PDA

Zobacz pełną wersję : [pvp] Kilka słów o wojnie i przyszlosci serwera PvP


Wicher
25-09-12, 13:58
Witam wszystkich, otoz niektorzy moja nie znac mojej osoby takze na wstepie sie przedstawie w kilku zdaniach. Moja postac w tej grze to Galholt, mag walczacy w wojnie po stronie Exorit. Przyszedlem na Altaron tylko ze względu na wojne, gdyz w tego typu grach interesuje mnie praktycznie tylko PvP. Od samego poczatku moim celem bylo wyexpienie sie i dojscie do wojny, jako ze znalem gracza Ormo aka Digidong juz z czasów tibijskich. I tak juz od poczatku mojej kariery przesiadywalem z gildia exorit na vc, romzawiajac o wszelakich sprawach i przygladajac sie wojnie. Z poczatku bojkotowalem ich nastawienie jako i Mervakis aka SG Merv jest stronniczy i pomaga w wojnie gildii przeciwnej (Colegium). Jednak po jakims czasie gdy zaczalem brac czynny udzial w walce, zauwazylem jak bardzo ludzie z gildi Exorit mieli racje na temat tego SG, ktory pozwole sobie zaznaczyc POWINIEN BYC NEUTRALNY I DOBRZE SPRAWOWAC SWOJE OBOWIAZKI, NIE NADUZYWAJAC SWOICH PRAW JAKO SG. Co niestety okazalo się byc funta kłaków niewarte...Dobrze znany wszystkim SG Merv, walczyl w wojnie swoimi 2ma postaciami i robil wszystko aby banować graczy z Exorit, nie dajac przy tym praktycznie zadnych banów swoim kolegom z klanu Colegium, z którymi daje sobie ręke uciac przesiaduje na VC i dobrze wie ze 3/4 z nich uzywa botów (Auto leczenie w party i dash). Uzylem slowa walczyl....gdyby tylko tak bylo to nie czepialbym sie. Jak juz wczesniej wspomnialem jego rola polega tylko na dawaniu bezpodstawnych banów dla graczy gildii Exorit. A i bylbym zapomnial na trapowaniu teleskopów w quescie dla zwiadowców haha xD

Dopuki ta sytuacja bedzie miala miejsce, ja na Altaron nie wróce. Jako iz Straznik Gry powinien byc funkcja piastowana przez ludzi, ktorzy dbaja o przyszlosc tej gry i sa calkowicie neutralni, a wymieniony wyzej przezemnie SG Merv do takowych nienalezy, przykro mi. Tak wiem byc moze duzo zrobil dla tej gry, jednak naduzywanie swojej pozycji jest jak najbardziej nienamiejscu. Jesli administracji gry zalezy na przyszlosci i rozroscie Altaronu, powinni nakazac mu neutralnosc lub nakazac mu odejscia ze stanowiska jesli dalej chce udzielac sie w wojnie.

@Exorit
Dzieki chlopaki za walke, jak juz wam mowilem na VC wojny sie nie wygra dopuki, doputy gracze Collegium nie beda na równo traktowani z wami. Ich UH- boty sa poprostu smieszne, moga pozwalac sobie na swobodne bieganie miedzy wami wiedząc ze i tak nie zgina, bo zostana wyleczeni przez boty kolegów :D

@Colegium
Ta wojna bylaby o wiele ciekawsza gdybyscie nie naduzywali tego iz macie po swojej stronie SG.


PS. domyslam sie iz ten post moze zostac szybko skasowany, a ja moge dostac bana za mowienie prawdy, dlatego tez posta tego kopiuje i jesli zostanie on skasowany bede do skutku postowal go z innych kont.


Z powazaniem,
Galholt.

Slythia
25-09-12, 14:27
Jak już pisałam wielokrotnie - jeśli macie jakiś jeden konkretny przykład nadużycia stanowiska ze strony SG to czekam na kontakt. PW, mail (slythia@altaron.pl). Obiecuję każdej sprawie dokładnie się przyjrzeć. Do dziś dnia żadnego sygnału nie dostałam.

Jeśli zaś chodzi o 'kary za niewinność' - także proszę o konkret. Który gracz został ukarany a nie złamał regulaminu? Kiedy? Dlaczego nie napisał więc odwołania, które osobiście przeglądam?

Sprawę teleskopów wyjaśniałam wielokrotnie. Ponieważ jest to miejsce, gdzie pvp jest dozwolone, blokowanie przejść nie jest w żaden sposób karalne.

O botach w Collegium także się wypowiadałam. SG czy MG NIE MAJĄ PRAWA nikogo zbanować tylko dlatego, że 'wiedzą skądś', że ktoś używa bota. Każdorazowo musimy albo złapać delikwenta za rękę w grze, albo - musi się on sam przyznać. Żadne rozmowy na VC, gadu, czy w innych miejscach niezwiązanych z grą nie są żadnym dowodem. Ba, jeśli ktoś mi napisze na gadu, że używa bota, to bana za to NIE dostanie. No chyba, że złapię go w grze.

Ah, przed założeniem kolejnego takiego tematu proszę poświęcić 5 minut i ze zrozumieniem przeczytać regulamin gry. Chociaż raz.

maja1414
25-09-12, 15:00
Tyle razy przewijały się te tematy, że bez sensu je powielać. Wiele według mojej opinii inteligentnych osób, które mogłyby być autorytetem dla wielu, pisało o tych sytuacjach i to samo z nich wynikało.

Każdy zna się nie od dziś i wie kto jakiego bota posiada. Tyle wymian ludzi w gildiach było, że nie sposób tego wyliczyć. Nikt tu nie oburza się, że ktoś powie o kimś, że ma bota. Nie trudno tego nie zauważyć. Gra na tym serwerze kilka osób, walczy kilkanaście. Nie potrzeba dedukować, kto ma bota a kto nie, bo nie ma na tym serwerze kilkuset graczy.

Co to Merv'a... Tyle razy było to oklepywane a i tak nic z tego nie wynikało.
Administracja musi (bez urazy) "złapać się za jaja" i zacząć coś robić.
Ciekawe czy macie ostatnio tendencje zwyżkową co do ilości graczy.

Pamiętam pierwsze akcje przeciwko Collegium. Jestem pewien, że jedynym botem używanym przez nielicznych był "DASH". Teraz na porządku dziennym widać 10 uhów lecących w stronę kolegi. Gdyby każdy miał od początku autouhy to akcje typu "combo bomb w 3 osoby" nie wychodziły by. Powiedzmy sobie szczerze żadna ekipa nie ma dość doświadczonych graczy, żeby udało im się na raz walnąć 2k+.

Podsumowując wszystkie ostatnie akcje śmiem twierdzić, że jedynym kluczem do zwycięstwa jest duża ilość uhów. Wyrafinowani gracze noszą jeszcze ze sobą kilka bp "ssa" i "might ringów", które również zakładają na bocie.

Chciałbym się jeszcze ustosunkować do tych słów napisanych przez Slythię:


"Jak już pisałam wielokrotnie - jeśli macie jakiś jeden konkretny przykład nadużycia stanowiska ze strony SG to czekam na kontakt. PW, mail (slythia@altaron.pl). Obiecuję każdej sprawie dokładnie się przyjrzeć. Do dziś dnia żadnego sygnału nie dostałam."

Proponuję ci wejść na niewidce kiedyś na byle jaką akcję (a pewnie będą aż do końca serwa pvp) i zobacz jak wygląda sytuacja. Nikt tutaj nie oczernia nikogo bez powodu. A co ma do tego postać SG? Zacytuję autora tematu

"POWINIEN BYC NEUTRALNY I DOBRZE SPRAWOWAC SWOJE OBOWIAZKI, NIE NADUZYWAJAC SWOICH PRAW JAKO SG."

Wicher
25-09-12, 15:09
Zgadzam sie z Teverixem, nie potrafie dac 100% dowodów na to ze Colegium uzywa botów a SG Merv doskonale o tym wie i nic w tym kierunku nie robi. Wedlug mnie on chce sie pozbyc graczy z gildii Exorit, z ktorych niektórzy, z tego co slyszalem go obrazali. Rozumiem iz chce sie odegrac, ale bez przesady - nie po trupach do celu.

PS. Slythia wedlug mnie udowodnienie Mervowi przeze mnie iz naduzywa swoja pozycje jest porównywalne do sytuacji w ktorej podałbym do sądu naszego aktualnego premiera o okradanie mnie. Zgadnij kto wygra, ktos wysoko postawiony - czy zwykla szara myszka ? Jak juz mowilem jesli chcecie odniesc sukces w tej grze, SG nie moga walczyc w wojnach na serwerze. Niestety albo ma to byc powazna gra albo OTS server z protekcjonizmem dla kolegów.


Over & out !
/Galholt

Wicked
25-09-12, 15:42
Ja zabiorę głos w jednej jedynie sprawie. Długi bardzo czas nie byłem SG, znów nie jestem, ale wróciłem jakiś czas temu na trochę. I dowiaduję się "Sprawdź gracza XXX", którego imienia teraz nie potrafię sobie przypomnieć. Że reportują go od dawna, że nikt nie sprawdza, że nikt nic nie robi.
I co? Pierwsza kontrola, zrobiona od niechcenia, w DEPO. I ban, bo gość na bocie cisnął, że aż huczało. I teraz mam pytanie do SG. Nikt tego nie widział? Wszyscy biegali, na SG, na postaciach i nikt nic nie zauważył? Czemu nikt nigdy nie sprawdził? Czemu nikt nie zrobił nic wtedy, jak były głosy? Rozumiem, że wiedza nie oznacza możliwości zbanowania, ale jak jest raport, to chyba wypada sprawdzić, coś zrobić?
Ja mam "ale" do tej jednej sprawy, bo to jedno pamiętam aż za dobrze, bo długo nie potrafiłem tego pojąć.

Slythia
25-09-12, 15:47
Przecież wyraźnie napisałam - SG Merv nic nie może zrobić z posiadaną wiedzą. Ja także wiem, kto jakiego bota używa, lecz to nie jest żadna podstawa do bana. Musimy daną osobę złapać w grze albo ona sama musi się przyznać.

Nie każę ci dowodzić niczego - masz jedynie wysłać mi informację, że prawdopodobnie osoba x nadużyła władzy w taki a nie inny sposób. Bez dowodów, jedynie informacja. Sama, na podstawie posiadanych danych, jestem w stanie sprawdzić co kto zrobił i dlaczego, i czy zarzuty mają*jakieś*podstawy, czy też nie. Spytajcie się Alega - nie raz i nie dwa sprawdzałam tego typu rzeczy na jego wyraźną prośbę.

SG nie ma teraz niemal żadnych możliwości ingerencji w grę, może jedynie obserwować. Nijak nie wspomoże w ten sposób 'swojej' strony, także nie zabronię mu walczyć 'bo tak'.

Wicked, masz rację - jak jest raport to wypada sprawdzić i tak też czynimy. Albo sama obserwuję, albo proszę kogoś o pomoc. Jednak nie zawsze SG są w grze, prosimy o zrozumienie.

Mervakis
25-09-12, 15:57
To ja tutaj przytoczę przykład dobitniejszy. Otwieram raport gracza Szewczyk brzmiący "jest jakiś SG?". Pierwsze pytanie po otwarciu raportu brzmiało "kto tam?" odpisałem, że ja... dostałem odpowiedź "tobie nie będę pisał bo powiesz collegium". Nie był to pierwszy i nie ostatni taki przypadek. Jeżeli ktoś mi pisze coś na priv - nie reaguję (opcja ignoruj wszystkie priv + zezwalaj na priv osobom z vip). Wiem o jaką sprawę Ci chodzi, sprawdzałem Zao zarówno ja, jak i Tron (jest zapis komend - chcesz wykaz?), oraz resztę osób z Collegium. Byli sprawdzani nawet w czasie akcji. Trafiłeś akurat wtedy kiedy miał coś włączonego - brawo. Nie przypominam sobie ani 1 zgłoszenia o treści - gracz Zao ma antyparala. Sam widziałeś więcej takich zgłoszeń? Czy ktoś Ci napisał "zgłaszałem to milion razy, ale zły merv nie sprawdził"? Wczoraj nałożyłem bana za przyznanie się do bycia nowym ownerem - zgodnie z regulaminem. Bana za współdzielenie konta - zgodnie z regulaminem. Bana za obrazę (dałem notkę, wszedł ban) - zgodnie z regulamin, dlatego czekam na napisanie tutaj - który do cholery ban był niesłuszny? Przeczyta ktoś w końcu ten regulamin? Czy nadal będziecie tutaj narzekać, że wszystko co robię jest anty-exorit.

KarolOs
25-09-12, 18:19
Nie przypominam sobie ani 1 zgłoszenia o treści - gracz Zao ma antyparala.

Moze nie chciałes go widziec? Ja co do antyparalów ludzi zgłaszalem to wiele razy, niemal na każdej akcji lecz to nie miało sensu skoro nikt mi nie odpisywal przez 20 minut. Merv, Kiedys powiedziałes ze chcesz wybanowac botów a na vc słyszysz ze ludzie tego uzywają, więc czemu tego nie sprawdzasz? Jezeli wiesz ze ktos ma bota, raz go przyłapales lecz udało mu sie uniknac kary - sprawdzasz go częsciej. Co do graczy z collegium tez wiesz ze maja boty a nie sprawdzasz ich w ogóle.
W Collegium jest dużo Doradców i SG, wszyscy wiedzą o botach ze strony Collegium i nic z tym nie zrobią, bo po co? Lepiej przymknąc oko i pobanowac przeciwną strone dla sukcesu gildi :)

Mervakis
25-09-12, 18:31
Powód prosty - nie chcieliście bym był na akcjach na SG bo co chwila był płacz, że robię to, tamto, czy jeszcze co innego, to byłem na normalnych postaciach. Gdy jestem na normalnych postaciach znowu jest płacz, że nie sprawdzam botów. Co bym nie robił jest źle. Było mówione wielokrotnie - vt, vc, ts i inne komunikatory głosowe nijak się mają do rozgrywki, żeby kogoś zbanować trzeba mieć dowód w grze, a dobrze wiesz, że nie wszystko da się udowodnić bo sam biegasz na dashu o czym doskonale każdy wie i nic z tym zrobić nie możemy. Jeżeli chcesz mogę Ci wysłać listę co kto od Was ma, a czego udowodnić nie mogę. Właśnie dlatego staram się to wyeliminować innymi metodami, aby obie strony nie mogły używać tych opcji.

KarolOs
25-09-12, 19:05
Powiadasz ze biegam na dashu? Nie udowodnisz mi tego że mam dasha a nie cos innego, bo można równie dobrze szybciej biegac bez dasha :) Od miesiąca nie gram na swoim kompie i mam tu win 7 więc nie mam szans miec bota, a dalej nikt mnie nie moze złapac, są inne sposoby niz dash.

Ale niektóre rzeczy da sie udowodnic, nie raz na akcji widze AUTOHEALA nie AUTO UHA, zgłaszałem to nie raz, lecz i tak nie został sprawdzony, auto uha tez da sie udowodnic więc powinienes sprawdzac gdy mozesz, wiadomo ze ludzie to włączają tylko na akcje.

Uwolniona Mysl
25-09-12, 19:08
Jeśli miałbym się neutralnie wypowiedzieć,to bywały momenty w których byłem nieśmiertelny,stałem w trapie i się śmiałem. Więc ogólnie jest z tym problem,jedna i druga strona używa,collegium liczbowo wychodziło w lepszym składzie,więc liczba botów też była większa po ich stronie.
A co do sharowania
Loguje się Hax Master - mija minut kilka,ban,Yobak.
Loguje się Furya - z innym ownerem,bana nie było oczywiście za to,widać to po stylu gry,gość którym grał Furya,był cięższy do zabicia i poziom jego pvp wysoko podskoczył.Wraca stary Furya- standardowo gość wchodzi do trapa jak to miał w zwyczaju gubi się gdzieś między nami i pada.
Zgłaszając to albo do Selba albo do mervakisa,już nie pamiętam usłyszałem "Karamy eldoka,karamy też tam się uczyłeś więc wiesz jak jest"
Problem w tym że żeby cokolwiek zakumać o tej grze potrzebowałem duuuuużo czasu i dalej zdarza mi się lamić.
Rozdawanie doradców - co dla serwera zrobił Furya? Nie licząc tego,że jest kolegą Selba to ja go na grze nie widziałem dłuuuuuuuuuugo! Ale doradca = free pacc pac 2 miechy = 150k 150k=20 plecaków mw co się równa 30 akcją.Oczywiście można to przeliczyć jak się chce.

Dzięki Wicher za wspólną walkę! Może kiedyś,może gdzieś się jeszcze spotkamy.

Mervakis
25-09-12, 19:09
To udowodnij kto kogo uhnął, gdy leci x UHów naraz. Odpowiedzialności zbiorowej nie stosujemy. Autoheala nie ma nikt - tego jestem pewny.

kapik12342
25-09-12, 19:26
Kazdy dobrze wie ze Mervi jest stronniczy, nawet jak był z nami to dobrze wiedzial ze mam bota i mnie złapal na healingu ale bana nie dal bo kolega :( z collegium tez tak na pewno jest. Pozdro dla normalnych

Mervakis
25-09-12, 19:32
Gdy bociłeś Złym Onem na czerwiach na południu otrzymałeś notkę (wow), byłem wtedy doradcą, nie SG. Jako doradca dałem też kilka banów członkom Planu B (w którym wtedy byłem) , np. Dawis. Jako SG zbanowałem i zdeletowałem też wielu graczy Collegium - Yogi Muci, Arhuzz, Nikobelic, Procentowy i 10 innych. Jeżeli nadal chcesz siać propagandę o mojej stronniczości sprawdź najpierw dobrze informacje.

kapik12342
25-09-12, 19:35
o mervie powiem tak :
z nim jest jak z brazolami chociaz znasz prawde to nie wygrasz

KarolOs
25-09-12, 19:35
To udowodnij kto kogo uhnął, gdy leci x UHów naraz. Odpowiedzialności zbiorowej nie stosujemy. Autoheala nie ma nikt - tego jestem pewny.

Jestes w 100% pewny, sprawdziłes wszystkich? Wiadomo ze nikt mądry w depo nie staje z autohealem lub na expie, na akcjach może mają ale przecież ich nie mozesz sprawdzic nawet jak nikt go nie bije. Auto uha rzeczywiscie nie zawsze mozna udowodnic, bo jak jest duzo osób to nie wiadomo kto uha, ale mysle ze jakies sposoby by się znalazły :),


Gdy bociłeś Złym Onem na czerwiach na południu otrzymałeś notkę (wow), byłem wtedy doradcą, nie SG. Jako doradca dałem też kilka banów członkom Planu B (w którym wtedy byłem) , np. Dawis. Jako SG zbanowałem i zdeletowałem też wielu graczy Collegium - Yogi Muci, Arhuzz, Nikobelic, Procentowy i 10 innych. Jeżeli nadal chcesz siać propagandę o mojej stronniczości sprawdź najpierw dobrze informacje.

Dałes bany, wow. Wiadomo ze za niektóre rzeczy trzeba koniecznie dawac bany np. sharing bo głównie te wszystkie bany z collegium sa za sharing i to pewnie ktos ci kazał dac bo było duzo skarg, gdy nie ma zadnych skarg a o tym wiesz mysle ze przymykasz oko :)

Wiadomo ze jak sie ma sg / doradce i sie walczy to pomaga sie "troche" więcej dla gildi, i zapewne wielu z was tez by tak robiło ale dlaczego adminstracja z tym nic nie robi? Brak dowodów dlatego że niektórych spraw sie nie da udowodnic, chociaż wszyscy dobrze o tym wiedza to i tak nikt nikt nic z tym nie zrobi :)

Mervakis
25-09-12, 20:09
A u Was za co są bany jeśli nie za sharing? Oba teamy dostają bany dokładnie za to samo. Tylko za przeproszeniem bezmózgi, które nie potrafią opanować języka (to chyba po przodkach z Brazylii mają, widocznie taka kultura) dostają notki co kończy się banem.

kapik12342
25-09-12, 20:21
Nie moge się juz doczekac kiedy paput, lord'pall lub zao dostana doradcow lub sg za udzielanie sie na altaron wiki tak jak furya

KarolOs
25-09-12, 20:43
Za co sa bany u nas? np. za mc ktorego nie ma i pewnie tylko sie czailes zeby mu dac bana bo nie wierze ze co pare minut wpisujesz /mc.
Tak samo ban na sebku, ban na kolejnny dzien + niesprawiedliwy, bo zapewne jakby to byla inna osoba to by nie dostala bana :)

Mervakis
25-09-12, 21:01
O zakazie dawania x loga i wbijania na inne konto była mowa już od dawna = ban słuszny. Sebek dostał za przeszkadzanie 3 czy tam 4 lvlem, gdy był zapis o zakazie robienia tego - prosiłem go dzień wcześniej, wylogował, następnego dnia robił to samo = ban słuszny. Prosiłem o wypisanie banów niesłusznych.

Uwolniona Mysl
25-09-12, 21:30
Selbo też ma SG,jest liderem Collegium,walczy,ktoś miał jakiś problem do niego?
Nie słyszałem,żeby ktoś narzekał na SG Primaxa,a na Marka non stop jakieś skargi i problemy,może coś w tym jest?

Mervakis
25-09-12, 21:35
Ja tu jestem od brudnej roboty i nie boję się dać bana jeśli ktoś na to zasługuje, a Wasze płacze na forum niczego nie zmienią, jeśli ktoś zasłuży to bana i tak dostanie. Wszelkie zastrzeżenia => Slythia. Nie zobaczyłem tutaj praktycznie żadnej sensownej wypowiedzi, która ustosunkowałaby się do mojego pytania więc to moje ostatnie zdanie w tym temacie.

Agri
25-09-12, 21:43
Co do tematu - po prostu signed.
Nie chce mi się już kolejny raz pisać bezcelowych wywodów dla osób z "wyższej" półki, którzy i tak nic z tego nie zrobią dobrze znając prawdę, bo mają chociaż te pare zł z tego, że mogą expić i kupować pacc, bo udało sie wyniszczyć Exorit banami / kolegami z gildii (SG).
Jest kilka podstawowych faktów o których wie każdy normalny gracz tego serwera, takich jak to, że SG + administracja stoją po stronie Collegium, lub to że SG Merv, Primax, Colens codziennie słyszą na VC i widzą w grze jak ich znajomcy używają bota i mają się z tym dobrze, a nic z tym nie robią.

Dopóki administracja nie otworzy oczu i nie postawi na dobro serwera, to nic dobrego się na nim nie wydarzy, toż z gówna złota nie zrobisz.

Temat jak najbardziej signed, a ja retired, dzięki za grę, pozdrawiam normalnych z Collegium i wszystkich których zdążyłem poznać od początku gry, bye :)

Slythia
26-09-12, 09:06
Estside, nie jest tak, jak myślisz. Jeśli wiemy,*że dana osoba używa bota, to kontrolujemy ją do skutku - aż wpadnie, co nastąpi prędzej czy później. W międzyczasie staramy się tak zmieniać rozgrywkę, by niewykrywalne opcje botów stały się niemożliwe do użycia - jak na przykład mwalle. Ogromny wkład w to ma właśnie Mervakis, który jest de facto ekspertem od botów. Obserwuję jego pracę na bieżąco i wbrew Waszej opinii - także karze Collegium.

Jeśli zaś chodzi o walki to nie chcieliście, by SG był podczas nich i tak też się stało. Wyjątkiem są sytuacje, gdy ja się loguję, wówczas Merv może stać obok mnie. Poza tym, samo obserwowanie walk dużo nie da - sprawdzić gracza niestety podczas nich nie możemy, gdyż skończy się to jego zgonem.

Poza tym, wymówki w stylu 'mam win 7' są śmieszne. Daj mi ten system a odpalę Ci na nim to, co tylko chcesz.

Wracając do sprawdzania - SG nie mają obowiązku każdorazowo tłumaczyć się Wam co zrobili, co zaś nie. Ja wiem, kiedy dany gracz został sprawdzony i jak, i to wystarcza. Jeśli kogoś zgłosiłeś to zapewniam, że gracz ten został nie raz i nie dwa skontrolowany.


Eldoka Na Wolno, Furyę JA przyjęłam do grona doradców - potrzebowałam takiej osoby, bardzo mi pomaga przy trudniejszych projektach. Jego przynależność klanowa nie ma żadnego znaczenia, jak wielokrotnie pisałam - nie orientuję się kto gdzie należy. Jeśli zaś chodzi o sharowanie - podaj mi na pw nick (czy postać Furya czy inna) a sama to sprawdzę.

Yxogetrilla, prosiłam wielokrotnie- masz konkretne zarzuty do Merva to zgłoś się do mnie. Tego typu płacze na forum są śmieszne, gdyż niczego nie zmienią, a możesz to zrobić. Czyżbyś był zły na Mervakisa za ostatnią notatkę, które notabene była słuszna?

Estside, jakie sposoby? Jeśli masz pomysł - czekam. Poza tym, zapewniam Cię - bany za sharing Mervakis daje sam, bez żadnych skarg. Bez żadnego nacisku ze strony graczy czy nawet mojej.

Sebek się odwoływał i sam pogubił się w swojej wersji wydarzeń. Nadzorowałam to ja, nie Mervakis.

Agri, do jasnej cholery - ile razy mam mówić, że wiedza uzyskana na VC nie jest żadnym dowodem, żadną postawą by dać bana? Za każdym razem powtarzasz to samo, za każdym razem Ci to tłumaczę i nic, nie możesz tego pojąć. Nijak. Mam ci to rozrysować czy walnąć wielkie, personalne ogłoszenie na górze strony?

Robię wszystko dla dobra serwera. Macie konkretne skargi - piszcie, sprawdzę. Wyjaśnię, wytłumaczę. W tym temacie znowu widzę tylko 'Merv jest zły' lecz nie znalazłam żadnego argumentu dlaczego. Znajdźcie swojego przedstawiciela, osobę która potrafi skleić jedno sensowne zdanie i niech przedstawia mi wszelkie skargi i zażalenia, czekam. Tylko dlaczego do tej pory nic takiego nie dostałam?

eremce
26-09-12, 11:25
Slythia, sama na gg napisałaś, że nasi gracze (exorit) dają się podpuszczać jak dzieci. I tu pojawia się pytanie, czy rolą SG jest podpuszczanie exorit, czy może wykrywanie oszustw bez większego wpływu na rozgrywkę. Czy SG Merv będąc na VC i słysząc to że ktoś złamie regulamin, ostrzeże go czy od razu zbanuje (oczywiście po wykryciu bota)? Czemu w takim razie my nie posiadamy prywatnego systemu ostrzegawczego, który informowałby nas, że zaraz złamiemy regulamin. Od początku wojny, kiedy jeszcze byłem po stronie Collegium, mówiłem Merv'owi, "albo zrezygnuj z walki, albo z roli SG, bo to jest chujowe". Merv jednak postanowił połączyć obydwie te rzeczy, i widzimy jaki wyszedł z tego bigos. Dopóki SG będzie walczył, przeciwko graczom, dopóty będzie wieczny płacz na forum.

Teraz coś od siebie:
Szczerze, mam już w dupie kto botuje, i kto daje niesłuszne bany. Obwiniacie za to wszystko Mervakisa, prawie oczywiste, gdyby nie fakt, że wina zawsze leży po środku. Wy jesteście głąby i was w chuja robią jak chcą, a Merv to wykorzystuje. Powiecie pewnie jeszcze "ale czemu Collegium nie dostaje tyle banów co my?" odpowiedź jest prosta, oszukują ale z głową, a wy zamiast przemyśleć coś, lecicie na pałe. Ludzie Chaosu.

Slythia
26-09-12, 11:52
Każda postać ma na serwerze takie same prawa niezależnie od tego, czy stoi za nią SG, MG czy też należy do Exorit. Skoro blokowanie w strefach pvp jest dozwolone to dozwolone jest dla wszystkich. Nie zamierzam nakładać na doradców czy strażników kolejnych nakazów, skoro grają to powinni mieć identyczne możliwości co każdy normalny gracz.

Jeśli zaś chodzi o bany dla Exorit to wcale nie jest tak, jak myślisz. Przed nałożeniem jakiejkolwiek kary jesteśmy świadomi tego, co stanie się później - śmiesznego odwołania, kolejnych tematów 'Merv to zuo' niezależnie od słuszności. Poza tym, jeśli ja złapałabym np. doradcę na bocie to nie skończyłby tylko z 30 dniowym banem. Sądzę, że podobnie zachowuje się Merv w stosunku do Collegium paradoksalnie kontrolując ich bardziej niż Was.

KarolOs
26-09-12, 13:07
Estside, nie jest tak, jak myślisz. Jeśli wiemy,*że dana osoba używa bota, to kontrolujemy ją do skutku - aż wpadnie, co nastąpi prędzej czy później. W międzyczasie staramy się tak zmieniać rozgrywkę, by niewykrywalne opcje botów stały się niemożliwe do użycia - jak na przykład mwalle. Ogromny wkład w to ma właśnie Mervakis, który jest de facto ekspertem od botów. Obserwuję jego pracę na bieżąco i wbrew Waszej opinii - także karze Collegium.

Estside, jakie sposoby? Jeśli masz pomysł - czekam. Poza tym, zapewniam Cię - bany za sharing Mervakis daje sam, bez żadnych skarg. Bez żadnego nacisku ze strony graczy czy nawet mojej.

Sebek się odwoływał i sam pogubił się w swojej wersji wydarzeń. Nadzorowałam to ja, nie Mervakis.
[/B]

Owszem, kontrolujecie lecz słabo to wychodzi, bo sprawdzacie ludzi na expach lub biegając po miescie, dlaczego nie mozecie sprawdzic kogos na akcji?

Akurat byłem przy akcji z sebkiem i wiem jak to dobrze było, inny gracz na pewno nie dostałby bana. Niby blokowal tym 4 lvlem ale nie miał szans wyjsc stamtąd więc nie miał innego wyjścia niż stanie tam.

Co do win7 - nie odpalisz elfbota, którego ma 50% servera, gdyby działał na win7 bota by miało 90% servera.



Wy jesteście głąby i was w chuja robią jak chcą, a Merv to wykorzystuje. Powiecie pewnie jeszcze "ale czemu Collegium nie dostaje tyle banów co my?" odpowiedź jest prosta, oszukują ale z głową, a wy zamiast przemyśleć coś, lecicie na pałe. Ludzie Chaosu.

Z tym też się zgodzę :)

Majkul
26-09-12, 13:23
Tak naprawdę problemu nie byłoby gdyby ludzie nie korzystali z botów. Dobrze wiecie exo że nie jesteście uczciwi, mogę choćby przypomnieć jak sami się chwaliliście że hax master jest wysharowany, jak widziałem rozmowę Orma z Eldoką w depo o tym, że u was to Sadysta
i jeszcze z dwie osoby ogarnia pvp a prawie cała reszta to tylko bot, że bez nich nie istnieje w pvp. To są wasze słowa, tu na forum nikt się do niczego nie przyzna bo za to jest od razu ban, nikt nie jest taki głupi.

Ja osobiście walczyłem po stronie coll dość długo i najzwyczajniej na świecie nie przypominam sobie aby były u nas problemy z botami, po prostu, może ludzie używali ale potajemnie, może ktoś coś powiedział ale nie zwróciłem na to uwagi. Zmieniło sięto dopiero w maju kiedy po przerwie wróciłem się pobić i zobaczyłem boty i oddawanie sobie postaci wprost, sam byłem nawet o to proszony, po akcji ludzie przechwalali się że "nie padłem wtedy bo miałem wspomagacze". Od tego czasu nie wszedłem na vc więcej, powiedziałem sobie dość, ja nie będę walczył nieuczciwie, nie interesuje mnie zwycięstwo za wszelką cenę. Dlatego nie jestem wstanie stwierdzić czy merv to widział (wbrew pozorom on często siedział na innym kanale z boku, większości rozmów nie był świadkiem, selbo podobnie). Do maja za uczciwość sg ręczę osobiście, od tego czasu nic nie mogę powiedzieć.

Ale jeżeli chcesz Wicher słowa prawdy, gdyby tutaj bany były za to że "wiadomo że ktoś ma bota" to może i 50% coll by poleciało, ale z co najmniej 80% was też. I mówię tu o kasacji konta, chcecie takiego rozwiązania?
Też mi się nie podobają niektóre rzeczy, to że merv raz zablokował przeszłość, to nie było dobre bo tam nie da go się zabić. Ale nie wiem jaką dostał za to karę, to pluć na niego nie będę, bardzo dużo zrobił dobrego, wiele botów zbanował. I myślę że potrafi łączyć funkcje gracza i sg ja mu nic nie mam do zarzucenia. Sg musi mieć normalną postać, żeby grać, widzieć jakie zmiany są potrzebne, obserwować rynek. Trav ma teraz sam zrobić kilka charów na 100 lvl? Jakby nie mieli postaci narzekalibyście że gówno robią i "wyj*** merva on tu przecież nic nie pomaga, nic nie wie o grze".

I jeszcze mały humorystyczny akcent na koniec. Cichy Bob dostał bana, zgodnego z regulaminem, ale moim zdaniem trochę na siłę, akurat w jego uczciwość wierzę i uważam, że nie powinien go dostać. Ale czy on skarży się na forum? Czy pisze że Merv jest taki, sraki czy owaki? Nie, to inni gracze exo tak robią, podobno tylko winny się tłumaczy, więc może coś w tym jest?

Slythia
26-09-12, 13:33
Estside, Sebek został wcześniej ostrzeżony. Nie posłuchał, nie wyszedł z trapa, nie wylogował się więc dostał karę. Wystarczyło nie olewać zaleceń SG.

Ponieważ kontrolując kogoś na akcji moglibyśmy spowodować śmierć i wówczas dopiero spotkalibyśmy się z krytyką, że wspieramy frakcję x. Wolę tego nie robić i jedynie obserwować.

Odpalę. Chcesz się założyć? A nie jestem informatykiem, jestem tylko blondynką.

Szpako
26-09-12, 13:41
Pięknie, ten temat powinni przeczytać wszyscy gracze altaronu i sądzę, że większość zrezygnuje z gry.

maja1414
26-09-12, 14:16
Nie siej stary propagandy. Zaraz będzie spina, że to ktoś od nas...

Szpako
26-09-12, 14:33
Nie, napiałem, że obie gildie to dzieciaki, chcialem byc neutralnym graczem, ale wszyscy sie wyzywaja na low lvlach i powtarzaja jacy to nie zajebisci. Co jak co ale to przez WAS ta gra pada i padnie bo mi wlasnie sie wykruszyla 5 osoba ekipa, bo exorit i coll moga pkowac noob charami a inni normalnie neutralni gracze nawet nie moga ich tknac i bronic bo hunt wiec zastanowcie sie troche.

Slythia
26-09-12, 15:00
Nie, napiałem, że obie gildie to dzieciaki, chcialem byc neutralnym graczem, ale wszyscy sie wyzywaja na low lvlach i powtarzaja jacy to nie zajebisci. Co jak co ale to przez WAS ta gra pada i padnie bo mi wlasnie sie wykruszyla 5 osoba ekipa, bo exorit i coll moga pkowac noob charami a inni normalnie neutralni gracze nawet nie moga ich tknac i bronic bo hunt wiec zastanowcie sie troche.

Spróbuj non pvp, dlatego powstało :).

KarolOs
26-09-12, 15:11
Estside, Sebek został wcześniej ostrzeżony. Nie posłuchał, nie wyszedł z trapa, nie wylogował się więc dostał karę. Wystarczyło nie olewać zaleceń SG.

Ponieważ kontrolując kogoś na akcji moglibyśmy spowodować śmierć i wówczas dopiero spotkalibyśmy się z krytyką, że wspieramy frakcję x. Wolę tego nie robić i jedynie obserwować.

Odpalę. Chcesz się założyć? A nie jestem informatykiem, jestem tylko blondynką.


Miał pz i był w trapie więc cięzko mu było wyjsc stamtąd.

A więc odpal elfbota na win7 64 bitowym

sadysta
26-09-12, 16:45
Estside, nie jest tak, jak myślisz. Jeśli wiemy,*że dana osoba używa bota, to kontrolujemy ją do skutku - aż wpadnie, co nastąpi prędzej czy później.


Długi bardzo czas nie byłem SG, znów nie jestem, ale wróciłem jakiś czas temu na trochę. I dowiaduję się "Sprawdź gracza XXX", którego imienia teraz nie potrafię sobie przypomnieć. Że reportują go od dawna, że nikt nie sprawdza, że nikt nic nie robi.
I co? Pierwsza kontrola, zrobiona od niechcenia, w DEPO. I ban, bo gość na bocie cisnął, że aż huczało. I teraz mam pytanie do SG. Nikt tego nie widział? Wszyscy biegali, na SG, na postaciach i nikt nic nie zauważył? Czemu nikt nigdy nie sprawdził? Czemu nikt nie zrobił nic wtedy, jak były głosy? Rozumiem, że wiedza nie oznacza możliwości zbanowania, ale jak jest raport, to chyba wypada sprawdzić, coś zrobić?
Ja mam "ale" do tej jednej sprawy, bo to jedno pamiętam aż za dobrze, bo długo nie potrafiłem tego pojąć.

To jak to w końcu jest? Po co to mydlenie oczu, że kontrolujecie do skutku etc?
Zao był XX razy zgłaszany jako osoba używająca bota(antyparal rlz).Trwało to bardzo długo i nikt z tym nic nie robił, dopóki Kael nie dostał SG który go raz sprawdził i zbanował, zresztą słusznie. Są równi i równiejsi :)

Nasz Pan Ekspert , fachowiec od botów, nawet ON nie jest w stanie sprawdzić która osoba ma autouha czy dasha, także wychodzi na to, że po prostu sobie z problemem botów(który ma duży wpływ na rozgrywkę) nie radzicie...

Slythia, może zamiast chwalić się że potrafisz elfa odpalić na win 7 rozważyłabyś wprowadzenie jakiejś modyfikacji która uniemożliwiała by używanie jakiekolwiek bota na tym projekcie..?

Tron
26-09-12, 18:29
Odejdzie Mervakis to stracicie konia ofiarnego na którego możecie zwalać całe zło z tego serwera. I znajdzie się następny wierny sługa Collegium, np. Trav albo Pregusia który z nienawiścią i szaleństwem w oczach będzie banował biednych i pokrzywdzonych graczy z <wpisz_nazwę_klanu> w imię większego spisku.

Widząc te wszystkie posty można dojść do wniosku, że wszyscy zostali zbanowani bezpodstawnie i boty nie istnieją. Dobrze wiecie, że nasze dowody (słowo jakiegoś z SG) są zbyt słabe na wasz wybitny i jedyny argument, którego się kurczowo trzymacie "Mervakis się na nas uwziął", ale za to wy nie potraficie tego udowodnić. A my bana potrafimy.

Ale z tego co wiem to słowo SG/MG jest tutaj prawem i decyzje któregokolwiek z nas powinny być bezdyskusyjne. Słowo administracji jest prawem, a wy macie na tyle dobrze, że możecie się od tych decyzji odwołać. Czasami z dobrym skutkiem.

Prawda jest taka, że większość z was wszystkich używa nielegalnych wspomagaczy, których po prostu nie da się łatwo wykryć i udajecie niewiniątka bo wiecie, że czasami trudno wykryć to i owo. A jeśli zostaniecie złapani to próbujecie się odwołać licząc na łud szczęścia, a jeśli wam się nie poszczęści to robicie propagandę trzymając się jednej przewodni: "Mervakis jest zły i nas banuje bo my jesteśmy z <wpisz_nazwę_klanu>!" Wygodnie, prawda?

eremce
26-09-12, 18:46
W ramach rozwikłania całej tej sytuacji, można by było umieścić listę graczy zbanowanych. Na liście znalazłby się nick, osoba która zbanowała i za co był ban. Rozwieje to po części wątpliwości, ze SG banują tylko exorit, a przy okazji postraszy boterów, przed ich występkami.

kapik12342
26-09-12, 19:57
Aby zbanowac gracza za bota wielce szukacie dowodow ale np ban na cichego boba za cos co napisal w depo? Bez sprawdzenia i dowodow :( smutne

Slythia
26-09-12, 19:59
Estside
Wirtualny XP, żaden problem. Wszystko będzie działało ślicznie i pięknie, swego czasu odpalałam tak altarona na Ubuntu.

Mógł się wylogować bądź wcześniej pomyśleć i nie zostawiać postaci w takim miejscu. Wyraźnie nie posłuchał zalecenia SG, dlatego też został ukarany.

Sadysta
Jak ja kocham określenie 'mydlenie oczu'… Proszę także o niewyciąganie spraw z zamierzchłej przeszłości, wszyscy się uczymy, dostajemy także nowe możliwości do sprawdzania graczy. Nie pamiętam co się wówczas działo, być może miał po prostu szczęście. Często zdarza się, że 10 razy sprawdzi się gracza i nic, a wpadnie za 11. Nawet mi.

Nie chwalę, mówię tylko,*że średnio ogarnięta osoba jest bez większych problemów odpalić wszystko, co tylko chcę. Nad sprawą botów cały czas pracujemy, jak napisałam wyżej - dostajemy nowe możliwości. Oczywiście, nie wszystkie opcje nielegalnego oprogramowania są wykrywalne, jednak z czasem całkiem wyeliminujemy problem botów. Wiemy już*jak i pracujemy nad tym. Pamiętaj jednak, że nie zrobimy wszystkiego od razu, potrzebujemy czasu.

karpik
Regulamin jasno głosi:

UWAGA: Przyznanie się do złamania regulaminu gry jest traktowane na równi z popełnieniem owego przewinienia i tak samo też karane.

O tej zmianie informowałam w grze wielokrotnie oraz na forum. Co jeszcze miałam zrobić byście ten nieszczęsny regulamin przeczytali? Czy poświęcenie tych 5 minut to za dużo? Kolega sam także skreślił swoją szansę na skrócenie bana, co nawet chciałam uczynić, odwołując się bez znajomości regulaminu i oskarżanie mnie i Mervakisa o spisek mimo,*że wina ewidentnie leżała po stronie gracza. Jeśli ktoś tak próbuje 'dochodzić prawdy' to ja nie zamierzam z nim dyskutować ani tym bardziej iść na rękę.

kapik12342
26-09-12, 20:19
szprota
on sie nie przyznał tylko wrpowadzal innego gracza w blad :) nie sg, ani doradce ja pisalem duzo razy na glownym ze mam bota i nie dostalem kary ;/

jasiek50
26-09-12, 20:25
A może zróbcie jeszcze liste niewykrywalnych botów... Ta dyskusja prowadzi do tego, że wielu graczy dowiaduje się o czymś, o czym nie powinni wiedzieć, wielu ulegnie pokusie, a reszta na tym ucierpi.

Tron
26-09-12, 20:27
szprota
on sie nie przyznał tylko wrpowadzal innego gracza w blad :) nie sg, ani doradce ja pisalem duzo razy na glownym ze mam bota i nie dostalem kary ;/

Na szczęście regulamin nie wprowadza graczy w błąd. Złamał regulamin i został ukarany, płacicie za nieznajomość tych kilkunastu zdań. Temu nie zaprzeczysz.

kapik12342
26-09-12, 20:40
Czlowieku o czym ty gadasz? zlamal regulamin bo napisal jakies bzdury na glownym? macie ip to sprawdzcie a nie walicie w chuja na kazdym kroku, jak zlamal regulamin skoro ma ciagle jedno i to samo ip, bo sobie zartowal w depo? haha

Andrzej prezes
26-09-12, 20:44
Eremce
dobry pomysl ale jeszcze lepiej jakby wykazane zostaly bany od poczatku serwera. Wtedy ludzie zobaczyliby ile razy wiecej byly banowane gildie przeciwne gildi colegium bo nie byla to tylko gildia exorit.

Slytia
silnik,reklama,problem botów,mala liczba graczy,slaba administracja(Doradca Furja i beuty bet tu przyznaje zaskoczyliscie mnie)
Coraz wiecej tych obietnic a nie dzieje sie nic. Chodźby ta ost atnia aktualizacja po pierwszej zapowiedzi 2 miesiące przerwy miedzy nast zapowiedzia. Troche to hu*owo wyglądalo nie prawdaz? Nie lepiej bylo przygotować caly updejt a potem pyk pyk pyk trzy zapowiedzi tydzien po tygodniu i updejt ? Poco byl caly ten 3 miesieczny cyrk z updejtem?
Odejdzie Mervakis to stracicie konia ofiarnego na którego możecie zwalać całe zło z tego serwera. I znajdzie się następny wierny sługa Collegium, np. Trav albo Pregusia który z nienawiścią i szaleństwem w oczach będzie banował biednych i pokrzywdzonych graczy z <wpisz_nazwę_klanu> w imię większego spisku.

Widząc te wszystkie posty można dojść do wniosku, że wszyscy zostali zbanowani bezpodstawnie i boty nie istnieją. Dobrze wiecie, że nasze dowody (słowo jakiegoś z SG) są zbyt słabe na wasz wybitny i jedyny argument, którego się kurczowo trzymacie "Mervakis się na nas uwziął", ale za to wy nie potraficie tego udowodnić. A my bana potrafimy.

Ale z tego co wiem to słowo SG/MG jest tutaj prawem i decyzje któregokolwiek z nas powinny być bezdyskusyjne. Słowo administracji jest prawem, a wy macie na tyle dobrze, że możecie się od tych decyzji odwołać. Czasami z dobrym skutkiem.

Prawda jest taka, że większość z was wszystkich używa nielegalnych wspomagaczy, których po prostu nie da się łatwo wykryć i udajecie niewiniątka bo wiecie, że czasami trudno wykryć to i owo. A jeśli zostaniecie złapani to próbujecie się odwołać licząc na łud szczęścia, a jeśli wam się nie poszczęści to robicie propagandę trzymając się jednej przewodni: "Mervakis jest zły i nas banuje bo my jesteśmy z <wpisz_nazwę_klanu>!" Wygodnie, prawda?

Ty to niewiem poco się wypowiadasz jak o pvp pojęcia nie masz najmniejszego. Można znaleźć posty z początku serwera jak płaczesz że cie zabijają w ekipie większej niż 5 osób a że tak nie wolno bo można dokonać 5 nieuzasadnionych morderstw w ciągu dnia to jak cie bije wiecej niz 5 osob to powinni dostac bany. To są twoje brednie, które świadczą skąd ty się urwałeś czyli z jakiegoś muminkowa typu harmonia. Naszczeście twoje posty mozna znalesc wiec kazdemu polecam poczytac i sie posmiac.

Agri
26-09-12, 20:47
Sam nie raz byłem świadkiem różnorakich żartów ze strony graczy Collegium w depo, obok których stał Selbo, Merv, którzy pisali coś DLA ZWAŁY, głupi przykład "mam 6 botów, dasha, tibię auto, autoheala, lighthacka i sharuję postać z połową osiedla".
Jakoś nie widziałem, żeby któryś z nich dostał bana chociażby na 7 dni, a jakby nie było to też przyznanie się do winy.
Wniosek jest prosty - Coll prowadzi nagonkę, wychwytuje słówka, robi totalnie wszystko by zbanować wrogiego gracza i móc bawić się w RPG w spokoju, zupełnie przy tym zapominając o sprawiedliwości.. Sami macie belkę w oku ;x .
A że połowa z nich ma do tego odpowiednie predyspozycję, to nas banują jak popadnie, wiedząc, że to ich jedyna szansa na grę, i że reszta administracji ich poprze, chcąc wypędzić złe Exorit buuu.

Slythia
26-09-12, 20:50
Yxoqetrilla
Albo pisałeś przed zmianą tego punktu, albo zwyczajnie - nikt owej wypowiedzi nie zauważył. Miałeś więc szczęście. Poza tym, ten punkt mówi wyraźnie - przyznanie się do winy traktujemy równoznacznie z popełnieniem owego czynu. Nie zamierzamy dochodzić czy do sharowania dochodziło z bratem, siostrą, królikiem czy paprotką. Poza tym, informowałam o tym punkcie wielokrotnie, dlaczego dyskusja znów zaczyna się dopiero wówczas, gdy ktoś go złamał? Nie można było wcześniej zgłosić swych obiekcji?

Andrzej, zaznaczyłam to już w innym punkcie - Furyę na doradcę wziełam ja, ogromnie mi pomaga przy większych projektach. Potrzebowałam takiej osoby, jak on, nie obchodziła mnie jego przynależność klanowa a jedynie materiały, które od niego dostałam. Będę więc go bronić gdzie tylko się da. Beauty nie znam, nie miałam jeszcze okazji z nią pracować, tak więc ciężko jest mi się wypowiedzieć.

Aktualizacje. Masz rację, niezbyt fajnie wyglądał tak długi czas oczekiwania. Jednak proszę także o zrozumienie naszej strony - my sami nie mamy pojęcia o dacie wypuszczenia aktualizacji. Informujemy zwykle o zakończonych już punktach, nie wiemy, czy czeka nas jeszcze tydzień, czy też dwa tygodnie pracy. Cały czas nam mówicie, że nic nie robimy, prosiliście o zapowiedzi więc je otrzymaliście. Jakbyśmy mogli przewidywać 'o, został jeszcze tydzień prac' to wyglądałoby to wszystko inaczej. Jednak tak nie jest. Nie raz spotkaliśmy się z sytuacją, gdzie teoretycznie prosta sprawa okazywała się kłopotem i przeciwnie - coś awykonalnego zrobiliśmy w dzień. Do tego dochodzą długotrwałe testy. Wiele rzeczy przedłuża się także z mojego powodu, niestety, z różnych względów nie jestem w stanie pracować szybciej.

Agri, przecież rozmawialiśmy o tym. Ten punkt regulaminu jest nowy, nie oczekuj, że będziemy karać w tył za coś, co ktoś kiedyś powiedział. Widzimy - karzemy. Przynajmniej się staramy.

Andrzej prezes
26-09-12, 21:17
Slythia ja to doskonale rozumiem że przecież każdy ma swoje życie i nikt nie będzie siedzial nad aktualizacją 24h na dobe ale tak jak napisałem wystarczylo przygotowac aktualizacje w calosci potem zap.

Nie wiecie na jakim etapie jest aktualizacja czyli z tego co rozumiem ludzie tworzący gre mają ze sobą słaby kontakt? A nie myslalaś o tym zebyscie wszyscy siedzieliscie na ventrilo? Wyobraź sobie jakby wszystkie prace ulegly przyspieszeniu. Brak siedzenia na vt mozna porownać do tego jakby ktos mial prowadzic bitwe w grze pisząc na kanale default.

Slythia
26-09-12, 21:37
Slythia ja to doskonale rozumiem że przecież każdy ma swoje życie i nikt nie będzie siedzial nad aktualizacją 24h na dobe ale tak jak napisałem wystarczylo przygotowac aktualizacje w calosci potem zap.

Nie wiecie na jakim etapie jest aktualizacja czyli z tego co rozumiem ludzie tworzący gre mają ze sobą słaby kontakt? A nie myslalaś o tym zebyscie wszyscy siedzieliscie na ventrilo? Wyobraź sobie jakby wszystkie prace ulegly przyspieszeniu. Brak siedzenia na vt mozna porownać do tego jakby ktos mial prowadzic bitwe w grze pisząc na kanale default.

Naprawdę chciałbyś, byśmy później wypuszczali aktualizacje? Moim zdaniem nie ma to sensu zwłaszcza, że w oczekiwaniu jeszcze coś byśmy dodali :). Lecz obiecuję się postarać wypuszczać zapowiedzi wówczas, gdy mniej więcej kończymy prace. Oczywiście, może zdarzyć się, że później pojawi się jakiś problem, tego przewidzieć nie potrafię.

Problem nie leży w braku kontaktu pomiędzy nami (ten mamy dobry, ts wszakże istnieje), a w czasie trwania poszczególnych prac oraz niemożnością jego poprawnego szacowania.

Tron
26-09-12, 21:51
Ty to niewiem poco się wypowiadasz jak o pvp pojęcia nie masz najmniejszego. Można znaleźć posty z początku serwera jak płaczesz że cie zabijają w ekipie większej niż 5 osób a że tak nie wolno bo można dokonać 5 nieuzasadnionych morderstw w ciągu dnia to jak cie bije wiecej niz 5 osob to powinni dostac bany. To są twoje brednie, które świadczą skąd ty się urwałeś czyli z jakiegoś muminkowa typu harmonia. Naszczeście twoje posty mozna znalesc wiec kazdemu polecam poczytac i sie posmiac.

Dobra, ale co ma PvP do znajomości regulaminu i ogólnych zasad gry? Nie możesz znaleźć ŻADNYCH kontrargumentów i wyciągasz stare śmieci. Czyli jednak ja mam rację, a ty zniżasz się do wyjątkowo niskiego poziomu, nieprawdaż? Ale pochlebiasz mi czytając moje posty z pierwszych dni serwera. Naprawdę.

sadysta
26-09-12, 22:31
Estside
Wirtualny XP, żaden problem. Wszystko będzie działało ślicznie i pięknie, swego czasu odpalałam tak altarona na Ubuntu.
Jeszcze zrób poradnik to będzie cudownie :rolleyes:

Sadysta
Jak ja kocham określenie 'mydlenie oczu'… Proszę także o niewyciąganie spraw z zamierzchłej przeszłości, wszyscy się uczymy, dostajemy także nowe możliwości do sprawdzania graczy. Nie pamiętam co się wówczas działo, być może miał po prostu szczęście. Często zdarza się, że 10 razy sprawdzi się gracza i nic, a wpadnie za 11. Nawet mi.

Nie chwalę, mówię tylko,*że średnio ogarnięta osoba jest bez większych problemów odpalić wszystko, co tylko chcę. Nad sprawą botów cały czas pracujemy, jak napisałam wyżej - dostajemy nowe możliwości. Oczywiście, nie wszystkie opcje nielegalnego oprogramowania są wykrywalne, jednak z czasem całkiem wyeliminujemy problem botów. Wiemy już*jak i pracujemy nad tym. Pamiętaj jednak, że nie zrobimy wszystkiego od razu, potrzebujemy czasu.

No inaczej tego nazwać nie potrafię. Nie wyciągam żadnych spraw z zamierzchłej(:D) przeszłości , jedynie podałem jeden z wielu przykładów będący argumentem, dość mocnym.
Dla twojej informacji,nie miał żadnego szcześcia, po prostu nikt się wcześniej nie pofatygował go sprawdzić, ale chyba trudno Ci się z tym pogodzić..

No jasne, z czasem.. więc w dalszym ciągu można sobie bezkarnie latać z AutoUh'em,AutoTargetem i Dashem , bo i tak tego nikt nie jest w stanie udowodnić, mimo, że macie aż tylu Strażników Gry.. :rolleyes:

kapik12342
26-09-12, 22:40
Ty to niewiem poco się wypowiadasz jak o pvp pojęcia nie masz najmniejszego. Można znaleźć posty z początku serwera jak płaczesz że cie zabijają w ekipie większej niż 5 osób a że tak nie wolno bo można dokonać 5 nieuzasadnionych morderstw w ciągu dnia to jak cie bije wiecej niz 5 osob to powinni dostac bany. To są twoje brednie, które świadczą skąd ty się urwałeś czyli z jakiegoś muminkowa typu harmonia. Naszczeście twoje posty mozna znalesc wiec kazdemu polecam poczytac i sie posmiac.

Przeciez Mervakis dlugo walczyl wczesniej na rl tibi, zawsze sie nam tym chwilail :)

Wicher
26-09-12, 22:42
Niestety tak jak myslalem moj post niczego nie zmienil, administracja niestety ma dalej klapki na oczach i nie sa w stanie dopuscic do siebie wiadomosci o stronniczosci Merva, wszystko jest zrzucane na nas - pUaczków z exorit...wiecie dlaczego podczas rozprawy w sądzie sprawy nie moze prowadzic sędzia ktory jest spokrewniony z ktoras ze stron rozprawy ? Proste, bo bedzie stronniczy. To samo jest z Mervakisem, zakumplowal sie z graczami z Collegium i niestety zawsze bedzie stal po ich stronie i przymykal oko na ich wybryki. Administracjo ! Dalej nie potrafisz pojac mojego przeslania ! SG nie powinien brac czynnego udzialu w wojnie, powinien byc calkowicie neutralny oraz wszelakie decyzje odnosnie banów powinien podejmować bez jakichkolwiek emocji. Niestety postawa Mervakisa nie odzwierciedla tego kim powinien byc SG. Wyobrazam sobie moment w którym dal bana Eldoce za ,,mc''. ,,Kur** zabil mi noobchara znow bede musial leciec blokowac te cholerne teleskopy ! OOO ZALOGOWAL NA ELDOKE BEDAC DALEJ NA NOOBCHARZE HAHAHAHA ! CO ZA FRAJER NIE ZNA ZASAD GRY BAN ZA MC ! JEDNEGO MNIEJ U EXORIT ! CHWALA ZWYCIEZCOM ! CHWALA COLLEGIUM !''

Sad but true

Andrzej prezes
27-09-12, 06:24
Ban na 30 dni + w przypadku nast bana kasacja konta za to że ktoś dał xloga? Według mnie kara za surowa. Ustalcie jakąś normalną zasade odnośnie tego że ktoś dał xloga, przeciez da sie jakoś sprawdzic ze jest xlog a nie mc. Podobno ze podczas xloga postac nie pokazuje ip ze sa same zera w ip. Mervakis mogl sprawdzic eldoke ze dal xloga i ze postac nie pokazuje ip prawda?

Phenixioo
27-09-12, 07:09
Cięzkie słowa cisną sie na usta czytając Wasze durne posty. Pomijam juz to o stronności Merv'a ale na widok tego jak członkowie Exoritu piszą "zobacz ile osób przez to gra" i zwalają winę na małą liczbę nowych gracz na Collegium i Mervakisa podnosi mi się ciśnienie. Kurwa mać co się działo jak Collegium na pewien czas odeszło z servera? Czy to nie Nox biegał pod depo i bił ludzi od 10-50 poziomu? Czy na serverze nie zapanował chaos? Czyja to była wina? Wasza osły. Przegrywacie i najlepiej obsmarować gównem osobę bogu ducha winną. Doskonale wiem że bez bota to nie robota i Wy też to wiecie, ale żeby bocić nie wystarczy scracować elfa i napierdalać na dashu, trzeba jeszcze umieć bocić. A że Wy jesteście na tyle tępi żeby jawnie łamać regulamin i sami dobrowolnie wpierdalacie się na mine to już nie wina Merva, On tylko spełnia swoje obowiązki.

Przeczytałem tylko 1 strone tego postu bo czytać te gówno pisane przez kolejnego skrzywdzonego "porządnego gracza" jestes męką.

Andrzej prezes
27-09-12, 07:17
Cięzkie słowa cisną sie na usta czytając Wasze durne posty. Pomijam juz to o stronności Merv'a ale na widok tego jak członkowie Exoritu piszą "zobacz ile osób przez to gra" i zwalają winę na małą liczbę nowych gracz na Collegium i Mervakisa podnosi mi się ciśnienie. Kurwa mać co się działo jak Collegium na pewien czas odeszło z servera? Czy to nie Nox biegał pod depo i bił ludzi od 10-50 poziomu? Czy na serverze nie zapanował chaos? Czyja to była wina? Wasza osły. Przegrywacie i najlepiej obsmarować gównem osobę bogu ducha winną. Doskonale wiem że bez bota to nie robota i Wy też to wiecie, ale żeby bocić nie wystarczy scracować elfa i napierdalać na dashu, trzeba jeszcze umieć bocić. A że Wy jesteście na tyle tępi żeby jawnie łamać regulamin i sami dobrowolnie wpierdalacie się na mine to już nie wina Merva, On tylko spełnia swoje obowiązki.

Przeczytałem tylko 1 strone tego postu bo czytać te gówno pisane przez kolejnego skrzywdzonego "porządnego gracza" jestes męką.

Po pierwsze to trochę szacunku dla innych.
Po drugie w swojej wypowiedzi przyznałeś sie do uzywania bota więc tylko czekać jak zaraz dostaniesz bana.

Phenixioo
27-09-12, 07:21
Exorit miało szaczunek dla Merva w momęcie kiedy dostali notki za obrażanie?
Tak więc swoje po pierwsze schowaj do kieszeni.

Andrzej prezes
27-09-12, 07:27
Aha czyli jak ktoś się źle zachowuje to ty uznajesz to za normę i robisz to samo. W ten sposób nie jestes wcale lepszy od graczy exorit a taki sam.

Slythia
27-09-12, 08:35
Sadysta
Nie przesadzaj już. Naprawdę mamy zacząć banować bez twardych dowodów, mając jedynie podejrzenia? Naprawdę tego chcesz? Bo takie wyciągam wnioski z Twych słów. Następnym razem zastanów się zanim coś napiszesz. Poza tym, skąd wiesz, ze Zao nie był nigdy sprawdzany? Masz na dowód jakieś logi, coś poza własnymi przypuszczeniami?

Wicher
Nadal nie podałeś mi żadnego konkretnego przypadku kiedy to Mervakis nadużył swojego stanowiska. Cały czas powtarzasz słowa o jego stronniczości nie mając na dowód kompletnie nic. Obserwuję jego pracę bardziej niż wszystkich innych SG razem wziętych, każdorazowo otrzymuję informację kto i dlaczego został zbanowany i na tej podstawie mogę stwierdzić, że nie widzę żadnych podstaw by mówić, że zrobił coś złego. Jeśli zaś chodzi o sprawę wojny to nie zamierzam nikomu zabraniać grać tylko dlatego, że awansował na wyższe stanowisko, zaś na serwerze PVP praktycznie nie ma wyjścia - trzeba opowiedzieć się po którejś ze stron.

Andrzej prezes
Lecz korzystanie z dwóch kont jednocześnie przez gracza jest zakazane. Korzystanie, nie zaś kierowanie, wlicza się w to także pozostawienie postaci wolnej by minęła jej blokada wylogowania. Po to ona jest, nie stworzyliśmy jej byście mogli teraz ją omijać. Wystarczyło pomyśleć i nie dać się sprowokować jak małe dziecko. Ah, Phenixioo nie przyznał się do używania bota, jednak został upomniany.

sadysta
27-09-12, 10:18
Sadysta
Nie przesadzaj już. Naprawdę mamy zacząć banować bez twardych dowodów, mając jedynie podejrzenia? Naprawdę tego chcesz? Bo takie wyciągam wnioski z Twych słów. Następnym razem zastanów się zanim coś napiszesz. Poza tym, skąd wiesz, ze Zao nie był nigdy sprawdzany? Masz na dowód jakieś logi, coś poza własnymi przypuszczeniami?.

Czy chcę żebyście banowali bez twardych dowodów - nie. Dlatego chciałbym żebyście wprowadzili(jak już wcześniej napisałem) modyfikacje uniemożliwiającą użycie bota :rolleyes: Cały czas potrzebujecie na to czasu - minął rok i żadnego progresu w tym kierunku nie zauważyłem..
Wasza walka z botem ogranicza się do sprawdzenia jedynie jego funkcji typu autoheal, cavebot które każdy idiota może wykryć mając sg.. :rolleyes:

Wątpię czy kiedykolwiek go sprawdzili, zresztą masz obiektywną wypowiedź Kaela , nie wystarczy. Skąd mam mieć jakieś logi skoro jestem zwykłym graczem , który NICZEGO nie potrafi udowodnić administracji , czego w dalszym ciągu nie rozumiesz.
Może Ty masz dowód , że był(tak jak twierdzisz) regularnie sprawdzany przez Naszą (bez)stronniczą władzę, jeżeli tak to może się tym pochwalisz..?

@down
żadne z moich kont nie jest na sprzedaż kolego :)

miko1234
27-09-12, 10:27
Do easta, z win 7 da sie bocic :P co do dasha, rozumiem, ze jest to cheat, a nie bot? Czyli to przyspiesza, bez zadnego odebrania many i nie jest to macro? Ogolnie uwazam merva za dobrego SG, ale nie podoba mi sie jego negatywne nastawienie, do Boga, i mowienie o tym w dp.
@Sadysta ja np. nie moge udowodnic, ze twoje konto jest na sprzedaż, dla kazdego i kosztuje 150-200zl, fajnie by bylo pograc Noxem :).

popek97
27-09-12, 12:18
<Śmiech>
Kolejna dyskusja i co ona ma na celu ? Nic , jeżeli nic nie zmienimy.
Slythia Ty bronisz SG , Exo podnosi się ciśnienie , a ja sobie myślę że wszyscy razem niszczycie serwer.
Normalnie to pomyślcie ,czy warto bocić . Na pewno nie jak widać nic z tego dobrego nie ma.

Slythi nie rozumiem , dlaczego tak twardo go bronisz ? I ciągle prawdę zasłaniasz jakimiś argumentami czy regulaminem.
Przecież dużo osób lubi pomagać swoim znajomym i nie tylko. (To jest dobre ale nie zawsze).
Nikt nie uwierzy ,że walczący SG nie zrobi nic aby jego klan wygrał . (Zawsze spróbuje pomóc i nie zawsze uczciwie.) Bo to chyba było by nie naturalne. :D Co , nie ? Każdy jak by miał SG to chciałbym swojej ekipie lub znajomym pomóc.
Co możemy zrobić ? To ciągłe usprawiedliwianie i wymówki nic nie zmienią.
Trochę już późno bo SG już zaczęli walczyć , nie cofniemy tego .

Nie muszę prosić o głosy , ale gdy każdy z was pomyśli 5 minut ,nad tym czy SG powinni brać udział w wojnach . To chyba każdy podpisze się pod moim zdaniem że Nie.
Więc wniosek jeden i prosty , ale nikt z nim nic nie robi i z tego są te tematy na forum itd.
A znajomi z Administracji ciągle swoich znajomych bronią.
Wszyscy chcą dobrze , a jesteście tak uparci że powstaje wojna z administracją.

@Merv i inni SG .
Czy wy musicie walczyć ?
Jako strażnicy jesteście jak bogowie , więc jaki jest sens walk z wami .
Nie wypierajcie się , że kim jesteście nie ma wpływu na wojnę.
Bo jak piszę wyżej każdy by pomógł swoim ziomka a innych chciałby wyeliminować.
Nie mam zastrzeżeń do waszej ogólnej pracy .
Ale jeżeli mogę to prosiłbym was o zrezygnowanie z walk i wojny.
I naprawdę o stronnicze zachowanie.

Komu kiedyś pomógł SG ? No mi i pewnie innym graczom też , bardzo fajnie że sobie pomagamy. Czasami też można komuś pomóc i zwrócić uwagę zamiast ukarać.

Ale myślę , że to "fajne" pomaganie powinno dotyczyć wszystkich.
Według mnie Sg powinien być pomocny dla wszystkich , nie może być kogoś wrogiem .
Powyżej to własnie was wyklucza z wojny. Dajcie sobie z tym spokój :).

Dodam jeszcze ,że nasz Doradca Samna mogła by SG otrzymać.
Wierzę jej wkład może być już tylko lepszy :D.

Juju,Czipsu
PS. WR płyta główna mi się spaliła i do czasu naprawy nie mogę grać ,Pozdrawiam .

Andrzej prezes
27-09-12, 12:39
Moja propozycja jest taka że niech mervakis będzie sg albo graczem. I jak chce pozostać sg to niema logowania się na zwykłe postacie i nie może siedzieć na vt z zadna gildia. Tak by bylo sprawiedliwie.

Wicher
27-09-12, 12:42
@popek97

Ufff twoj post pokazal mi ze sa tu jeszcze ludzie logicznie myslacy.

@Slythia
DOWODY DOWODY I DOWODY ! Daj mi SG to pobanuje wszystkich boterów, dla zasady zbanowalbym nawet graczy exorit, na szczescie mozna ich policzyc na palcach jednej reki, w dodatku u inwalidy bez 2 palców :D Inaczej jest z Collegium i wybacz ale nie wcisniesz mi, ze Merv nie potrafi im udowodnic cheatów. Wiekszosc graczy z collegium nie ma nawet mw, bo po chuj im je skoro mogą sobie biegac miedzy nami i wiedza ze i tak nie padna (hail uh bot). Przez co wojny wygladaja jak bójki w barze, 0 szyku, 0 ładu, 0 składu, 0 skilla.

Andrzej prezes
27-09-12, 12:54
Odnosnie tych uhow to proponuje żeby tylko mag duchowny mógł leczyc innych uhami. Bo teraz to walka wyglada tak ze colegium wbiega jak chce bo prawie cala ich gildia to paladyni po 2-4k hp i nawet magic wali nie zucaja dla oslony tylko wlatuja i sie uhaja nawzajem. W tym przypadku nie mam nic do gildi colegium bo walcza tym co sie da ale to ze kazda profesja moze leczyc uhami duzo hp inne postacie jest nienormalne

Slythia
27-09-12, 13:13
Popek, mylisz się. Ja także mam swoich znajomych w grze, ba - moja postać MG ma o wiele większe możliwości niż SG a jakoś nikomu talarów nie tworzę. Ani nie dodaję poziomów, skilli, pnów… A mogę.

Poza tym, Mervakisa kontroluję ze względu na Wasze obiekcje. Nie wykorzystuje on w żaden sposób żadnego stanowiska, ba - nie ma nawet takich możliwości.

Nie zamierzam zakazać chłopakom gry, dlaczego miałabym to robić? Bo komuś się coś wydaje? Pojawią się sensowne kontrowersje, uzasadnione skargi to taką decyzję wydam. Teraz nie zamierzam tego czynić. Poza tym, swoje postacie wykorzystują także do tworzenia gry. Nie możemy wszystkiego sprawdzać jedynie obserwując.

Tak, masz rację, najpierw wypada upomnieć. Tak też robimy w znacznej większości przypadków, jednak nie gdy ktoś złapany został na używaniu bota.

Wicher, niedługo uh bot przestanie działać. Czy raczej łatwiej będzie go wykryć.

Andrzej prezes
27-09-12, 13:22
Wicher[/b], niedługo uh bot przestanie działać.

ale i tak armia pieciu paladynow 120-150 rozwali wszystko z mozliwoscia uhania sie nawzajem. Jak bot nie bedzie dzialal to wystarczy dodac uha do hotkeysów "use on target" i dalej taki 150 lv paladyn bedzie nie do ubicia w dziesieciu magow bo go inni paladyni wylecza (sic!)
Niech mag duchowmy stanie sie wkoncu prawdziwa klasa ktora leczy innych.

maja1414
27-09-12, 15:14
Co do tego uha to jest nie głupi pomysł. Ja bym to przemyślał. Mag duchowny stałby się jeszcze lepszą klasą, a przynajmniej by było ciekawiej. :D

KarolOs
27-09-12, 17:03
Każdy kto był/jest z Mervakisem w teamie dobrze wie ze jest stronniczy. Za czasów wojny Securum / Collegium vs Plan B juz pamiętam jak pomagał, były to drobne pomoce, których nie udowodnisz (typu lecą, nie idz tam). Wiadomo ze Mervakis nie bedzie pomagał tak żeby stracic posadę, pomaga umiejętnie tak jak niektórzy tez bocą, tego nie udowodnisz. Niestety taka jest prawda, nie wszystko udowodnisz tak jak np. dash / auto uh. Pomaga im lecz nic z tym nie zrobicie bo nie macie dowodów. Myslisz ze jak mervakis pisze z kims na privie to my sie dowiemy? Filmik był dowodem ze na akcjach Mervakis pisze z Colensem, lecz wiadomo ze Colens nic wam nie powie a my sie nie dowiemy więc skąd mamy wziąc te dowody?

Slythia
27-09-12, 17:18
Każdy kto był/jest z Mervakisem w teamie dobrze wie ze jest stronniczy. Za czasów wojny Securum / Collegium vs Plan B juz pamiętam jak pomagał, były to drobne pomoce, których nie udowodnisz (typu lecą, nie idz tam). Wiadomo ze Mervakis nie bedzie pomagał tak żeby stracic posadę, pomaga umiejętnie tak jak niektórzy tez bocą, tego nie udowodnisz. Niestety taka jest prawda, nie wszystko udowodnisz tak jak np. dash / auto uh. Pomaga im lecz nic z tym nie zrobicie bo nie macie dowodów. Myslisz ze jak mervakis pisze z kims na privie to my sie dowiemy? Filmik był dowodem ze na akcjach Mervakis pisze z Colensem, lecz wiadomo ze Colens nic wam nie powie a my sie nie dowiemy więc skąd mamy wziąc te dowody?

Na akcjach zwykle pojawiam się ja i stoję obok Mervakisa. Tylko po to, byście później nie mogli mówić, że teleportuje się on do was i zdradza pozycje.

KarolOs
27-09-12, 18:32
Przeciez nie ma cie 24/7 bo masz realne zycie wiec nie mozesz go non stop kontrolowaac

Slythia
27-09-12, 18:42
Przeciez nie ma cie 24/7 bo masz realne zycie wiec nie mozesz go non stop kontrolowaac

Logi robią to za mnie :).

KarolOs
27-09-12, 18:51
Eh, myslisz ze mozna dojsc tylko za pomocą tp? Przeciez słyszy na vt gdzie sie biją a SG tak szybko biega ze nie musi koniecznie sie tpkowac :)

Slythia
27-09-12, 19:36
Eh, myslisz ze mozna dojsc tylko za pomocą tp? Przeciez słyszy na vt gdzie sie biją a SG tak szybko biega ze nie musi koniecznie sie tpkowac :)

Z ogonem? Poza tym, ostatnio Mervakis w czasie bitew siedzi na swojej postaci. Naprawdę mam mu kazać stać cały czas w depo? Rozumiem, mu nie ufacie. Lecz miejcie trochę zaufania do mnie, naprawdę nie zamierzam dopuścić do sytuacji, że z powodu SGów w drużynie Collegium będzie miało o wiele łatwiej niż Wy. Macie konkretne obiekcje? Czekam, pw, mail. Nawet niektórzy z Was mają moje gadu. To kolejny temat z cyklu z którego kompletnie nic nie wynika, w którym nie przedstawiono żadnych danych, dowodów czy nawet sensownych podejrzeń. Wszystko opiera się na 'mervakis jest zły'... I po co to wszystko? Nie łatwiej, mając konkretny problem, przyjść, porozmawiać ze mną i go rozwiązać? Chętnie wyjaśnię, wytłumaczę, sprawdzę. Od tego wszakże jestem.

KarolOs
27-09-12, 20:50
Tyle ze niektórych rzeczy nie udowodnisz jak juz wspominalem wczesniej :)

kapik12342
29-09-12, 08:23
@slythia rzeczywiscie sie nudzi administracji, ktora zamiast zajac sie gra to jeden biega gmem na akcje a drugi go szuka - gratulacje. Zrobiliscie wielki update? JEDEN quest ktory mozna zrobic w jeden dzien + zmienienie kilku grafik/ na to czekalismy pol roku, HURAAAAAAAA !

Proponuje zajac sie gra a nie dociekaniem kto co robi, moze w koncu zacznecie miec wiecej graczy :(

Slythia
29-09-12, 09:04
@slythia rzeczywiscie sie nudzi administracji, ktora zamiast zajac sie gra to jeden biega gmem na akcje a drugi go szuka - gratulacje. Zrobiliscie wielki update? JEDEN quest ktory mozna zrobic w jeden dzien + zmienienie kilku grafik/ na to czekalismy pol roku, HURAAAAAAAA !

Nie rozumiem dlaczego identyfikujesz SG z bezpośrednimi twórcami gry. To zupełnie dwie różne grupy. Strażnicy pomagają nam testować nowe rozwiązania oraz dają nam nowe pomysły, nie tworzą jednak w żaden sposób zadań, przedmiotów i innych rzeczy powiązanych z grą. Żaden programista, jak to określiłeś, nie biega gmem na akcje.

85985
29-09-12, 09:09
Wogóle GMA Powinien mieć tylko twórca/twórcy gry !! Reszta osób które gra jednoczesnie na altaronie powinna mieć tylko tego pomocnika tak ?? Właśnie widzicie co się dzieje jak ktoś grający w altaron ma takie przywileje jak Mervakis co może robić wszystko. Jestem neutralny ale to gołym okiem widać ze GM ingeruje w wojnie. Zasady są strasznie zaostrzone. Dziwne bardzo że tylko Exorit dostaje bany. Nie wierzę w to ze nikt w Collegium nie łamie zasad. To jest ludzka rzecz. To nie ma większej przyszłości gdy osoby grające i walczące będą miały GMA ! Przesada to tak jak z Polskim rządem niby mają dbać o nasze dobro,chronić nas a jednoczesnie wykorzystują wszystko pod siebie i swoich bliskich :)

Majkul
29-09-12, 09:20
Koleś, ty w ogóle wiesz o czym piszesz? Merv nie ma mg tylko sg i na takiej postaci nie może zrobić wszystkiego. Do tego chyba 5 razy było już napisane, że na akcjach nie pojawia się jako sg tylko zwykły char.

Slythia
29-09-12, 09:33
Wogóle GMA Powinien mieć tylko twórca/twórcy gry !! Reszta osób które gra jednoczesnie na altaronie powinna mieć tylko tego pomocnika tak ?? Właśnie widzicie co się dzieje jak ktoś grający w altaron ma takie przywileje jak Mervakis co może robić wszystko. Jestem neutralny ale to gołym okiem widać ze GM ingeruje w wojnie. (...)
Co widać tym gołym okiem? JAK Mervakis ingeruje w wojnę? Tyle postów w tym temacie a jakoś nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na to jedno, proste pytanie. JAK ingeruje w wojnę? Karząc słusznie Exorit (i Collegium także)? Wyłączcie więc te boty, przeczytajcie regulamin a bany się skończą.

85985
29-09-12, 10:25
Na chłopski i babki rozum??!! Człowiek co walczy w wojnie i ma różne udogodnienia bo ma po prostu GMA czyli może wszystko myślisz ze nie wykorzystuje tego?? Wystarczy mrużyć oko na łamanie praw przez Coll a łapać i pilnować co do cm Exoritów. Przypomnij sobie co robił Kael tak? Człowiek mający wszystkie prawa tutaj w grze powinien być niezależny. Ktoś widział kiedyś żeby w innych grach Gmowie walczyli w wojnie?

Wystarczy ze Merv gada z kolegą z collegium . Kolega z collegium napisze do niego np "Ja pierdole,ale sie najebałem. No kurwa mac zajebista impreza,ja pierdole" I Merv odpisze mu normalnie nie wyciągając żadnych konsekwencji. Natomiast gdy by gracz z Exorit tak napisał dostał by notkę od razu. Dlaczego bo walczy po przeciwnej stronie wojny. A że musi dostać notkę za przeklinanie to popieram to w 100 % Bo jest zakaz w regulaminie tak? Tylko chodzi mi o to że Merv powinien dać notkę koledzę z Coll bo też złamał regulamin,a nie przymykać oko ! Tak właśnie tak niby Merv banuje ludzi słusznie bo łamią regulamin ale to powinno iść w dwie strony ! I nie mów mi żę banuje coll jak i Exorit... Z Exorit dostaje po 15 osób bana a z coll 1-2??

sebastianix
29-09-12, 10:34
85985 ty nie masz o niczym pojęcia... GM? A SG to co innego. Pomaga?? Na postaci Quaino? A nikt bana nie dostanie za powiedzenie w grze "k***a". Przeczytaj regulamin, a się dowiesz kolego. To działa przy nadmiernym wyzywaniu i to przede wszystkim, gdy wyzywana jest osoba. A, że niektórzy nie panują nad nerwami, a popisanie w grze paru brzydkich słów ukoi ich urażoną ambicje to ich sprawa.

Proszę zacytuje : c) nadużywanie wulgaryzmów, obrażanie innych graczy;

Majkul
29-09-12, 11:06
I nie mów mi żę banuje coll jak i Exorit... Z Exorit dostaje po 15 osób bana a z coll 1-2??

A wypiszesz mi tutaj dokładną listę zbanowanych oraz ich przestępstwa? Ja w tej kwestii popieram Eremce, powinno być ujawnione kto z coll i exo dostał bana, za co i od kogo, to by przynajmniej rozwiało wątpliwości. Tylko wtedy z kolei pewnie zacznie się płacz że ujawnia się prywatne informacje.

Chciałbym też przypomnieć że coll mając wszechmocnych sg ostatecznie przegrało wojnę i exo rządziło z 3 miesiące, czyli chyba nie jest tak że serwer nie ma przyszłości, co? Obecność SG nie ma tu nic do rzeczy, lepsze zgranie i poświęcenie oraz determinacja i wszystko wygrasz, nieważne przeciwko komu walczysz.

Slythia
29-09-12, 11:42
Wystarczy ze Merv gada z kolegą z collegium . Kolega z collegium napisze do niego np "Ja pierdole,ale sie najebałem. No kurwa mac zajebista impreza,ja pierdole" I Merv odpisze mu normalnie nie wyciągając żadnych konsekwencji. Natomiast gdy by gracz z Exorit tak napisał dostał by notkę od razu. Dlaczego bo walczy po przeciwnej stronie wojny. A że musi dostać notkę za przeklinanie to popieram to w 100 % Bo jest zakaz w regulaminie tak? Tylko chodzi mi o to że Merv powinien dać notkę koledzę z Coll bo też złamał regulamin,a nie przymykać oko ! Tak właśnie tak niby Merv banuje ludzi słusznie bo łamią regulamin ale to powinno iść w dwie strony ! I nie mów mi żę banuje coll jak i Exorit... Z Exorit dostaje po 15 osób bana a z coll 1-2??
Rozumiem, że swoje słowa opierasz na dokładnych statystykach i masz pod ręką procent zbanowanych osób przy łamiących regulamin w obu klanach...

Przepraszam, ale jesteś śmieszny. Po pierwsze radzę przeczytać regulamin - zakazane jest nadmierne przeklinanie, czyli 'ja pierdolę' mogę sobie powiedzieć, ba - całkiem bezkarnie, przy mnie także. W dodatku, zapis ten nie obowiązuje na kanałach prywatnych, także w PW możecie się wyzywać do woli. Co ważniejsze - SG będąc w klanie wymaga od swoich kolegów większego respektowania regulaminu niż od Exorit, pilnuje i sprawdza ich częściej. To samo jest w przypadku moim i doradców. Wystarczy przecież, by jakiś gracz się przypadkiem przyznał do łamania regulaminu na vc. Oczywiście, nie jest to podstawą do bana, lecz do wielokrotnych kontroli jak najbardziej.

cinkiwonsz
30-09-12, 00:41
Taaak. Każden jeden za powyższy przykładowy tekst dostanie upomnienie na głównym kanale bądź to na priv. Tyle, że jeden odpowie "spoko, już nie będę", a drugi "spierdalaj, inni mogą". Komu należy się notka?

@Miczu, była propozycja wprowadzenia takiej właśnie publicznej listy kar. I to Marek właśnie najmocniej jej bronił, ciekawe, czemu. ;)

Legolas
02-10-12, 23:33
@Slythia wydajesz się spoko mądrą kobietą więc daj
sobie spokój z usprawiedliwianiem innych.
Tutaj posty czytalem i w aferze ROKITA. I idzie zauważyć w twoich postach że troche sie gubisz. Piszesz ze cos widzialas potem ze nie,byl bot i ze nie bylo , dokladnie nie bede przypominać bo pisze z telefonu , ale po prostu krecisz broniąc znajomych.
A czasami jasne ze mozna delikatnie przymknąć oko , wtedy bedziecie fajnymi SG/MG ,ale bez przesady. Bo wiele osob sie czuje jak by byli gorsi ,a nie macie serwera tylko dla znajomych administracji.
Jak ktos lamie regulamin to od razu niech poniesie konsekwencje. Akcja ROKITA. No jak Ty mozesz pisać że, czy znajomy czy nie to dostanie i tak kare jeszcze dopisałaś , że znajomi tymbardziej surowo. A po drodze na rokite pisałas że byl bot i kto tam otrzymał bana? Nikt. Pozwolilaś dalej kontuować akcje. Dziwne .Mogliście od razu bota zbanować. Są tu jeszcze ludzie logicznie i ogolnie myslacy i wiedza jak wy jestescie sprawiedliwi. Cokolwiek po moie ktoś mocnego napisze to i tak są gracze co wiedza jaka prawda jest.
@Administracjo powodzenia ,aby bylo lepiej.
Juju

Slythia
03-10-12, 09:26
@Slythia wydajesz się spoko mądrą kobietą więc daj
sobie spokój z usprawiedliwianiem innych.
Tutaj posty czytalem i w aferze ROKITA. I idzie zauważyć w twoich postach że troche sie gubisz. Piszesz ze cos widzialas potem ze nie,byl bot i ze nie bylo , dokladnie nie bede przypominać bo pisze z telefonu , ale po prostu krecisz broniąc znajomych.
A czasami jasne ze mozna delikatnie przymknąć oko , wtedy bedziecie fajnymi SG/MG ,ale bez przesady. Bo wiele osob sie czuje jak by byli gorsi ,a nie macie serwera tylko dla znajomych administracji.
Jak ktos lamie regulamin to od razu niech poniesie konsekwencje. Akcja ROKITA. No jak Ty mozesz pisać że, czy znajomy czy nie to dostanie i tak kare jeszcze dopisałaś , że znajomi tymbardziej surowo. A po drodze na rokite pisałas że byl bot i kto tam otrzymał bana? Nikt. Pozwolilaś dalej kontuować akcje. Dziwne .Mogliście od razu bota zbanować. Są tu jeszcze ludzie logicznie i ogolnie myslacy i wiedza jak wy jestescie sprawiedliwi. Cokolwiek po moie ktoś mocnego napisze to i tak są gracze co wiedza jaka prawda jest.
@Administracjo powodzenia ,aby bylo lepiej.
Juju
Nigdzie nie zaprzeczam sama sobie, musiałeś coś pokręcić :).

Po pierwsze, przyznałam, że najprawdopodobniej przy pierwszym demonie ktoś miał włączonego bota. Jednak nie jestem teraz w stanie stwierdzić kim była ta osoba, czyli - nie mogę nałożyć na nikogo kary. Możemy jedynie zgadywać, lecz są to zbyt słabe podstawy do zbanowania kogokolwiek.

Chciałabym także zapewnić, że nie przymykam oka na niczyje wykroczenia, niezależnie od tego, czy jest moim znajomym czy też nie. Ba, właśnie ta druga grupa ma większe szanse na ewentualne skrócenie kary.