PDA

Zobacz pełną wersję : Błędy Altaronu.


Psimo
04-07-12, 19:02
Witam szanownych Altarończyków. Nie wiem naprawdę od czego zacząć początek ale zacznę od tego że odkryłem niesamowicie wiele błędów gry którym żadnym z graczom się nie śniło i nie byli wstanie ich odkryć. Z jednej strony podziwiam altaron, bo z dnia na dzień jest coraz mniej błędów i w przyszłości altaron będzie dokładną grą z poprawioną grafiką. Zacznę od błędów gry.

1: Oszukanie Barierki (Lewana)

- Jak wiemy na lewanie jest barierka np: do kopalni która blokuje dojście ponieważ mamy zbyt mały lvl. Żeby przejść przez barierkę potrzebujemy 3 lvl, ale jestem jedyny który OSZUKAŁ tą barierkę i zgłosił SM, GM, SG bodaj skróty, lecz tylko usłyszałem ,,dziękuje'' bez żadnej nagrody a włożyłem wiele starań i sił.
Barierkę możemy oszukać biorąc skrzynie itp i przechodząc przez skrót (lewana) tam gdzie jest handlarka ziół (potów) z tyłu domku kładziemy boxy i przechodzimy do kopalni z 1 lvl. Jak już napisałem zgłosiłem dawno gm'owi i dostałem tylko ,, Dziękuje ''.

2: Darmowe hp.

- To mój ulubiony bug który już dawno zgłosiłem i został naprawiony.
Polegało to że wbijało się 10 lvl na lewanie, następnie wybierało profesję i zdegradowało się do 1 lvl na lewanie!!. Później boxy omijając barierkę z 3 lvl. I płyneliśmy na Erec z 1 lvl. Mam rycerza który na 14 lvl ma 330 hp i 45 manny.
Najbardziej zyskało by się paladynem. Ponieważ zyska się hp i manne a rycerzem tylko hp.
Jestem pierwszym i ostatnim graczem którego tego dokonał.


Moim celem było zostanie tutorem (testowym) na temat wykrywaniu i zapobieganiu błędów gry. Moim celem była zabawa i wspomaganie przez co altaron miał na sobie coraz mniej błędów gry. Nie zostałem wynagrodzony a to mnie najbardziej boli, ponieważ chciałem należeć do ekipy altaronu.

Jak już wspomnialem o tym knightu, który ma 330 hp jest nie używany ponieważ uważam ze to jest nie honorowe a jak już pisałem moim celem jest wspomagać altaron. Mam nadzieję że może ktoś rozpatrzy odpowiednio ten temat i możliwe że otrzymam jakąś rangę.

CIEKAWOSTKA'

Dla ciekawych możecie wbić 10 lvl na licorze i wybrać stałego. Następnie się zdegradować do 1 i znowu wbic 10 po czym będziecie mieć więcej manny. Pozdrawiam :).

----------------------
PS. z tego co sprawdzałem błędy zostały usunięte.

W razie czego moje gg 8189739

---- Stworzyłem nawet film może dam go na you tube ---

sidexxx
04-07-12, 19:24
Myślisz że jak odkryłeś 2 bugi (ten drugi był ogólnie znany wgl ) i możesz zostać tutorem ?:D "Mam nadzieję że może ktoś rozpatrzy odpowiednio ten temat i możliwe że otrzymam jakąś rangę" są ludzie którzy zrobili dla altaronu 100 razy więcej niz ty i nie dostali żadnej "rangi"

P.S bez żadnej rangi też możesz odkrywać bugi i pomagać graczom postępuj tak a moze kiedyś dostaniesz tą swoją "range" ;p SG napewno nie zapomniał o tobie a takie posty napewno nie pomogą ci :) z całym szacunkiem ofc.

maja1414
04-07-12, 19:25
Tego pana na prezydenta.
Na prawdę nikt nie wiedział, że degradując się do 1 lvl'a dostaje się hp/mane , albo że paczkami można przejść w Lewanie przez niektóre miejsca.

To ja też znalazłem super buga. Za to chce dostać 500 talarów w miedziakach. Najlepiej w zółtych plecakach. Chcę zostać mianowany SG, MG, SMG (Super Mistrzem Gry) itd. Najważniejszy jest domek z widokiem na morze oraz wierzchowca tylko dla mnie.

Bug polega na dodaniu PN'ów podczas gdy ma się 100% skila (np równo 50) wtedy zamiast 100% dostajemy 190% skila co powoduje, że zamiast 51 (równo) otrzymujemy 51 i 10% do 52.

Czy mogę za ujawnienie tego zostać prezydentem? Moje oczekiwania są mniejsze niż pana na górze :D:D:D

Trav
04-07-12, 19:36
Dobra dobra, beż żartów. I ja podziękuję za zgłoszenia.

W każdym razie ta barierka na 2+ poziom celowo jest omijalna na kilka sposobów. Jest to nie tyle ZAKAZ PRZEJŚCIA NIE MOŻESZ W OGÓLE IŚĆ, ZDOBĄDŹ POZIOM, a bardziej sugestia, że warto by było jednak jako niedoświadczony gracz zostać w wiosce. Doświadczony gracz, który się już nie boi nieznanego i jest niecierpliwy, użyje paczek.

cinkiwonsz
04-07-12, 19:38
Ponadto z hp/maną/udźwigiem można pokombinować expiąc z drugą promocją i padając jak skończy się status szlachecki, może tak też działa.
Do tego można obejść limit przedmiotów w depozycie wysyłając sobie paczki. (Zrób sobie postać do trzymania gratów jak nie masz domku)
Przez jakiś czas alchemię dało się trenować otwierając tylko i zamykając kostkę gdy w środku była jakaś runa.
Naprawdę myślisz, że odkryłeś wszystkie ważniejsze błędy, które dało się wykorzystać do osiągnięcia indywidualnych korzyści?
Aa, byłbym zapomniał o czymś, czego na pewno nikt jeszcze nie odkrył. ;) Jak masz daleko do miasta, to po wylogowaniu się w zbożu, czy trzcinach, gdy te odrosną, zalogujesz się w świątyni, wiedziałeś?
A ginąc łucznikiem, czy magiem nawet już po opuszczeniu Licor mana nie może spaść poniżej zera, tak więc ciągle da się ten nieznany nikomu błąd wykorzystać.
Zgłaszaj, wykazuj się, pomagaj graczom, a będzie Ci dane w swoim czasie. Krzycz głośno jak to Cię lekceważą i oczekuj cudów, a gorzko się rozczarujesz.

Psimo
04-07-12, 20:02
Myślę że macie racje :p

jasiek50
04-07-12, 21:28
a trik z trzciną jest dozwolony?
po za tym, jakieś przedmioty mogą zniknąć jeżeli mamy ich za dużo?

Slythia
04-07-12, 21:37
po za tym, jakieś przedmioty mogą zniknąć jeżeli mamy ich za dużo?

Nie znikają - po prostu nie możesz nic więcej włożyć.

cinkiwonsz
04-07-12, 21:52
a trik z trzciną jest dozwolony?
Zabronione jest: (...)
c) niezgłaszanie błędów w grze oraz wykorzystywanie ich, a w szczególności kopiowania przedmiotów, crashowania serwera, teleport postaci (poprzez blokowanie kratek gdzie postać by miała się pojawić);
Kratki tu blokuje trzcina, nie Ty, ale powiedziałbym, że nie jest dozwolony.

musco
04-07-12, 23:15
A czy ten "błąd" z dodawaniem większej ilości procent do umiejętności będzie zmieniany w update? Chciałbym wiedzieć czy mogę skupić się na expieniu z średnim skillem czy teraz nabić trochę pnów i skillować do upadłego przed updatem(chyba, że będzie on na tyle późno, że zdążę zrobić jedno i drugie ;) )

cinkiwonsz
04-07-12, 23:39
Robi nam się tu dyskusja o możliwościach wykorzystania błędów w grze, a to nie o to chodzi. Sam to chyba zresztą zacząłem, zapędziłem się trochę, powinienem się domyślić, że tak się to rozwinie. :D Chyba nadchodzi pora zamknięcia tematu jeśli autor nie ma nic do dodania.

Kuzyn
05-07-12, 01:39
"możliwe że otrzymam jakąś rangę. "
NA MISTRZÓW GO!!!!!!!!!

A: Dzień dobry, znalazłem kawałek przypalonego mięsa w moim daniu...
B: Bardzo przepraszam! Mianuje pana szefem kuchni!

Psimo
06-07-12, 17:28
Proszę zamknąc temat.

bo widze że powstało nowe forum.