PDA

Zobacz pełną wersję : osiągnięcia


Deneb
23-11-11, 19:33
W wielu grach gdy coś zrobimy,klikniemy,zabijemy coś określoną ilość razy otrzymujemy osiągnięcie.Także w Altaronie możnaby wprowadzić taki system.
Za co można otrzymać takie rzeczy ?garść przykładów :
1.Pierwsza krew-czyli coś prostego,pokonanie swego pierwszego przeciwnika.
2.Sezon polowania na... otwarty-zabijamy coś określoną ilość razy,w większości przypadków podczas zwykłego expienia można otrzymać coś takiego.,,Sezon polowania na czerwie otwarty'' to oczywiście zabicie określonej liczby czerwi,polowania na pająki to zarzynanie pająków.A w grze bestyj dużo,więc osiągnięć także masa
3.Pogromca demonów-zabicie demona,sezon polowań na demony raczej nie istnieje
4.Precz z Ideją-sezon polowań na krasnale,tylko z osobną nazwą

Dużo możnaby wymieniać.Wystarczy pomyśleć.A może osiągnięcie za odwiedzenie pewnego miejsca ? niby zdradza fabułę,ale...byłoby to osiagnięcie ukryte, tzn. nie wiemy co mamy zrobić,wiemy że jest wolne miejsce na osiągnięcie.


Dla łowców osiągnięć zrobiono by ranking ukazujący najlepszych.Z uwzględnieniem poziomu oczywiście,przecież 30 lvl zdobywający osiągnięcia nie urżnie demona.Ranking na stronie głównej.Ktoś się loguje i widzi twój nick na pierwszym miejscu.Duma.

Komentujcie[tylko pozytywnie],oceniajcie,może objawi się GM i powie co o tym myśli.;)

Slythia
23-11-11, 19:38
Tylko dlaczego kojarzy mi się to z achievements z Tibii?

Deneb
23-11-11, 19:42
Może cię to zdziwi ale ja w tibie nie grałem.W pierwszym poście wyraźnie napisałem w wielu grach.W ramach pracy zrób liste 20 MMORPG i sprawdź w ilu są osiągnięcia.

RubSon
16-04-14, 14:50
Jak najbardziej za! :-) Możnaby do tego podzielić osiągnięcia na wagi tzn. jedno osiągnięcie dawałoby 1 pkt a drugie 3, zaleznie od poziomu trudnosci jego zdobycia. Do tego na stronie podczas przegladania profilu gracza moglyby byc wyswietlane te pkt, to znaczy ich suma. Jest to cos co mogloby na dluzej praytrzymac graczy poniewaz z kazdym update zostawalyby dodawane roznego rodzaju osiagniecia. Jednym z osiagniec mogloby byc np odkrycie mapy w %. Ja jestem typem gracza ktory wchodzi wszedzie, nawet w najmniejszy kat wiec lubie tez miec odkryta cala mape a nie tylko kawalki tam gdzie chodze. :-) Jak dla mnie pomys dobry. :-)

Pozdrawiqm, RubSon.