PDA

Zobacz pełną wersję : Petycja - dyskusja


Medalikarz
04-02-19, 20:03
temat do dyskusji o petycji

mexiunio
04-02-19, 20:16
c - od graczy dla graczy
PvP - player versus player

To niezłe petycje xD

PS Warmode nie był bugiem

Rahilux
04-02-19, 20:17
No to może sami zainteresowani rozpiszą się jak wygląda to z ich strony?

Ty Ruda oraz Ugi powinniście mieć najwięcej do powiedzenia w tym temacie,
oczywiście jeszcze fajnie jakby Lovelasik, Huntz czy inni którzy byli poszkodowani w mniejszym lub większym stopniu przez kogokolwiek z tzw. osób które działają na niekorzyść serwerka.

Ja w sumie mógłbym trochę napisać, ale w żadnym stopniu nie jestem związany z tym tematem przez cokolwiek, dlatego też wstrzymuje się z podpisywaniem tej "petycji".

Medalikarz
04-02-19, 20:23
c - od graczy dla graczy
PvP - player versus player

To niezłe petycje xD

PS Warmode nie był bugiem
ten ktoś nie czyta a trolluje, raport wysłany.

community serwer to serwer społecznościowy, nie rozumiesz idei serwerów oraz ignorujesz prośby lub nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

No to może sami zainteresowani rozpiszą się jak wygląda to z ich strony?

Ty Ruda oraz Ugi powinniście mieć najwięcej do powiedzenia w tym temacie,
oczywiście jeszcze fajnie jakby Lovelasik, Huntz czy inni którzy byli poszkodowani w mniejszym lub większym stopniu przez kogokolwiek z tzw. osób które działają na niekorzyść serwerka.


Nie wchodze w dyskusje z osobami wykorzystujacymi kłamstwa i machlojki do osiagniecia celu, to bezsensu.

Astero
04-02-19, 20:30
Śmiechy płacz o pvp HAHAHAHAHAHA CYRK ....

Ciesz się , że masz strefę no pvp i respy w niej :D

Chcesz usuwać graczy za to , że cie biją ziomek zastanów się jeśli masz coś na kogoś zgloś 5 banów = delete konta .

Rhagius
04-02-19, 20:35
Hmm, w petycji jest mowa o karaniu graczy łamiących regulamin i wykorzystujących błędy gry, uprzykrzając tym samym rozgrywkę pozostałym, nie ma w niej mowy o banowaniu czy karaniu tych, którzy używają trybu pvp. Sądzę, że jak ktoś nie ma pod tym względem niczego sobie do zarzucenia (łamanie regulaminu, wykorzystywanie błędów) to nie ma czego się obawiać, bo to go nie dotyczy, wręcz przeciwnie, chyba każdej uczciwie grającej osobie powinno zależeć na zdrowej rywalizacji i pozytywnej atmosferze panującej na serwerze w myśl budowy, nie destrukcji.

Medalikarz
04-02-19, 20:55
nie, chodzi o bicie każdego kto gra dłużej, o handel talarami, wykorzystywanie bugów, trollowanie, zastraszanie itd itd. To był jedynie pkt zapalny do napisania petycji. Serwer jest community więc jego geneza jest tworzenie spolecznosci graczy, grajacych wg. zamierzen autorów, Ty i garstka ci podobnych tego nie rozumiecie, gdyby było możliwe to odizolowalibyśmy się od Ciebie i podobnych. Tutaj dopuściłeś się do wielu naruszeń, nie rozumiem dlaczego po tylu łamaniach regulaminu nie zastosowano tu kasacji po entym przewinieniu. Wchodzenie w dyskusje tobą jest bezcelowe bo jesteś ukierunkowany na cel do tego stopnia że wychodzisz z groźbami poza serwer altaron, oraz będziesz głosić nieprawdę więc zamierzam zakończyć tu nasza dyskusję by temat wrócił na właściwe tory: "debaty o petycji".

to bylo do ugiego

oto do czego sie posówa ugi:
Ugi Gago Libula: hej polecam wyjsc z gildi
Ugi Gago Libula: bo juz nie bedzie "bezpieczna"
wystla do kazdej osoby GKN i zastrasza.

dostałem wiele kopi jego wiadomości, to zgniłe jabłko altaronu nie pozwala spokojnie gracz grupie osób na niskich poziomach ^^ wielki kozaczyna :D

455265
04-02-19, 21:01
moja propozycja brzmi usuniecie czaru akus bala żeby nie było nadmiernego pk

Kierka250799
04-02-19, 21:07
Ja w sumie wiele do powiedzenia nie mam, bo ten cyrk trwa i tak już od bardzo dawna. Wspomnieć tu mogę jedynie to, że są hunty za lvl i nick ( historia z typem, który miał podobny nick do mojego starego Knicza ) oraz za to, że ma się większy lvl.

Co jak co, ale za przeproszeniem taki no-hand ma zastraszać ludzi? Czasami sobie wejdę popisać czy to z noob chara czy z Darmiego i akcje typu, że gość zastrasza go w taki sposób, że przyjedzie do niego pod dom i mu naje*ie, i mówi to do dzieciaka, mając sam +20 lat czy Bóg wie ile i nie reprezentując sobą i swoją budową ciała kompletnie nic, bulgocze coś przez kabel( tak, mowa tu o Ugim ;) ). Więc skończcie tą fanaberię i zrobcie coś z tym. Bo nie wiem czy administracja nlnie widzi lub nie chce widzieć, ale można to powiązać z rozmowami o przenosinach. Ludzie nie chcą przenosin, bo nutella majtki liże. Boją się przekopy i tak samo teraz biją ludzi i dają hunty tym, którzy grają dłużej i nie są ze starych wyjadaczy lub od nich z grona "ludzi bijących bossy". Z chęcią bym wbił na server i popykał, ale jak mam grać z oszołomami ganiajacymi za 50 lvlem to nawet nie chce mi się marnować czasu. :D

eremce
04-02-19, 21:56
Community PVP - powstało ponad dwa lata temu i miało byc tworzone przez graczy dla graczy, nie w celu tworzenia społeczeństwa.

Co do nieuzasadnionych zabójstw, jest specjalny system który to ogranicza. Jeżeli wykorzystuje on swoja przewagę poziomów, to wystarczy podlozyc sie kilka razy i przestanie zabijać bo nie będzie mial "fragow".

LUB

"IV. 10. zachowywanie się w inny sposób, który według administracji jest niedopuszczalny", czyli działanie na niekorzyść serwera: blokowanie na respach, lurowanie, leczenie potworów itp. nieuzasadnione lub powtarzane w nieskończoność są jak najbardziej dobrym powodem do wymierzenia kary banicji na okres od 7 do 30 dni.

Medalikarz
04-02-19, 22:27
lurowanie: ugi i fanatyk akcja hydry

to wystarczy podlozyc sie kilka razy i przestanie zabijać bo nie będzie mial "fragow".
Teoria to fajna rzecz eremce, lecz praktyka pokazuje to że na przestrzeni kilku miesięcy jedna gildia doprowadziła do odejścia z 20-40 osób. Czego nie rozumiesz w tym że nikt nie chce umierać w kółko, jak też odejście jednej osoby z paczki często powoduje odejście wszystkich osób. Ogarnijcie coś z ta spawa bo nie przebijecie się ponad stan osobowy, gracze do mnie pisza że szanuja za prowadzenie gildi, że świetna inicjatywa ale "tyn idiota sie nie wytlumaczy", "sry ruda wroce jak sie wyjaśni" czy "jestem z wami tylko nie w gildi by te dzbany nie widzialy czy jestem online", dodatkowo akcje typu wyśmiewać konstruktywny sprzeciw to drugie ^^ bo sypną talarkami jak fryzowi, a zdrady to trzecie ^^ wiem że to element RPG, takim graczem jestem i zostane pewnie, ale widzę jak odchodza ludzie z powodu kilku osób które ewidentnie niszcza swoim zachowaniem serwer, czesto już i tak aktywnie na nim nie grajac.

3373722
04-02-19, 22:44
Halo halo żadnych hydr nie lurowałem jedynie pobiegłem was zabić

Astero
05-02-19, 00:19
15 osób chce postaci z sezonowego 15 osób chce usunąć topke bo im grać nie daje , a administracja chce wprowadzić update , który ma dam kopa w ilości graczy , zamiast się zajmować konkretami będzie płacz ludzi z sezonowego o postacie , a grajkowie RPG że ich bija . Niezmiernie podoba mi się stanowisko "Karmelki" i proponowalbym jej oddanie przywódca jako jedynemu dowodzacemu i skorygowania osób, które aktualnie są w gildi , która służyła poprzedniemu liderowi jako " zbieranina nobkow od których po cenie odkupowal i selal drozej" " ulatwienie th" chociaz gildia nie wiem co ulatwia w th...

Medalikarz
05-02-19, 00:30
co ty czlowieku za herezje pleciesz xD kupowałem od ludzi itemy jak miałem 20-60 lvl, od tego czasu nie zajmowałem się pośrednictwem i skupem, przytaczasz rzeczy z poczatkow mojej gry by mnie zdyskredytowac, kiedy ty aktualnie latasz i ubijasz z kolegami nowych graczy. Lecz skoro przytaczamy rozmowy to może wypowierz się o swoich przechwalkach jak to administracje w konia robisz grajac na 2 pc laczac sie z 2 ip, czy tym jak tlumacyles ustawianie bota kolega z gildii oraz jak przerzucales rzeczy z nieaktywnych kolegow by sprzedac talary? I gdzie to sie ma do skupienia o 2k taniej itemu przy poczatku mojej kariery. Zanim podniesiesz kamień upewnij się że sam nie oberwiesz takowym.

Windykator
05-02-19, 00:53
ten Wasz placz w koncu doprowadzi do wyexpieniasetnych knightow i narzucenia Wam nadprogramowego abonamentu poza ss od 80 poziomu wzwyz.

3373722
05-02-19, 00:56
Eeeee tam lepiej banować za share account :v

Windykator
05-02-19, 01:00
dobra, ide expic raszbeka, saim otra czy jak to tam szlo.

3373722
05-02-19, 01:01
Niezłe podpisywanie petycji pozdrawiam.
Po pierwsze gra jest prowadzona na serwerze PVP więc musisz się liczyć z random pk lub jak komuś podpadniesz to padasz sam to przeżyłem i można się dogadać tzw. pejmencik wyexpić się i wtedy stawiać opór i przynajmniej by coś się działo na serwerze.
Pozdrawiam serdecznie i polecam grać na real tibi optional pvp.

kompromis
05-02-19, 01:08
Zapytajcie Catthona i Westa jak im się współpracowało z najtoksyczniejszą bandą altaronu. Widocznie musicie mieć w sobie coś, a raczej nie mieć czegoś, co oni mieli.

Medalikarz
05-02-19, 01:09
Tu zwracam się do użytkowników forum, graczy oraz osób zainteresowanych sprawa o symboliczny podpis w formie pojedynczego postu w temacie, oraz do moderatorów forum o kasowanie spamu w tym temacie, do tego stworzę nowy o tej samej nazwie z dopiskiem dyskusja.
czytanie ze zrozumieniem boli osoby z drugiej strony barykady, szczególnie podpięte pod ta petycja.
Proszę o usuniecie postów(w tym tego mojego) bo utrudniaj zbieranie podpisów, do tego mamy drugi temat.

kompromis
05-02-19, 01:14
słuchaj, jak widzisz łamanie regulaminu to ctrl+r, a nie petycje na forum. jakieś wątpliwości?

zdradzę Ci sektret
OBECNA administracja NIGDY nie była zwolennikiem NonPvp. Wręcz przeciwnie, na poziomie gracza ZAWSZE wypowiadała się krytycznie na temat blokady walki.
Twoja petycja nie ma sensu, bo administracja zdaje sobie sprawę, że 10x tyle graczy ile Ty podpisów zbierzesz, podpisałoby kontr petycje. Zanim użyjesz agumentu "ale nie grają to ich głos się nie liczy" - nie grają, bo się zawiedli na błędnych decyzjach, co nie zmienia faktu, że 3/4 chętnie by wróciło do gry gdyby tylko było gdzie.

Medalikarz
05-02-19, 01:50
słuchaj, jak widzisz łamanie regulaminu to ctrl+r, a nie petycje na forum. jakieś wątpliwości?

Czytanie ze zrozumieniem jest trudne co?
Większość osób które spamuja petycje to osoby przeciwne, aspołeczne których słowo proszę, czy czytanie ze zrozumieniem to coś ponad umysłowe siły? Tu masz tematy Ty, fanatyk i część graczy. Czego wy nie rozumiecie w tym e temat jest po to by pokazać graczy, na tym polega petycja. Lecz egoizm i zachowania aspołeczne to zazwyczaj dno intelektualne w społecznościach więc w sumie nie mam czemu się dziwić...

Zatem teraz tutaj się ustosunkuje, petycja jest po to bo pewna grupa osób czerpie fun z utrudniania nowym gry, sami maja przewinienia za uszami, a by dowiedzieć się czegoś o tym jak funkcjonują potrzebne było trochę osób co kracza jak owe czarne kruki serwera, czy jak to w fachowej literaturze ujęte zgniłe jabłka. I tu nie chodzi o random pvp, tylko o zamierzona dezinformacje, dyskredytacje czy takie akcje jakie maja miejcie. Tu sparafrazuje MK. Dlaczego nie grasz w altaron? Bo jest pusty. Czemu jest pusty? Bo 130 lvl bija 24 by popisać się 200+, a 200+ wpadają na 100ne. Czemu to robią? By opychać talary kolejnym nowym. Po co to robią? By ubić ich na pewnym etapie i utrzymać hegemonie. Czemu to robią? By serwer był pusty bo wtedy mogą to spokojnie robić.

Póki ten stan się utrzyma to nie będzie zmian w liczebności, bo nie będzie ludzi którzy graja, wiec nie będzie ludzi do pomocy i chęci tym bardziej by robić to dla tych wspomnianych zgniłych jabłek. Nie wiem jaka była wcześniej sytuacja, lecz wszelkie próby zrobienia z serwera Community PvP tym czym w genezie nazwy powinno być pełzną na niczym, bo pewna grupa łgawych kłamców szerzy oszczerstwa i skutecznie wycina grające osoby które sprzeciwiają się im na forum. Po to jest petycja zamieszczona by osoby które zgadzają się mogły się podpisać i wyrazić swój sprzeciw sytuacji, bo wielu z nich chce ożywienia sytuacji na serwerze. Dlatego bo jest to ciekawa piaskownica która ma swój potencjał, lecz kilku podwórkowych łobuzów wpada i skutecznie nisczy rozgrywkę gracza, psując wszelkie zalążki tworzenia struktur do gry bez pvp i utrzymaniu porządku.

Co do wypowiedzi ugiego, może to dla Ciebie trudne, lecz dziwi mnie to że osoba uważająca się za znawce gry nie wie że jest coś takiego jak współdzielenie doświadczenia, a w połączeniu tego z byciem w gildii umożliwia pomoc wyżej lvl tanków poza party bez wbijania white skulla.

Co do zasad gildii to wszyscy gracze z topki, oraz liderzy gildii byli uświadomieni w zamierzeniach tego klanu, że jest to grupa gracy grających nopvp, rozwiązująca swoje spory wewnątrz gildyjnie, a przejawy agresji do graczy spoza gildii kończyć się będą wydaleniem. Dodawałem też każdemu liderowi informacje że przejawy agresji wobec gildii ze strony ich graczy kończyć się będą zakończeniem pomocy w łączeniu i tworzeniu run, odsprzedaży itemów potrzebnych do misji itp. do czasu wyjaśnienia sprawy.

Gracze z gildii PSH która niejednokrotnie udowadniają że maja problemy z czytaniem ze zrozumieniem odnieśli mylne wrażenie że im grożę, a jedynie by nie pozostać gołosłownym uskuteczniłem ta procedure działania po akcji na hydrach, co miało też miejsce przy kilku wcześniejszych przejawach agresji w stronę kupców. Prowadza teraz dezinformacje do graczy gildii pisząc różne oszczerstwa i wybijając graczy, a niedługo pewnie ujawnia wycinki rozmów, które wyrwane z kontekstu mogły by być odebrane opacznie.

P.S.
Niektórym osoba w grze puszczają do tego stopnia nerwy że wypytują o adresy osób w świecie rzeczywistym, dodając przy tym groźby karalne. Liczę że to tylko chwilowe puszenie nerwów, a nie dojdzie do kolejnej akcji jak ta historyjka z krzesłem, czego niestety czasem po opozycji mogę się obawiać. Pozdrawiam, Ruda.

p.s.2
Szczególnie obawiam się ugiego po tym jak wypłynęło zdjęcie suchoklatesa(wybacz to było silniejsze ode mnie) .

kompromis
05-02-19, 02:00
Pytania o adresy?
Aż mi się przypomniał Fardon i jego 'dawaj adres gościu" :D

Bawta się w petycje, ale szkoda waszego czasu.

Wypowiadam wojnę każdemu podpisanemu pod petycją.
Pozdrawiam, mistrz wojny Legkan.

Medalikarz
05-02-19, 02:18
Proszę zatem osoby obawiające się prześladowań o zakładanie nowych kont by się podpisać.

Pozrawiam, Pacyfista Ruda.


zdradzę Ci sektret
OBECNA administracja NIGDY nie była zwolennikiem NonPvp. Wręcz przeciwnie, na poziomie gracza ZAWSZE wypowiadała się krytycznie na temat blokady walki.
Twoja petycja nie ma sensu, bo administracja zdaje sobie sprawę, że 10x tyle graczy ile Ty podpisów zbierzesz, podpisałoby kontr petycje. Zanim użyjesz agumentu "ale nie grają to ich głos się nie liczy" - nie grają, bo się zawiedli na błędnych decyzjach, co nie zmienia faktu, że 3/4 chętnie by wróciło do gry gdyby tylko było gdzie.

widze ze lubisz trollowac i pisząc tam gdzie prosza by nie pisać. Nie jestem za nopvp, lecz tym by dac grac nowym. Nie wkurzam się o to że padłem co mi wmawiacie bo to była moja głupota i na takich błedach jako nowy gracz się uczę, lecz o to że gracz z 200+ lvl wbija i ubija nowych graczy którym pokazujemy pierwszy raz nowe tereny, o to że szerza klamstwa, o to że luruja nowym potwory celowo by pozbierać plecaki czy też o to że rozbijaja grupe osób która pomaga nowym by dalej mieć monopol na "nowych" i majacych pretensje o pokazywanie tajników gry nowym. Wykorzystują to że loguja się tu od początku serwera i maja znaczaca prewage po to by teraz grajac na innym, gdzie werbuja ludzi z tej gry tu logować tylko po to by niszczyć tych którzy się do nich zbliżaja lvl, sami tu czesto nie uczestniczac w rozgrywce. Proszę zatem o nie wyciagania moich słów z kontekstu by zarzucać mi słowa i poczynania które sa nieprawdzie, to typowe dla "toxycznych" którymi podobno nie sa uwcześni gracze w porównaniu do poprzednich, a do cego niebezpiecznie się zbliżaja. Dlatego jeszcze raz apeluje o pokój i opamietanie dla tych którzy nigdy im nie zagrożą realnie.

Medalikarz
05-02-19, 02:21
Jeszcze raz proszę o usunięcie postów osób które spamuja w petycji oraz moich gdzie nawołuje do nie spamowania w tym temacie.

kompromis
05-02-19, 02:40
a ja jeszcze raz Ci powtarzam, że Hertagon nigdy nie miał problemu z Naszą toksycznością.

Medalikarz
05-02-19, 03:00
Co bylo a nie jest nie pisze sie w rejestr.

Nie wina moja że kiedyś mieliście większy szacunek do graczy neutralnych ^^

kompromis
05-02-19, 03:03
raczej: nie nasza wina, że nie masz na tyle jaj i umiejętności przywódczych, by jak Catthon i West rządzić serwerem z poziomu neutrala, wodząc za nos strony walczące.

Medalikarz
05-02-19, 03:19
https://3.allegroimg.com/original/0cda1f/d2118f254f699fdb10b7d845dae3

Wtedy startowaliście wspólnie i mieliście mniejszy rozrzut lvl. Teraz łatwo mówić z 200 poziomowa przewaga, kiedy żadnych przejawów agresji nie było z naszej strony, podeślij adres wyśle żel, bo łatwo kozaczyć majac przewage lvl i polujac na rycerza nekromante oraz 60 lvl bez powodu ^^.

Z reszta podczas wojny inaczej wygląda sytuacja, a inaczej podczas hegemoni jednej gildii na serwerze. Obawiam się że moja postać ma więcej jaj niż Ty ^^ i osobiście wiedzac że nekro alchem dualem w pvp nic wam nie zrobie, jednak najłatwiej robić podśmiechujki i "patostrimki" z pekowania nowych oraz tych co im pokazuja serwer ^^ Jest pewna gildia ktora maz wami szanse na uczciwa rywalizacje, ale za male kochones wiec wyzywacie sie na nowych ^^

kompromis
05-02-19, 03:24
straszny ten mój 70 zwiadowca po transferach pvp-nonpvp-cpvp.
spotkajmy się w kawiarni, weź żel dla poślizgu :)

Medalikarz
05-02-19, 03:33
Dziekuje lecz nie podzielam Twoich preferencji seksualnych, pewnie też odwiedam inne bary. Jednak życze udanego podrywu. Z pewnoscia bedzie owocny, dobrze bajerujesz chociaz latwo majac plecki kolegów ^^ pozdrawiam, dobranoc i nawołuje do powrotu do dyskusji.

kompromis
05-02-19, 03:37
Masz inne preferencje seksualne? a dałbym słowo, że ta petycja jest skutkiem gwałtu, który na Tobie dokonali gracze, których błędnie oceniasz jako 'moje plecki'.

Nie mam protekcji, po prostu się sprawdź, bo poziomować zamierzam szybko, a wówczas możesz zostać przymuszony do stosunku.

Medalikarz
05-02-19, 03:55
Nikt mnie nie ubil z PSH tylko atakuja duzo slabszych graczy, skoro jestes nie w temacie to po co trollujesz?

kompromis
05-02-19, 03:58
nie trolluje, odpowiadam na prowokacje.

Medalikarz
05-02-19, 04:03
Predzej ide o zaklad ze grasz z nimi na medivi I wyjdzie z czasem ze przypadkiem do, nich dolaczysz :) jednak mimo wszystko radze zapoznac sie z tematem glebiej prEd homoseksistowskimi podtekstami to innych uzytkownikow w celu odbicia od tematu. Licze ze jak juz podbijesz lvl to docenisz to ze serwer jest malo oblegany I bardziej przyda Ci sie pomoc na TH niz jednorazowe ubivie kilku graczy. Choc pewnie za glowe kupca mozna sie wkupic w laski bo lowelasik postepuje dosc szablobowo w, tej kwesti. Dobranoc, ja sie kladr. Jesli masz jakies pytania to odpisze Ci rano, poki co bie zasmjecajmy tematu I dajmy sie innym wypowiedziec. Tymczasem, milego expienia:)

kompromis
05-02-19, 04:08
Doceniam Twoje starania, jednak kiepsko trafiłeś z teoriami.
Nówka sztuka jesteś, każdy kiedyś był, więc to nie wytyk, ale dam Ci radę: naucz się pokory, bo najgorszych na altaronie jeszcze nie poznałeś. W tym środowisku albo jesteś lwem (lub legwanem bojowym), albo musisz mieć łeb jak sklep.

Astero
05-02-19, 06:27
Nie zamierzam się z tb spierać kto co komu i na co . Wyrażam tu jasno swoje stanowisko WYPOWIADAM Wam Wojne Całej twojej gildi . I dla Jasności robie to i mówię tylko w swojej osobie , A nie za PSH nie jestem członkiem tej gildi ;)


Postaram się stworzyć gildie tylko po to aby powiedzieć waszej gildi wojne 10 fragów i walka się rozpocznie czy chcecie czy nie .


ps. Przykro mi , że Osoba dorosła może spaść i zacząć się zachowywać jak małe rozwydrzone dziecko ale czego oczekiwać po osobie z problemami z prawem ;'0

eremce
05-02-19, 06:32
Niech odcinek south parku o warcraft'cie będzie waszą motywacją.

P.s. lurowanie nie jest karane, ale np. stanie pod temple ze zlurowanym trougiem przez 24h, zdecydowanie wybiega poza normy i nalezy wyrwać chwasta.

ciaparek
05-02-19, 08:50
Sprawa jest banalnie prosta jest to serwer cpvp czyli możesz zginąć od graczy po za strefami i nic ci twój płacz nie pomoże, każdy ma to głębkoko w d... czy jesteś neutralem czy tez nie :)
To że się nie da pogodzić gry rpg z pvp na jednym serwerze to już było wałkowane setki razy, zawsze ktoś będzie chciał rządzić serwerem i dojeżdżać innych choćby z nudów :)
nonpvp został usunięty taka była decyzja administracji :) więc albo grasz albo walisz exita z gierki :)

makmej
05-02-19, 09:13
https://www.tibia-wiki.net/wiki/Pa
PA zawsze w tibi było, jest i bedzie. Przykro że tyczy się to nawet tak idealnego serwera jak cpvp, i niestety dziwi mnie to, że inni wysokopoziomowi gracze temat olewają.

Catthon
05-02-19, 09:52
Dobro nowych graczy - zwłaszcza na serwerze Community PVP - leży nam (administracji) na sercu mocno.

Na tyle mocno, że jeżeli po raz kolejny ktoś w Altaronie będzie próbował masowo zniechęcić słabszych graczy do gry (bijąc wszystkich na niskim poziomie bez powodu i masowo), to będziemy czynić zmiany w stronę ograniczenia tego procederu. Kombinować ze zmianami w punktach PVP, w trybie warmode itp.

Jest też wspomniany wcześniej punkt regulaminu IV.10, który będziemy stosować, jeżeli będzie taka konieczność. Na serwerze CPVP niedopuszczalne jest, by jakiś znudzony gracz wylewał swoje żale do świata poprzez masowe zniechęcanie do gry innych graczy. Mechanizmy tego jak to wygląda i działa mamy w Altaronie przećwiczone - jednego dnia może być 50 osób, drugiego 17. Na szczęście serwer CPVP jest na ten moment tak niewielki (nawet przy 200 osobach jest niewielki), że takie ręczne sterowanie jest możliwe. Zwłaszcza, że do tej pory w Altaronie takich sytuacji było może ze 3-4, w większości gracze doskonale radzą sobie z regulowaniem destruktywnych zapędów własnych kolegów.

Taka deklaracja dla serwera CPVP może być dla niektórych oburzająca, ale to też wyraz prostej kalkulacji - wolność jednego rozżalonego gracza, który chce po prostu wszystkim zaszkodzić (i odegrać się na administracji) czy aktywna gra 15-20 innych, którzy ogólnie są zadowoleni.

Niemniej, powyższe założenie czy też deklaracja nijak nie mają zastosowania w przypadku tego konfliktu.

Serwer CPVP to jednak serwer PVP. Zawsze są na nim silniejsi i słabsi, bardziej i mniej doświadczeni, narwani i spokojni, mniej lub bardziej mądrzy. Jest miejsce dla PK, szantaży, niesprawiedliwości, oszustw (legalnych z perspektywy regulaminu) itp. - jak w każdym Community.

Poprzez wzajemny szacunek, umiejętności negocjacji, kombinowania, czasem poświęcenia, a przede wszystkim - zachowanie pokory i rozsądku- do konsensusu można dojść z każdą stroną i w ogromnej większości przypadków da się grać spokojnie, nie popadając w konflikty.

Zwłaszcza teraz, kiedy mamy sytuację, w której nie gra aktywnie właściwie nikt z najbardziej agresywnych graczy serwera... Właściwie są to najspokojniejsze czasy w historii Altaronu, jaką pamiętam.

Jeżeli nawet jesteśmy w konflikcie z jakimś silniejszym graczem i zaczyna na nas polować, to obrażanie go na publicznym forum, zwłaszcza z pozycji lidera gildii, jest nierozsądnym posunięciem i naraża dobro graczy, których ma się pod opieką.

Dogadajcie się, znajdźcie jakieś porozumienie.

Prywatnie, jako gracz, proponuję Wam (Kupcom Neolith) takie rozwiązanie:
- wyrzućcie z gildii graczy, którzy są największym problemem (Sediham i Jedi - żaden z nich nie jest nowym graczem, każdy z nich ma hunta, do tego Jedi jest postacią skazaną na prawdopodobnie wieczną banicję za sharing)
- w kolejnym kroku pogadajcie z Ugim, Fanatykiem i kim tam jeszcze trzeba na temat ugody. Jak znam życie, to zmiany w hierarchii, trochę talarów, parę dobrych słów i problem się rozwiąże.
- alternatywnie jeżeli liderzy gildii się nie zdecydują na takie rozwiązanie, to nie unoście się honorem i wyjdźcie z gildii by założyć własną.

Pozdrawiam,
Catthon

Trixis
05-02-19, 10:03
Co ja tu czytam ahahahahahahaha

Medalikarz
05-02-19, 10:47
"Uderz w stół, a nożyce się odezwa"

Najśmieszniejsze jest to że większość osób odnosi się tutaj do sytuacji które nie miały miejsce i nie czyta ze zrozumieniem ^^. Petycja wisi po to by kto chce mógł się pod nia podpisać, a nie po to by pod naciskiem paru graczy których to zabolało została zdjęta. Problem jest w tym że pretensje sa o wydumane z palca rzeczy, jeśli odpuszcze i przytakne tym klamstwa to nie bede osoba ktora jestem.

Trixis
05-02-19, 11:12
Ja proponuje dac postacie z serwera sezonowego juz teraz, jedyny sposob na to by na altaronie byl pokój XD

Kierka250799
05-02-19, 11:42
+1 exorenius xD wbilbym z chęcią swoim magiem, stanął obok pomnika, a potem rzucił sd czy dwa, w parę osób uprzykrzających życie biednym ludziom na cpvp. :D cyrki się tam dzieją, z tego co widzę :D

19Fafarafa06
05-02-19, 12:10
Opłaca się czytać ten temat cały ? xD
Zróbcie npvp i po sprawie :D

hejhop
05-02-19, 12:12
Ja go przeczytałem i najmądrzej napisał catthon. Nie byłem zly na ruda dopóki nie przeczytałem tutaj co ma do powiedzenia.
Exoreniusy
spokojnie, wszystko pod kontrola.

Maru123
05-02-19, 12:53
Temat jest trudny, ale znalazłem bardzo łatwe rozwiązanie. Zbierzmy 10 osobową ekipe, która ma już tam postaci, i zrównajmy "gildie panującą" z ziemią.

Argumenty za:
-W tamtej gildii jest jedna osoba mająca pojęcie o walce.
-Robiłem im kiedyś klasztor więc wiem jak to skillowi boharterowie ;] (Ugi dalej szukasz talarów? :D).
-Dostarczy nam to chwilę dobrej zabawy.
-Pomożemy nowym graczom.

Argumenty przeciw:
-Wiem że szkoda tracić czasu żeby udowodnić dwóm osobnikom jacy są słabi, lecz może to jedyne wyjście?
-Każdy z pewnością gra na innych serverach, ale z pewnością nie zajmie to dużo czasu.

Co wy na to Piterusy i Exoreniusy ?:D

Zetix
05-02-19, 14:07
Moim zdaniem administracja nie jest potrzebna do wyjaśniania takich sporów i nie powinna angażować się w takie serwerowe wojenki, administracja powinna być bezstronna. Banowanie ludzi za ubijanie graczy w strefie pvp, która właśnie do tego służy to byłby jakiś absurd. Serwer nie jest serwerem non-pvp, gracze bez względu na to czy nowi czy nie muszą być przygotowani na to i wiedzieć o tym, że po wyjściu ze strefy mogą zginąć, czy to ze strony jakichś random pk, czy ze strony osób, które się na nich z jakichś powodów uwzięły. Serwer jest DLA WSZYSTKICH bez względu na to czy są agresywni i biją graczy, czy wolą spokojną grę bez wojen. Jeśli komuś to nie odpowiada i nie chce ginąć to proponuję albo expić w strefie non-pvp albo nie grać w altaron. Są inne gry, inne serwery, bardziej odpowiednie dla osób neutralnych.

...

Wkurwia mnie podejście typu "Jeśli komuś to nie odpowiada i nie chce ginąć to proponuję albo expić w strefie non-pvp albo nie grać w altaron. "
Bo może ktoś che grać właśnie w Altaron i chce grać w spokoju zgłębiając jego fabułę. Serwer non-pvp istniał i jakoś ludzie grali.

Halo halo żadnych hydr nie lurowałem jedynie pobiegłem was zabić

A w jakim celu pobiegłeś ich zabić. Z nudów czy może przeszkadzało ze expią, a może z braku sympatii.

Nie rozumiem i nigdy nie zrozumie pvp.

Wiem, że w przypadku cwaniaczków może być pomocne ale to przeważnie cwaniaczki wykorzystują swoją przewagę aby psuć gre innym.

Mnie kiedyś zabili "koledzy" tylko dlatego bo stwierdzili że niby przeszkadzam ich koledze. Kolega oczywiście twierdził że nie prosił żeby mnie zabili.
Ekipa wpadła choć mocno nieudolna bo ja który nie byłem przygotowany (nie ustawione hoty, czy ledwo 2 plecaki manasków). Do tego bez jakiejkolwiek umiejętności gry pvp, a mimo to stałem 5 minut zanim mnie zabili a udało im się chyba tylko dlatego że sam się zablokowałem.

Pytałem "kolegów" dlaczego a ci "zero szacunku" po meczu tłumaczyli się że padł wyrok na TS bić/zabić i nikt nie pytał dlaczego i nie było istotne że traktowałem ich wcześniej jak kolegów.

Ogólnie na cpvp jak są zajęte lepsze respy to zero gry. Musisz poprosić ale nawet jak na respie mogłoby się zmieścić więcej jak jedna osoba to i tak nie pozwoli ba nawet nie przeszkadzaj bo cię będą bili (czasem za samo pokazanie sie na respie i próbę rozmowy można leżeć. PVP jest do kitu.
I jak pisałem cpvp jest martwe nie ma możliwości grać i expić bo za samo podejrzenie że masz coś wspólnego z "gildią przeciwną" masz hunta. Nie ważne jakie masz zamiary że chcesz sobie pograć spokojnie i zgłębiać tajemnice Altaronu. Niestety tak to już nie działa.

5310053
05-02-19, 14:35
Temat jest trudny, ale znalazłem bardzo łatwe rozwiązanie. Zbierzmy 10 osobową ekipe, która ma już tam postaci, i zrównajmy "gildie panującą" z ziemią.

Argumenty za:
-W tamtej gildii jest jedna osoba mająca pojęcie o walce.
-Robiłem im kiedyś klasztor więc wiem jak to skillowi boharterowie ;] (Ugi dalej szukasz talarów? :D).
-Dostarczy nam to chwilę dobrej zabawy.
-Pomożemy nowym graczom.

Argumenty przeciw:
-Wiem że szkoda tracić czasu żeby udowodnić dwóm osobnikom jacy są słabi, lecz może to jedyne wyjście?
-Każdy z pewnością gra na innych serverach, ale z pewnością nie zajmie to dużo czasu.

Co wy na to Piterusy i Exoreniusy ?:D

ta, już kiedyś próbowałem to zlewka totalna była, nawet się nie trudź
niemniej jednak, jak byś coś uzbierał i to byłby pewnik to mógłbym na pare dni pacca kupić i pomóc łupać towarzystwo ślązaka i spółki
ta cała ich gildia jest śmieszna i przestała by grać po 1 akcji z maczeta na czele
pozdro 600

Phenixioo
05-02-19, 14:37
Podobnie jak Ugi oświadczam że będę uprzykszal życie wszystkim graczom w gildi kupieckie ( wyłączając Karmelke ) już to robię codziennie będą padać 2 osoby nie ważne czy 100 Lvl czy 20
Ruda nie ma prawa się wypowiadać na forum czy w grze.
Chcesz pogadać podaj mi swój adres, tylko żebyś znów nie straszył mnie policją
Ruda wstawia się za gildia ? Kiedy zacząłem bić gracza Jedi ruda napisał że da mi specjalnie inva do gildi żebym fragow nie tracił i mogę go bić a On sam mi pomoże . Taki jest Wasz lider, słuchacie człowieka który wyexpil się na Bugu i płacze.
Jesteś oszustem, kłamcą, kretaczem...
Cała nasza rozmowa jest nagrana, jak mówię o tym że chcesz wystawić Jediego, jak mówię że dostaniesz po buzi i zaczynasz gadke i policji
Nie kompromituj się...
Karmelka jesteś wielką kobietą :) przykładem tego że kobieta ma większe jaja od wiecie kogo :)

455265
05-02-19, 14:48
ja proponuje sklonować mapę i na 1 server żeby była full mapa altaronu pvp i no pvp
i jak ktoś by grał na pvp to nie mogl by już przejść na no-pvp i odwrotnie ale można by było handlować pomiędzy dwoma światami

Medalikarz
05-02-19, 14:57
love Ty jestes do tego stopnia tępą osoba ze dasz fragment rozmowy wyrwany z kontekstu, liczac ze ktos uwierzy takiej osobie jak Ty. Znasz cala sytuacje, a teraz wykorzystujesz fragmenty. Do policji nie straszylem Ciebie, tylko otrzeglem ze grozenie ze sie kogos zapierdoli i prosi o adres jest grozba karalna, powiedzialem zebys uwazal bo kiedys ktos Cie zglosi i bedziesz mial zdziwko(sytuacja ze grozil 12 latkowu ze go zapierdoli). Jednak osoba tego pokroju jest nie do wyprostowania bo po prostu jest glupia co udowadnia swoja postawa kazdego dnia.

p.s.
sry catton lecz jak uzylem eufenizmow to ten czlowiek mnie opacznie rozumie.

kompromis
05-02-19, 15:03
Temat jest trudny, ale znalazłem bardzo łatwe rozwiązanie. Zbierzmy 10 osobową ekipe, która ma już tam postaci, i zrównajmy "gildie panującą" z ziemią.

Argumenty za:
-W tamtej gildii jest jedna osoba mająca pojęcie o walce.
-Robiłem im kiedyś klasztor więc wiem jak to skillowi boharterowie ;] (Ugi dalej szukasz talarów? :D).
-Dostarczy nam to chwilę dobrej zabawy.
-Pomożemy nowym graczom.

Argumenty przeciw:
-Wiem że szkoda tracić czasu żeby udowodnić dwóm osobnikom jacy są słabi, lecz może to jedyne wyjście?
-Każdy z pewnością gra na innych serverach, ale z pewnością nie zajmie to dużo czasu.

Co wy na to Piterusy i Exoreniusy ?:D

Jeżeli chcesz zrobić dominando to ja się piszę, 4fun podexpie do bomb na parala.

krok
05-02-19, 15:08
szkoda strzępić ryja jak bym to ja powiedział xDD

kompromis
05-02-19, 15:29
Legkan dogadal się z Exoreniusem, koniec swiata i cpvp..

3373722
05-02-19, 15:54
Czemu pobiegłem ich zabić?
Wchodze na discord i mówią, że chłopaki expią a mają być bici to nie pytam się za co i po co tylko lecę.
Jedyne co zrobiłem źle to rzuciłem runę zniszczenia na ich plecaki.

Medalikarz
05-02-19, 15:59
Spokojnie i tak pierw je przejrzeliście więc dobra zasłona :D, a 9 hydr zlurowalo sie przypadkiem :P

3373722
05-02-19, 16:06
Ta bez EQ zlurowałem 9 piasków mimo że prawie padłem od 2 bo ugi nie użył exety.
Przejrzane plecaki ostro aż aster płakał i mnie bił jak się kapnął co się stało.

krok
05-02-19, 16:07
to pewnie był przypadek benek musial isc do lazienki i musial sie... wiec przebiegal xddd
mógłby być taki przypadek xdd i 9 hydr pod wejsciem xdd

3373722
05-02-19, 16:16
to pewnie był przypadek benek musial isc do lazienki i musial sie... wiec przebiegal xddd
mógłby być taki przypadek xdd

że co ? bo nic nie zrozumiałem.

Medalikarz
05-02-19, 16:22
^^ spokojnie, ja bylem tam 1wszy raz jak wiekszosc osob, a prowadzacy twierdzil ze sa 3 na dole ^^

3373722
05-02-19, 16:34
bo powinny być 2/3 hydry na starcie.

krok
05-02-19, 16:35
bo powinny być 2/3 hydry na starcie.
2 raczej są zawsze na starcie :uśmiech6:

Zetix
05-02-19, 17:02
ja proponuje sklonować mapę i na 1 server żeby była full mapa altaronu pvp i no pvp
i jak ktoś by grał na pvp to nie mogl by już przejść na no-pvp i odwrotnie ale można by było handlować pomiędzy dwoma światami

W pewnym sensie ciekawe innowacyjne podejście 2 serwery na jednym :D
Chociaż myślę że raczej nierealne.

kompromis
05-02-19, 17:28
wybudujcie Nam oddzielne miasto i zamknijcie bramy w neolith abyśmy się nie dostali do Waszego!

Medalikarz
05-02-19, 17:29
Z tym że część z tych osób nie chce porozumienia o co zabiegam ^^ jedynie co to odpowiadam ciosem na cios, oraz nie pozwalam na bezpodstawne oczernianie mnie na podstawie wyjętych z kontekstu cytatów, oraz opacznie rozumianych eufenizmow.

Medalikarz
05-02-19, 17:41
Chyba nie znasz historii Karmelko, najblizszy przyklad to propaganda nazizmu z lat 30 i to do czego doprowadziła wszyscy powilni wiedzieć. Podobne mechanizmy wykorzystuja te osoby, ja preferuje oko za oko i kto mieczem wojuje. Więc nie pozostane obojetny na oczernianie mnie przez bandę wyrostków, suchoklatesów i dzbanów, którzy poluja na nowych z nudów, bo "po prostu nie lubie rudej", możliwe że winia mnie za to że mówie jak jest, za to że nie pozostaje obojętny jak na ulicy banda dresów pobiła typa, a osoby pokroju love po prostu nie zamierzam ustawiac bo w nerwach za idiote bym jeszcze poszedł siedzieć, Kropka.

Phenixioo
05-02-19, 18:31
A teraz proszę zobaczyć jak Wasz lider jest kulturalny
19:28 Medalikarz: i pozwolicczesc dzbaie
19:29 Spleśniały Ork: hejka co tam poważny ?
19:29 Medalikarz: i pozwolisz ze sie przywitam
19:29 Medalikarz: czesc dzbanie
19:29 Medalikarz: jak tam pekowanie nowych?
19:29 Medalikarz: kiedy wezmiesz sie za dzieci
19:29 Medalikarz: przedszkolakow
19:29 Medalikarz: albo udezysz kobiete?
19:29 Medalikarz: bo podchodzi to pod Twoj profil psychologiczny

Medalikarz
05-02-19, 18:34
bo to prawdam ubiles 12latka, atakujesz delunie, wiec znowu nie rozumiesz, czym potwierdzasz moje zarzuty co do Twojej inteligencji.

Ze specjalna dedykacja dla love od dj rudej:

https://www.youtube.com/watch?v=7Ef45N2tuBM

krok
05-02-19, 18:35
Akurat Spleśniały Ork to nie Medalikarz więc radze Ci dostawać lepsze informacje p0l g00me
pozdrawiam dzban Bosik :uśmiech2:

Zetix
05-02-19, 18:51
Dobro nowych graczy - zwłaszcza na serwerze Community PVP - leży nam (administracji) na sercu mocno
Na tyle mocno, że jeżeli po raz kolejny ktoś w Altaronie będzie próbował masowo zniechęcić słabszych graczy do gry (bijąc wszystkich na niskim poziomie bez powodu i masowo), to będziemy czynić zmiany w stronę ograniczenia tego procederu. Kombinować ze zmianami w punktach PVP, w trybie warmode itp.
...
Mam propozycje na już !!! Wprowadzić na stronie zakładkę PVP w której pokazane będzie kto kogo i kiedy zabił z informacja jakie poziomy mieli zabity i zabijający. Niech to będzie jawne i łatwo dostępne.

Poczytaj co pisał Catthon, szczególnie zdania o tym, że cpvp to jednak serwer pvp, o niesprawiedliwości i oszustwach, które jednak z perspektywy regulaminu są legalne, o pokorze, rozsądku i porozumieniu, do którego powinniśmy zmierzać. Jeśli nie podoba Ci się to, że najsilniejsi gracze w grze wykorzystują swoją pozycję, nie ma problemu, zawsze możesz znaleźć jakąś grupę graczy, którzy są chętni do wojny z nimi i do tego, żeby się im przeciwstawić i własnoręcznie wymierzyć im sprawiedliwość. Nie twierdzę, że to coś da, bo "przemoc rodzi przemoc", a przy tym może się oberwać osobom, które po prostu chciałyby sobie pograć w spokoju, bez wojen. Jedyna opcja, która wydaje mi się rozsądna, a o której wspomniał Krakowska Maczeta została odrzucona przez administrację i wiele razy było wspominane, że taka jest wizja gry administracji i serwer non nie powstanie. Uznajcie więc wyższość graczy, którzy są obecnie u władzy albo walczcie o swoje! Jest też trzecia opcja, której nie bierzecie pod uwagę. Ja jestem graczem neutralnym i nie popieram wojen, bo powodują straty materialne i przede wszystkim straty w ludziach, porozumienie według mnie jest lepszą opcją i do tego bym dążyła.

U jakiej kurwa władzy ! Poza tym ludzi to wkurwia że ta samozwańcza władza w sumie jak większość rządzi w grze między innymi dzięki oszustwom. Bo jak nazwać levelowanie postaci dzięki REAL kasie. Ludzi handlowali EXP i itemy. Całe konta po kilka postaci oddawali za kase w setkach złociszy.
Teraz ci ludzie i ich koledzy się rządzą na Altaronie a administracja ma na to wyjebane !!!

Temat jest trudny, ale znalazłem bardzo łatwe rozwiązanie. Zbierzmy 10 osobową ekipe, która ma już tam postaci, i zrównajmy "gildie panującą" z ziemią.

Argumenty za:
-W tamtej gildii jest jedna osoba mająca pojęcie o walce.
-Robiłem im kiedyś klasztor więc wiem jak to skillowi boharterowie ;] (Ugi dalej szukasz talarów? :D).
-Dostarczy nam to chwilę dobrej zabawy.
-Pomożemy nowym graczom.

Argumenty przeciw:
-Wiem że szkoda tracić czasu żeby udowodnić dwóm osobnikom jacy są słabi, lecz może to jedyne wyjście?
-Każdy z pewnością gra na innych serverach, ale z pewnością nie zajmie to dużo czasu.

Co wy na to Piterusy i Exoreniusy ?:D

Może to jakieś rozwiązanie.

A teraz proszę zobaczyć jak Wasz lider jest kulturalny
19:28 Medalikarz: i pozwolicczesc dzbaie
19:29 Spleśniały Ork: hejka co tam poważny ?
19:29 Medalikarz: i pozwolisz ze sie przywitam
19:29 Medalikarz: czesc dzbanie
19:29 Medalikarz: jak tam pekowanie nowych?
19:29 Medalikarz: kiedy wezmiesz sie za dzieci
19:29 Medalikarz: przedszkolakow
19:29 Medalikarz: albo udezysz kobiete?
19:29 Medalikarz: bo podchodzi to pod Twoj profil psychologiczny

Co tu specjalnego widzisz. Zabijacie jego ludzi a potem robicie zrzut rozmowy i pokazujecie że się denerwuje.