PDA

Zobacz pełną wersję : Łucznik


takeme95
06-11-11, 17:19
Witam

Niedługo wyjdę z Ananu i mam zamiar wybrać Łucznika jako profesje. No i tutaj pada moje pytanie, jaką subprofesje i później jaką drugą subprofesje wybrać i czy ktoś mógłby mi tak w skrócie opisać Łucznika.
I jak jest ze skillami, tak jak w Tibii? Nie ogarniam tego dostaję się w sumie PN, ale np. w Tibii 70 distance fighting na 30 lvlu był dobrym wynikiem, a jak jest w Altaronie, jaką walkę na dystans powinienem mieć na 30 lvlu?

Gientus
06-11-11, 17:36
Witaj.

To jest moje zdanie więc się nie musisz mną sugerować i rób co uważasz. Piszę to aby Ci pomóc, a nie Cię do czegoś zmuszać.;) Moim zdaniem jako łucznik powinieneś wybrać jako sub profesje "duchownego" oraz "elementalistę". Co do kolejności to twój wybór gdyż na małym lvl na cyklopach lepiej Ci się będzie expiło mając strzały zaczarowane od ziemi ( jako elementalista możesz ) albo expiąc na strzałach zaczarowanych od świętości ( jako duchowny ) gdzie zadajesz mniejsze hity, lecz się leczysz lepiej i możesz schodzić na Władcę Młota. To był przykład i wybór zależy od Ciebie i jak Ci się będzie lepiej grało. Ja osobiście polecam Łucznik - Duchowny - Elementalista.:D

Co do skili to są punkty pn abyś nie musiał skilować. Ja grałem długo w tibię więc byłem do skilowania przyzwyczajony i ustaliłem sobie taki próg:

- 10lvl - skile 55/30 i 4mlvl
- 50lvl - skile 80+ - 90+/35 i 9mlvl+;)

PN ( punkty nauki ) rozdam dopiero na 50 lvl gdyż uzbiera się ich maksymalna liczba ( 200 ) i dopiero po wyskilowaniu dodam je do skili. Uważam, iż minimalny próg to 45lvl gdyż wcześniej nie znając dobrze gry jesteś narażony na zginięcia przez potwory oraz graczy.:\ Choć z drugiej strony jak już wbijesz wyższy lvl i będziesz walczyć to wychodzi na to samo, lecz skoro ogarniasz hoty i pvp to nie będzie tak źle. Jest tu jednak troszkę inaczej niż w tibi. :confused: Łucznik nie używa tarczy ( tylko łuk lub kusza - dwu ręczna broń ) więc na shielding nie patrz poza tym i tak wolno rośnie i nie warto PN w niego dawać.:B

To tyle z mojej strony. Mam nadzieję, iż Ci pomogłem :rolleyes:

adamo199412
06-11-11, 17:41
Ja jako łucznik wybrałem alchemika i jestem bardzo zadowolony. Co do skilli to mogę Tobie powiedzieć że na 24lvlu mam ponad 70 dista :D Rozdałem wszystkie swoje PN-y i będę je regularnie używał.

takeme95
06-11-11, 18:02
A więc PN mam rozdawać tylko do walki na dystans?
A spearów + tarczy się nie używa?
200 PN zdobęde na 50 lvlu, więc dopiero wtedy je rozdać do walki na dystans?
Aha i jak tu się skiluje, może mi jakiś kolega Mag postawić monka?
I skiluje się kamieniami? tzn. na początku speary później kamienie?

Gientus
06-11-11, 18:08
Moim zdaniem rozdaj je na 45lvl - 50lvl.. Bo po co masz je rozdać na 20lvl i padać na questach czy na expie lub przez pk? One są po to żeby nie trzeba było skilować, ale jak grałeś w tibie to z 4h na wbicie 55-60 dista w porównaniu do tego co było w tibi to nic. W shielda nie dawaj. Włócznie używasz do 20lvl max do 25lvl expiąc na czerwiach później exp z wzmocnionych strzał. Zresztą zobaczysz, że tak będzie najlepiej. A alchemika do łucznika odradzam. To raczej jest przydatne dla rycerzy gdyż robia mocniejsze poty niż u npc i bija z bliska. A palkiem to z expów jesteś na + i pokryjesz zawsze za poty i strzały. Ja na 30lvl nosząc po 700 strzał (300md za 100 ) zużywałem max 3 manasy na wejściu na cyklopy i przez reszte expa nic. Na końcu byłem po 10k na +. Teraz z jednego expa wyciągam czasem po 2 talary (20k+) z expa kupując 1000 strzał i nawet manasa nie używam ;p Ja na 40lvl mam 78 dista a nie rozdawałem PN. Ghost adam ma 70dista na 24lvl i już nie ma PN... Teraz ja jak wydam będę miał dista 100+ jak troszkę przyskiluję a on? Max 90 i jak doliczy dedy zanim wbije 50 to bez skilowania ma lipe.

takeme95
06-11-11, 18:11
Hehe dzięki, widzę, że dobrze się znasz, dodałem twój nick "Gientus" na VIPa jak coś będe do Ciebie pisał i pytał :)

A te moje 2 ostatnie pytania?

Gientus
06-11-11, 18:15
Monka mag stawia normalnie tylko że tu się nazywa to "Mnich". Też może go od 28 czy 29lvl postawić. Skilujesz do 55 bez problemu z włóczni na człowieku lub mnichu. Ja skilowałem z włóczni do 55 dista na 10lvl rycerzu i nie było problemów z wyleczeniem się ani przeze mnie ani przez niego.

Znam się gdyż grałem trochę w tibie. Miałem kilka magów i palków 150+ ;p Aktualnie zostałem z Avasto na saphirze ( 88 palek ). A co do VIP dziękuje, że mogłem Ci pomóc lecz nie wiem czy na tym samym świecie gramy. Jeśli rook to u Cb był archipelag Licor to podczas gry tez będę mógł Ci pomóc a nie tylko na forum :B

takeme95
06-11-11, 18:15
Wielkie dzieki ;), nie wiem jak moge dziekowac :P

Gientus
06-11-11, 18:18
Pamiętaj jedno " Pomożesz raz, dwa razy Tobie pomogą ;)".
Więc nie żałuj sobie kiedy będziesz miał okazję. No i po to są gracze, aby też pomogli a nie tylko zabijali xD

P.S Sorki za zadanie od "No i ", ale czasem tak piszę mimo, iż to nie stylistyczne ;p

takeme95
06-11-11, 18:20
Ok, ja też czasem tak piszę, gram na Anan, a od czego to zalezy czy będziemy się widzieć?

Gientus
06-11-11, 18:25
Ponieważ są dwa światy. Ja nie pamiętam który wybrałem ;p Wiem, że rook to Archipelag Licor ;p