie wyjaśnię to po raz kolejny. Dodanie innej formy zbytu łusek(atrakcyjnej dla ludzi polujących na smoki) + użycie ich w wyrobach alchemicznych = skutkiem czego zwiększamy popyt.