PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrzeżenie.


Wicked
25-10-11, 22:03
Drodzy Altarończycy,

W odpowiedzi na ostatnie wydarzenia, sytuacje i dość przykre tematy, wypowiedzi w grze, chciałbym wam przypomnieć o ważnej dość i fundamentalnej zasadzie:

Poszanowaniu drugiego człowieka.

Nie musicie się lubić, nikt nie nakazuje wam szerzyć pokoju i miłości, ale ekipa Altaron.pl nigdy nie będzie wspierać czy przymykać oczu na ewidentne niszczenie wizerunku drugiej osoby. Staramy się jak możemy tępić chamstwo, brak kultury i nadmierne wulgaryzmy, ale są sytuacje, które przerastają nasze wszelakie oczekiwania.
Stąd, powtórzę, chciałbym przypomnieć o tym, że może i dla niektórych to tylko zlepek pixeli, ale pamiętajcie, że po drugiej stronie też siedzi człowiek.
Altaron jest miejscem dla wszystkich, nie ma selekcji, nie piętnujemy nikogo na starcie.
Rozumiem, że wiele sytuacji przekładają pewne osoby na życie realne i na odwrót, ale nikt nie będzie pozwalał wam na bezkarne wyszydzanie, obrażanie i szarganie wizerunku drugiej osoby.

Przy okazji zwracam waszą uwagę na regulamin, gdzie macie jasno powiedziane, że brak kultury będzie tępiony. To, że wam wszystko jedno jak i co piszecie, nie oznacza, że i innym nie zrobi to różnicy.

"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby."

Mamy nadzieje, że temat da wam do myślenia,
Ekipa Altaron.pl

luxor
25-10-11, 23:50
Bardzo popieram tępienie chamstwa, ponieważ nikt sobie nie zasłużył na to, żeby być poniżanym. A gdyby osoba niepełnosprawna siedziała po 2 stronie np. co jeździ na wózku, i wysłuchiwała naszych obelg? Postawmy się w sytuacjii innych osób, które są poniżane, zostawmy dla siebie te niepotrzebne komentarze, a jeżeli jakaś nieznana siła nas zmusi do tego, to odpowiedzmy sobie na pytanie, czy warto?

Pozdrawiam Vent.

siwyus
26-10-11, 05:39
@up
Wytłumacz to "napinakom", którzy wchodzą do internetu właśnie po to, żeby się dowartościować, właśnie przez obrażanie innych itp.

Oczywiście popieram tego newsa w 100%. I należy pamiętać, że w internecie wcale nie jest się takim bezkarnym, jak niektórym się wydaje.

blanko2222
26-10-11, 12:11
a ja napisze po raz czwarty ; nie rób drugiemu co tobie niemiłe.

@down nom słowami rzucać to wiesz;]

beta2468
26-10-11, 13:20
Wszystko fajnie, szkoda tylko, że nie każdy to rozumie... Zawsze znajdzie się jakiś gościu, który rzuca obelgami na prawo i lewo.

Seku88
26-10-11, 14:21
Ja to po prostu ignoruję takich ludzi i nie wdaje się z nimi w dyskusje, jak widzą ze nie zwraca się na nich uwagi to szybko im się nudzi ;p

negrula
26-10-11, 18:02
Zgadzam się.

"Mądry" przed monitorem, w realu cykorem"

Kuzyn
26-10-11, 18:48
Co miałeś na myśli mówiąc że nie jest się bezkarnym? :)

Że obowiązuje ciebie takie samo prawo w Internecie, jak i np. w miejscu publicznym. Podlegasz pod państwo Polskę, więc jeśli złamiesz jakieś prawo w Internecie, łamiesz prawo polskie. Wiadomo, że wszystkiego nie da się wyeliminować. Zbyt dużo osób podchodzi do tego właśnie w taki sposób, że ma wywalone w konsekwencje.

Dobrze, że przynajmniej w tym miejscu walczycie z tym.

siwyus
27-10-11, 05:11
Co miałeś na myśli mówiąc że nie jest się bezkarnym?

Kolega wyżej ładnie to opisał. Na pewno nie chodziło mi o coś w stylu "wyzwałeś mnie, przyjadę i Ci wpier..."

cinkiwonsz
27-10-11, 09:03
Szczerze wątpię, żeby znalazła się choć jedna osoba, której nie przeszkadza to, że jest obrażana. Poniżać umiemy wszyscy świetnie. Bronić się przed tym jest trudno, gdy staje przeciw nam cały tłum. Panowie, dajmy sobie szansę i jeśli już musimy sobie nawzajem docinać, róbmy to bezpośrednio, prywatnie. Nie przy wszystkich. Chociaż tyle. (Świadomie zwracam się tylko do naszej płci. Zakładam, może błędnie, może nie, że kobiety zwykle są ponad to. A może "Panowie" jest napisane na wyrost? Może "Chłopcy"?)
Wtedy nasz rozmówca albo da tę satysfakcję i "porozmawia" na tym samym poziomie, albo zwyczajnie nas zignoruje, ale miejmy wszyscy choć tyle godności, żeby nie ośmieszać się na forum publicznym próbując mieszać z gnojem ludzi, którzy nie są w niczym gorsi od nas (a niestety wychodzi na to, że nie jest trudno być od nas lepszym) czy też ludzi, których nawet nie znamy.
Pointy nie będzie. Dziękuję i z tego miejsca pozdrawiam graczy, którzy darzą szacunkiem innych, a także tych, którzy od tej pory zamierzają to czynić. Dla innych nie widzę przyszłości, czy to w Altaronie, czy też w prawdziwym życiu.

cinkiwonsz
27-10-11, 16:39
Miałbym w tym miejscu jeszcze jedną prośbę do administracji. Skoro każdy z nas ma prawo do wyrażania swojej opinii, choćby najbardziej kretyńskiej (nie mówię o odmienności od ogółu, bo to nie o to chodzi) to nie usuwajcie takich właśnie postów. Każdy ma "Prawo do bycia idiotą" (patrz: google) więc niech i każdy poniesie konsekwencje robienia z siebie publicznie pośmiewiska. Zostawcie tę równowagę. :) Rozumiem, gdy ktoś przesadza i należy na forum nałożyć bana. Góra wie, o co mi chodzi.
P.S. Wybaczcie, że postuję po samym sobie.
P.P.S. Jedźcie po mnie ile wlezie, liczę się z tym.

Slythia
27-10-11, 17:08
Cinkiwonsz, twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna wolność drugiej osoby. Bądź więc sobie idiotą kiedy i jak chcesz, tylko nikogo w ten sposób nie obrażaj.