PDA

Zobacz pełną wersję : Luźne dyskusje o serwerze sezonowym


Strony : 1 [2]

c770832
27-01-19, 17:16
Tez juz pytalem wczesniej, bo od grudnia troche minelo a tu taka konspiracja, myslalem ze cos sie rusza a tu nic ciagle, nie dostalem odpowiedzi zadnej xD termin byl w grudniu nie podano roku wiec chyba mozemy jeszcze poczekac kilka lat ^^

dodam jeszcze, ze w grudniu 2017 zapytalem Selba ile zostalo do konca prac i otrzymalem odpowiedz ze gora 2-3 tygodnie i koniec wiec pozdro 600 XD

makmej
27-01-19, 17:21
Tez juz pytalem wczesniej, bo od grudnia troche minelo a tu taka konspiracja, myslalem ze cos sie rusza a tu nic ciagle, nie dostalem odpowiedzi zadnej xD termin byl w grudniu nie podano roku wiec chyba mozemy jeszcze poczekac kilka lat ^^

Co Ty sobie Fardon wyobrażasz? Że dla Ciebie zrobią tak szybko update? Jak się nie podoba to wypad na Vestie

c770832
27-01-19, 17:23
Co Ty sobie Fardon wyobrażasz? Że dla Ciebie zrobią tak szybko update? Jak się nie podoba to wypad na Vestie

Sam pomagalem troche przy tym upie w 2017 i widzialem ile bylo zrobione, moge smialo powiedziec ze duzo i ciagle zapewniano ze "update na wykonczeniu" wiec pytam trolu bagienny

Bas
27-01-19, 17:33
Konrad szkoda ci wiochy robic i pokazywac zrzuty rozmow paru graczy ktorym chciales kase sprzedac. Wracajac do tematu Altaronu to od paru lat to najgorsze zmagania sa z tym robieniem wolnym czasie xD
Musiecie wiedziec ze tu ludzie robia charytatywny celu w projekcie wiec sie nie ma co dziwic ze to moze powstac 2020 xD

Kolejna sprawa zanim klienta włączycie to 1-3 miesiecy sobie go testuje przed wprowadzeniem bo jak macie znowu gowno wypuscic z bledami itp to sobie darujcie go włączenie.

Tutaj jest pare osób co bym im to zrobiło przeciągu miesiąc dwóch serwer postawiło ale problem jest taki że nie zamierzają zapłacić osobą poważnym bo szukają dobroczynnośći świetego mikołaja :D

Sms- shopa nie będzie i nie dadzą ponieważ Cathon nie ma uprawnień do tego to raz i powódów technicznych nie zrobią tego ( brak ludzi na odpowiednim stanowisku w projekcie komplikuje wszystko)

Serwer i tak nie stanie na nogi mimo tego poczynania , nekronia była robiona podobnie jak Altaron i to tak samo się skończyło tylko różnicą taką że to global serwer był i kleśką się okazało więc to czeka Altaron również.

Stillerek
27-01-19, 18:11
Nekronia padła bo Shiva nie miał czasu to robić a jako że był studentem był po prostu biedny i nie było go stać na serwer... Więc albo praca albo giereczka :)

hejhop
27-01-19, 18:13
Upadek pelznie, od lat. Jest jakiś poziom osiągnięty i zawsze może być gorzej, nie ma co narzekać.

Rahilux
28-01-19, 18:04
o!

Niewygasłe płomienie x2 u każdego nieumarłego moba, no bo niby edycja x2 a zbieraj 3 godziny te 1,5k dusz które nie były zwiększane a służą tylko do zapychania czasu.

Windykator
28-01-19, 20:58
idąc za ciosem, organy.

mexiunio
30-01-19, 12:48
A może po prostu exp stage cały czas x1, ale wymagany exp na poziom zmniejszyć dwukrotnie?

Bas
30-01-19, 14:03
To ci nikt nie będzie grać na sezonowym wogóle z jednym 1x stage xD za tydzień ruszają hardkor retro pvp na rl tibi to nie wiem czy będą chcieli wracać

mexiunio
30-01-19, 14:21
To ci nikt nie będzie grać na sezonowym wogóle z jednym 1x stage xD za tydzień ruszają hardkor retro pvp na rl tibi to nie wiem czy będą chcieli wracać

O czym ty kurwa piszesz? Expić się będzie z taką samą szybkością jak na poprzednim sezonowym, ale mniej cyferek = brak graczy, no tak

Idź sobie na rl, jednego mniej

Bas
30-01-19, 17:35
Mexiunio zrozum to że nikt ci nie wbije na 1x exp na sezonowy i jeszcze przenoszenie kont na cpvp no trzeba być idiotą hahah :D To by ludzie grali na cpvp bo tak to jest nie logiczne postawienie serwera gdy i tak sami swoi na niego chcą wbić po to by zrobić po 200-250 lvl i przenieść talary i temy sobie z korzyścią a nie pustym w ryj być.

hejhop
30-01-19, 17:48
to może od razu niech administracja da możliwość startu gry na 250lvlu na cpvp, po co serwer robic z transferem jak tylko po to ma sluzyc. I niech zdejmie strefe npvp z neolith.

Walancik
30-01-19, 18:18
Mexiunio zrozum to że nikt ci nie wbije na 1x exp na sezonowy i jeszcze przenoszenie kont na cpvp no trzeba być idiotą hahah :D To by ludzie grali na cpvp bo tak to jest nie logiczne postawienie serwera gdy i tak sami swoi na niego chcą wbić po to by zrobić po 200-250 lvl i przenieść talary i temy sobie z korzyścią a nie pustym w ryj być.


Bass kurwa czy ty umiesz czytać?
Mexiunio napisał wyraźnie ,że stage 1x ale wskazał zmniejszenie expa na wbijanie lvli, to nie naskakuj na niego odrazu co?

Bas
30-01-19, 19:14
Walancik następny jesteś troll Altaronu aby tabele expa zmniejszać? Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy jakie to jest ułatwienie poziomowe chłopcze, żadne z tych pomysłów nie przejdzie exp tabeli nikt nie będzie specjalnie sortować na pizomy na głupie dwa miesiące dla transferów to raz.
Konrad npvp powinna być skasowana niepotrzebnych miejscach to fakt i przywrócona do starego czasu. Serwerze sezonowym limity muszą powstać aby nikt sobie po pięć plecaków talarów nie przenosił i rzeczy również.

hejhop
30-01-19, 23:59
Bas
Nie wiem na ile publikowane przeze mnie treści są zrozumiałe, ale przekazu tego co do mnie napisałeś nie zrozumiałem. Nie powinno być usunięte, jak to tak usuwać mój serwer?

krok
31-01-19, 19:42
jak to tak usuwać serwer Konrada

Maru123
31-01-19, 19:54
@Topic
ja z dyskusji się wyłączyłem, ponieważ nie będe pisał miliona argumentów, jak jest źle, po to by jakiś niespełna gracz, przeniesiony z no-pvp, wyexpiony w warmodzie, odpisał że jest dobrze kopiując wszystkie błędy które wymieniłem...

Propozycja.
Wysłuchaliście już miliona jednych i tych samych propozycji, więc proponuję aby utworzyć "wielkie altarońskie referendum", w którym zainteresowani gracze będą mogli wyraźić swoją opinie. Pytania utworzymy wszyscy, zagłębiając się w lekturę tego tematu.

REFERENDUM Z DEFINICJI JEST TYLKO OPINIOTWÓRCZE, NIE MA NA CELU ZMUSZENIE ADMINISTRACJI DO WPROWADZENIA ZMIANY JAKĄ WYBIERZE WIĘKSZOŚĆ, LECZ NAKREŚLI W KTÓRĄ STRONĘ GRA MA SIĘ ROZWIJAĆ ABY ZADOWOLIĆ JAK NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ GRACZY.

Myślałem, że słowo retard określa jedynie poziom gry, nie uwłacza danemu graczowi. Jeśli uraziłem przepraszam.

krok
31-01-19, 20:17
Jestem za, propozycją wyżej

Kierka250799
31-01-19, 20:30
+1 Szuja

<Znaki>

Maru123
01-02-19, 00:08
Nie, żadnych głosowań, ludzie stworzą sobie jakieś noobkonta i będą głosować za tym co dla nich akurat jest korzystne, wydaje mi się, że w tym przypadku "demokracja" nie wyjdzie tej grze na dobre..

Administracja widzi kto głosuje, głos 20 leveli nie bedzie sie liczył....

hejhop
01-02-19, 00:42
To jest bezcelowe. Jak ma nakreslac, w którą stronę ma się rozwijać. To w którą stronę ma się rozwijać określi administracja na podstawie swoich wizji, a nie wiecznych placzow.

Ps już jest ten czas, że macie na tyle under top sto postaci, że czujecie się pewni referendum? Czyli można czyścić wszystkie nieznane postacie?

Bas
01-02-19, 00:52
Konrad wizja administracji się już dawno skończyłą i wypaliła nie słuchając się ludzi któryży dobrze mówili i w prost cały czas mówią że ich pomysły i wizję niczego tu nie wnoszą dobrego do tego projektu jak tylko pogarszają tą grę wraz kolejnymi latami i pomysłami. Teraz ruch z naszej strony jako gracze czego my chcemy i oczekujemy żeby Altaron wybudzić i ruszyć to muszą logicznie zacząć myśleć że bez nas jako gracze nic tu nie stworzą już lepszego by grali niestety ale taka jest prawda bo to dzięki nam większości od lat tu ludzie grali a nie dla złotej szóstki grajków dla cyferek swoich. Altaron to gra mmo rpg battle bez tego każdy świat umiera gdy nie ma walki/

Kierka250799
01-02-19, 08:38
Karmelia bardzo ładnie to napisałaś, muszę przyznać, że jest w tym sporo prawdy.

sebastianix
01-02-19, 08:41
Caly temat: pastwienie nad zdechlym psem 😂

Windykator
01-02-19, 12:07
a ja proponuję wprowadzić regulamin i sposób bycia serverów z EVE online.
Tylu graczy, nikt nie placze, ze administracja faworyzuje graczy o silnej ręce.

Bas
01-02-19, 12:23
Non pvp to Selbo wymyslil nad przeniesieniem a nie gracze i nikt tu nie miał do gadania w tej sprawie bo nikt nie wiedzial nawet ze tak zrobia tak samo z czasem z non pvp aby na cpvp przenoszenie kont bedzie tez nikt nie wiedzial.

krok
01-02-19, 14:59
Tak powinno być ^ +1

hejhop
02-02-19, 01:56
Bas szuja i reszta exoreniusow
Wy co chwilę macie wizję leczenia serwerów. Resety, nowe serwery, nowe starty. Wasze pomysły nie działają, bo wszystkie wasze pomysły już były przerabiane, a altaron jak nie żył tak nie żyje i od walkowania resetow w nieskończoność nie ożyje.

mutek99
02-02-19, 06:58
Bas szuja i reszta exoreniusow
Wy co chwilę macie wizję leczenia serwerów. Resety, nowe serwery, nowe starty. Wasze pomysły nie działają, bo wszystkie wasze pomysły już były przerabiane, a altaron jak nie żył tak nie żyje i od walkowania resetow w nieskończoność nie ożyje.

Kpi z ciebie jakies 80% społecznosci altaronakiej. Troche godnosci czlowieka bys zachowal i utkał już rurę

Maru123
02-02-19, 10:52
Twoja wizja 5 osób na 200 levelach wyexpionych w warmodzie + kilku skillujacych nobkow przed do jest lepsza ? Średnia graczy na twoim servie to 12 osób w szczycie gracze online dochodzą do zwrotnej liczby 20+... skończ się kompromitować.

Rahilux
02-02-19, 11:15
Dobra już weźcie sklejcie się wargrajki od siedmiu boleści bo nic innego nie potraficie napisać. Średnią 20 graczy to macie o 23, więc pozdrawiam jak jeszcze niedawno było coś koło 40, ale tak kurwa cpvp niegrywalne.

Npvp to powinna być zakazana fraza i perma ban z miejsca, sam wytradeowałem all itemy z cpvp na npvp wraz z tym jedynym szalikiem na otsie a wróciłem do niczego a macie w galerii htg to co robię.

Naprawdę kurwa, to powinno być zapisane na jakiejś kamiennej tablicy ala dekalog:
"War grajki chcą przenieść postać z ez serwerka by zrobić dominando na otsie bo nie potrafią się wyexpić jak każdy newbie teraz".

Coś jak drama z sapkowskim, oddajcie moje 60 milionów, Konrad daj mi 25 milionów...
Pis joł.

mutek99
02-02-19, 11:19
Godzina 12 sobota -20 online . Zobaczymy ile bedzie o 23

Walancik
02-02-19, 11:30
Rahilux, ja po części rozumiem "war grajkow" różnica jest taka, że podczas expienia na cpvp nic innego nie robisz,a podczas spvp masz "emocje" ,w postaci walk podczas/pomiedzy expieniem. I jakby sie sezon skończył to postacie powinny być przeniesione z przelicznikiem 1/2 expa, 0 skille,wszystkie pny zwrocone i 0 misji zrobionych, to byłaby najlepsza opcja dla obu stron. A co do itemow, powinny byc przeniesione w całości. Gdyż na cpvp brakuje itemow podstawowych jak ich tych lepszych. Takie jest moje zdanie

#Edit:
Gdyby problem byl rozwiązany w mój sposób ,to osoba z spvp którym zalezaloby na pograniu na cpvp w obojetnie jakim celu. To zanim cokolwiek zrobią to musza poświęcić czas na skilowanie postaci. I zrobienie questow

Rahilux
02-02-19, 11:37
Rahilux, ja po części rozumiem "war grajkow" różnica jest taka, że podczas expienia na cpvp nic innego nie robisz,a podczas spvp masz "emocje" ,w postaci walk podczas/pomiedzy expieniem. I jakby sie sezon skończył to postacie powinny być przeniesione z przelicznikiem 1/2 expa, 0 skille,wszystkie pny zwrocone i 0 misji zrobionych, to byłaby najlepsza opcja dla obu stron. A co do itemow, powinny byc przeniesione w całości. Gdyż na cpvp brakuje itemow podstawowych jak ich tych lepszych. Takie jest moje zdanie


To rozumiem, fajnie napisałeś, ale jak już były uzgadniane w fajnej dyskusji warunki jak to powinno wyglądać to znów zaczęli sie przypierdalać do tego śmiesznego warmoda.
Daj im dłoń to wezmą całą rękę i wymyślą usunięcie serwerka.

Walancik
02-02-19, 11:46
Ja sądzę ,że dopóki zarówno Konrad i "war grajki", nie ogarna dupy, to nikt nigdy nie dojdzie do porozumienia.
Gdyż każda osoba stara sie ,aby sprawić żeby on mial najlepiej, nie patrząc na reszte. Proponuje ankiete,w której zostana rozpatrzone "Normalne propozycje odnośnie istnienia spvp"

#edit Chociaż tak teraz myślę ,że skile zależne od gotówki i ilosci poświęconego czasu jak: zreka,alchemia mogłyby być na spvp x1,lub x2 a przeniesione jako 1/2x.

eremce
02-02-19, 11:59
Restart CPVP na pewno nie uleczy altarońskich serwerów PVP. Gracze którzy zakładają konta na projektach typu RPG (w poprawnym tego skrótu znaczeniu) chcą uciec od wszechobecnej patologi która znajduje się na większość OTSów. Jeżeli wrzucimy ich do jednego wora z agresywnymi graczami to automatycznie emigrują na inne projekty. Dlatego uważam, że na tym etapie życia projektu, należy rozdzielić raz na zawsze dwa światy i już nigdy ich do Siebie nie porównywać, a nie daj boże je scalać poprzez przenoszenie postaci. Cipsoft, lat temu parę znalazł rozwiązanie na utrzymanie i jednych i drugich graczy, wprowadzając servery non-pvp. U nas w Altaronie mamy teraz semi-pvp world i jeżeli dalej grają na nim ludzie, to należy ich zostawić w świętym spokoju.

Serwer sezonowy, jeżeli w ogóle ma powstać, to na pewno nie na zasadach z ostatniej edycji, gdyż zupełnie on nie wypalił. Rozgrywkę na nim rozpoczęło stanowczo za mało graczy, a potem to już poszło lawinowo, czyli standardowy owczy pęd "nie ma graczy bo dead ots, a dead ots bo nie ma graczy". Oczywiście zawiniła też masa błędów, jak rosnąca liniowo z każdym poziomem przepaść między magiem a zwiadowcą, jeżeli chodzi o prędkość. Zdecydowanie atutem nie był czas respawnu bossów ustawiony na godzinę restartu serwera i poprawa jego działania która trwała ponad miesiąc.

Reasumując: jeżeli chcemy nowy serwer sezonowy, to trzeba go naprawić, a nie usuwać serwer community, który jakoś Sobie radzi, mimo pracy administracji niemalże równej poziomu 0. Miały być nagrody za wygranie sezonowego i były, ale na litość boską zostały ogłoszone chyba na 4 tygodnie przed końcem? Biorąc pod uwagę PR administracji gracze założyli, że będzie to samo z nagrodami co z grudniowym update'm i po prostu nie zawracali Sobie głowy graniem na serwerze spvp, kiedy ich postać i tak zostanie usunięta a nagród tak jak i wyżej wspomnianej aktualizacji nie będzie.

Co proponuję? W sumie to nic nowego, nagrody rzeczowe, outfity, addony, dekoracje do domków, statusy i pomniki (w depo lub przed nim, nie na jakiejś tam górce ludzi psujących tą grę), ale przewidziane NA STARCIE ÓW SERWERA. Start sezonowego trzeba poprzedzić tygodniowym test serwerem, aby gracze mogli się przygotować do tego szaleńczego wyścigu szczurów. Dlaczego tydzień? Dlatego, że dłuższy okres przygotowań wyczerpie cierpliwość graczy, zmarnuje ich potencjał i zgasi ich zapał. Coś w stylu rozgrzewki, dla tych którzy z Altaronem mieli do czynienia na ostatniej edycji i nie znają wprowadzonych zmian, które czasami są przedstawione w changelog'u a czasami nie, a jak są to po miesiącu od ich wprowadzenia. Trzeba również dołożyć wszelkich starań, aby gra była fair, dla wszystkich. Krawaci... Kreweciarze won! Warto wspomnieć lub wspominać graczom, że jest sens używać (nie nad-) systemu raportów, aby wykluczyć nielegalną formę gry, a co by wynagrodzić ich starania należy utworzyć listę zbanowanych.

1. Zrównać przyrost prędkości profesji.
2. Osłabić runy masowego rażenia na magicznych poziomach 1-100 (chętnie się tym zajmę)

ix7
02-02-19, 12:02
W pewnym sensie sposobem na uleczenie mogłoby być wprowadzenie płatnych outfitów i innych dodatków wtedy administracja miałaby kasę na płatną pomoc przy rozwoju gry.

Zetix
02-02-19, 12:05
...Naprawdę kurwa, to powinno być zapisane na jakiejś kamiennej tablicy ala dekalog:
"War grajki chcą przenieść postać z ez serwerka by zrobić dominando na otsie bo nie potrafią się wyexpić jak każdy newbie teraz". ...

Piszesz o War grajkach, a wypowiadają się też tacy co im nie w głowie żadne PK.

Pisałem o przenoszeniu postaci nie dlatego że mi na tym zależy bo mi akurat o wiele bardziej pasuje opcja 3 miesiące i odpoczynek do następnego update. Przynajmniej mi się gra nie znudzi bo w obecnej formie grać w to latami to sobie nie wyobrażam.

Pisałem również o przenoszeniu 1 do 1 nie dlatego że mi to do czegokolwiek potrzebne, ale jeżeli ktoś przyjdzie nowy i zagra na sezonowym z expem x2 i z dnia na dzien przeniesiemy mu postać o kilkanaście czy kilkadziesiąt niższym poziomie na exp x1 to zwyczajnie przestanie w tą gre grać.
Wyobraź sobie masz powiedzmy 140 poziom i używasz Wybebeszacza i przeklętej Zbroi. Wykręcasz powiedzmy 1kk expa na godzinę.
Z dnia na dzień masz 120 poziom i nawet jeżeli przenieśli ci eq z spvp nie mozesz używać ani broni ani zbroi. Jak ktoś się zlituje i sprzeda ci Halnego i jakąś słabszą zbroję. To może uda Ci się wykręcić z 300-400k expa przy znacznie wyższych nakładach finansowych. Między czasie osoby niezadowolone z napływu graczy na ich respy będą ich tępić o ile wgl ktokolwiek z nowych graczy po takim zabiegu będzie chętny grać. Ruszmy jeszcze skile i uważam że nikt z tych ludzi grał nie będzie.

Kierka250799
02-02-19, 18:57
Widzę dobre argumenty w jednej i drugiej stronie.
Niby przenoszenie ze wszystkich jest "be", bo gracze z cpvp poświęcili więcej czasu na wbicie, a gracze z spvp by poświęcili mniej. Moim zdaniem to głupie myślenie. Jak sami pisali rówieśnicy z cpvp - taki lvl jesteś wstanie wbić w 3 miesiące. Ba! Jesteś wstanie, ale teraz zwróćmy uwagę na taki fakt, w którym nowi gracze na cpvp jak expią to dostają hunty za sam nick xD Przykład dawałem taki, że jakiś random miał podobny nick do mojego i taki Konrad Aka Dyktator, który uważa server cpvp za swój, mówi mu, że jak wbilby powyżej 150 czy tam 100 lvl, to dostał by hunta. To teraz powiedzcie, że gra na cpvp jest fair. Pisał Gerwalt, że wróciłeś bez niczego i zrobiłeś coś, super. Ciebie znają jako starego gracza, wiedzą, że im nie zagrozisz. Ale popatrzmy na to z tej strony, że jeżeli nowe randomy wbiją lvl wyższy niż 100 to będą już bici bo za przeproszeniem nutella posmaruje majtki psychiatrykom. I pisanie, że przenoszenie postaci 1:1 byłoby niesprawiedliwe, bo gracze przeniesienie mogliby próbować "przejąć władzę" i byli by bici. Ale cóż, czasami tak musi być. Na pewno nie wyniszczyło by to servera, to nie są czasy collegium vs Exorit, w dobrych momentach, gdzie biegało po 40+50 osób na wary i zabijali Ugiego, który donosił poty najtem. XD
A co do "itemkow" gracze na spvp nie byli by wcale bogatsi. Na cpvp ludzie mają już plecaki talarów, plecaki itemow z bossów, więc o czym my tu mówimy? Gracze na spvp kłócili by się i bili o itemy z bossów, zwłaszcza, że jeżeli była by taką informacja, to ludzi pewnie byłoby sporo.

Windykator
02-02-19, 19:56
Znaczy generalnie to widzę, że problem ze startem spvp dotyczy głównie (wśród graczy) warunków przeniesienia postaci po zakończeniu 'sezonu' na 'cpvp'. Powiem szczerze - mam w dupie Wasze bossy tam i Waszą rozgrywkę. Jak dla mnie mogłoby wcale nie być przenosin, ale wiem, że przyczyni się to do ceny talarów, które opierdole z Ickiem, więc będę w to brnął skoro ruszyliście.

Propozycja na kolanie w oparciu o wcześniejszą dyskusję:
Tabela expa na sezonowym zostaje zmniejszona, by poziomy były zdobywane szybciej do domyślnego 155 poziomu, każdy kolejny już zgodnie z obecną tabelą. Po zakończeniu postacie zostają przeniesione z jednolitym dla każdego ekwipunkiem i kwotą talarów, co umożliwi kontynuowanie rozgrywki na community. Postacie przenoszą expa 1:1, lecz poziom przelicza się na aktualny exp stage (czyli postacie będą "X" poziomów słabsze, bo zmieni się tabela expa). Palki dostają kuszę i set adekwatny do poziomu, rycerze broń i set, magowie wanda i set. Ilość talarów również adekwatna do finalnego poziomu (nie znam inflacji na cpvp więc nie będę tu polemizował).
Postacie domyślnie ze 150 spadną na 90 poziomy (my bet, ur turn).
Misje oraz PNy zdobyte na community zostają W CAŁOŚCI przeniesione na CPVP (czyli jeżeli postać miała 150 to dostaje PNy za 150, nie ważne, że ma 90; blokada skill/lvl chyba tu rozwiąże sprawę). PNy za misje zostają PRZELICZONE i dodane do konta.
Skille zostają CAŁKOWICIE zresetowane (rekompensata w nadprogramowych PNach), lecz na sPVP skillowanie jest ZNACZNIE przyśpieszone do poziomu skilli adekwatnego do PVP (później, podobnie jak exp po 155 poziomie, wracają do normy).
Celem propozycji jest przeniesienie postaci, które nie będą ani przesadzone, ani gotowe do walki; zaś na spvp ma to przyśpieszyć warmode i nie płakanie charloverów. Chcemy się bawić, a nie skillować pierwszy tydzień czy dwa.
Jeżeli potrzeba - zmienić warunki uzyskiwania expa w warmode na spvp, by przelewy expa nie były opłacalne, ewentualnie oznaczyć przeniesione postacie jakimś tokenem.
Thats mine mind, let me know urs.

krok
02-02-19, 21:48
@Rahilux godzina 22:48 17 graczy online! najs!

Rahilux
02-02-19, 22:55
https://i.imgur.com/508kiMl.png

a sam już wylogowałem tak jak i każdy z drużyny z którymi expiłem teraz :S

Windykator
03-02-19, 02:35
ale odnieście się do mojego posta, dalej, startujmy to, bo nie wiadomo czego oczekujemy.

Windykator
03-02-19, 03:38
Restart CPVP na pewno nie uleczy altarońskich serwerów PVP. Gracze którzy zakładają konta na projektach typu RPG (w poprawnym tego skrótu znaczeniu) chcą uciec od wszechobecnej patologi która znajduje się na większość OTSów. Jeżeli wrzucimy ich do jednego wora z agresywnymi graczami to automatycznie emigrują na inne projekty. Dlatego uważam, że na tym etapie życia projektu, należy rozdzielić raz na zawsze dwa światy i już nigdy ich do Siebie nie porównywać, a nie daj boże je scalać poprzez przenoszenie postaci. Cipsoft, lat temu parę znalazł rozwiązanie na utrzymanie i jednych i drugich graczy, wprowadzając servery non-pvp. U nas w Altaronie mamy teraz semi-pvp world i jeżeli dalej grają na nim ludzie, to należy ich zostawić w świętym spokoju.

Serwer sezonowy, jeżeli w ogóle ma powstać, to na pewno nie na zasadach z ostatniej edycji, gdyż zupełnie on nie wypalił. Rozgrywkę na nim rozpoczęło stanowczo za mało graczy, a potem to już poszło lawinowo, czyli standardowy owczy pęd "nie ma graczy bo dead ots, a dead ots bo nie ma graczy". Oczywiście zawiniła też masa błędów, jak rosnąca liniowo z każdym poziomem przepaść między magiem a zwiadowcą, jeżeli chodzi o prędkość. Zdecydowanie atutem nie był czas respawnu bossów ustawiony na godzinę restartu serwera i poprawa jego działania która trwała ponad miesiąc.

Reasumując: jeżeli chcemy nowy serwer sezonowy, to trzeba go naprawić, a nie usuwać serwer community, który jakoś Sobie radzi, mimo pracy administracji niemalże równej poziomu 0. Miały być nagrody za wygranie sezonowego i były, ale na litość boską zostały ogłoszone chyba na 4 tygodnie przed końcem? Biorąc pod uwagę PR administracji gracze założyli, że będzie to samo z nagrodami co z grudniowym update'm i po prostu nie zawracali Sobie głowy graniem na serwerze spvp, kiedy ich postać i tak zostanie usunięta a nagród tak jak i wyżej wspomnianej aktualizacji nie będzie.

Co proponuję? W sumie to nic nowego, nagrody rzeczowe, outfity, addony, dekoracje do domków, statusy i pomniki (w depo lub przed nim, nie na jakiejś tam górce ludzi psujących tą grę), ale przewidziane NA STARCIE ÓW SERWERA. Start sezonowego trzeba poprzedzić tygodniowym test serwerem, aby gracze mogli się przygotować do tego szaleńczego wyścigu szczurów. Dlaczego tydzień? Dlatego, że dłuższy okres przygotowań wyczerpie cierpliwość graczy, zmarnuje ich potencjał i zgasi ich zapał. Coś w stylu rozgrzewki, dla tych którzy z Altaronem mieli do czynienia na ostatniej edycji i nie znają wprowadzonych zmian, które czasami są przedstawione w changelog'u a czasami nie, a jak są to po miesiącu od ich wprowadzenia. Trzeba również dołożyć wszelkich starań, aby gra była fair, dla wszystkich. Krawaci... Kreweciarze won! Warto wspomnieć lub wspominać graczom, że jest sens używać (nie nad-) systemu raportów, aby wykluczyć nielegalną formę gry, a co by wynagrodzić ich starania należy utworzyć listę zbanowanych.

1. Zrównać przyrost prędkości profesji.
2. Osłabić runy masowego rażenia na magicznych poziomach 1-100 (chętnie się tym zajmę)

Takiej ilości hipokryzji nie przeczytałem jeszcze nigdy w życiu. Jesteś najbardziej fałszywą osobą jaką poznałem, a wielu starało się o ten tytuł.
Rmc, którego testy doprowadziły do mojego 2tygodniowego przestoju w depo na kostce, teraz pisze o "błędzie administracji" w związku z ograniczeniem prędkości profesji magicznych.
Warto zaznaczyć, że w części forum do której większość z Was nie ma dostępu, a której nie zacytuję, bo "na słowo" podpisałem "umowę" między mną a administracją o nie wynoszeniu "spraw wewnętrznych", RMC jest twórcą najbardziej absurdalnych i niszczących balans propozycji.
Zmienia strony częściej niż Włochy, leci tam gdzie mu wygodnie, zawsze każdemu dogryzając.
Wróżę mu karierę w polityce, utrzyma rodzinę bez ruszania w trase.
Jeżeli czymkolwiek ma się zająć - niech badają to hertagony specjalizujące się w teamhuntach na bagienach (z wewnętrznego więdzą o co chodzi).
Sugeruję przemiał doradców i wcale nie kandyduję siebie, bo jak każdy wie, polityk ze mnie były marny. Dodajcie do ukrytego w końcu ludzi tego wartych i dajcie im zbalansować ten server, bo dobierając swoje psy nic nie osiągniecie.

Są 2 drogi - tak jak ja powiedz otwarcie, że masz to w dupie, bo i tak "wiedzą lepiej", albo działaj zgodnie z tym o czym piszesz, "zbawicielu".

Legkan is back.

eremce
03-02-19, 04:26
Takiej ilości hipokryzji nie przeczytałem jeszcze nigdy w życiu. Jesteś najbardziej fałszywą osobą jaką poznałem, a wielu starało się o ten tytuł.
Rmc, którego testy doprowadziły do mojego 2tygodniowego przestoju w depo na kostce, teraz pisze o "błędzie administracji" w związku z ograniczeniem prędkości profesji magicznych.
Warto zaznaczyć, że w części forum do której większość z Was nie ma dostępu, a której nie zacytuję, bo "na słowo" podpisałem "umowę" między mną a administracją o nie wynoszeniu "spraw wewnętrznych", RMC jest twórcą najbardziej absurdalnych i niszczących balans propozycji.
Zmienia strony częściej niż Włochy, leci tam gdzie mu wygodnie, zawsze każdemu dogryzając.
Wróżę mu karierę w polityce, utrzyma rodzinę bez ruszania w trase.
Jeżeli czymkolwiek ma się zająć - niech badają to hertagony specjalizujące się w teamhuntach na bagienach (z wewnętrznego więdzą o co chodzi).
Sugeruję przemiał doradców i wcale nie kandyduję siebie, bo jak każdy wie, polityk ze mnie były marny. Dodajcie do ukrytego w końcu ludzi tego wartych i dajcie im zbalansować ten server, bo dobierając swoje psy nic nie osiągniecie.

Są 2 drogi - tak jak ja powiedz otwarcie, że masz to w dupie, bo i tak "wiedzą lepiej", albo działaj zgodnie z tym o czym piszesz, "zbawicielu".

Legkan is back.

"A ma pani dowód?", ewentualnie jakieś konkrety? Porób zdjęcia, załóż pozew zbiorowy. 😂😂😂
Polityka?
Kto w jednym poście zrobił jednoosobową szarżę po życiorysie nie podając a nie jednego konkretu?
Hipokryzja?
Kto napomknął o jego własnych korzyściach spowodowanych przenosinami postaci, po czym zaatakował ich przeciwnika w sposób ktorego Goebells by sie nie powstydzil?

mutek99
03-02-19, 09:36
"A ma pani dowód?", ewentualnie jakieś konkrety? Porób zdjęcia, załóż pozew zbiorowy. 😂😂😂
Polityka?
Kto w jednym poście zrobił jednoosobową szarżę po życiorysie nie podając a nie jednego konkretu?
Hipokryzja?
Kto napomknął o jego własnych korzyściach spowodowanych przenosinami postaci, po czym zaatakował ich przeciwnika w sposób ktorego Goebells by sie nie powstydzil?

Raportowanie bigosa ( na serwerze sezonowym XD) za skilowanie zrecznosci na taskerze. A zrobiles to tylko dlatego ,ze byles z nim w teamie i o tym slyszales . Wiec skoncz proszr czlowieku bo legkan ma 100% racji odnosnie twojej osoby

Catthon
03-02-19, 10:26
Nikt nie raportował Bigosa... Ale umówmy się, jeżeli ktoś 12h dziwnie z tą samą prędkością i bez błędów smaży ryby, to nie ma pytania "czy", jest tylko jak.

prośba o ograniczenie personalnych wycieczek.

mutek99
03-02-19, 10:45
Obrońca Eremca sie znlazl, po jednych piniądzach

Windykator
03-02-19, 10:47
"A ma pani dowód?", ewentualnie jakieś konkrety? Porób zdjęcia, załóż pozew zbiorowy. 😂😂😂
Polityka?
Kto w jednym poście zrobił jednoosobową szarżę po życiorysie nie podając a nie jednego konkretu?
Hipokryzja?
Kto napomknął o jego własnych korzyściach spowodowanych przenosinami postaci, po czym zaatakował ich przeciwnika w sposób ktorego Goebells by sie nie powstydzil?

jestem jednoosobowym samosadem zbiorowym. Naucz sie chociaz rac na bary swoje bledy zamiast z sojusznikow,czy to gracze czy administracja, robic sobie psy do bicia i przerzucacwine.

sory, no nie wytrzymalem tego czlowieka, w temacie dot zmian w potworach jest poruszony temat 3 kluczowych (przynajmniej dla mnie) mobo. rekinolaki, gorskie, lodowe wiwerny. fajniegdyby do startu spvp cos z tym ruszyc.

Walancik
03-02-19, 13:05
Dziś przelece wszystkie strony,podczas tych rozmow i podsumuje w postaci nowego postu. Raczej nie bede brał pod uwagę przenoszenia postaci,itp.
Dodatkowo przepatrze zmiany w potworach i napisze które moim zdaniem nadaja sie do zmiany.

Walancik
03-02-19, 15:05
Dziś przelece wszystkie strony,podczas tych rozmow i podsumuje w postaci nowego postu. Raczej nie bede brał pod uwagę przenoszenia postaci,itp.
Dodatkowo przepatrze zmiany w potworach i napisze które moim zdaniem nadaja sie do zmiany.

Zmieniłem zdanie na tych 30 stronach nie ma nic sensownego XD

hejhop
03-02-19, 15:19
Twoja wizja 5 osób na 200 levelach wyexpionych w warmodzie + kilku skillujacych nobkow przed do jest lepsza ? Średnia graczy na twoim servie to 12 osób w szczycie gracze online dochodzą do zwrotnej liczby 20+... skończ się kompromitować.

A twoja: reset co trzy miesiące utrzyma w stałej grze więcej osób niż teraz gra. Fakty są takie że na sezon po pierwszym resecie nie wróci już tylu ile zaczęło.

Zao
Pochlebiacie swojej liczebności. Nadgracze, nigdy nic mądrego nie potrafiłes napisać...

Zetix
03-02-19, 17:06
Przenoszenie postaci z sezonowego na cpvp nie jest według mnie dobre, ponieważ:
...
Nie popieram żadnego przenoszenia postaci. Takie jest moje zdanie.

Znaczy generalnie to widzę, że problem ze startem spvp dotyczy głównie (wśród graczy) warunków przeniesienia postaci po zakończeniu 'sezonu' na 'cpvp'. Powiem szczerze - mam w dupie Wasze bossy tam i Waszą rozgrywkę. Jak dla mnie mogłoby wcale nie być przenosin, ale wiem, że przyczyni się to do ceny talarów, które opierdole z Ickiem, więc będę w to brnął skoro ruszyliście.

Propozycja na kolanie w oparciu o wcześniejszą dyskusję:...

Widzę dobre argumenty w jednej i drugiej stronie.
Niby przenoszenie ze wszystkich jest "be", bo gracze z cpvp poświęcili więcej czasu na wbicie, a gracze z spvp by poświęcili mniej. Moim zdaniem to głupie myślenie. Jak sami pisali rówieśnicy z cpvp - taki lvl jesteś wstanie wbić w 3 miesiące. Ba! Jesteś wstanie, ale teraz zwróćmy uwagę na taki fakt, w którym nowi gracze na cpvp jak expią to dostają hunty za sam nick xD ...

Problem z cpvp ogólnie z całą grą jest taki że jest za mało graczy.
Mało graczy mało kasy na rozwój gry. Mało kasy na rozwój to stagnacja która prędzej czy później doprowadzi do zamknięcia projektu.

Serwer sezonowy: Jestem na tak bo tylko tam będą równe szanse dla osób rozpoczynających rozgrywkę.
Teraz nie ma takiej opcji jak się komuś nie spodobasz nie masz szans na normalne rozwijanie postaci.

Przenoszenie postaci tylko 1 do 1. Dlaczego pisałem już wcześniej.
Gracze z cpvp twierdzą że z spvp będa mogli wyjść ludzie na wysokich poziomach.
Nikt nie zabrania graczom z cpvp zrobić postaci na spvp i jej tam wyboostować.

Piszecie że to niesprawiedliwe że gracze z cpvp poświęcili ileś tam czasu na gre żeby zdobyć to co mają.
Cóż porównam to do zatrudnienia. Są starzy pracownicy i gdy brakuje nowych to stary dostaje gównianą podwyżkę bo i tak zostanie w pracy a żeby skusić nowego trzeba mu zapłacić więcej jak staremu. ŻYCIE !

Chcecie mieć graczy na cpvp nie tych 20 których macie ale więcej czy dużo więcej to trzeba odpalić spvp dobrze rozreklamować i przenieść postacie 1 do 1 z wszystkim.

Co jest do stracenia:
- serwer z srednią graczy 20 osób

Co jest do zyskania:
- większa ilość graczy
- większa ilość kasy
SZANSA NA SUKCES :D

Co jeżeli nie wypali?
Albo stagnacja jak teraz albo reset albo zamknięcie projektu które przy obecnym stanie serwera i tak jest nieuniknione.

A żeby dupy za bardzo nie bolały to wystarczy zrobić:
exp x2 progresywnie spadający do x1 między poziomem 100 a 200
skille x2 progresywnie spadajce do x1 od 150
drop x 2
więcej bossów (codziennie przynajmniej jeden czy dwa) bo i tak zamin zacznie się je bić to będzie w sumie max po kilka z kazdego rodzaju przez cały sezon.

W takim układzie przybędzie graczy pomiędzy 100-200 i kilku powyżej 200 poziomu na cpvp. Nie spowoduje to z pewnością zalewu nowych itemów ponieważ będzie więcej graczy co mimo przeniesienia ich majątki spowoduje zbyt na itemy które teraz są na cpvp.
Przez okres gry na spvp większość graczy i tak nie poradzi sobie z ukończeniem wszystkich questów zwłaszcza tego najnowszego ponieważ jest bardzo rozbudowany i raczej łatwy nie będzie poza tym w tym okresie może być zbyt mało graczy aby go ukończyć. co dodatkowo zachęci ludzi do kontynuowania gry na cpvp.
Podstawa update w okresie istnienia spvp powinien być wprowadzony tylko tam.

krok
03-02-19, 18:39
No i to jest coś mądrego

Kierka250799
03-02-19, 19:40
Zetix jednak powie coś mądrego czasami :D

Rahilux
03-02-19, 21:39
Problem z cpvp ogólnie z całą grą jest taki że jest za mało graczy.
Mało graczy mało kasy na rozwój gry. Mało kasy na rozwój to stagnacja która prędzej czy później doprowadzi do zamknięcia projektu.

Serwer sezonowy: Jestem na tak bo tylko tam będą równe szanse dla osób rozpoczynających rozgrywkę.
Teraz nie ma takiej opcji jak się komuś nie spodobasz nie masz szans na normalne rozwijanie postaci.

Przenoszenie postaci tylko 1 do 1. Dlaczego pisałem już wcześniej.
Gracze z cpvp twierdzą że z spvp będa mogli wyjść ludzie na wysokich poziomach.
Nikt nie zabrania graczom z cpvp zrobić postaci na spvp i jej tam wyboostować.

Piszecie że to niesprawiedliwe że gracze z cpvp poświęcili ileś tam czasu na gre żeby zdobyć to co mają.
Cóż porównam to do zatrudnienia. Są starzy pracownicy i gdy brakuje nowych to stary dostaje gównianą podwyżkę bo i tak zostanie w pracy a żeby skusić nowego trzeba mu zapłacić więcej jak staremu. ŻYCIE !

Chcecie mieć graczy na cpvp nie tych 20 których macie ale więcej czy dużo więcej to trzeba odpalić spvp dobrze rozreklamować i przenieść postacie 1 do 1 z wszystkim.

Co jest do stracenia:
- serwer z srednią graczy 20 osób

Co jest do zyskania:
- większa ilość graczy
- większa ilość kasy
SZANSA NA SUKCES :D

Co jeżeli nie wypali?
Albo stagnacja jak teraz albo reset albo zamknięcie projektu które przy obecnym stanie serwera i tak jest nieuniknione.

A żeby dupy za bardzo nie bolały to wystarczy zrobić:
exp x2 progresywnie spadający do x1 między poziomem 100 a 200
skille x2 progresywnie spadajce do x1 od 150
drop x 2
więcej bossów (codziennie przynajmniej jeden czy dwa) bo i tak zamin zacznie się je bić to będzie w sumie max po kilka z kazdego rodzaju przez cały sezon.

W takim układzie przybędzie graczy pomiędzy 100-200 i kilku powyżej 200 poziomu na cpvp. Nie spowoduje to z pewnością zalewu nowych itemów ponieważ będzie więcej graczy co mimo przeniesienia ich majątki spowoduje zbyt na itemy które teraz są na cpvp.
Przez okres gry na spvp większość graczy i tak nie poradzi sobie z ukończeniem wszystkich questów zwłaszcza tego najnowszego ponieważ jest bardzo rozbudowany i raczej łatwy nie będzie poza tym w tym okresie może być zbyt mało graczy aby go ukończyć. co dodatkowo zachęci ludzi do kontynuowania gry na cpvp.
Podstawa update w okresie istnienia spvp powinien być wprowadzony tylko tam.




Yo, a przewidziałeś to, że ktoś nie porobi questów i z 200lvla wywinduje się questami w neo i kogarze?

Wbicie 150lvla na 2x expie to ~70kk expa potrzebnego.
Mój 198 to 126kk expa.
"W takim układzie przybędzie graczy pomiędzy 100-200 i kilku powyżej 200 poziomu na cpvp."
xD

Przecież wtedy to już tylko myśleć będziecie o PG - co się działo na starcie cpvp?
Ludzie grający po 17h od startu, a tu jest wizja nagród materialnych jak i tych które przejdą na cpvp w postaci itemów/chara/outfitów.
Przecież na tym spvp śmiesznym rekordowe były 200 lvle tylko dlatego, że po pierwszym miesiącu to już praktycznie mało kto grał, w topce został Grajek który nic nie expił przez 2/3 tego otsa.
2x exp czy 1x exp wyskalowany już od 200 i tak jest na spvp szybszy bo macie zerowe waste xD.
No ale dużo potraficie gadać o tym "waste" właśnie, a ludzie na cpvp expiąc na potęgę lecą na proficie z tych samych mobów.

"Nie spowoduje to z pewnością zalewu nowych itemów"

3/4 altarońskich bossów jest takie jak troug - do wycaitowania.
To, że Wy sobie padniecie na neptunie grupą nie znaczy, że inni też.
A Wy do tego jeszcze macie 2x ilość bossów.

Teraz są 22 osoby online a z tego 2 są w topce, reszta to newbie które się skillują/expią - no ale, wargrajek chce wbić na gotowe.

Powiedzcie mi, jak chcecie utrzymać graczy na spvp?
Bo na tym to od startu średnia była 20 po czym spadała jeszcze niżej.
Kilka bitek i wygrana strona nie będzie miała nic innego jak - bicie bossów (zbieranie itemów na cpvp), PA na innych i expienie.
Ale wiecie, skoro wbijecie z jednym setem to hehe... swój ulepszycie na potęgę, a innym dacie zbierać części normalnie, nie będzie sytuacji gdzie będziecie sobie magami przelicytowywać itemów dla tanków (pozdro miter), czy jakichś orłów.

Od siebie dodam, że zapraszam wszystkich na cpvp i to, że post piszę by ludzie z góry skonfrontowali to z waszymi pomysłami, może Wy też coś wymyślicie lepszego, niż robienie pod siebie.

Yo.

hejhop
04-02-19, 00:02
Temat się skończył jakieś I5 stron temu. Połowa tego spamu to manipulacyjne próby urobienia zmian pod ich wejście. Jak wyszukanych porównań by nie używali. Na sezonie pomijając tempo expienia, jest jeszcze tempo skilli, bossy i zwiększony loot, który nie tylko przekłada się na talary, ale na ulepszenie eku. Perły, zwoje to jest wgle bez porównania tempo zdobywania na spvp, a na cpvp. Nie istnieje argument, który racjonalnie przekona do tej fuzji serwerów. Zwiększenie liczby graczy na miesiąc, potem znowu zawina spodnice, jak im się znudzi i będą hejtowac altaron, ze nie ma przyszłości, bo wszyscy poszli. Sezon to sezon cpvp to cpvp, niech się określa gdzie chcą grać i tam grają. Jedynym co na dłużej sprowadzi graczy to apdejt, to nie podlega dyskusji. I żadne płacze o transfery i resety nic nawet zbliżonego do efektu apdejtu nie wniosą. Dlatego temat dawno powinien być zamknięty, uprzedzony stanowiskiem administracji.

Catthon
04-02-19, 00:06
Stanowisko administracji będzie jasne (a przynajmniej ogłoszone) dopiero w momencie ogłoszenia serwera sezonowego, czyli ogłoszenia up-date.

Czyli jeszcze nie teraz, możecie spać spokojnie.

Maru123
04-02-19, 00:44
Proponuje Fame MMA Altaron sezon 1.
Sponsorzy tylko czekają. Mam kilka ciekawych walk do zaproponowania:
Legkan vs Eremce
Szuja vs Konrad
Bigi vs Altarońskie Krewetki
Catthon - Levi
Lucan vs Wszystkie altarońskie bossy (jednocześnie)
Ruda vs Punio
Sebek vs Fasol
Marcin Fardon vs Maciek Szklana

Może w ten sposób zarobimy pieniądze na rozwój projektu.

Windykator
04-02-19, 05:22
szczeka mi wypadla

komentowac bedzie Casual.

hejhop
04-02-19, 10:22
Proponuje Fame MMA Altaron sezon 1.
Sponsorzy tylko czekają. Mam kilka ciekawych walk do zaproponowania:
Legkan vs Eremce
Szuja vs Konrad
Bigi vs Altarońskie Krewetki
Catthon - Levi
Lucan vs Wszystkie altarońskie bossy (jednocześnie)
Ruda vs Punio
Sebek vs Fasol
Marcin Fardon vs Maciek Szklana

Może w ten sposób zarobimy pieniądze na rozwój projektu.

Czelendż akcpeted, luzuje trochę altaron, ide robic forme na szuje.

jacobs93
04-02-19, 10:53
8 lat temu fajnie grało się w Altaron, widzę teraz, że chyba więcej osób się wypowiada niż gra na tym otsie z czystego sentymentu. Gra kilka osób, a nie jest tak, że po resecie wbija więcej graczy? Co innego pozostało? Robić te resety co kilka miesięcy, za każdym razem dołączy ktoś nowy być może, co spowoduje, że więcej graczy zostanie na dłużej. W obecnej sytuacji grają te same osoby, bez resetu wszystkiego nikt nie wróci ani nie dołączy. Moim zdaniem powinno się zrobić ten znienawidzony reset i jeszcze bardziej utrudnić rozgrywkę - więcej expa potrzebnego na lvl? To jest moje zdanie, nikt nie musi sie z nim zgadzać, ale pograłbym na pełnym serwerze bo w tej chwili licznik graczy online i pustki przy depo mnie do tego zniechęcają, a wy dalej bawcie sie w przeliczniki % expa do hp do loota do d...

Maru123
04-02-19, 10:53
Czelendż akcpeted, luzuje trochę altaron, ide robic forme na szuje.

Wiedziałem że się spodoba :uśmiech7::uśmiech7:

fajnybobas12
04-02-19, 10:59
Dodałbym do karty walk. Zły vs Casual

Kierka250799
04-02-19, 12:23
Kurła, a mnie nie dał do walk cham jeden! :D

eremce
04-02-19, 13:23
Gwander vs Abitańce!

5310053
04-02-19, 13:57
xDDDDDDDDDDDDD po raz pierwszy spodobal mi sie twoj post szuja

Windykator
04-02-19, 14:46
na 2ga edycje wyzywam Mase.

Katamaran
04-02-19, 16:57
Spieszysz sie na 2 swiat legkan? :D

Masa to tylko vs ormo

prazyk123
04-02-19, 17:47
No to Sebek przykro mi ale zero szansek xD

Zetix
04-02-19, 18:09
Problem z cpvp ogólnie z całą grą jest taki że jest za mało graczy.
Mało graczy mało kasy na rozwój gry. Mało kasy na rozwój to stagnacja która prędzej czy później doprowadzi do zamknięcia projektu.

Serwer sezonowy: Jestem na tak bo tylko tam będą równe szanse dla osób rozpoczynających rozgrywkę.
Teraz nie ma takiej opcji jak się komuś nie spodobasz nie masz szans na normalne rozwijanie postaci.

Przenoszenie postaci tylko 1 do 1. Dlaczego pisałem już wcześniej.
Gracze z cpvp twierdzą że z spvp będa mogli wyjść ludzie na wysokich poziomach.
Nikt nie zabrania graczom z cpvp zrobić postaci na spvp i jej tam wyboostować.

Piszecie że to niesprawiedliwe że gracze z cpvp poświęcili ileś tam czasu na gre żeby zdobyć to co mają.
Cóż porównam to do zatrudnienia. Są starzy pracownicy i gdy brakuje nowych to stary dostaje gównianą podwyżkę bo i tak zostanie w pracy a żeby skusić nowego trzeba mu zapłacić więcej jak staremu. ŻYCIE !

Chcecie mieć graczy na cpvp nie tych 20 których macie ale więcej czy dużo więcej to trzeba odpalić spvp dobrze rozreklamować i przenieść postacie 1 do 1 z wszystkim.

Co jest do stracenia:
- serwer z srednią graczy 20 osób

Co jest do zyskania:
- większa ilość graczy
- większa ilość kasy
SZANSA NA SUKCES :D

Co jeżeli nie wypali?
Albo stagnacja jak teraz albo reset albo zamknięcie projektu które przy obecnym stanie serwera i tak jest nieuniknione.

A żeby dupy za bardzo nie bolały to wystarczy zrobić:
exp x2 progresywnie spadający do x1 między poziomem 100 a 200
skille x2 progresywnie spadajce do x1 od 150
drop x 2
więcej bossów (codziennie przynajmniej jeden czy dwa) bo i tak zamin zacznie się je bić to będzie w sumie max po kilka z kazdego rodzaju przez cały sezon.

W takim układzie przybędzie graczy pomiędzy 100-200 i kilku powyżej 200 poziomu na cpvp. Nie spowoduje to z pewnością zalewu nowych itemów ponieważ będzie więcej graczy co mimo przeniesienia ich majątki spowoduje zbyt na itemy które teraz są na cpvp.
Przez okres gry na spvp większość graczy i tak nie poradzi sobie z ukończeniem wszystkich questów zwłaszcza tego najnowszego ponieważ jest bardzo rozbudowany i raczej łatwy nie będzie poza tym w tym okresie może być zbyt mało graczy aby go ukończyć. co dodatkowo zachęci ludzi do kontynuowania gry na cpvp.
Podstawa update w okresie istnienia spvp powinien być wprowadzony tylko tam.

Po 1. Jak mnie cytujesz to prosze nie pisać a'la WY w kontekspie WAR grajków bo ja jestem i zawsze byłem zwolennikiem non-pvp.

Po 2. Czytaj ze zrozumieniem i odpowiadaj w kontekscie wypowiedzi cytowanej albo zrób odstęp i określ się że mówisz o ogóle komentarzy.

Yo, a przewidziałeś to, że ktoś nie porobi questów i z 200lvla wywinduje się questami w neo i kogarze?

A co to zmienia?, że nagle osoby grające cpvp nie będą zainteresowane questami na Kagorze ?

Wbicie 150lvla na 2x expie to ~70kk expa potrzebnego.
Mój 198 to 126kk expa.
"W takim układzie przybędzie graczy pomiędzy 100-200 i kilku powyżej 200 poziomu na cpvp."
xD

Czytaj ze zrozumieniem ! Do 100 lvl x2 żeby nie marnować czasu na granie poniżej 100 poziomu a następnie co level czy co 5 leveli progresywnie zmniejszać exp. żeby nie było zbyt wielu postaci powyżej 200 poziomu. Jakie to miałyby być wartości nie mi decydować.

Przecież wtedy to już tylko myśleć będziecie o PG - co się działo na starcie cpvp?
Ludzie grający po 17h od startu, a tu jest wizja nagród materialnych jak i tych które przejdą na cpvp w postaci itemów/chara/outfitów.
Przecież na tym spvp śmiesznym rekordowe były 200 lvle tylko dlatego, że po pierwszym miesiącu to już praktycznie mało kto grał, w topce został Grajek który nic nie expił przez 2/3 tego otsa.
2x exp czy 1x exp wyskalowany już od 200 i tak jest na spvp szybszy bo macie zerowe waste xD.
No ale dużo potraficie gadać o tym "waste" właśnie, a ludzie na cpvp expiąc na potęgę lecą na proficie z tych samych mobów.

Dlatego update na cpvp dopiero po zamknięciu spvp żeby było po co grać do końca.


"Nie spowoduje to z pewnością zalewu nowych itemów"

3/4 altarońskich bossów jest takie jak troug - do wycaitowania.
To, że Wy sobie padniecie na neptunie grupą nie znaczy, że inni też.
A Wy do tego jeszcze macie 2x ilość bossów.

Teraz są 22 osoby online a z tego 2 są w topce, reszta to newbie które się skillują/expią - no ale, wargrajek chce wbić na gotowe.

Powiedzcie mi, jak chcecie utrzymać graczy na spvp?
Bo na tym to od startu średnia była 20 po czym spadała jeszcze niżej.
Kilka bitek i wygrana strona nie będzie miała nic innego jak - bicie bossów (zbieranie itemów na cpvp), PA na innych i expienie.
Ale wiecie, skoro wbijecie z jednym setem to hehe... swój ulepszycie na potęgę, a innym dacie zbierać części normalnie, nie będzie sytuacji gdzie będziecie sobie magami przelicytowywać itemów dla tanków (pozdro miter), czy jakichś orłów.

Od siebie dodam, że zapraszam wszystkich na cpvp i to, że post piszę by ludzie z góry skonfrontowali to z waszymi pomysłami, może Wy też coś wymyślicie lepszego, niż robienie pod siebie.

Yo.

Co do itemów sprawa otwarta. Napewno to co na sobie może + plecak może + bank z całym depo bym dyskutował.
Co do utrzymania graczy nie wiem czy to ma znaczenie że chwilowo będzie odpływ graczy z cpvp na rzecz spvp jeżeli po 3 miesiącach i tak wszyscy wrócą.

Ja nie podaję PANACEUM na wszelkie bolączki Altaronu bo zwyczajnie go nie mam. Ja tylko i wyłącznie przelałem na forum moje spostrzeżenia co do całej sytuacji. Nie chcecie resetu i ja to rozumiem i szanuję. Zawsze było tak że jak uruchamiano nowe serwery zostawały one zalewane przez graczy na starcie. Widać ludzie lubią zaczynać od początku na równych zasadach.
Prawda jest taka że Administracja musi podjąć decyzje patrząc na dobro projektu a nie na dobro garstki ludzi grających obecnie bo to może doprowadzić tylko do upadku. Może jedynie złagodzić skutki negatywnych odczuć dla tych osób.

makmej
04-02-19, 18:38
No to Sebek przykro mi ale zero szansek xD

Dokładnie, gruby sebek z be em ki ma zero szansek