PDA

Zobacz pełną wersję : I. Zapowiedź lato 2012 - Techniczne usprawnienia


Trav
27-07-12, 18:45
Minęło już trochę od naszego ostatniego spotkania w tym dziale, czyż nie? Wierzcie, że czas niestety szybko mija, gdy się siedzi i coś zmienia w Altaronie. Może jednak warto wreszcie uszczknąć nieco z informacji o nowościach, jakie zostaną wprowadzone? Oto i pierwsza z kilku zapowiedzi, które dzielą nas od nadchodzącej wkrótce aktualizacji.

Opowiem w niej o zmianach technicznych, które spędzają sen z powiek graczom je testującym i osobom je poprawiającym, ale przynajmniej niektórym z Was mogą usprawnić komfort gry. Bez zbędnego gadania - pierwszym z elementów, jakie zostały takim zmianom poddane jest

Alchemia
Uczniowie Szkoły Alchemików raczej niewiele ze zdobytej wiedzy wykorzystują potem w praktyce. Oczywiście kostka transmutacji i tworzenie bomb to rzeczy piękne, ale co z resztą mikstur? Sporo osób mówi "nieopłacalne" - i niestety trochę racji w tym jest. Dlatego zespół złożony ze Slythii i jej pomocników przysiadł nieco i zaproponował kilka rozwiązań.

Po pierwsze zmieniono większość - jeśli nie wszystkie! - z receptur mikstur. Poprawki w liczbie i rodzaju używanych składników wprowadzono biorąc pod uwagę cenę i dostępność tych składników na rynku (o czym jeszcze powiem dalej). W celu uczynienia procesu warzenia mikstur nie tylko tańszym, ale i wygodniejszym, alchemik będzie tworzył już nie jedną, a kilka porcji za jednym zamachem!

http://altaron.pl/Cache//images/gallery/e0cbda8439.jpg
Pamiętaj, żeby zaopatrywać się w dostateczną liczbę butelek, żeby przypadkiem nie zrobić za mało!

Mikstury pojawią się również w łupach różnych przeciwników w świecie Altaronu. A co za tym idzie - zmianom uległy również

Oferty handlowe
Wielu obecnych - i kilku nowych - handlarzy zmieniło swoje upodobania i będzie skupowało rzeczy po nowych cenach. Czy to mikstury, czy składniki, czy elementy ekwipunku - obładowany gracz znajdzie możliwość odciążenia przynajmniej części zapasów, których nikt inny kupić dotąd nie chciał.

http://altaron.pl/Cache//images/gallery/7076adb498.jpg
Czy poznajesz te twarze?

Oczywiście nie każdy z nich od razu zechce handlować z nieznajomym, ale tacy dzielni poszukiwacze tajemnic, jak Wy, już sobie z podobnymi problemami poradzili niejeden raz!

Wprowadzono również

Inne zmiany

Co wcale nie znaczy, że mniej ważne! Niejeden przeciwnik, którego sądziliście że znacie już dobrze, okaże się silniejszy, niż dotąd. Czy to potwory w głębokich jaskiniach, czy na otwartej powierzchni, zauważycie, że sporo z nich potrafi nagle przyjąć więcej ciosów, albo same zadadzą mocniejszy, niż zwykliście otrzymywać.

Otrzymywaliście może na przestrzeni gry notatki za mniejsze wykroczenia, nie mając o nich pojęcia? Załatwiono to. Gdy gracz dostanie notatkę, będzie o tym informowany w grze od razu.

Istotna nowość w kwestii graczy niskopoziomowych na kontynencie. Postać, która w wyniku bycia pokonaną spadnie ze swoim doświadczeniem poniżej poziomu 6 zostanie całkowicie zresetowana. Wróci na archipelag Licor z poziomem pierwszym - bez ekwipunku, bez wykonanych zadań, bez oszczędności na bankowym koncie i zapasów w depozycie.

Jeszcze coś? Na przykład dobrze nam wszystkim znana z karawan handlowych Kompania uściśliła swoje rozkłady jazdy, dopasowując je do długości dnia. Teraz karawany odjeżdżają częściej, ale nie ma już litości dla spóźnialskich!
http://altaron.pl/Cache//images/gallery/37469fbc21.jpg
I choćby to była 1:59 - jeszcze zdążysz. Ale o 2:00 już nie ma szans!

W imieniu swoim i całej ekipy Altaronu zachęcam do zachowania cierpliwości i uwagi. Już niedługo następne zapowiedzi, gdzie opowiem o kolejnych nowościach, jakie już wkrótce ujrzycie na własne oczy w grze!

DODANO: Jeśli chcecie wypowiedzieć się na temat ewentualnej zmiany komunikatu o łupie z zabitego potwora, to odwiedźcie ten temat (https://forum.altaron.pl/showthread.php?p=37954)! Potrzebujemy opinii graczy.

dedereq
27-07-12, 19:19
Ile będzie zapowiedzi?

Siemanos
27-07-12, 19:23
a mogłbyś powiedzieć co bedzie można jeszcze sprzedawać?

Serio
27-07-12, 19:27
Rozumiem ze up w lecie :rolleyes::B

beta2468
27-07-12, 19:56
Hohoho wchodzę na stronę i doznaje szoku xD Dużo fajnych nowości widzę, podoba mi się bardzo. Oby jak najszybciej to zastało już wprowadzone! Długo altarończycy czekać nie będą :p

Lila
27-07-12, 20:29
Podoba mi się nowa cena za smocze skóry :) Jestem ciekawa kolejnych zapowiedzi ;)

jasiek50
27-07-12, 20:42
Muszę się podszkolić w alchemii żeby być gotów na update:)
po za tym jak ulepszycie potwory to pewnie rycek będzie najbardziej poszkodowany

haku29
27-07-12, 21:55
tak.. istotna kwestia dla niskopoziomowych postaci: ludzie przez których bardzo wiele nowych osób postanawia tutaj nie grać w ogóle, będą miały szansę by kompletnie pogrzebać jakiekolwiek Twoje starania nawet jeśli pogodziłeś się z kilkoma bezsensownymi śmierciami. (pk)

powodzenia

beta2468
28-07-12, 05:48
Nikt normalny nie rokuje się do 1 poziomu ani też nikt od tak nie pada... Komu się chce marnować czas na zabijanie 3 lvla? Dobrze, że to wprowadzą, w końcu jakiś porządek musi być ! :D

Maludki
28-07-12, 10:10
Piękna gierka :)

mario
28-07-12, 12:22
ulala widzę coś pokazali... może ludzie wrócą :D

Maludki
28-07-12, 13:25
By wiecej grało ale jak ja mam 8 lvl i dedaja mnie za nic co mi tez chce się odejść...chodź dopiero zaczołem ;d

makmej
28-07-12, 14:02
Że tak zapytam... "9 mikstur maga..." a co tam wyżej było napisane?:) Przeterminowane, zepsute? Bo coś mi się wydaję że normalnych miksturek to tak o nie sprzedamy za tyle co kupiliśmy:) Ciekawe...

Uwolniona Mysl
28-07-12, 14:11
By wiecej grało ale jak ja mam 8 lvl i dedaja mnie za nic co mi tez chce się odejść...chodź dopiero zaczołem ;d

Zacząłem! Jeśli już
Może biją cię za brak znajomości języka polskiego?

WIELKA POLSKA! WHITE PRIDE!

Mervakis
28-07-12, 14:16
@Makmej

Chodzi o zwykłe mikstury ;) . I nie, nie sprzedamy za tyle co kupimy, 9 mikstur maga kupujesz za 1080, a jak widzisz taką samą ilość sprzedasz za 720.

haku29
28-07-12, 14:37
Nikt normalny nie rokuje się do 1 poziomu ani też nikt od tak nie pada... Komu się chce marnować czas na zabijanie 3 lvla? Dobrze, że to wprowadzą, w końcu jakiś porządek musi być ! :D

tak masz rację nikt nie zabije 3go bo już go nie będzie, jak napisali od 6stego reset. Abstrahując od lvl'a. Komu się chce zabijać dla zabawy? Tylko takim ludziom którym już nie chce się grać, i masz rację nikt nie rokuje siebie jak już to jest zrookowany, tak masz rację nikt od tak nie pada, ale po wyjściu bez czarów z kilkoma potkami, na respie wystarczy kilkanaście lvli wyższy by nie móc nic zrobić.

Oczywiście wyrazy pełnego uznania za waszą pracę, za system pn i alchemię całą wielki szacunek.

Wójek
29-07-12, 15:06
Wow! Wreszcie upek się szykuje. Zaskoczyła mnie ta wiadomość kiedy odwiedziłem stronkę. Ciekawe kiedy nPvP wejdzie.

Vervel
31-07-12, 11:09
kiedyś znajomy ksiądz stwierdził o pojawieniu się pewnego wiernego w kościele:to nie jest cud,to objawienie

tak samo powiem i ja : pojawienie się zapowiedzi to nie cud, to objawienie się samego Stwórcy

dzięki wam za podzielenie się informacjami o upie

i mam nadzieje że up będzie jeszcze podczas wakacji i że będzie coś dla licoru-mój stały wyspiarz czeka

irwin546
31-07-12, 12:47
Nikt normalny nie rokuje się do 1 poziomu ani też nikt od tak nie pada... Komu się chce marnować czas na zabijanie 3 lvla? Dobrze, że to wprowadzą, w końcu jakiś porządek musi być ! :D

oj, wielu osobom. W większości przypadków, przejście się z gildi do depotu bez trafienia na parę niemiłych osób, graniczy z cudem.

beta2468
31-07-12, 15:03
@up

Dobrze, ale traci się wtedy 1 lvl a nie odrazu 10 :D Mogą być wyjątki oczywiście, ale większość takich przypadków jest zamierzonymi.
Takie 'rokowanie się' jest niezgodne z regulaminem, więc skoro ciągle tak się dzieje, to dobrze, że ci gracze polecą znowu na Licor, przynajmniej nie będą pałętać się pod nogami :)

Kuzyn
31-07-12, 15:13
Nikt normalny nie rokuje się do 1 poziomu ani też nikt od tak nie pada... Komu się chce marnować czas na zabijanie 3 lvla? Dobrze, że to wprowadzą, w końcu jakiś porządek musi być ! :D

Ja sobie dla żartu dziś padałem z 9 na 4 bodajże.
Jakiś koleś na RSie wbił bana sobie na mnie, jednego mniej :D

Vervel
31-07-12, 18:15
[QUOTE=beta2468;38043]@up

Dobrze, ale traci się wtedy 1 lvl a nie odrazu 10 :D Mogą być wyjątki oczywiście, ale większość takich przypadków jest zamierzonymi.
Takie 'rokowanie się' jest niezgodne z regulaminem, więc skoro ciągle tak się dzieje, to dobrze, że ci gracze polecą znowu na Licor, przynajmniej nie będą pałętać się pod nogami :)[/QUOTz

zwykły gracz ze słabszą psychiką którego spotka taki ,,nieszczęśliwy wypadek'' może zrezygnować z gry,ale to tylko moje wtrącenie i nie chce znowu rozpętać dyskusji o braku graczy