PDA

Zobacz pełną wersję : Hotkeye


Ryzy
06-01-11, 20:19
Starsi stażem gracze niemal że jednogłośnie zgadzają się z faktem, że system nowych hotkeyi zniszczył tibie, bo niemal, że zanikło pvp.

Jako, że po tylu latach niektórym ciężko się odzwyczaić od używania hotkeyów proponował bym, by hotkeye były, lecz w innej formie. Została by wyłączona opcja celowania na cel i opcja celowania na siebie, została by jedynie możliwość nabierania przedmiotu/run na celownik. Taki system były wg. mnie optymalnym rozwiązaniem i pogodził, by zwolenników hotkeyi jak i przeciwników.

Podobnie było na popularnym w 2008 roku serverze Evendima i każdy pozytywnie wspomina tamtą rozgrywkę.


Jak taki/podobny temat był już omawiany to sorki :D

Thudaron
06-01-11, 20:31
Z tego co pamiętam na forum jeszcze nie było o tym mowy. Co do tematu to jestem oczywiście za. Chociaż według mnie nie powinno być w ogóle opcji ustawiania na hotkey przedmiotów, można by zrobić co do tego ankietę.

Obles
06-01-11, 20:36
Popieram pomysł.

1620956
07-01-11, 13:20
Mam problem. poniewarz chcę grać a niemoge bo gdy się loguje to wychodzi ze niema takiego uzytkownika i chasla
a na forum dziala o co tu chodzi?

Thudaron
07-01-11, 14:43
Mam problem. poniewarz chcę grać a niemoge bo gdy się loguje to wychodzi ze niema takiego uzytkownika i chasla
a na forum dziala o co tu chodzi?

Po pierwsze nie wiem czemu napisałeś to w temacie Hotkeye, po drugie na forum było o tym ze 100 razy. Musisz wejść na stronę główną http://altaron.pl/ i zalogować się na niej (tak jak na forum). Po lewej stronie masz coś jak zarządzanie kontem - tam wybierasz sobie ODDZIELNE hasło do gry, z tego co pamiętam musi być inne niż na forum.

Drakonno
07-01-11, 15:50
Hmm... Zastanawiające. PVP byłoby bardzo wymagające w takim przypadku i... Nie wiem czy by to nie dawało jakiejś balansacji. Podobnie można myśleć o tym, żeby nie dało się umieszczać zaklęć pod hotkeyami, ale należało je wpisać jako "inkantancję". Osobiście sam nie wiem, byłbym za, jednak samemu jestem również leniwy i lubię czasami uproszczenia.

Tak jeszcze jeśli o to chodzi, był temat o usunięciu Lighthacka z klienta. Nie można było, ponieważ jest to za duża ingerencja w tegoż i nie jest to na możliwości Prakta i Trava, z tego co pamiętam.

Stros
07-01-11, 17:41
Hoty zastały wprowadzone, aby osoby używające botów nie miały przewagi w walce pvp.

Jestem za wprowadzeniem wprowadzeniem takiego rozwiązania pod warunkiem, że standardowe aim boty nie będą działały na Altaronie.

Ps
Przypominam, że przed laty nie można było celować przez okno "Battle".

Ps2
Taka zmiana może opóźnić start serwera.

Ryzy
07-01-11, 20:24
Hoty zastały wprowadzone, aby osoby używające botów nie miały przewagi w walce pvp.

Jestem za wprowadzeniem wprowadzeniem takiego rozwiązania pod warunkiem, że standardowe aim boty nie będą działały na Altaronie.





Na serverze tibianic.org gdzie nie ma hotkeyi działa jakiś system uniemożliwiający odpalenie większości botów dostępnych w necie (nie znam się na tym) ale w regulaminie też jasno jest określone, że za używanie jakiegokolwiek bota jest bezdyskusyjne usunięcie konta. Więc tam nikt nie używa botów po prostu ze strachu przed karą, tym bardziej, że jest to wymagający server. Skoro tam to się sprawdziło myślę, że na altaronie który też nie zapowiada się serverem na "pogram tydzień i zapomnę" też taki surowy system kar, by się sprawdził.


Ps
Przypominam, że przed laty nie można było celować przez okno "Battle"
W tibii z rooku 2004 czyli dość starej można było celować w potwory przez okno battle. Na altaronie z systemem bez hotów, też można by było celować przez okno w battle w potwory.

Ps2
Taka zmiana może opóźnić start serwera.
Myślę, że nie jest to bardzo czasochłonna zmiana której wprowadzenie zajęło by miesiące. No chyba że była by robiona w typowym dla altaronu tempie :D

mefistomen
25-04-11, 07:52
Fajnie by było gdyby się udało zostawić tak jak bylo ;D:D:D:D

drazbeczka
25-04-11, 07:55
Nie powiem Tak nie powiem Nie Do takich rzeczy poprostu inny serv by się przydał albo pograjcie na ots