PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany na respach


Catthon
08-07-19, 00:49
Drodzy Altarończycy,

Pracujemy nad drobną letnią aktualizacją.
W ramach niej wprowadzamy m.in. delikatne zmiany w istniejących respawnach. Zmiany te mogą obejmować dodanie/usunięcie potworów, przyspieszenie/spowolnienie respawnu na danym respie.

Zmiany te nie obejmują zmian na mapie lub dodawania nowych respawnów.

Jeżeli macie jakieś propozycje zmian dot. respawnów, które Waszym zdaniem nie działają prawidłowo - dajcie znać.

Prośba o podawanie:
a) propozycji zmiany (np. rekiny, Akweny Południa, przyspieszyć o 50%)
b) uzasadnienia do propozycji (ponieważ respawn jest daleko, a respawn kompletnie nie wyrabia. można tam zrobić max. 200k/h a potem trzeba czekać na respawn).

Zapraszam do dyskusji.
Zastrzegam, że złożenie propozycji nie oznacza jej akceptacji.
Propozycje bez uzasadnienia i konkretów będą odrzucane.

Na ten moment zmieniamy m.in.:
- orki Neolith
- renegaci Brama Kobarta
- marmurowe golemy Brama Kobarta
- drzewce, enty, haubaki - cała mapa
- rekiny na Akwenach Południa
- Gargantuany (wyrównanie tempa respawnu)
- Umarłe Mnichy

Pozdrawiam,
SG Catthon

Medalikarz
08-07-19, 02:28
Przeszłość, węże wodne (zwykle resp nie wyrabiał i czekałem z 2-3 min).
Hrimtury (na th zwykle też z 1min po kółku czekaliśmy)
Mysmenie bekalelu (trzeba wiedzieć jak chodzić, przez co rozumiem robić okrężną drogę)
Pszczoły w bekalelu ( jeśli dla lubiacych miodek też coś się należy, to tak resp bez sensu, a chodzenie na gacki mija się z celem)
Slimy nad Neolithem, niby spoko exp ale nie wyrabiał jak mówili mi ludzie, nie ma kółek to chociaż niech się respią częściej lub w większej liczbie.
Nadal uważam że jest za mało opatów.. fajnie gdyby byli w domkach opcjonalnie by słabszym nie wychodzili, a dla mocniejszych było jakieś wyzwanie.
Szkielety (licor) - jak się bawiłem w wyspiarza to nie wyrabiały
Minotaury i Orki (licor) - tam w tym mieście na dole, trochę za wolno się respiły...
Złote szkielety (brama kobalta) - parę sztuk więcej by nie zaszkodziło, podobnie z ptasznikami, exp osób na niskim lvl którzy tam się wybierają jest niewymierny do tego który mogą robić na żywiołakach wody.. które z drugiej strony są najlepszym sposobem by expić.
Abitańskie obozy - Wszyscy tam chodzą expić, może wolniejszy resp, za towiększa liczba mobów?

Kierka250799
08-07-19, 08:29
Z tego co pamiętam to abitańskie obozy i tak nie wyrabiały nigdy, więc moim zdaniem powinien być zwiększony respawn lub dodanie ilości mobów *wtedy respawn zostałby taki sam*.

Hrimtury - racja, biegając na nich w 2 osoby(mowa tu o początku i -1), resp jest zamykany po kółku i trzeba zawsze iść na chillere i pare hrimków do góry.

Ymirsony i Chillery - W 5-6 osób też zamykaliśmy respa czasem ;p
Węże wodne - ten resp zdecydowanie do zmiany, za wolno się respi tam ;p

Wodniki - pamiętam jak na 170 lvlu biegałem z Tytanowym Januszem, który miał 200 i zamykaliśmy respa i musieliśmy zawsze czekać, więc może ciut przyśpieszyć respawn :D

To chyba tyle co na chwilę obecną przyszło mi do głowy :P

hejhop
08-07-19, 09:15
Lata czekania na zmiany, a tu propozycja zmiany tempa respawnow od jednej z najbardziej decyzyjnych osób. Brawo za inicjatywę.

Catthon
08-07-19, 10:05
Propozycja wyszła od społeczności, ja dostałem narzędzie, które pozwala na dość szybkie wprowadzenie takich zmian.

Co do respów - trzeba pamiętać o tym, że tempo respawnu jest też narzędziem, które ma ograniczyć prędkość zdobywania doświadczenia (która domyślnie wzrasta wraz ze wzrostem lvla i dmg).

Jeżeli więc mowa np. o abitańskich obozach, to możemy zagęścić/dodać moby w rzadko uczęszczanych obozach by stały się bardziej konkurencyjne, ale nie przyspieszymy respawnu tam, gdzie już teraz wykręca się duże osiągi i gdzie chodzi wiele osób.

Hrimtury - jeszcze rozważam. Ostatnio w trakcie testów wyszło, że można tam wykręcić dużo doświadczenia solo. Jeśli zwiększymy znacząco respawn, to oczywiście skorzystają na tym drużyny, ale też exp/h solo może wzrosnąć analogicznie powyżej jakiegokolwiek rozsądnego pułapu.

Wodniki - czy jak zwiększymy tempo respawnu, to nie będzie analogicznej sytuacji jak z hrimkami - 2kk+/h solo + dobry loot? Macie na to pomysł?

Węże wodne - analogiczna sytuacja, obecnie dla wielu osób jest to bardzo korzystny respawn. Zwiększenie jego prędkości może spowodować, że będzie niewymiernie lepszy od pozostałych. Jak uważacie?

Ptaszniki - zmienione

Złote szkielety - zmienimy

Licor - nie ruszamy

Ymirsony i Chillery - zmienimy

Slimy - zmienimy

wojtek12345
08-07-19, 11:54
Polecam zmienić opaty,mnichy i popy. po 450k/h na bonusie full waste bo sakwieki tam po 20 dropają + duże ryzyko deda.
Mysmeni w bekalleu bym nie zmieniał. Ruda narzeka a expił tam do 150 lvl'a co za fałszywy człowiek.

Happyde
08-07-19, 13:00
Fajnie, że temat został poruszony na forum. Miło by było zobaczyć poprawę niektórych respów, które są rzadko uczęszczane z racji braku jakiego kolwiek pożytku. Zaczynajmy więc, moje propozycje są następujące:
a)Zagęścić dicerosy na kobarta - resp jest ogromny a bywa tak, że w jednym miejscu mamy np 5 dicerosów, zabijemy je, a później długo nic i znowu pięć, proponowałbym, w puste miejsca poustawiać nowe respy w ilościach 3-4, tak żeby można było tam pójść 30lvlami i zrobić sobie przyjemne th. Nie zapominajmy, że resp jest strasznie daleko dla przeciętnego gracza, który nie ma wykonanych jeźdźców;
b)Kościane smoki - tutaj, nie tyle co zmiana w respie a w samych kościanych smokach, które biją stanowczo za dużo jak na swój przedział potworów. Możecie się podeprzeć logami ile i w jakich dniach ludzie chodzili tam expić. Z tego co pisał Ugi wynika, że robił więcej jako duchowny-alchemik bijąc z ognia, na lodowych wiwernach, jak bijąc ze światła na kościanych smokach. To o czymś chyba mówi? Nie zapominajmy, że jest to jedyny dobry resp dla duchownych-alchemików, jednak w nocy nie pójdą na kościane;
c)Gargulce, Granitowe gargulce - ktoś w ogóle na tym expi? Nie mówię o przypadkowym zabiciu tego potwora gdy ktoś się natknie na nie. Ile tego w ogóle jest na mapie?
d)Zagęścić olbrzymy pod górskimi trollami przy arionie - teren ogromny, olbrzymów nie wiele, byłem tam kiedyś 30 zwiadem, robiłem 40k/h, zdecydowanie do poprawy

Co do innych propozycji:
a)Węże wodne - poprawić tylko niektóre potwory, bo się jakby "wyłączają"(?) nie respią się w ogóle, jak się zamknie resp, czyli ujednolicić czas respawnu, to czasu najszybszego respa
b)Wodniki - dostały już zwiększony resp, ciężko chyba go teraz zamknąć.

Catthon
08-07-19, 13:05
- dicerosy ok
- kościane smoki - w tym temacie omawiamy zmiany w samych respach, a nie w poszczególnych potworach. Kościane też były już modyfikowane. To temat na inną dyskusję.
- gargulce - niespecjalnie są respy wyłącznie tych potworów. Jeśli macie pomysł gdzie można by go stworzyć, to powstanie.
- olbrzymy - ok.
- węże - sprawdzę.
- wodniki - dzięki za wypowiedź

wilddd
08-07-19, 14:05
dodanie potworów/przyspieszenie respawnu:
1. Szeregowi (oba spoty łatwo zamknąć solo, a co dopiero jak ktoś inny wbija ci na respa, bo też chce zrobić taska?...)

1.5. ^ w nawiązaniu do Szeregowych przeklejam z mojego innego posta - Poprawić resp krasnali w podziemiach Gospody Pod Żelazną Pięścią (dostępnych dopiero po wykonaniu dość czasochłonnego zadania) - nagrodą za zadanie aktualnie jest resp, znacznie gorszy pod względem zagęszczenia potworów od konwencjonalnego - chyba powinno być na odwrót ;] Ponadto wszystkie rodzaje krasnoludów są tam wymieszane, co nie sprzyja wykonywaniu tasków.

2. Bagny, Konkwistadorzy (nie słyszałem nigdy, żeby ktoś tam "expił", spot odwiedzany tylko przez graczy, którzy grają pierwszy raz, albo tych którzy chcą mieć pomarańczowy/zielony plecak do kolekcji ;D) Może zagęszczenie/przyspieszenie respawnu pomoże.

3. Gryfy (oba respy na Ankardi łatwo zamknąć już na niskim poziomie, a latanie pomiędzy dwoma mija się z celem)

4. Wodne potwory na Ankardii w drodze po runę wody, to zadanie można zrobić solo od razu po zaczęciu wieży alchemika - może trochę zwiększyć wyzwanie przez zwiększenie zagęszczenia mocnych potworów (exp tam jest oczywiście słaby przez brak możliwości robienia kółka)

5. Inkwizytorzy/(Pradawne Elfy pewnie też) - resp dostępny dopiero po wykonaniu jednego z trudniejszych i dłuższych zadań w Altaronie, a z gfb ze zbieraniem wszystkiego raz przejdziesz i możesz iść afk na herbatę, exp pewnie coś poniżej 400k/h z czekaniem)

6. Abitańskie Monstra (cała fabuła altaronu opiera się na walce z Abitańczykami, a jedna osoba może zamknąć ich najstraszniejszych przedstawicieli na ~500-600k/h biegając po obu piętrach; ich combo z wave jest zabójcze, jak ma się szczęście do itemów to jest profit, mimo że sakiewki słabiutkie)

###

7. ZNERFIĆ największy obóz Abitańców z mistrzami, to chyba jedyny w tej grze tak duży spot z tak słabymi potworami, dlatego też magiem solo można tam siedzieć od 70 do nawet ~150 lvla i robić od 700 w porywach do 950k/h. Przez to że tam jest tak dobrze (największy exp solo + profit nawet przy zostawianiu sakiewek a zbieraniu tylko najcenniejszych przedmiotów do urbana) każdy inny spot solo wypada słabo.

8. ZNERFIĆ Żywiołaki Wody - nekromanci wbijają tam na 35lvl i siedzą do ~60, robią pod koniec ~300 k/h (ofc inne subprofy na pierścieniach niewidzialności też mogą nawet wcześniej) super nudny spot, teraz ze stanem gracza na otc to już wywalić się mogą tylko największe nieogary ;P
-> zmniejszyć expa albo dać im widzenie "niewidzialnych" z jednoczesnym lekkim nerfem dmg, bo bez niewidki są jednak zabójcze

9. Na koniec zacytuję wypowiedź Jaśnie Ekscelencji Profesorka z torg.pl (interpretację co zasługuje na nerfa pozostawiam tobie czytelniku)
"no nie wiem ja mialem zawsze przy okolo 90-100lvlu na magu ponad 1kk w banku przy wykrecaniu maxymalnego expa jakiego moglem a rycem przy 80lvlu katujesz gsy lurujac po 6+ z exori wynoszac okolo 5cc profitu na godzine i lvl co 30-40 minut
tutaj idziesz expic 10lvlem na krasnale zbierasz tylko diamenty i grzyby a do 30lvl zarabiasz jakies 200k xD rpg ots po ch*ju a na 50 najcie z exori na earth elementalach lvl co pol godziny i na 80k suppli wyciagasz 200k loota w godzine aha i to jest z kupowanych potow bo te robione przez alchemika z wysokim skillem kosztuja 1/3 ceny"

@down
Ahh sry info o żywiołakach z sezonowego, gdzie był exp x2 ;]
ale w takim razie 300k/h na pewno tam miałem
(już poprawiłem, żeby nie wprowadzać w błąd)

mexiunio
08-07-19, 14:28
8. ZNERFIĆ Żywiołaki Wody - nekromanci wbijają tam na 35lvl i siedzą do ~60, robią pod koniec ~600 k/h (ofc inne subprofy na pierścieniach niewidzialności też mogą nawet wcześniej) super nudny spot, teraz ze stanem gracza na otc to już wywalić się mogą tylko największe nieogary ;P
-> zmniejszyć expa albo dać im widzenie "niewidzialnych" z jednoczesnym lekkim nerfem dmg, bo bez niewidki są jednak zabójczeŻywiołaki wody zamykają się misiaczku na 250k/h, 30 lvl tam zrobi 100k, coś koło 50 lvl zrobi ponad 200k

Masne 600k/hOde mnie tylko tyle, że slimów nie warto przyśpieszać, gdyż da się robić kółko na samym dole i wracać na górę i robić kółko na górze i z powrotem biec na dół (chyba, że przyśpieszenie jedynie tylko tych po drodze)

Buff mysmenii jest według mnie kompletnie nieuzasadniony

Gryfów nie warto przyśpieszać, na niskim lvlu jest tam bardzo dobry exp i profit

Dicerosy bojowe - tam by się przydała jakaś drabinka na powierzchnię (wiem, że nie można zmieniać teraz nic na mapie :c) i przyśpieszenie spota, byłaby tam szansa wykręcić 1kk/h nawet po tych zmianach

Węże - warto imo przyśpieszyć spawn o tę 1 minutkę

Gobliny na lewanie do przyśpieszenia (czemu znowu dyskryminacja licor :<!)

Wodniki - pojedyncze faktycznie się zamyka, ale to jest tak solo, w ekipie dwu, trzy czy też czteroosobowej, nie wiem czy sytuacja wygląda tak jak z gargami czy po prostu nie wyrabiają przez to, że biega się za ścianą

Profany za mostkiem - jest tam ich może z 10 + 5 na plugu, nie wyrabiają w ogóle jak "przedmostkowa" część spota


@EDIT3 (w sumie to 4) HALO CO TO ZA CENZURA

Rahilux
08-07-19, 14:48
Wodniki tak jak i Gargi są blokowane przez bieganie obok tego samego piętra i dlatego się nie respią pojedyńcze (w przypadku wodników są to te na wieżach po bokach na piętrze wejściowym).

Mysmenie - najbardziej profitowe miejsce dla zwiada/knighta, zamykasz bekalelu na 500k/h? leć kamieniołom, nie zamkniesz do 700k/h albo do wyjścia szeloby z ciemności :kappa.

Bagny są świetnym respem ale trudnym w dostępie, mało kto o tym wie a profit tam jest masny, a ilość zwojów z nich spadających jest większa niż z bagiennych.

Konkwi dają 100 expa i dropią pomarańcze, można by zrobić z obu mobów coś na 50lvl mającego hp podobne do renegata zamiast na 20lvle.

Żywy wody już nie wyrabiają przy 230~, a później zamykają się, ale to dobrze.
Żywy energii powinny być bardziej oblegane, większy exp, profit i lepszy resp, a też można bić to bez rąk na niewidce.


Ptaszniki do reworku, nic z nich nie leci, czasem koścista zbrojka za 7k, samorodków nie ma co liczyć, na 2 lvle 50+ zwiadem wyniosłem z 9, to nie czasy w których lociło się z nich złotą zbroje :S.
A ich odpowiedniki które są łatwiejsze w dostępie - mysmenie, dają dużo lepszy exp, mniejszy dmg, dużo więcej ich jest, i dużo lepszy profit.

Marmurowe golemy, dodano surowe stale kiedyś, ale procent chyba poniżej 0,5 bo na 2 lvle 40 zwiadem nic nie spadło.
Żeby to było opłacalne to tam musi być ponad 2% na jedną stalke by można tam chodzić.

Wszystkie czerwone/starsze/starsze czerwone smoki
upiory, jeszcze pewnie pare innych mobów które rzucają bombki - zbieranie na nich dropu bez browsefielda albo 400 runek zniszczenia per refill jest bezsensowne, za często je rzucają.

Nekromanci są useless obecnie, trzeba się przyjrzeć.

Catthon
08-07-19, 15:03
Nekromanci useless? Dlaczemu?

Rahilux
08-07-19, 15:07
Mały exp, mały profit, duży dmg, summony po zmianie pancerzy biją dużo w low lvl postacie.
A tak jak pisałem w temacie "nerfy i buffy" trzeba zmienić wszystkie tarcze (zmiana przelicznika) i zbroje od pierwszych do kościstego seta włącznie, smoczy i reszta są spoko.

Astero
08-07-19, 15:07
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=23920

Nie to , że coś ale szkoda mi czasu na pisanie tego samego .

Żywiołaki energi ankardia/neolith zagęszczęnie + przyśpieszenie spota .

Profany gdyby zostały poprawione bardziej to "kyogre" 2kk/h solo z profitem będzie tam miał . Znaleźć rozwiązanie na takiego maga , a wtedy poprawić respawn ;D .

Demony poprawa czasu respa

mexiunio
08-07-19, 15:08
Profany gdyby zostały poprawione bardziej to "kyogre" 2kk/h solo z profitem będzie tam miał . Znaleźć rozwiązanie na takiego maga , a wtedy poprawić respawn ;D .

Demony poprawa czasu respa


Wątpię, dochodzi do 1.7kk i spada, bo nie wyrabiają za mostem, potem po przejściu hydr jest poniżej 1.5kk i podbija do 1.6kk, następne kółko 1.7kk i znowu hyderki...


@edit Co z demonami jest nie tak?

Catthon
08-07-19, 15:30
Mały exp, mały profit, duży dmg, summony po zmianie pancerzy biją dużo w low lvl postacie.
A tak jak pisałem w temacie "nerfy i buffy" trzeba zmienić wszystkie tarcze (zmiana przelicznika) i zbroje od pierwszych do kościstego seta włącznie, smoczy i reszta są spoko.

Profit słaby, ale zdaje się całkiem niezły exp jak dla początkujących magów i zwiadowców, tak jak zwykle. Możesz podać jakieś konkrety?

Rahilux
08-07-19, 15:33
Czy konkretem nie jest "duży dmg"?

Poszedłem tam na chwile, wyszedłem z deepredem bo w stalowym secie dostaje bombe za 200 na wstępie, więc żaden początkujący mag i zwiadowca tam nie pójdą, bo lepiej bawić się na odległość z abi/żywiołakami/dwarfami.
W ogóle ich przelicznik hp do expa jest porażką, nie pyli się tam wbijać po prostu.

Kierka250799
08-07-19, 22:58
Hrimtury - jeszcze rozważam. Ostatnio w trakcie testów wyszło, że można tam wykręcić dużo doświadczenia solo. Jeśli zwiększymy znacząco respawn, to oczywiście skorzystają na tym drużyny, ale też exp/h solo może wzrosnąć analogicznie powyżej jakiegokolwiek rozsądnego pułapu.

Wodniki - czy jak zwiększymy tempo respawnu, to nie będzie analogicznej sytuacji jak z hrimkami - 2kk+/h solo + dobry loot? Macie na to pomysł?

Węże wodne - analogiczna sytuacja, obecnie dla wielu osób jest to bardzo korzystny respawn. Zwiększenie jego prędkości może spowodować, że będzie niewymiernie lepszy od pozostałych. Jak uważacie?


Hrimtury solo to na dużo większym lvlu, a co z lvlami 80-150? To są małe lvle, które idzie wbić szybko, a respa zamykasz w 1-2 okrążenia. Więc albo expa zwiększyć albo loota. Bo biegając tam na full wastew 2 osoby, jak nie spadnie grom albo nie posypie itemami z jakimś fartem, to masz okolo 5-6t waste.

Wodniki - solo, to też ciekawie, zapewne na dużo wyższym lvl'u z ogromnym zapasem many i eq. :)

Węże wodne - są korzystne, ale resp nie wyrabia. Można im zwiększyć nieco respawn by na pewno były one respione tak jak należy ;p

Catthon
09-07-19, 12:33
Cześć,

Prośba o dalsze wypowiedzi zainteresowanych.
Wprowadziliśmy zmiany w:
- orki Neolith
- renegaci Brama Kobarta
- marmurowe golemy Brama Kobarta
- drzewce, enty, haubaki - cała mapa
- rekiny na Akwenach Południa
- Gargantuany (wyrównanie tempa respawnu)
- Umarłe Mnichy
- klasztor nekro
- piromanci
- ptaszniki
- złote szkielety
- dicerosy
- gryfy
- upiory w podziemiach
- krasnale w gospodzie

Planujemy jeszcze:
- może starsze czerwone na przeszłości
- może piaskowe Ankardia (aczkolwiek tam resp jest bardzo szybki, mam wrażenie, że po prostu wybijacie środek)
- opaty i popy
- niektóre kościane smoki
- może delikatnie monstra
- ymirsony i chillery

Na dniach zamykamy ten temat.

Kierka250799
09-07-19, 12:46
Co dalej z hrimturami?

Myślę jeszcze nad dodaniem liczby szeregowych na spotach. Na jednym i na drugim, bo jest ich mało, no a licząc na to, że sporo osób będzie chciało te taski robić to będzie to strasznie słabe. Po prostu ich zagęszczenie lub przyśpieszyć respawn.

Catthon
09-07-19, 12:48
Dodano trochę szeregowych w Gospodzie i poprawiono ich respawn - myślę, że to wystarczy. Nagroda dla dociekliwych.

Co do Hrimturów - przyspieszyłem respawn, teraz jeszcze testujemy czy nie będzie to przegięte.

Kierka250799
09-07-19, 13:56
W gospodzie, a na normalnych respach? Bo jednak by dostać się do gospody to dosyć długi żmudny quest, a co za tym idzie ten resp na tym lvlu, na którym zrobi się dostęp i tak jest bezużyteczny ;p

Okej, to czekamy na info ;p

mexiunio
09-07-19, 14:03
Co dalej z profanami za mostkiem i na plugu?

Catthon
09-07-19, 14:04
W gospodzie, a na normalnych respach? Bo jednak by dostać się do gospody to dosyć długi żmudny quest, a co za tym idzie ten resp na tym lvlu, na którym zrobi się dostęp i tak jest bezużyteczny ;p

Okej, to czekamy na info ;p

Nie, tam nie było to zmieniane i nie będzie. Krasnale to niezmiennie popularny resp. Ta misja na szeregowce jest uciążliwa w cholerę - możliwość gładszego jej przejścia na pewno zmotywuje graczy do robienia questa na gospodę.

Kierka250799
09-07-19, 17:30
Nie, tam nie było to zmieniane i nie będzie. Krasnale to niezmiennie popularny resp. Ta misja na szeregowce jest uciążliwa w cholerę - możliwość gładszego jej przejścia na pewno zmotywuje graczy do robienia questa na gospodę.

I powiedz mi zanim zrobią questa na gospodę i wgl to czy Twoim zdaniem z większym lvlem będzie im się chciało biegać na gospodzie z krasnalami? No nie sądzę. ;)
Poza tym zrobienie tego questa na low lvl i bieganie z prędkością dżdżownicy bardziej by zniechęciło niż zachęciło do robienia tego questa ^^ :D

Catthon
10-07-19, 10:29
Wszystko jest kwestią wyboru. Fakty są takie:
a) podstawowy resp krasnali jest oblegany
b) ludzie robią misje na podstawowym respie krasnali, ponieważ jest korzystniejszy niż Gospoda
c) ludzie czasem expią w gospodzie, gdy chcą mieć spokój od innych graczy/brak konkurencji.

Jeśli polepszymy resp w gospodzie, gracz będzie miał wybór: trzasnąć taski na szeregowce powoli, na standardowym respie, albo zrobić powolną misję, ale szybciej machnąć taski.

Jeżeli polepszymy resp główny tak jak gospodę, sytuacja się nie zmieni. Poza tym misja przestanie być jakimkolwiek wyzwaniem.

Kierka250799
10-07-19, 10:51
Dobra ten argument ostatni mnie przekonał. Niech zostanie tak jak już jest :)

mexiunio
10-07-19, 22:13
Górskie polifem (te gdzie Troug) przyśpieszyć spota 2x

Na hydrach pododawać po kilka na stackach i przyśpieszyć je overall o 1 minutę

Catthon
11-07-19, 00:16
Prosiłbym o uzasadnienia

mexiunio
11-07-19, 00:29
Prosiłbym o uzasadnienia

Górskie trolle w tym miejscu zamknąłem 100 zwiadem :(

Hyderki zamykał farial 140 magiem nekro ele robiąc ledwo 1kk

Catthon
11-07-19, 00:31
Hydry od czasu kiedy grał farial się nieco pozmieniały - kiedy je zamykał?
Są dwa inne respy na górskie trolle. Tamten może zostać wolniejszy, dla lamerskich zwiadowców.

Drain
11-07-19, 10:50
Mogę potwierdzić ze, hyderki sa zamykane przy 960-1kk/h

mexiunio
11-07-19, 12:34
Hydry od czasu kiedy grał farial się nieco pozmieniały - kiedy je zamykał?
Są dwa inne respy na górskie trolle. Tamten może zostać wolniejszy, dla lamerskich zwiadowców.

Nom, od czasu kwietnia/maja nieco się pozmieniało

Ememems
11-07-19, 18:20
Halo Catthon. Szlamy na północ od Neolith są zamykane przez woja 74 lvl przy 40k/h. Proszę zwiększyć ilość szlamów lub przyspieszyć ich resp, bo nie wyrabiają.

Catthon
11-07-19, 22:06
Należy jednak zwrócić uwagę na to, że szlamy nie są potworami dla woda na 74 poziomie. Istnieje obawa, że znaczące przyspieszenie respa będzie niebezpieczne dla nowych graczy, słabszych poziomem.

Jeżeli jednak tak uważasz i weźmiesz na barki za to odpowiedzialność, to przyspieszę ten respawn

Ememems
11-07-19, 22:20
Nie, myślę, że jest spoko. Nie trzeba nic zmieniać. Po prostu dziwią mnie takie tematy. Jeśli ktoś zamyka respa to powinien raczej iść na coś silniejszego, a nie domagać się przyspieszenia respa, żeby kręcić jeszcze więcej kk/h.

Rahilux
11-07-19, 22:25
Należy jednak zwrócić uwagę na to, że szlamy nie są potworami dla woda na 74 poziomie. Istnieje obawa, że znaczące przyspieszenie respa będzie niebezpieczne dla nowych graczy, słabszych poziomem.

Jeżeli jednak tak uważasz i weźmiesz na barki za to odpowiedzialność, to przyspieszę ten respawn

Nie ryzykowałbym z dawaniem komuś opcji brania winy na siebie, bo Kyogre zaraz wyleci z przyśpieszeniem legionistów i profanów.

A jeśli kwestia nekromantów nadal nie jest rozwiązana to wystarczy zmniejszyć ilość summonów, np. usunąć mu ducha/szkieleta/ghula, i najlepiej zwiększyć exp bądź zmniejszyć jego hp by przelicznik hp:exp wzrósł w górę.

Catthon
12-07-19, 08:02
Nie ryzykowałbym z dawaniem komuś opcji brania winy na siebie, bo Kyogre zaraz wyleci z przyśpieszeniem legionistów i profanów.

A jeśli kwestia nekromantów nadal nie jest rozwiązana to wystarczy zmniejszyć ilość summonów, np. usunąć mu ducha/szkieleta/ghula, i najlepiej zwiększyć exp bądź zmniejszyć jego hp by przelicznik hp:exp wzrósł w górę.

Przemowa była do Karmelii, u Kyogre się nie spodziewam współczucia dla braci mniejszych.

W nekro trochę nie wierzę, expiłem tam i po zmianach, całkiem miły resp dla maga. Liczba sumonów nie robi różnicy z obszarówkami. Ważne tylko by biegać też na strzygi.

Medalikarz
14-07-19, 14:31
Obowiązkowo rekiny ze studni, we dwójke zamkneliśmy po pierwszym kółku na niecałych 500, a na drugim nic nam nie porespiło... czekaliśmy po 1 minucie do 2uch czasami by ruszyć dalej...

p.s. fajnie gdyby była jakaś odnoga, albo zejście do jaskinki niżej, ale temat jest o zmianach częstotliwości nie o mapie :(

Kierka250799
14-07-19, 15:37
Resp rekinów od zawsze był kłopotem ;> To zawsze była odpowiedź, że resp na mniejszy lvl bla bla bla, ale respy na większy lvl potrzebują większą ilość osób, a teraz z tym klapa. A dorobić nie dorobią, a wyrespiać się nie wyrespia. Taka bieda z rekinami zawsze ;3

mexiunio
14-07-19, 16:22
Tak teraz przeglądam wiki (https://wiki.altaron.pl/index.php/Potwory) i nasunęło mi się na myśl, że przydałoby się zagęścić spota Żywiołaków Energii pod wieżą ze Wściekłym Wyładowaniem, oraz (hurr durr) diabliki, ale bez dobrego kółka nadal nie będzie większego sensu tam biegać.

@edit aha, no i diceroski na Ankardii przyśpieszyć/zagęścić (jeśli ktoś już rzucił pomysł z gryfami)

@edit2 a bagienne na Gorynyczy zamykają się szybciej niż pozostałe

Catthon
14-07-19, 17:53
Zmiany zamknięte. Dicki, żywiołaki uwzględnione. Diabliki jak sam zauważyłeś... Rekiny wytłumaczone wcześniej.

Medalikarz
15-07-19, 11:08
tiaa tylko brakuje respow gdzie moge na hi lvl chodzic nekro alchem z ludzmi, gorskie nie, reiny nie... wiec znowu balans jest zachowany kotku :)

Rahilux
15-07-19, 11:18
Węże wodne, starsze smoki a jak już ładnie pn wrzucisz w 1h to i na wodniki :).

A w th to lecisz na ymirsony, praojce, wodniki z sio a nawet dwoma można latać, demce, gargi, chcesz to weź tarcze i kręć z innym magiem nekro 1kk+ na dugionitach, tylko niech weźmie ihy.

Kierka250799
15-07-19, 19:25
Taa, a tutaj do TH tyle ludzi, że głowa mała. ;v

Rahilux
15-07-19, 20:28
Taa, a tutaj do TH tyle ludzi, że głowa mała. ;v

Napisał, że brakuje mu respów, nie ludzi.

mexiunio
17-07-19, 19:08
Temat już zamknięty? Przydałoby się też przyśpieszyć/zagęścić kościeje w podziemiach wschodniego Raindaru.