PDA

Zobacz pełną wersję : Gospodarka, a Altaron Wiki


Wicked
08-09-12, 23:20
Prosiłbym o usunięcie "wartości" przedmiotów. Zbyt wiele osób się tym sugeruje i sądzi, że ekwipunek skompletuje sobie za grosze.

I gratuluję, naprawdę gratuluję całkowitego spierdolenia i tak ledwie zipiącej gospodarki na serverze non-pvp przez opublikowanie mieszanych setów, przez co kolejne 25% itemów stało się bezużytecznymi śmieciami, które co najwyżej za parę miedziaków można opchnąć w sklepie, chlipiąc cicho nad tą żałosną zapłatą. Naprawdę, aż brakuje mi słów by wyrazić podziw dla tego jakże zajebistego pomysłu, zrealizowanego zapewne po przemyśleniu wszystkich zalet.
Chciałbym poznać przyczyny, które tchnęły ten jakże prześwietny pomysł do głów naszych dobrodziejów, dzięki którym możemy radośnie rozrzucać kolejne itemy po depo, bo właśnie ich wartość spadła do cen sklepowych.

Pozdrawiam,
:\ Kael

Kuzyn
08-09-12, 23:23
Zapewne inspirowali się Cipsoftem, chociaż ten wprowadził Island of Destiny :D

Mervakis
08-09-12, 23:45
Jeżeli tak bardzo przeszkadzają Ci nieaktualne ceny na wiki - zastąp je nowymi/usuń je sam.

beta2468
08-09-12, 23:52
Ktoś Ci karze grać? Jak się nie podoba zawsze można przestać, Kael nie rozumiem Twojej nagłej nienawiści do tej całej zabawy.

Goleczek
08-09-12, 23:55
Ceny na wiki to pol biedy, ale te to ze pokazaliscie sety to lipa. Teraz kolejne nawet trudniej dostepe przedmioty stracily wartosc.

beta2468
08-09-12, 23:57
Jaką wartość? Przecież te sety zawsze były i bedą, a to że ktoś wiedział czy nie to jego sprawa.Dobrze zrobili, będzie większy popyt na różne rzeczy jak ludzie zobaczą, że są częścią jakiegoś setu, o którym wcześniej nie mieli pojęcia.

Wicked
09-09-12, 00:04
@ Merv, ceny nie są aktualne dla servera npvp, dla PvP może i są. Tego nie wiem. Dlatego nic tam nie mam zamiaru ruszać, bo to nie jest wiki dla Npvp only.

@ Bet, Twoje posty są jak Łódzkie Pogotowie. Nikt się go nie spodziewa, a jak się już zjawi, to efekty są wiadome.
Nie rozumiem kompletnie o co Ci chodzi, ja chcę grać, pasuje mi gra i dobrze mi się gra, ale nie lubię, kiedy ktoś na siłę mnie uszczęśliwia.
I widzę, że naprawdę jesteś fachOWCĄ d/s servera npvp, że się tak wypowiadasz. Pograłabyś i myślę, że byś wiedziała o co chodzi.

Goleczek
09-09-12, 00:05
Nono, kto teraz kupi caly stalowy set, set nowicjusza? Takto sprzedawalo sie sporo tego, teraz beda szly tylko itemy co do seta potrzebne. A krolewski set? ciezko zdobyc nawet te itemy, a kto mi teraz kupi krolewskie buty jak sa do niczego nie potrzebne? Kto bedzie kompletowal gorszy set?

beta2468
09-09-12, 00:08
@Kael
Altaron to nie tylko serwer non pvp lub Twoja opinia. Zrobili, co uważają za słuszne, a co do wiki każdy może się zarejestrować i edytować co tam jeszcze nie pasuje. Więc zamiast marudzić zrób to sam, lub poproś kogoś by zmienił na taką cene, jaką Ty uważasz za słuszną, albo kompletnie usunąć.

@Azerot
Radze jeszcze raz przejrzeć sety, królewskie buty są potrzebne :)

WsT
09-09-12, 00:19
Brak zestawów na wiki to każdy się pyta jak to zrobić/szkoda że nie ma napisane co i jak. Kael tak samo jak Azerot pytaliście się mnie na PW jak złożyć jakiś set, wbiliście wiekszy poziom skompletowaliście go więc czemu inni gracze mają mieć jakiś gorszy zestaw, myśle ze popyt na EQ będzie jeszcze większy, w setach mieszanych jest naprawdę dużo kombinacji i wiele itemków jest potrzebnych by je skompletować.

Goleczek
09-09-12, 00:25
Owszem ja się pytałem. Ale w końcu ma byc ten klimat rpg, a rozmowy z innymi graczami są tego elementem. Sam odpowiadałem wielu graczom jak kompletowac sety, co nie zmienia faktu ze teraz nawet nie trzeba się starac, bo maja wszystko na tacy. Mi osobiście ta zmiana sie w ogole nie podoba.

Wicked
09-09-12, 00:30
Czemu ja mam wrażenie, że o itemach i ich wartości, zarobkach, rynku wiedzą najwięcej osoby, które albo nie grają, albo mają te 20-30 lvle? Bet/WsT, którekolwiek z was było na hydrach? Dlach? Quarach? Kościanych? Mistrzach wojny na nonpvp? Którekolwiek z was próbowało sprzedawać itemy jakieś może?
Bo mam wrażenie, że tutaj ocena jest na podstawie jakiejś wydumanej wyceny, a do samej gry to nie ma absolutnie nic. Za przykład podam buty maga. Do tej pory ich cena była w okolicach 1,5 talara. Obecnie zastąpić je można mosiężnymi, przez co butki tracą 90% wartości. Smocze łuski i skóry też stracą na wartości znacząco.

@up,
Zgadzam się w 100%. Ja pytałem, chociaż i tak znałem ten set, acz nie byłem pewien elementów. Każdy może spytać, a czy uzyska odpowiedź, to inna bajka. Jeszcze dajmy mapę z zaznaczonymi respami i listę questów.

beta2468
09-09-12, 00:34
No tak, 119 lvl wbiłam na szczurach xD
Nie grasz na pvp to co Ty możesz wiedzieć przecież xD

Wicked
09-09-12, 00:36
@up,

A teraz weź okularki, złap mamę za rączkę i poproś, aby Ci przeczytała prefiks tematu. A potem pierwsze zdanie drugiego akapitu pierwszej mojej wypowiedzi. A następnie masz całą noc na przemyślenie sensu tych słów/zdań i zrozumienie o co tutaj chodzi.

beta2468
09-09-12, 00:38
Afffff!!!!!! Serwer non pvp dopiero się rozwija więc na wypracowanie cen trzeba czasu. I skończ już te hejtowanie bo to sie robi nie smaczne.

konradowalkero
09-09-12, 00:40
Prosiłbym o usunięcie "wartości" przedmiotów. Zbyt wiele osób się tym sugeruje i sądzi, że ekwipunek skompletuje sobie za grosze.

I gratuluję, naprawdę gratuluję całkowitego spierdolenia i tak ledwie zipiącej gospodarki na serverze non-pvp przez opublikowanie mieszanych setów, przez co kolejne 25% itemów stało się bezużytecznymi śmieciami, które co najwyżej za parę miedziaków można opchnąć w sklepie, chlipiąc cicho nad tą żałosną zapłatą. Naprawdę, aż brakuje mi słów by wyrazić podziw dla tego jakże zajebistego pomysłu, zrealizowanego zapewne po przemyśleniu wszystkich zalet.
Chciałbym poznać przyczyny, które tchnęły ten jakże prześwietny pomysł do głów naszych dobrodziejów, dzięki którym możemy radośnie rozrzucać kolejne itemy po depo, bo właśnie ich wartość spadła do cen sklepowych.

Pozdrawiam,
:\ Kael

Tu się z tobą zgodzę. Albo Altaron jest nastawiony na klimat albo się wszystko spoiluje na wiki. Generalnie jestem za tym żeby gracze dowiadywali się wszystkiego sami albo od innych graczy.

WsT
09-09-12, 00:45
Może usuniemy całą Wikipedie? W końcu chcemy klimatyczną gre szukajmy w szczurach złotych zbroi bo w końcu nie wiemy z czego ona wypada. Skończcie tą dyskusje, niema czegoś opisanego = płacz, ktoś się za to weźmie traci pół dnia by zrobić coś dla was GRACZY = płacz. Moim zdaniem temat nie ma sensu. Czego nie zrobić będzie dla was źle.

konradowalkero
09-09-12, 00:50
Może usuniemy całą Wikipedie? W końcu chcemy klimatyczną gre szukajmy w szczurach złotych zbroi bo w końcu nie wiemy z czego ona wypada. Skończcie tą dyskusje, niema czegoś opisanego = płacz, ktoś się za to weźmie traci pół dnia by zrobić coś dla was GRACZY = płacz. Moim zdaniem temat nie ma sensu. Czego nie zrobić będzie dla was źle.

No ja od samego początku mówiłem żeby nie robić wikipedi altaronu. Psuje to klimat i tyle.

beta2468
09-09-12, 01:01
Myślę, że klimat jest zachowany w większym stopniu, bo jednak questy i respy nigdy nie będą tam zamieszczone. Nad wszystkim co dodają gracze czuwają administratorzy, więc samowolki tam nie ma.
W Altaron i tak nie gra za dużo osób. Dużo graczy ma problem z wszelkimi rzeczami, takimi jak misje, mieszane sety, miejsca expówek itd.
Nikomu nie chcę ubliżać, ale gdyby tym mniej ambitnym graczom zabrać parę informacji, które im pomaga, a nam nie robi różnicy, to naprawdę grało by tu mało ludzi. I tak wiem, że są gracze, którzy odeszli bo nie ma spoilerów. Wiadomo, nigdy ich nie będzie, niech sobie radzą sami, ale wiki niech sobie będzie taka jaka jest. Przecież nikt wam nie karze jej przeglądać. To, czy gre poznajecie sami odkrywając mapę i chodząc na expówki bez czyjejś pomocy czy nie, to już wasza decyzja.

Wicked
09-09-12, 07:20
Azerot chciał i ode mnie dowiedział się co do seta. Pamiętam, jak jeszcze w tajemnicy na klanowym forum chomikowaliśmy mieszane sety jak taki mały skarb, taki sekret i coś wartościowego, że ktoś odkrył, komuś się chciało i takie "łał, to jest taki set? Dzięęęęęki ziom!". Bard - też mogłeś nie mówić, stwierdzić, abym odkrył sam i za złe bym Ci nie miał.
Innym razem przy transakcji jakiejś ktoś dopłacił parę srebra, aby poznać jaki set używam. Na screenach dużo miałem, często ludzie patrzyli i pytali czemu noszę takie rzeczy. Nikomu nie odmówiłem odpowiedzi, ale to było zdobywanie wiedzy samemu, bo się chciało. Ja połowy tych setów nie znałem i żałuje, że już nie odkryję. Nikt nigdy mnie o zdanie nie pytał, dlatego jestem zdenerwowany, bo i tematów w stylu "jakie są mieszane sety" na forum nie widziałem. Na pomocy - też nigdy takie pytanie nie padło, a i wątpię, byś na priv faktycznie taki spam miał, pomijając już, że się do tego zgłosiłeś, by spam mieć.

Afffff!!!!!! Serwer non pvp dopiero się rozwija więc na wypracowanie cen trzeba czasu. I skończ już te hejtowanie bo to sie robi nie smaczne.

Aha. Czyli gracze grający dłużej mają mieć przesrane, a Ci co przyjdą później - lepiej? I równowagi zero? I nie hejtuje nikogo, po prostu miałem życzenie, abyś raz przeczytała ze zrozumieniem i odpowiedziała na temat, a nie na to, na co Ci wygodnie.
Niesmaczne się pisze razem, tak już nawiasem. A przed "więc" i "bo" stawiamy przecinek.

Haurix666
09-09-12, 07:24
Trochę racji Kael ma, właśnie wszedłem na stronkę, obejżałem zestawy i już wiem że np. nie ma sensu uganiać się za niektórymi itemami (drogimi, niełatwymi do zdobycia) bo za kilka poziomów zatąpie je innymi (których jest wszędzie pełno), troszkę zachacza mi to o spojlowanie. Umieszczanie wartości faktycznie nie ma sensu (toć to nie ceny regulowane, wolny rynek mamy), lepiej to zmienić na wartość sprzedaży w sklepie.

Slythia
09-09-12, 08:01
Z cenami masz rację. Postaram się, by na wiki został dodany kolejny podpunkt a mianowicie 'ceny na serwerze non - pvp'.

Kuzyn
09-09-12, 12:15
@Haurix
Pisanie wiadomości na temat zestawów to spoilowanie? No wy ku*wa śmieszni chyba jesteście :X
Ceny sugerowane można w ogóle wyrzucić bo to się waha i może zmienić cały czas.
A jak chcecie klimatu to sobie nie zaglądajcie na wiki i tyle, albo zróbcie własną księgarnie in-game i zafałszujcie tam ceny żeby robić wyzysk na low lvlach.

Legolas
09-09-12, 12:17
Ta nasza gospodarka, nie wiem co powiedzieć.
Dobrze ,że są jakieś respy na których da się zarobić.
Za mało osób gra aby kwitnął handel między graczami. Cokolwiek ciężko sprzedać lub jak już to ludzie kupują za grosze.
Graczy wielu nie ma bo nawet 100 to nie dużo.
Ja proponuję wszystkim windować ceny.
Ale chyba najlepiej jak by był Npc który by ceny podniósł ,bo innego rozwiązania nie mam.
Nie wiem jak jest teraz , ale ja bym jeszcze bardziej podniósł zdobywanie loota .
Bo juz z egzekutorami jest problem .Nie ma komu sprzedać lub bardzo ciężko. A za 5k to by mi się nie opłacało na to polować.

Wicked
09-09-12, 12:19
2@up,
Nie chodzi o wyzysk, a o zysk. 30-40 lvle są mądre, bo to nie oni chodzą na hydry, abitańce czy inne rzeczy, oni sobie spokojnie expią na cycach i sądzą, że jak idziemy na coś, to marnujemy 2 poty i spada tona itemów. I że sprzedając za te 50-60k to nabijamy sobie kiesę i zdzieramy chamsko...

Edit:

@up,
Egzekutorów absolutnie sie nie opłaca loocić. Sprawdzone.

sub
09-09-12, 15:30
Też uważam, że błędem było wstawianie mieszanych setów. Kiedyś trzeba było kupić kilka zwykłych setów albo jakieś częsci i można się bylo pobawic w wyszukiwanie nowych. A teraz? Wszystko podane.

Legolas
10-09-12, 22:18
Administracjo.
Najpierw zadam pytanie-Czy macie pojęcie o gospodarce w grze? I jak ona działa? Przy tak małej liczbie graczy.
Nie pisz ktoś , że nie wiem o czym piszę bo 100 graczy to nie dużo.
Od kilku miesięcy prosimy o jakiegoś NPC który kupował by wyposażenie za lepsze ceny.
Mam na myśli królewskie sety itd.
Dlaczego takiego NPC nie ma ? Mamy ciągle się męczyć ? Tymi kilkoma respami gdzie da się zarobić ?
Ja nie chce posiadać w domku każdy sqm wyścielony talarami , ale czy idąc na te fajne silniejsze potwory ,muszę mieć waste po 100k + ?
Bo bardzo dobre miecze mam okazje sprzedać za 6.5k u NPC ?
Weź ktoś trochę mi wyjaśnij ten wasz plan działania dotyczący handlu czy gospodarki , bo się nie pokoje.
Nie chce abyście nie spali po nocach, ciągle rozwijali ten projekt , ale NPC postawić to chyba nie problem ?
A czekać ,aż będzie 600 graczy codziennie na serwerze to chyba można czekać 2 lata , oby.

Kuzyn
10-09-12, 22:43
Taa, postawią Wam tego NPC i nagle będziecie pływać w kasie. Niektórych rzeczy się po prostu nie robi i tyle, zrozumcie to.

Kosiek
10-09-12, 23:09
Czpisu, tak, dodać kolejnego NPC, który będzie skupował przedmioty, żeby Exorit i Collegium znowu dostały jeszcze więcej kasy na wojnę i (R)PG. Świetny pomysł, indeed! Może jeszcze zróbmy NPC rozdającego kasę, to będzie jeszcze lepiej... A potem NPC rozdającego runki SD, i dodającego doświadczenia. Nie, właściwie to ten ostatni już jest, wystarczy go przenieść z TSa... :P

Ja jestem zwolennikiem gospodarki, w której nie potrzeba NPC aby rynek nie zalewał się masą niepotrzebnych przedmiotów. Ale do tego trzeba zbalansować loot, a nie widzę, żeby był w Teamie ktoś dość mądry.

Przede wszystkim, uzbrojenie to nie cały świat loota. Są przecież miedziaki, srebrniki, talary, klejnoty i świecidełka, cała masa różnych kawałków ubrań, składników alchemicznych i innych rzeczy, które sprzedane, mogłyby podnosić opłacalność polowań. Dzięki temu można zmniejszyć dość drastycznie drop uzbrojenia i gospodarka sama się wyrówna bez potrzeby dorabiania NPC.

Ale oczywiście, Teamowi się nie będzie chciało, bo po co i kto to zrobi...

@edit: co do Wiki: uważam, że jeżeli jest problem z sugestiami cen, to należy to wy... walić w cholerę. I problemu nie będzie. Mi też nie podobają się te sugestie cen, bo ktoś coś zobaczy na Wiki i już nie mogę się targować z takim graczem, bo mi odpowie "a na wiki tak pisze i ci nie spszedam za mniej gp"...

Legolas
11-09-12, 11:39
Ja też nie jestem za dodaniem NPC.
Ale jeżeli gospodarka nie funkcjonuje jak należy ,to nie znam innego rozwiązania.

@up O jakim ty PG mówisz ?
Jak tu nic nie trzyma się wartości , weź zobacz co się dzieje kiedy chcesz sprzedać rozpruwacz czy egzekutor .
Dam na przykład hydry , bez sd to będziesz ją bić dość długo ,a jak zabierzesz z 1000sd to będziesz miał waste 130k.
Musi być to tibijskie ryzyko ,że kiedyś poszedłeś na hydry i ciągle było waste,ale jak miałeś szczęście to czasami profit. A tutaj ciągle to samo .
Sam piszesz ,że nie jest dobrze .
Więc podaj swoją wizje na rozwiązanie tego problemu .
I nawet coś piszesz o balansie loota.
Niby już jest , droższe przedmioty ciężej jest zdobyć. Ale co z tego jak nawet gdy je zdobędziesz nie ma komu sprzedać.
Pamiętaj ,że gra nas garstka i z tej garstki rzadko jest ktoś chętny do zakupu czegoś droższego.
Ja bardzo chciałbym poznać plan administracji ,dotyczący właśnie gospodarki.

Kosiek
11-09-12, 13:11
Jeżeli wychodzisz na minus na hydrach, to nie chodź sam, chodź w grupie i problemu nie ma. Altaron w założeniu miał być grą nastawioną na działanie w grupie, niestety się to jakoś rozlazło, może dlatego, że wszyscy już przez czasy Tibii 7.8 - 8.2 przywykli do tego, że umożliwiono im solowe polowania.

Natomiast jeżeli nawet to nie pomaga, wtedy należy balansować loot.

PS: Co do pomysłu na loota, przeczytaj mój post jeszcze raz, bo widzę że nic z niego nie zrozumiałeś. Szczególnie tę część:
Przede wszystkim, uzbrojenie to nie cały świat loota. Są przecież miedziaki, srebrniki, talary, klejnoty i świecidełka, cała masa różnych kawałków ubrań, składników alchemicznych i innych rzeczy, które sprzedane, mogłyby podnosić opłacalność polowań. Dzięki temu można zmniejszyć dość drastycznie drop uzbrojenia i gospodarka sama się wyrówna bez potrzeby dorabiania NPC.

Wicked
11-09-12, 14:28
@Kosiek,
Ale on ma rację. My też chodzimy w 2-3 osoby, gdzie teoretycznie hydra pada szybko i wiele waste nie ma. ALE... nie ma co sprzedawać z nich. Rynek się kolczatkami zapchał, rozpruwaczami także. W sklepie można, ale to są grosze w porównaniu do kosztów. :\

Slythia
11-09-12, 14:51
Wiemy o problemach z cenami i sprzedażą lota, postaramy się coś zaradzić.

maja1414
11-09-12, 16:12
Wiemy o problemach z cenami i sprzedażą lota, postaramy się coś zaradzić.

Już zaradziliście na pvp... Byłby plotki, że przed upem będzie się dało złote/bitewne sety sprzedawać w sklepie. No i się da, tylko za taką cenę, że chyba każdy gracz wolałby patrzeć na nie w dp niż je sprzedać.
Wy i gospodarka...

Kosiek
11-09-12, 16:23
@Kosiek,
Ale on ma rację. My też chodzimy w 2-3 osoby, gdzie teoretycznie hydra pada szybko i wiele waste nie ma. ALE... nie ma co sprzedawać z nich. Rynek się kolczatkami zapchał, rozpruwaczami także. W sklepie można, ale to są grosze w porównaniu do kosztów. :\

Rozumiem Wasze uwagi, ale to i tak nic nie zmienia. Loot należy zbalansować.

Moja propozycja właśnie ma na zamiarze zastąpienie uzbrojenia rzeczami, które są dużo warte i łatwo je sprzedać, jak monety, szlachetne kamienie, mniej popularne składniki alchemiczne etc. Aby odśmiecić rynek z rzeczy, które nie schodzą. Drastyczne zmniejszenie dropu najdroższych rzeczy na parę miesięcy powinno poprawić sytuację gospodarki.

Slythia
11-09-12, 16:23
Nie wierz plotkom. Poza tym, czytaj ze zrozumieniem - postaramy się (w przyszłości) temu zaradzić. Nie 'zaradziliśmy i radźcie sobie sami'.

Kuzyn
11-09-12, 17:29
Już zaradziliście na pvp... Byłby plotki, że przed upem będzie się dało złote/bitewne sety sprzedawać w sklepie. No i się da, tylko za taką cenę, że chyba każdy gracz wolałby patrzeć na nie w dp niż je sprzedać.
Wy i gospodarka...

Skoro macie tyle tych niepotrzebnych itemów to co Wam robi je sprzedać? ...

Legolas
11-09-12, 20:57
@Kosiek
Mówię ,że nawet w grupie mam 130k+ waste . I to może być cały czas tylko ,że nie stać mnie na taką zabawę z hydrami codziennie.W sumie bardzo rzadko. Chyba 2 razy tylko byłem.
Solo to nawet bym się dobrze nie pobawił.
A waste pewnie by było jeszcze większe .:)
Ty Kuzyn ,jeżeli masz jakiś pomysł to możesz napisać.
Ale nie potrzeba nas uspokajać ,czy zadawać idiotyczne pytania (UP).
Jestem otwarty na negatywne krytyki ,ale jeżeli ktoś mi powie że z gospodarką jest wszystko okej itd. To także mam prawo myśleć, że ten ktoś albo się nie zna albo jest idiotą.
Sory za pogrubiony text nie chcę nikogo obrazić ,ale ... . Swoje doświadczyłem.

Sylthia, Czekam . :)

jasiek50
11-09-12, 21:34
Hydry nie są takie trudne... Kiedyś Ja na 50 lvl, procentowy na 40+ i kciunia na 37 ogarnialiśmy (oczywiście waste okropne) więc nie rozumiem jak kilka wysoko poziomowych postaci dalej ma takie waste jak piszesz, o ile dobrze pamiętam to sis roy tam expił (jeżeli się nie myle) niech on się wypowie na temat hydr a nie ty czipsu po dwóch wypadach. Po za tym fakt gospodarka kuleje, alchemia ją trochę podratowała ale wciąż nie ma szału... Według mnie śmiało można podnieść ceny smoczego setu, tą sumę którą otrzymujemy u Npc jest po prostu śmieszna, na przykład za smoczy hełm śmiało możemy otrzymać 10k bo koszt zrobienia go to mniej więcej 15k (za wysoka cena wywinduje koszt smoczych składników)... Takich przykładów jest więcej i można się o tym rozpisać, ale czy zostanie to wzięte pod uwagę?

Legolas
12-09-12, 12:09
@Felczyk ja się nie pytam czy ty ogarniałeś zabić hydrę.

Ale chodzi o to że to nie opłacalne . Hydry to tylko mój przykład ,ale do poprawki są górskie trolle i inne .
Z górskiego trolla loot -XX ,XX,XX,XX,xX wiem jaki . Także nie opłacalny .:)
Ale powinna być czasami szansa na jakiś rar item i wtedy by hunt się opłacił.
Bo po co takie respy ?
Nawet jak w drużynie na nie pójdę to w 3 jaki będzie exp przy dzieleniu doświadczenia ,100k/h ?
No całkowicie bez sensu resp jedyny + to , że lubię bić silniejsze i duże potwory to czasami się na to wybiorę.

Slythia
12-09-12, 12:41
Z górskiego trolla leci przecież rare item.

Kosiek
12-09-12, 19:34
Co nam po rare'ach, których nie możemy sprzedać. Wolałbym natomiast, żeby się zwracało w twardej walucie, lub czymś łatwo na nią wymienialnym, a rare'y były tylko dodatkiem. Zyskujemy my - gracze, bo nie musimy się martwić o sprzedaż, zyskuje też gospodarka, bo będzie mniejsze zaśmiecenie i być może niedługo się sama zbalansuje.

Legolas
13-09-12, 10:56
@up

No też fajny pomysł i nie było by potrzeby npc. :)

Attax
13-09-12, 11:24
Górskie trolle nie opłacalne mówicie ? Bylem z 10 x jeszcze jak gralem jakoś intensywniej czyli około 5 miesięcy temu. I ZAWSZE NA + 40k, Nie latałem i nie spamowałem czarami po prostu grałem ekonomicznie, doświadczenie też szału nie robiło ale bynajmniej nie odczułem tego po kieszeni. Moim zdaniem nie może chyba być tak ze PG ma się zwracać. Chcesz szybko expić licz się ze stratami. A co do gospodarki to mam pewne pomysły podzielę się z wami nimi dziś jeszcze i podyskutujemy o tym.

@ A co do hydr to tez nie było źle nawet wtedy jak kolczatek w ogóle nie dało się sprzedać. Teraz myślę że jest jeszcze lepiej niż było.

@ Kael takie problemy z cenami są od początku Altarona, grasz może z 3 tygodnie na non pvp przyzwyczaisz się do sprzedawania królewskich hełmów za 3k xD kwestia czasu.

konradowalkero
13-09-12, 12:05
Wracając do tematu. Altaron miałbyć nastawiony na klimat. To miała być twarda podstawa tego serwera.

Już od powstania Altaronu gracze zaczeli robić niewinne "poradniki" czyt. drobne spoilery. Od samego początku byłem temu kategorycznie przeciwny (możecie znaleść ów tematy i moje wypowiedzi jak ktoś nie wierzy) Ale tworząc mega spoiler w postaci Altarońskiej wiki przeszliście samych siebie, do tego przeczycie swoim własnym założeniom jakie ten serwer miał spełniać.

Pamiętam również (i to też można odnaleść w starych tematach) jak na początku mocno bulwersował was player killing. Krzyczeliście że Altaron to nie war serwer tylko serwer klimatyczny i nie godzi się takie bez podstawne zabijanie graczy.

Czepialiście że poprzez zabijanie graczy psuje się klimat a sami co uczyniliście tworząc wikie? Jeden wielki spoiler. Bo w jakim innym celu została stworzona? Kto to wogóle zarządził? Wstyd.

Mervakis
13-09-12, 12:15
Powstanie wiki (w momencie, gdy rozwijały się 2 inne nieoficjalne równolegle) miało na celu wyeliminowanie spoilerów w postaci questów itp. Gracze mając oficjalną wiki, przestali wchodzić na strony typu "sekretyaltaronu", na których poza spisem itemów i questów były też linki do nielegalnego oprogramowania (strona ta wkrótce upadła). Posiadanie własnej wiki pozwala nam na kontrolowanie treści tam zamieszczanych.

konradowalkero
13-09-12, 12:24
Powstanie wiki (w momencie, gdy rozwijały się 2 inne nieoficjalne równolegle) miało na celu wyeliminowanie spoilerów w postaci questów itp. Gracze mając oficjalną wiki, przestali wchodzić na strony typu "sekretyaltaonu", na których poza spisem itemów i questów były też linki do nielegalnego oprogramowania (strona ta wkrótce upadła). Posiadanie własnej wiki pozwala nam na kontrolowanie treści tam zamieszczanych.

I to jest ten powód? Naprawdę? To jest powód żeby samodzielnie tworzyć jeden wielki spoiler? Strona sekrety altaronu padła by tak czy inaczej. Twierdzisz że skoro zrobiliście swoją wikie to tamta padła.. absurd. Gaszenie ognia benzyną bo teraz sami zachęcacie do używania spoilerów.

Mervakis
13-09-12, 12:29
W Altaronie jest zakaz spoilowania questów, nigdy nie zabranialiśmy i zabrać nie będziemy przekazywania sobie informacji odnośnie tego, jakiego loota pozostawia dany potwór, ani tego, gdzie dany item można sprzedać i za jaką cenę.

konradowalkero
13-09-12, 12:43
W Altaronie jest zakaz spoilowania questów, nigdy nie zabranialiśmy i zabrać nie będziemy przekazywania sobie informacji odnośnie tego, jakiego loota pozostawia dany potwór, ani tego, gdzie dany item można sprzedać i za jaką cenę.

Aha to co wymieniłeś nie jest według Ciebie spoilerem? No to gratulacje. Nawet głupi spis dostępnych mieczy to spoiler nie mówiąc już o haha gdzie owy miecz sprzedać i za ile. Wikia upraszcza i skraca czas zabawy.

Przychodzi nowy gracz na altaron, jeszcze nie wyszedł na maina i już wie co leci z demona/czerwonego smoka bo przewertował cała wikie. Zamiast pograć , poznać ludzi do ekipy żeby takiego demona zabić i DOPIERO sprawdzić co z niego leci to już odrazu wszystko wiadomo z wiki.

To że napiszecie że nikt ci nie karze korzystać z wiki to żaden argument. Jedni sprawdzą wikie i grają dalej. Inni sprawdzą, tracą ciekawość i kończą gre.

Ale ogólnie wikia szkodzi. Upraszcza gre i psuje cały klimat.

Slythia
13-09-12, 12:52
Blood, nie zapomnij,*że to NIE MY tworzymy wiki, a gracze. My, administracja, ją tylko kontrolujemy tak, by usuwać z niej informacje które naszym zdaniem zbytnio zdradzają sekrety gry. Także dane na niej zawarte nie są 100% pewne, część z nich jest aktualna, część zaś od dawna nie.

konradowalkero
13-09-12, 13:08
Niech tworzy wikie kto chce. Ważne że link do wiki znajduję się na głównej stronie Altaronu i kusi wszystkich do szybkiego poznania obszernego materiału gry.

A i jeszcze odnośnie rodzaju graczy. Tym którzy grają dla klimatu (np klityczne rozmowy w karczmie, grupowa wyprawa do obozu abitańczyków) wikia zabawe całkowicie zniszczy. Natomiast tym którzy grają dla levelu klimat jest obojętny więc wikie czytają. Teraz pytanie jakich graczy chcecie jak najwięcej? I drugie pytanie czy gracz grający dla klimatu po zapoznaniu się z wikipedią nie zacznie grać dla levelu (co jest szybko nudzącą się zabawą)

Slythia
13-09-12, 13:21
Nie rozumiem dlaczego tak mylisz pojęcia. Wiki z grą RPG nijak się nie wyklucza! Nadal sam musisz odkryć większość tajemnic, wszystkie questy, lepsze przedmioty. Wiki jest jedynie pomocą*zwłaszcza dla początkujących graczy, podobnie jak mapa w galerii. Jednak nie prowadzi ona nikogo za rączkę i nigdy tak się nie stanie dopóki, dopóty my trzymamy nadeń kontrolę.

Legolas
13-09-12, 15:32
Nie oszukujmy się Blood ma rację.
Wiki ujawnia wiele tajemnic , informacji .

@Merv też ma rację bo na pewno gdyby nie istniała wiki to istniały by inne nie kontrolowane
spoilery.

@Sylthia Ty też , to niby mała pomoc dla początkujących , no racja ale bez niej trudno było by tą wiedzę zdobyć.

Ja jestem nastawiony na klimat RPG ,ale też z wiki korzystam.
Prawda jest taka ,że Wiki spoiluje , ale nie wszystko. :)

blanko2222
13-09-12, 20:44
o altaron wiki nie powinno się wgle dyskutować. Jak zaczynałem grać w kwietniu 2011 razem z kolegami z miasta nie było Wiki ,wszystko trzeba było odkryć samemu lub z znajomymi ,ale informacje o różnych rzeczach szły cały czas na privie ,wiele osób chętnie tłumaczyło co z czego wypada ,jak silny jest potwór itd ,ale pomyślcie o graczach ,którzy wbijają na Altarona sami i grają pierwszy raz i kompletnie nie mają pojęcia chociażby o czymś takim jak łuskowy set. Te kilka update zmieniło Altaron diametralnie przez co 'były' , 'emerytowany' Tibijczyk nie da rady tego wszystkiego ogarnąć nawet jak 3 razy FAQ przeczyta ,tam jest tyle informacji ,że nie sposób wszystko zapamiętać.

A i jeszcze odnośnie rodzaju graczy. Tym którzy grają dla klimatu (np klityczne rozmowy w karczmie, grupowa wyprawa do obozu abitańczyków) wikia zabawe całkowicie zniszczy. Natomiast tym którzy grają dla levelu klimat jest obojętny więc wikie czytają. Teraz pytanie jakich graczy chcecie jak najwięcej? I drugie pytanie czy gracz grający dla klimatu po zapoznaniu się z wikipedią nie zacznie grać dla levelu (co jest szybko nudzącą się zabawą)


Nie rozumiem dlaczego uważasz ,że osoby ,które chcą mieć największy(czyt. najlepszy) lvl mają ,że tak powiem ''wyjebane'' na klimat. Najwięcej graczy powinno być uczciwych i pozytywnie nastawionych do gry ,a nie jak wielu gra tylko po to ,żeby innym podstawiać kłody.

Przychodzi nowy gracz na altaron, jeszcze nie wyszedł na maina i już wie co leci z demona/czerwonego smoka bo przewertował cała wikie. Zamiast pograć , poznać ludzi do ekipy żeby takiego demona zabić i DOPIERO sprawdzić co z niego leci to już odrazu wszystko wiadomo z wiki.

Moim zdaniem ,gdyby jakiś gracz czy też kilku graczy wylootowało coś zupełnie nowego to odrazu będą chcieli się tym i tak pochwalić co za różnica w grze czy na wiki ,a więc i tak inni się o tym dowiedzą ,a i nie wyobrażam sobie takiego czegoś ,że np : grupa 6 śmiałków zabiła zupełnie nowego bossa i spadł im zupełnie nowy przedmiot ,a oni siędzą cicho i nic nikomu nie mówią(to wtedy po co by szli na tego bossa? po item ,żeby nim się nigdy nie pochwalić?)

I jeszcze jedno. Mapa jest przeznaczona dla xxx osób ,gdyby każda osoba miała sama rozwiazac wszystkie questy ,odkryć cała mapę i loot z potworków ,to na co multiplayer?(wyłączając z tego server pvp). Po to jest właśnie społeczność w Altaronie ,żeby jeden drugiemu pomagał i nawet spoilował jeśli jakaś osoba nie może się czegoś domyślić ,to administracja ma rzucać wyzwanie graczom rozbudowując mapkę,dodając nowe potwory itd. I duma powinna roznosić osobe ,która jako pierwsza coś odkryła i do niej należy decyzja czy wstawi swoje odkrycie na wikipedie. Ale się rozpisałem , no nic jakoś to będzie :)