PDA

Zobacz pełną wersję : Kochasz muzyke tak jak ja? Pomoz jej.


speedfire1993
28-05-12, 10:05
Uwaga! Mysle, ze 2/3 polakow ściaga muzyke z internetu. Wiem, ze ludzie nie maja hajsu aby kupowac plyt, wszystkich, ktore by chcieli. Ja narazie mam 5 plyt, niedlugo bede mial jeszcze jedna, lub dwie. Chociaz podobaja mi sie setki piosenek mam tylko 1/10 z tego. NALEGAM, ABY WSZYSCY KUPOWALI PLYTY BO RAPERZY NIE MAJA Z CZEGO ZYC. W Ameryce raperzy maja z plyt miliony, na teledyskach pala samochody za kilka milionow, bo ich na to stac, a nasi, polscy raperzy, maja moze 10~~ patykow z plyty a plyte wydaja co mniej wiecej rok.
KUPUJCIE PLYTY!

Attax
28-05-12, 11:19
Oj uwierz że to że oni non stop śpiewają "jestem biedny i nie mam za co żyć kup pan płyte nie bądź ku*wa żyd" to że tak jest, maja swoje sklepiki a w nich dresiki po 200zl koszuleczki po 100zl spokojnie, stać ich na wiele. Poza tym zawsze mogą iść do pracy jak normalny człowiek no chyba że 100% polskich raperów to ludzie bez nóg i rąk i na dodatek ślepi którzy skazani są przez całe życie egzystować przed mikrofonem.

Serio
28-05-12, 13:35
Wiesz Attax, że jak sie nie wie o czyms to sie o tym nie dyskutuje? Posluchaj płyt Rahima,Fokusa,Buki,Eldoki,Pezeta, przesluchaj Paktofonike, Małpy płyte, Kodexy wszystkie i sie wypowiadaj, jak dalej będziesz uwazal ze raperzy mówią o biedzie to będziesz dla mnie zwykłym pustakiem. Co do tematu, to oczywiście popieram. Sam zbieram, mam 25 płyt i liczba rośnie. Poza tym skoro juz uwazasz drogi Attaxie ze rap nie jest dla Ciebie, są jeszcze inne gatunki muzyki

leavemealone!
28-05-12, 22:52
@Aida
Wróżę Ci przyszłość agenta/managera jakiejś gwiazdy.
Ja zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich. Kupujcie buraki! Rolnicy nie mają z czego żyć. Ja osobiście mam w domu kilogram buraków i jak dobrze pójdzie to do końca tygodnia będę miał kolejny. Może nawet dwa kilogramy.
Nie bądźmy obojętni. Postawmy się w roli głodujących rolników, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Kupujmy buraki!

blanko2222
29-05-12, 00:13
Jeśli raper wyda naprawdę dobrą płytę to ludzie ją kupią. Zresztą pieniądze ewidentnie raperom szkodzą.Dla przykładu góral z killaz group>reszta twórczości gorala ,a kaczor pracuje jako ochroniarz w klubie i jaką wydał ostatnią płytę , porównajcie sami. Attax ma dużo racji ' will rap for food'

9891404
29-05-12, 07:36
Ta raperzy nie maja Kasy , a za koncerty w klubach grubo biorą i jak im nie dadzą kasy tyle ile chcą nie zaspiewają tak własnie byl przypadek z Peją w Tarnowie ha motto ( daj mi stówkę wiecej zrobię ) Aida Jak chcesz to odkładaj kieszonkowe i kupuj płyty wzbogacisz ich o 100 zl xD haha

Serio
29-05-12, 13:25
@Niniu
Czy ja wiem czy grubą kase za koncert...
Zalezy kto, np taki Warszafski Deszcz bierze 15 tysięcy (tak to jest w chuj pieniędzy) ale gra ich tam czternastu czy szesnastu więc wychodzi około tysiąc na łeb. Powiedzmy ze w miesiącu zagra te cztery koncerty. To niecałe 4 tysiące moze do pięciu. To nie jest mało, ale należy im sie, praca jak kazda inna.

Uwolniona Mysl
29-05-12, 14:20
@Niniu
Czy ja wiem czy grubą kase za koncert...
Zalezy kto, np taki Warszafski Deszcz bierze 15 tysięcy (tak to jest w chuj pieniędzy) ale gra ich tam czternastu czy szesnastu więc wychodzi około tysiąc na łeb. Powiedzmy ze w miesiącu zagra te cztery koncerty. To niecałe 4 tysiące moze do pięciu. To nie jest mało, ale należy im sie, praca jak kazda inna.

Jeśli mówisz o WFD w części mówisz o Tede,który jak wiadomo posiada swoją markę PLNY,pobiera gażę z różnych seriali czy tam wywiadów w telewizji innych pierdół,jak by nie patrzeć do najbiedniejszych ludzi to on nie należy. Ale płytę WFD to akurat zakupiłem,tylko bratanica mi gdzieś pudełko posiała,i do tej pory go znaleźć nie umiem :(

Serio
29-05-12, 16:58
Jeśli mówisz o WFD w części mówisz o Tede,który jak wiadomo posiada swoją markę PLNY,pobiera gażę z różnych seriali czy tam wywiadów w telewizji innych pierdół,jak by nie patrzeć do najbiedniejszych ludzi to on nie należy. Ale płytę WFD to akurat zakupiłem,tylko bratanica mi gdzieś pudełko posiała,i do tej pory go znaleźć nie umiem :(

Taaki przyklad podalem tylko :D

Uwolniona Mysl
29-05-12, 17:25
Odbiegliśmy troszkę od tematu,chodzi o tych biednych rolników,przykładem był człowiek szanowany i lubiany myślę,że przez wszystkich,mowa tutaj o Andrzeju Lepperze.Rolnikom żyje się z dnia na dzień coraz gorzej,gdy przeczytałem post Orma poleciałem i kupiłem dwa kilo kapusty kiszonej i kilogram buraków trzy kilo ziemniaków i 2 kalafiory,poprostu nie mogłem przejść obok tego obojętnie,dla nas to nic,a im to może bardzo dużo pomóc.Zachęcam wszystkich do kupowania warzyw!

cinkiwonsz
29-05-12, 18:22
Na przyszłość patrz, czy na pewno krajowe kupujesz. Na rynku warzywa kupuj. A jak chcesz mieć pewność, to zborze lepiej.
A tak na serio, ta kalkulacja mi się nie widzi.
np taki Warszafski Deszcz bierze 15 tysięcy (tak to jest w chuj pieniędzy) ale gra ich tam czternastu czy szesnastu więc wychodzi około tysiąc na łeb. Powiedzmy ze w miesiącu zagra te cztery koncerty. To niecałe 4 tysiące moze do pięciu. To nie jest mało, ale należy im sie, praca jak kazda inna.
Rób od poniedziałku do piątku/soboty, albo prowadź działalność i powiedz, że robisz mniej/zarabiasz lepiej. Fakt, zarobione uczciwie, nie czepiam się. Też jestem za kupowaniem utworów, ale ten argument raczej do mnie nie przemawia.

Sirian12345
29-05-12, 18:57
Hardstyle 4ever <3 <3

makmej
29-05-12, 20:56
Kupujcie polskie RAP buraki!!!!!!

speedfire1993
30-05-12, 16:21
pisze posty na telefonie i nie widze tworcy posta odrazu, ale o tych burakach wiedzialem, ze to ormo :D

Andreas
30-05-12, 23:18
Tu mało chodzi o to żeby kupować płyty żeby mieli z czego żyć. oni mają i żyją na pewno lepiej niż większość użytkowników na tym forum. Jeżeli chodzi o rap to od paru dobrych lat słucham ludzi którzy nie wydają swoich płyt w wytwórniach (podziemie). Jak tylko mam za co to taką płytkę zamawiam jeżeli mi się podoba i nie waham się ani chwili bo nie czuł bym się fair w stosunku do artysty którego szanuje, że kiedy ide na koncert i znam jego kawałki to są one tylko u mnie na twardym dysku a nie na półce. poza tym fajnie mieć autentyczny podpis na orginale od danego artysty i w ten sposób mu podziękować za to że poświęcił swój czas i energie na to żebym w drodze na uczelnie czy do biura miał jak sobie uprzyjemnić czas. Jeżeli chcesz ziemniaki na obiad to kupuj a nie kradnij z kosza na straganie :D

voagar
30-05-12, 23:47
Tu mało chodzi o to żeby kupować płyty żeby mieli z czego żyć. oni mają i żyją na pewno lepiej niż większość użytkowników na tym forum. Jeżeli chodzi o rap to od paru dobrych lat słucham ludzi którzy nie wydają swoich płyt w wytwórniach (podziemie). Jak tylko mam za co to taką płytkę zamawiam jeżeli mi się podoba i nie waham się ani chwili bo nie czuł bym się fair w stosunku do artysty którego szanuje, że kiedy ide na koncert i znam jego kawałki to są one tylko u mnie na twardym dysku a nie na półce. poza tym fajnie mieć autentyczny podpis na orginale od danego artysty i w ten sposób mu podziękować za to że poświęcił swój czas i energie na to żebym w drodze na uczelnie czy do biura miał jak sobie uprzyjemnić czas. Jeżeli chcesz ziemniaki na obiad to kupuj a nie kradnij z kosza na straganie :D

Ziemniaki zawsze spoko.

Dreat
08-09-12, 21:15
Uwaga! Mysle, ze 2/3 polakow ściaga muzyke z internetu.
Tak mało?!
NALEGAM, ABY WSZYSCY KUPOWALI PLYTY BO RAPERZY NIE MAJA Z CZEGO ZYC.
Muzyka = rap?
KUPUJCIE PLYTY!
Lepiej wejść na bandcampa i tam kupić muzykę. Całość idzie do wykonawcy. Grałem i gram w zespołach, dla jednego szukałem wydawnictwa nawet. Umowy są tak bardzo biedne, że jedynie na bandcampie/koncertach zespół może naprawdę zarobić(a grałem parę koncertów, wiem o czym mówię - czasem wychodzi się na zero po prostu, czasem coś zarobi - ale z czasem przychodzi więcej osób, a jak ktoś znany to ma publikę). Chcesz wspomóc swoich ukochanych wykonawców? Chodź na koncerty.