PDA

Zobacz pe軟 wersj : [s這wa pisane] Taka sobie powie嗆 - Czarne Or造

MTAshran
10-02-12, 13:45
Siemaneczko, jam tu nowy jest, ale tak patrz... I Chcia bym si pochwali opowiadankiem kt鏎e pisz. Na razie zarzuc tylko "prolog" bo oficjalnie pisz w zeszycie, a na kompa dopiero zaczn przepisywa ;) Jak zaciekawi kogo tym to b璠 dodawa troch tekstu dziennie :)

Tematyka: Wojenno-Sifi-przygodowa
Wszelkie prawa zastrze穎ne, imiona i nazwiska os鏏 zawartych w opowiadaniu s strze穎ne na mocy praw autorskich.

Mi貫go czytania ^^

Czarne Or造

Prolog!

Jest rok 2016. Rok, kt鏎y w sercach polak闚 i ich historii, zago軼i naprawd na d逝gi czas. Nie licz帷 okres闚 wojennych, a w szczeg鏊no軼i ’39, kiedy nad Europ pojawi造 si czarne chmury, kt鏎e nie ust瘼owa造 przez sporo lat.
Wok馧 nas s造cha by這 ostrza altyrelyjskich dzia, dooko豉 ujada造 jak w軼iek貫 psy, r闚nie w軼iek貫 karabiny maszynowe. Na domiar z貫go, w g鏎ze zacz瘭i鄉y s造sze my郵iwce i wojskowe helikoptery.
Czego do cholery chcie wi璚ej? Przecie ka盥y z nas zawsze o czym takim w豉郾ie marzy.
Przy mnie siedzia這 siedmiu najzdolniejszych ludzi jakich kiedykolwiek w swoim marnym 篡ciu pozna貫m. Najzdolniejszych i zarazem najbardziej szalonych, powinienem doda. Wszyscy ubrani w czarne uniformy swego oddzia逝, ka盥y trzyma w r瘯u bro MP5 lub G36, tylko jeden z nich trzyma d逝gi karabin wyborowy Thor, polsk i zarazem najlepsz wersj snajperki na 鈍iecie. Wprawne strzelec z odleg這軼i dw鏂h i p馧 kilometra, strzelaj帷 z tej broni, m鏬 ustrzeli uciekaj帷ego kurczaka.
Ca豉 si鏚emka w panuj帷ym tu p馧mroku wygl康a豉 na gro幡ych zbir闚, a nie grup antyterrorystyczn, gro幡ych, szalonych i zdeterminowanych ludzi, kt鏎zy za wszelk cen chcieli wesprze sw鎩 kraj chod by i 篡ciem.
Jestem 鏀mym cz這nkiem wydzia逝, dow鏚c tych ps闚 wojny, nazywamy Siebie Czarnymi Or豉mi, uderzamy na wroga za nim ten zdo豉 cokolwiek zrobi, jeste鄉y patriotami, lecz dzia豉my nie tylko na terenie naszego kraju.
Odk康 Rosja zosta豉 podzielona na dwa pa雟twa: Alkaide i ZSRR, odk康 u w豉dzy niemieckiej zasiad potomek tyrana – samego Hitlera… Nic nigdy nie b璠zie takie, jak przed kilkoma laty, gdzie wszystko si zacz窸o, tam gdzie nasza dru篡na si璕n窸a korzeni, w roku 2010.

Edit: Prosz Slythia ^^

jasiek50
10-02-12, 17:39
"Odk康 Rosja zosta豉 podzielona na dwa pa雟twa: Alkaide i ZSRR"
prawie spad貫m z krzes豉 xD

MTAshran
10-02-12, 18:19
W istocie chodzi這 mi tu o powstanie by貫go zwi您ku radzieckiego (poplecznik闚 starego zwi您ku), kt鏎zy obj瘭i w豉dz, oraz terroryst闚 kt鏎zy opanowali drug po這w by貫j Rosji :P
TO chyba a tak z貫 nie jest co? xD

Slythia
10-02-12, 18:59
柝e czyta si wycentrowany tekst.

cinkiwonsz
10-02-12, 20:23
"Polak闚" wielk liter. "Nazywamy siebie" ju mo瞠sz ma陰. "Cho熲y", nie "chod by". Interpunkcji nie sprawdzam; pilnuj, 瞠by fakty i wydarzenia konsekwentnie trzyma造 si kupy, gdy b璠ziesz pisa dalej.

MTAshran
10-02-12, 20:37
To jest na podstawi na razie prawdziwych prze篡 ;) (Znaczy pierwszy rozdzia) Potem dopiero zacznie si fantastyka przygodowa. Dzi瘯i za poprawki, potem je zamieni, staram si poprawnie pisa, lecz niestety nie zawsze dobrze mi to wychodzi ;/

Wicked
11-02-12, 00:24
Nie licz帷 okres闚 wojennych, a w szczeg鏊no軼i ’39, kiedy nad Europ pojawi造 si czarne chmury, kt鏎e nie ust瘼owa造 przez sporo lat.
^ Tego to ja nie rozumiem. To zdanie jest takie troszk pozbawione jakiego sensu, podsumowania my郵i. Wiem, 瞠 nawi您uje do poprzedniego, ale nie ma tego konkretnego po陰czenia, kt鏎e dawa這by ostatecznie po膨dany efekt.
Wok馧 nas s造cha by這 ostrza altyrelyjskich dzia, dooko豉 ujada造 jak w軼iek貫 psy, r闚nie w軼iek貫 karabiny maszynowe.
^ Zamieni豚ym dooko豉 i ujada造, zamienil szyk tych s堯w, bo tak troszk znowu mota i daje efekt, 瞠 mowa o czym innym, a jednak o dzia豉ch. I tam ma by ALTYREJYJSKIE czy ARTYLERYJSKIE? I w og鏊e to zdanie brzmi pokracznie mocno, bo tych w軼iek造ch ujada tam za du穎 i nie wiadomo co do czego.
Na domiar z貫go, w g鏎ze zacz瘭i鄉y s造sze my郵iwce i wojskowe helikoptery.
^ Nie. Nie zacz瘭i軼ie s造sze w g鏎ze, tylko z g鏎y.
Wszyscy ubrani w czarne uniformy swego oddzia逝, ka盥y trzyma w r瘯u bro MP5 lub G36, tylko jeden z nich trzyma d逝gi karabin wyborowy Thor, polsk i zarazem najlepsz wersj snajperki na 鈍iecie.
^ To ka盥y trzyma MP5 lub G36 czy jednak by kto, kto nie trzyma i mia co inne? I najlepsz wersj czego? Karabinu snajperskiego <- lepsze okre郵enie, ale i tak da豚ym konkretn wersj lub egzemplarz, bo teraz takie jest niedorobione. Najlepsz wersj snajperki. Jak chcesz kolokwialnie, to : "Najlepsz snajperk na 鈍iecie".
Wprawne strzelec z odleg這軼i dw鏂h i p馧 kilometra, strzelaj帷 z tej broni, m鏬 ustrzeli uciekaj帷ego kurczaka.
^WprawnY strzelec. I zamieni豚ym ustrzeli na trafi. Bo tego strzelania i strzelc闚 za du穎.
Jestem 鏀mym cz這nkiem wydzia逝, dow鏚c tych ps闚 wojny, nazywamy Siebie Czarnymi Or豉mi, uderzamy na wroga za nim ten zdo豉 cokolwiek zrobi, jeste鄉y patriotami, lecz dzia豉my nie tylko na terenie naszego kraju.
^Patriotyzm nie oznacza, 瞠 nie ruszacie si poza granice pa雟twa czy dzia豉cie tylko w jego obszarze. Patriotyzm to, w skr鏂ie, mi這嗆 do swojej ojczyzny. A piszesz to tak, jakby patriotyzm uniemo磧iwia opuszczenie granic.
Nic nigdy nie b璠zie takie, jak przed kilkoma laty, gdzie wszystko si zacz窸o, tam gdzie nasza dru篡na si璕n窸a korzeni, w roku 2010.

^ Gdzie zacz窸a si historia naszej dru篡ny, gdzie splot造 si losy cz這nk闚 naszej dru篡ny, gdzie mo積a doszukiwa si pocz徠k闚 dru篡ny... bo to si璕anie korzeni brzmi nie za ciekawie.

Tyle ode mnie, og鏊nie ciekawie si zapowiada, powodzenia w pisaniu!

MTAshran
11-02-12, 08:47
Nie doszukujesz si my郵i, kt鏎ej ja si doszukuje w moim opowiadaniu :)

Wi璚 po kolei ;)

Cytat:
Nie licz帷 okres闚 wojennych, a w szczeg鏊no軼i ’39, kiedy nad Europ pojawi造 si czarne chmury, kt鏎e nie ust瘼owa造 przez sporo lat.
^ Tego to ja nie rozumiem. To zdanie jest takie troszk pozbawione jakiego sensu, podsumowania my郵i. Wiem, 瞠 nawi您uje do poprzedniego, ale nie ma tego konkretnego po陰czenia, kt鏎e dawa這by ostatecznie po膨dany efekt.

Ot騜: Chodzi這 mi tu o my郵, kiedy w豉郾ie wtedy Europa prze篡wa豉 koszmar w okresie wojennym. Moje opowiadanie ma by zbli穎ne do tego koszmaru, a nawet znacznie gro幡iejsze.

Cytat:
Wok馧 nas s造cha by這 ostrza altyrelyjskich dzia, dooko豉 ujada造 jak w軼iek貫 psy, r闚nie w軼iek貫 karabiny maszynowe.
^ Zamieni豚ym dooko豉 i ujada造, zamienil szyk tych s堯w, bo tak troszk znowu mota i daje efekt, 瞠 mowa o czym innym, a jednak o dzia豉ch. I tam ma by ALTYREJYJSKIE czy ARTYLERYJSKIE? I w og鏊e to zdanie brzmi pokracznie mocno, bo tych w軼iek造ch ujada tam za du穎 i nie wiadomo co do czego.

Ostatecznie mog zgodzi si tutaj z tob, lecz tu, mia豉 wej嗆 w rol (nie pami皻am jak to si dok豉dnie nazywa這? Animizacja?) Chodzi這 mi o efekt, "jak pies ujada, to karabin nie pozostaje mu d逝積y"

Cytat:
Na domiar z貫go, w g鏎ze zacz瘭i鄉y s造sze my郵iwce i wojskowe helikoptery.
^ Nie. Nie zacz瘭i軼ie s造sze w g鏎ze, tylko z g鏎y.

Tu nic nie m闚i :P Mo磧iwe 瞠 tak jest, dodam tylko 瞠 dopiero wystartowa造, tu o to mi chodzi這.

Cytat:
Wszyscy ubrani w czarne uniformy swego oddzia逝, ka盥y trzyma w r瘯u bro MP5 lub G36, tylko jeden z nich trzyma d逝gi karabin wyborowy Thor, polsk i zarazem najlepsz wersj snajperki na 鈍iecie.
^ To ka盥y trzyma MP5 lub G36 czy jednak by kto, kto nie trzyma i mia co inne? I najlepsz wersj czego? Karabinu snajperskiego <- lepsze okre郵enie, ale i tak da豚ym konkretn wersj lub egzemplarz, bo teraz takie jest niedorobione. Najlepsz wersj snajperki. Jak chcesz kolokwialnie, to : "Najlepsz snajperk na 鈍iecie".

Co za si tego tyczy ;] Je郵i chodzi o wojsko i militaria, doskonale wiem jak i co mam pisa, za co si tyczy konstrukcji zdania.. no mo瞠 by nie do ko鎍a dobr. ;)
PS: Oryginalna nazwa: wkbw Tor, oficjalnie jest to najlepszy karabin wyborowy na 鈍iecie, por闚nywalnie z Barrett M82: Znacznie od niego lepszy.
PS2:Karabin Snajperski nie jest karabinem wyborowym, to tak na marginesie jeszcze dodam.

Cytat:
^Patriotyzm nie oznacza, 瞠 nie ruszacie si poza granice pa雟twa czy dzia豉cie tylko w jego obszarze. Patriotyzm to, w skr鏂ie, mi這嗆 do swojej ojczyzny. A piszesz to tak, jakby patriotyzm uniemo磧iwia opuszczenie granic.

Nie zrozumia貫 tutaj tego i "dzia豉 po za granicami pa雟twa jako patrioci" wi捫 si z tym 瞠 s to najemnicy. (wcze郾iej napisane: "Psy wojny" - a tu ju daje do my郵enia chyba?)

Cytat:
Nic nigdy nie b璠zie takie, jak przed kilkoma laty, gdzie wszystko si zacz窸o, tam gdzie nasza dru篡na si璕n窸a korzeni, w roku 2010.
^ Gdzie zacz窸a si historia naszej dru篡ny, gdzie splot造 si losy cz這nk闚 naszej dru篡ny, gdzie mo積a doszukiwa si pocz徠k闚 dru篡ny... bo to si璕anie korzeni brzmi nie za ciekawie.

Brzmi na tyle ciekawie by pozostawi smacznego do kolejnego rozdzia逝. Wtedy wszystkiego si dowiesz. (jak i ka盥y inny kt鏎y b璠zie chcia czyta :P)

PS og鏊ne: Jestem otwarty na ka盥 krytyk, dzi瘯i temu ucz si na swoich b喚dach ^^

Wicked
11-02-12, 11:47
Sigh. Ty nie rozumiesz, prawda? Ja nie czepiam si tre軼i, a czepiam si w JAKI spos鏏 to robisz. Tam gdzie Ci wytyka貫m b喚dy, dla postronnego czytelnika (a dla takich przecie piszesz) te miejsca mog by niejasne lub zwyczajnie stanowi mutanty sk豉dniowe, kt鏎e wychodz inaczej ni mia貫 w za這瞠niu. D逝go zajmuje si pisaniem wszelkiej ma軼i rzeczy fabularnych, historii i inszych takich, st康 to nie s z這郵iwe przytyki, a raczej sugestie na co zwr鏂i uwag. Przeczytaj wskazane fragmenty osobie postronnej albo jeszcze lepiej daj do przeczytania. Nie mam ochoty t逝maczy kolejny raz co jest 幢e, mo瞠 wtedy zrozumiesz. ;)

MTAshran
11-02-12, 12:05
Przecie ja tutaj nie powiedzia貫m 瞠 si czepiasz tre軼i. Przedstawi貫m CI tylko moje zdanie. dodatkowo napisa貫m " Jestem otwarty na ka盥 krytyk, dzi瘯i temu ucz si a moich b喚dach" wi璚 twoje zdanie "Ty nie rozumiesz, prawda?" jest nie na miejscu, krytyk wzi掖em do serca, za zdania sk豉dniowe poprawi w najbli窺zej okazji gdy b璠 edytowa tekst.
Ach co do tego ile piszesz, mo瞠sz pisa fabularnie nawet i 10 lat, gdy fabularne pisanie, a pisanie powie軼i czy ksi捫ek, znacz帷o si r騜ni. :)

PS: Zwr鏂i貫m uwag ^^ Nie martw si, nie zosta貫m na to oboj皻ny. :) Dzi瘯uje.

cinkiwonsz
14-02-12, 22:26
Czekam na wi璚ej i zwracam uwag dok豉dnie na to, o czym wspomnia przedm闚ca. Tu zgadzam si z ka盥ym s這wem i widz, 瞠 faktycznie ma sporo wi瘯sze do鈍iadczenie, ni Ty. :)
Ach co do tego ile piszesz, mo瞠sz pisa fabularnie nawet i 10 lat, gdy fabularne pisanie, a pisanie powie軼i czy ksi捫ek, znacz帷o si r騜ni.
Przemy郵 to jeszcze raz. ;) Rozumiem, 瞠 jeste m這dszy od nas. Ja mam nieca貫 25 lat, kolega, zdaje mi si, wi璚ej. Nie chc Ci teraz zwraca uwagi, czy nawet wytyka b喚d闚, chodzi mi tylko o to, 瞠by si do pisania nie zrazi.
Moim zdaniem Twoje "fakty" s nie do przyj璚ia, a przynajmniej nie w najbli窺zych pi耩dziesi璚iu latach. Tak si teraz i w Europie i w ONZ i kilku innych organizacjach walczy ze skrajnie lewicowymi i -prawicowymi pogl康ami, 瞠 nowe ZSRR nie powstanie. Pisz, bracie, pisz. Popracujesz nad stylem (uwa瘸m, 瞠 masz zadatki na - przynajmniej publicyst; w por闚naniu do tych z WP, czy onetu^^) nad historia i (przede wszystkim po to jest szko豉) jej konsekwencjami (tj. wnioski xD prawdopodobne wersje przysz造ch wydarze itd. Po to tego ucz, jakby kto mia jeszcze w徠pliwo軼i co do celu.) Poczytaj o znanych i dobrze sprzedaj帷ych si prozaikach. Poczytaj jak wygl康a pisanie powie軼i. I pisz, pisz i jeszcze raz pisz. Ale z g這w, notatkami, (chocia tych i Sienkiewicz mia za ma這 ^^ Je郵i wiecie, o co mi chodzi) pomys貫m, wyrobionym stylem (To przychodzi z wiekiem, nie tylko z talentem. Nie wiem, ile go masz, ale styl si wyrabia. Nie jest wrodzony.)
Je郵i jestem dzi deko nie w stanie, wybacz. Je郵i chcesz par dalszych, bardziej konkretnych instrukcji, pisz PM. Postaram si pom鏂. Chocia wierz, 瞠 r闚nie ch皻nie pomo瞠 i Wicked i par innych os鏏, kt鏎ych jeszcze tu, nie wiadomo, czemu, zabrak這. ;D

Wicked
22-02-12, 16:00
http://www.joemonster.org/phorum/read.php?f=3&t=1113242
^
Nawet joemonster si zainteresowa. ;]

Siwor
26-02-12, 01:59
Przepisz co wi璚ej, czyta si fajnie. nie szukajmy tu czego co leci z g這wy i jest przepisywane z zeszytu... to nie jest ksi捫ka kt鏎a ma by wydana... i po co te poprawki? ;D tak moim zdaniem lepiej si czyta.