PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka spraw...


Seku88
05-01-12, 15:46
Więc jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób został poprawiony czar "deper tewo olta" dla maga duchownego ponieważ nie mogę się dopatrzyć żadnych zmian.
Skoro zmieniliście górną granicę czaru "leczenie przyjaciela" to czemu nie podnieśliście dolnej ? rozrzut jest około 200 hp, co z tego że czasem mogę uleczyć za 800 jak zazwyczaj wchodzi mnie jak 700, czar jest nieopłacalny.
Moim zdaniem moc run obszarowych też jest niepotrzebnie zmodyfikowana, przed ubdatem mniej więcej równe hity wchodziły, teraz rozrzut jest taki że przestałem ich używać.

PS: miałem tez nadzieję na jakiś nowy czar dla duchownego na większy poziom, nie dziwię się ze 95% magów na serwerze to nekromanci.

Nie wiem co wy testowaliście tyle czasu :)

Slythia
05-01-12, 20:57
Nie wiem skąd wyciągasz takie ciekawe wnioski. Dolna granica obrażeń od run nie została w żaden sposób zmieniona - znacznie podnieśliśmy jedynie maksymalne obrażenia. Tak więc - możesz uderzyć więcej, nie możesz uderzyć mniej. Średnia jest znacznie wyższa... Tak więc logiki w tym, że przestałeś ich używać jakoś nie mogę dostrzec.

Artek
05-01-12, 22:52
PS: miałem tez nadzieję na jakiś nowy czar dla duchownego na większy poziom, nie dziwię się ze 95% magów na serwerze to nekromanci.

Właśnie co do tego to też nie mam pojęcia o co chodzi.....czy zainteresowaliście się tym że Magów jest bardzo mało ( Duchownych to już w ogóle prawie nie ma)
dlaczego nie zmodyfikowaliście tych profesji aby zachęcić ludzi do grania nimi???
Jak dla mnie to wygląda to tak że nic w tym temacie nie robicie ....a szkoda.

Slythia
05-01-12, 23:12
Artek, przecież właśnie nieco zmodyfikowaliśmy czary maga duchownego.

Artek
06-01-12, 01:13
Owszem.Ale nasuwają mi się 2 refleksje na ten temat: może jednak to wciąż zbyt mało żeby zachęcić do gry magiem, lub 2 opcja ( bardziej prawdopodobna dla mnie) to to ze Innymi profesjami gra sie duzo "lepiej" , 'łatwiej" , są po prostu Lepsze!!!

maja1414
06-01-12, 06:53
Przez 8 miesięcy czasu można powiedzieć że u maga duchownego zrobiliście tylko leczenie przyjaciela? :) I wy magowie duchowni narzekacie... Powinniście się cieszyć ile dla was zrobili :)
Ja jestem opozycją przeciwko tutejszym rządom.
Obiecujecie podobnie jak Tusk.
Będzie reklama serwera. Wszystko się zmieni przez taki długi czas tylko cierpliwości.
A wszyło tylko gorzej. :)

Slythia
06-01-12, 07:35
No tak, masz rację - najlepiej jest oceniać nie patrząc na przyczyny.

ogryz1988
06-01-12, 09:38
Każdą profesją by się dobrze grało gdyby była kasa:) Albo gdyby przedmioty potrzebne do zdobywania doświadczenia mniej kosztowały, wniosek prosty. Ale niestety to RPG, nadal zostają Kościane smoki z delikatnym plusem :)

Pozdrawiam !

Ser
06-01-12, 09:49
@ogryz1988
Przedmioty do zdobywania doświadczenia mniej kosztowały? A może jeszcze chciałbyś żeby one się nie kończyły? Na jaki jeszcze pomysł wpadniecie? Jakbyście nie zarabiali to byście się nie wybierali na kościane, na hydry itp. To pytanie, jeżeli tak narzekacie na brak pieniędzy to skąd macie te pieniądze żeby iść na potwory zdobyć doświadczenie? Da się kredyt wziąć w banku?

maja1414
06-01-12, 10:09
Ser ale co to za gra jak chodzisz w kółko wiedząc że na 100% wypadnie ci 5-10 tarcz z hunta na koscianych, kilka upadłych. W Tibii (przepraszam że odwołuję się do niej) lecą itemy bardzo rzadko, ale mają kosmiczną wartość. Bohy, Royal Helmet, Medusa Shield. Te itemy tam są bardzo dużo warte.
Tutaj są 2 rodzaje itemów na których da się zarobić od 50lvl
1. Koścista tarcza, upadły miecz, wampirze ostrze.
2 reszta, których nie da się sprzedać, bo nikt ich nie kupuje.
Taka jest prawda. :)

Ghall3
06-01-12, 10:14
Ludzie, najpierw większość z was gada że altaron to nie tibia a i tak ciągle patrzycie przez pryzmat tibi. Ciekawe co by było , gdyby gmowie wogole zrobili tak że z potworków nic nie leci, a kase by się zdobywało pracując np jako handlarz roślin które by się zbierało

Ser
06-01-12, 10:20
Jeżeli mówisz już o Tibii, to tak w Tibii są wyższe wartości przedmiotów i rzadziej wypadają. Fakt faktem npc tam skupują za większą cenę rzeczy i ciężko też jest sprzedać niektóre rzeczy u ludzi. W Altaronie masz większe hity, bonusy od eq, PN, którymi ulepszasz sobie skile a w Tibii tego nie ma, dłużej się męczysz na skilowaniu, wbijaniu poziomu magicznego, poziomu gracza. Tam potwory dają mniej doświadczenia niż tutaj. Pamiętaj, że Tibia też od razu w 100% nie była doskonała i twórcy ów gry ją ulepszali z czasem. Także dajcie trochę czasu aby twórcy Altarona ją dopracowali a nie po pierwszym update oceniacie ich pracę i narzekacie, że nic nie leci z potworów i nie macie zwrotu. Ale jak już kiedyś mówili Altaron to nie Tibia.

Seku88
06-01-12, 10:22
Nie odbiegajmy od tematu, a co z czarami które wymieniłem powyżej ? sugerował bym podnieśc nieco dolną granicę czaru "leczenie przyjaciela" a co do tego "deper tewo olta" dla maga zmniejszyc nieco liczbę pkt many do użycia go, wtedy moze stal by sie przydatny , dla porównania z "eamo ofla" bije sie podobnie a zabiera 3x mniej many.

Ludzie idźcie na loota narzekac sobie gdzie indziej, jeśli jeszcze nie zauważyliście to jest temat o czym innym !

Ser
06-01-12, 10:32
No ale co Ci przeszkadza w leczeniu przyjaciela czarem? To, że leczysz go za 700-800? To według Ciebie jest mało? Musi być jakaś rozbieżność, bo nie zawsze musisz leczyć go po 800. Moim zdaniem jest ok. A może czar "deper tewo olta" zadaje różne obrażenia na różnych potworach, próbowałeś?

Seku88
06-01-12, 10:52
Rozbierznośc jest pomiedzy 600-800, z czego 800 wchodzi na prawdę rzadko, zazwyczaj wchodzi po 650+, te "deper tewo olta" testowałem na różnych potworach, w dodatku magiem bije nie dużo więcej z tego jak zwiadowca.

ogryz1988
06-01-12, 11:10
ser nie spinaj tak:) to była tylko sugestia bo ile można te kościane smoki bić? Gram w Altaron od samego początku więc wiele mogę powiedzieć o tej grze. Wiem jakie są plusy i minusy.

Uiop
06-01-12, 11:53
Warto jeszcze dodać, że używając runy leczenia, leczymy po 2000. Nie gram duchownym, ale wydaje mi się, że poza wymienionymi uwagami, czar leczenia przyjaciela, mógłby też zużywać troszkę mniej many.

voagar
06-01-12, 12:22
Ser ale co to za gra jak chodzisz w kółko wiedząc że na 100% wypadnie ci 5-10 tarcz z hunta na koscianych, kilka upadłych. W Tibii (przepraszam że odwołuję się do niej) lecą itemy bardzo rzadko, ale mają kosmiczną wartość. Bohy, Royal Helmet, Medusa Shield. Te itemy tam są bardzo dużo warte.
Tutaj są 2 rodzaje itemów na których da się zarobić od 50lvl
1. Koścista tarcza, upadły miecz, wampirze ostrze.
2 reszta, których nie da się sprzedać, bo nikt ich nie kupuje.
Taka jest prawda. :)

Ah!
To ze Ty expisz na koscianych od 60 lvl'a nie znaczy ze tylko tam da sie zarobic. Hydry w 2 palki, abitance solo, smoki, koscieje + gorskie, culty - wszedzie masz profit.

maja1414
06-01-12, 13:14
@UP
Exp wolniejszy + mniej zarobie. Trochę bez sensu tam expić. Nie uważasz?

zephyr
06-01-12, 13:55
@Teverix
A myślisz, że na tibii miał byś zawsze wolne najlepsze expowisko względem loota i doświadczenia?

Na pewno pamiętasz ten czas kiedy to 2-3 ms/ed chodziło na te minusowe poziomy serpent spawnów i medus gdzie lurując i siekając wszystko z ue zgarniali
ogromne ilości doświadczenia i wychodzi z tego z profitem albo na zero. A dlaczego wpadli na taki genialny pomysł to już, chyba sam wiesz.

Także puki co zachęcam do kombinowania z rzeczami, których tutaj nikt praktycznie nie wykorzystuje. Może na jakimś expowisku to się sprawdzi, może trzeba to robić w grupie. Sam nie wiem, bo jeszcze nie mam możliwości do testowania tego co mam w planach ale na pewno to zrobię i nie będę marudził.

W każdym razie zachęcam do dalszej dyskusji, bo nie które wnioski są ciekawe i można z tego coś wyłupać i zrobić ogólne podsumowanie, które pomoże graczowi w myśleniu i kombinowaniu, a administracji w dalszej bardziej owocnej pracy nad światem Altaronu.

Pozdrawiam !

Ser
06-01-12, 16:01
@UP
Exp wolniejszy + mniej zarobie. Trochę bez sensu tam expić. Nie uważasz?
Jeżeli patrzysz na grę tylko pod względem expa to GL and HF.

@ogryz1988
Ja się nie spinam, nie gram też miesiąc w Altaron tylko dłużej, także wiem co i jak.