PDA

Zobacz pełną wersję : Luźne dyskusje o praojcach


hejhop
08-01-19, 18:17
1 zmieniłem zdanie bo th już nie istnieje a żaden czar oprócz nut i sniezycy do niczego się nie nadaje. Dodatkowo uwazalem wtedy ze będzie magiem dalo sie wybiegac jakies endgejm moby, z czego ostatnie zmiany mnie wybudzily.
2 nie wiedziałem że to będzie możliwe, odkryte przypadkiem że jestem tanky jak szukaliśmy z benkiem miejsca gdzie zwiad wykreci więcej niż 600kh i tak jakoś mi się spodobalo
3 no chodzi i refil trwa 30 max 40 na robionych potach do których nie każdy ma dostęp i składniki bo na kupnych nie ma profitu i refil trwa jedno kółko
4 tak jak praojce odkryte przypadkiem że daje sb tam radę, nie lubilem tak grać
5 lekki nerf.., ty tyle wiesz o tym pancerzu że nie skomentuje... magiki i exoreniusy od dawna nie mają podjazdu
6 patrz punkt 5
7 dostał nerfa bo milerus strzelal po 900 w maga bez tarczy to był chyba demo set wtedy miałem. te pobrania many koło kolana mi latają ale wszystkie ostatnie zmiany rozpędziły zwiada momentalnie do 2kkh co nie miał kto tego testować nawet, a jak już ludzie to opanują to dopiero będzie sieka kręcona na expach solo. Kiedy twój przesadzony mag kręcił 1,9kk bijąc po 3 a zwiad bijąc pojedynczo robi 2kk. Ja 3 praojcow już nie wezmę. A i moje refile paliły po 2mbp uhow a zwiad ma je na dystansie. Że skrajności w skrajność. Tak chcę najlepszego maga jak ty najlepszego zwiada a ugi najlepszego ryca. Zwiad obecnie jest parodią jak zwiady się podexpia i nauczą biegać to dopiero będą expy i profity. Ze skrajności w skrajność. Zaden gracz rzetelnie nie pomoże wam bansalowac profesji niezależnie jak głośno będą krzyczeć że chcą sprawiedliwego balansu.

wilddd
08-01-19, 19:26
Piszesz:
te pobrania many koło kolana mi latają
a chwilę wcześniej - "Zwiadowca poszkodowany, hah, dobre sobie!" no i w ankiecie głosujesz przeciwko - nie bierz udziału skoro ci zwisa?
wszystkie ostatnie zmiany rozpędziły zwiada momentalnie do 2kkh
Zwiad duchowny-elementalista (ważne!) solo robił 2kk/h na full waste nic nie zbierając z time-ringami, stojąc przy legioniście między krzakami z kuszą w ręcę (teraz nie ma już takiej opcji, bo zmieniono wrażliwość z ziemi na energię = zabrano możliwość używania krzaków). Magik (Sezonowa Okazja) już nie expi porównywalnie do cb - możesz w końcu spać spokojnie, przy czym on palił talary w ten sposób pod koniec sezonowego, bo mu do niczego nie były już potrzebne, a ty na praojcach zbierasz loota i masz profit.
A i moje refile paliły po 2mbp uhow a zwiad ma je na dystansie.
invalid argument = nie miał na dystansie tylko spamował tapen tawisa stojąc przy nim -> robił full waste, a ty z refilla wychodzisz na + (do tego na community gdzie to ty masz 2 razy gorszy drop rate). xD

Chyba za mało razy na discordzie Benek i inni zwiadowcy nekromanci powtarzali ile max k/h (na full waste) byli w stanie wyciągnąć solo...

Kiedy twój przesadzony mag kręcił 1,9kk
Nie wiem skąd to ci się uroiło - mi nie przeszkadza to, że mag nekromanta robi najlepsze expy - tak jest i tak powinno być moim zdaniem. Jednakże ty najwyraźniej masz problem z tym, że chcę poprawić sytuację zwiadowcy nekromanty, który expiąc solo znacznie odstaje od magów/rycerzy 2h (od zwiadowców duchownych też odstawał - po zmianach w klasztorach nw jak się sprawy mają).

https://forum.altaron.pl/showpost.php?p=170928&postcount=61
Ja się z tymi założeniami zgadzam i jeśli się nie mylę:
"Wytrwajmy w tych założeniach. To bardzo dobre założenia. A komu się nie podoba niech szuka gry która mu spasuje." ty też się zgadzasz.

Tak chcę najlepszego maga jak ty najlepszego zwiada a ugi najlepszego ryca. ... Zaden gracz rzetelnie nie pomoże wam bansalowac profesji niezależnie jak głośno będą krzyczeć że chcą sprawiedliwego balansu.
Skoro sam się do tego przyznajesz to twoje zdanie i ugiego powinno być ignorowane. ;V

Zwiadowca z puginałami gdziekolwiek nie pójdzie to ma olbrzymie waste (i to na sezonowym, gdzie loot był x2; na 100lvl na mysmeniach dało się wyjść na 0, ale nie wyrabiały już po 1. kółku xD). Cały sens tego tematu to lekkie obniżenie tej nieopłacalności - a co niech sobie raz do roku pójdzie na coś z puginałami i ma waste nie 20t a 17t. ^^

hejhop
08-01-19, 21:05
Zakłamuj się dalej, co do kręcenia 2kk na praojcach zwiadem nekro alchem wcale nie ma mega waste, jeśli już balansuje się minimalnie przy zerze wiec to mega waste nie jest. Fakt refil kosztuje mega dużo, ale nie tyle co maga. Posilkujesz się informacjami z sezonowego, które nie sa już do końca aktualne bo to co da się teraz robic nekromanta tez otrzezwia. Oczywiście nie każdy ma kase na takie zabawy, tak samo jak nie każdy mag miał kase na palenie 800 uhow co 50min. Nie możesz wiedzieć co się dzieje teraz bo aktualizacja twoich informacji skonczyla się z serwerem sezonowym.

wilddd
08-01-19, 21:47
Koszt refilla nie ma dużego znaczenia kiedy i tak wychodzi się z niego na + (jest ważny, kiedy masz waste).

Zrób zwiada nekro i idź gdzieś solo z puginałami to może będzie można z tobą poprowadzić dyskusję na argumenty, bo kiedy ja ci wykładam twoje błędy w rozumowaniu ty atakujesz ad personam pisząc, że mam nieaktualne info (wnioskując z błędów w twojej wcześniejszej wypowiedzi mógłbym napisać w sumie to samo do cb ;V - nie wiesz jak wyglądało expienie zwiada duch-ele - "zakłamuj się dalej" xD no i tak się akurat składa, że obserwuje zmiany, co się dzieje w grze i piszę z ludźmi).

Inb4
Ja swoje o graniu hlvl magiem nekro wiem, nic więcej nie napiszę, bo w końcu mam do czynienia z Konradem (pewnie nie zrozumiesz - i dobrze - pozdrawiam tych, którzy zrozumieją xD).

hejhop
09-01-19, 00:03
Podziwiam, naprawdę szczerze, ze pomimo ze mnie nie znasz tak doskonale wiesz gdzie kiedy i na czym expilem, z jakim zapleczem, expem/h i profitem(ciekawe z czyich opowieści, drugiej czy trzeciej reki?). Zwiad nekro ssal kiedy nie bylo czaru na kryta, wtedy była przepasc miedzy nim, a elementalista, czar na kryta spowodowal przepasc miedzy zwiadami a magami i rycami. Ja już solo nie zrobie 2kk po tych zmianach, bo mój exp opieral się na 3 potworach na klacie. Zwiad nekro krecił (przed ta zmiana i ze starym atakiem puginałów) 2kk na twoim full waste(pomijając jakie to waste bo to nieważne) bijac pojedynczo potwory i to jest fakt. Wracajac do puginałów sa regularnie dostępne w niskiej cenie, łatwe do postackowania, a ty chcesz przyrownywac je do sdkow, która to dyskusja była walkowana miliony razy, ze nawet nie chce mi się jej szukac. Zwiad dostal takiego kopa wprzód w stosunku do reszty, ze powinieneś robic posta z podziękowaniami, a nie doszukiwać się urojonych trudności w grze pvm. Trafność decyzji o zmianie ataku puginałów zweryfikuje się jedynie w chwili kiedy jakiś zwiad zacznie z tego korzystać w jakikolwiek sposób, bo raczej nie expiles jeszcze na cpvp na puginałach, co? Dobre tam musza krazyc o mnie legendy skoro tyle wiesz nigdy ze mna nie majac styczności(ta co była to w zasadzie żadna). To co tu się dzieje z tymi rotacjami, która profesja najlepsza co latke to jest cyrk, tak długo jak ktokolwiek z administracji będzie interesowalo zdanie graczy tak długo będą te rotacje bo nigdy nie zadowolą każdego.

Kr3jzoL
09-01-19, 00:18
Konrad dobrze napisał. Nerf duala i buff zwiada pozwoli dojść do złotego środka balansu na Altaronie.
Pozdrawiam.

3373722
09-01-19, 02:33
W sumie i tak już nie gram więc czy wejdzie nerf zwiada to mi nie zależy.
200zwiadem z setem 16% robiłem 1,8kk z profitem na praojcach pozdrawiam hejterków :*.

hejhop
09-01-19, 06:22
Tak, rekompensata byłaby sprawiedliwa za ten niewystrzelony puginal.

Kierka250799
09-01-19, 07:07
Dymes

<znaki>

wilddd
09-01-19, 07:10
Podziwiam, naprawdę szczerze, ze pomimo ze mnie nie znasz tak doskonale wiesz gdzie kiedy i na czym expilem, z jakim zapleczem, expem/h i profitem(ciekawe z czyich opowieści, drugiej czy trzeciej reki?)
z pierwszej ręki od cb Konradzie, swego czasu nie kryłeś się z tym - dopiero jak się dowiedziałeś, że ma być nerf setu chaosu przestałeś się tym chwalić i na przykład zacząłeś ukrywać ile k/h wyciągacie na piaskowych ^^
Polecam streamera xD: https://www.youtube.com/watch?v=o8Z_-Vjj7ag

@Benek
Zrobiłeś to solo? Muszę przyznać, że praojce po zmianie hp są najlepszym spotem w grze (dla małych ekip), więc tam jest taka szansa, chociaż śmiem wątpić.
Chyba zapomniałeś wliczyć koszt robionych mikstur maga od konrada/ugiego xD
a może miałeś szczęście, bo poszedłeś sobie raz, spadła ci bitewna tarcza - no to hoho niezłe expy "z profitem"

Pokaż dowód, że zrobiłeś to solo - przejdź się tam, dokładnie zapisując co ile kosztowało i domniemanie ile na tym zarobiłeś, dodając ss licznika expa.
Po prostu ci nie wierzę ;]

Kr3jzoL
09-01-19, 11:20
Gość ma iść robić ssy i mu zapisywać wszystko bo jakiś random ziomek z sezonowego mu nie wierzy :D Altaron to jednak stan umysłu. Jak już taki z Ciebie detektyw to znajdź jego stream'y z expienia na praojcach i będziesz miał dowód...

3373722
09-01-19, 11:22
Sama bitewna tarcza albo święte nogawice by mi zwróciły cały refil albo i więcej ;).
Nie muszę nic udowadniać polecam się przejść i sprawdzić.
Praojce są strasznie unbalanced spotem nie dość, że exp dobry to loot pojebany.
Pozdrawiam serdecznie.

Gość ma iść robić ssy i mu zapisując wszystko bo jakiś random ziomek z sezonowego mu nie wierzy :D Altaron to jednak stan umysłu. Jak już taki z Ciebie detektyw to znajdź jego stream'y z expienia na praojcach i będziesz miał dowód...

Jak się zapisał tamten strim to jest tylko jeden malutki uryweczek jak expie na praojcach bo jak zobaczyłem ile expa tam mam to już nie strimowałem stamtąd :P

Catthon
09-01-19, 12:48
Poważne pytanie - czy uważacie, że powinniśmy cofnąć zmianę HP praojców?
Została wprowadzona na podstawie zgłaszanych uwag, ale potem słyszałem liczne głosy tego, że są zbyt dobre.

wilddd
09-01-19, 12:56
Raczej dostosować wszystkie inne spoty, żeby też się na nich przyjemnie expiło i jednocześnie zarabiało zarówno solo jak i w drużynie.
(btw to miał być temat o zmianach w puginałach xD)

Catthon
09-01-19, 13:01
"dostosować wszystkie inne spoty" - to po pierwsze cholernie czasochłonne, po drugie prawie niewykonalne. Łatwiej, szybciej i efektywniej jest zrobić jedną zmianę (a raczej ją wycofać) niż wprowadzić 100 nowych i potem je wszystkie przetestować. Poza tym podział - miejsca do expa, miejsca do zarabiania - był zamierzony.

sokoskiii
09-01-19, 13:05
Ja prdl Catthon oni maja Ci to jeszcze narysować czy co? Pytając o tak oczywiste rzeczy to ty altaronu nie zbudujesz.
JK

mexiunio
09-01-19, 13:20
Poważne pytanie - czy uważacie, że powinniśmy cofnąć zmianę HP praojców?
Została wprowadzona na podstawie zgłaszanych uwag, ale potem słyszałem liczne głosy tego, że są zbyt dobre.

Lud z messengera przemówił:

szkoda gadac

pograned on serwer

Weź ktoś odpisz, że praojciec jest wyznaniczkiem dobrego moba

woli cofnąć dobrą zmiane zeby znowu było chujowo
zamiast poprawic reszte

Rahilux
09-01-19, 13:39
Czy zmienianie potworów na lepsze jest aż takie czasochłonne?

przykład - cyk zmiana hp praojca
przykład - cyk zmiana healu/sakwy hrimtura
przykład - cyk zmiana dmg bagiennej hydry
przykład - cyk zmiana hp piaskowej i większa szansa na żółty materiał

Niektóre typu ent/demon to są w ogóle do reworku ale nie na podstawie samego moba tylko na podstawie respa, demony i diabliki to powinny być w ogóle osobno, enty/drzewce powiększone respy, co z tego, że dostaniesz z enta sakwe za 200+ skoro masz ich 7 na respie który zamkniesz 20lvl postacią range albo 30knightem.

Wodniki/szkwały - przyśpieszyć czas respawnu może o 15sekund.
Chilherry/Ymirsony - no z nich nic nie leci poza sakiewką/szafirem albo błękitnym klejnotem.
Profany - przynajmniej według mnie to trzeba zwiększyć czas respawnu oraz expa o jakieś 15%. Gdyby ludzie chcieli lub wiedzieli chociaż to zamiast na nie to powinny iść właśnie na hrimtury.
Upiory/Widma - zmniejszyć ssanie many.
Górskie - dodać egzekutor z powrotem do dropu.
Rekinołaki - można zagęścić poszczególne komnaty z nimi, zwiększyć czas na respawn o dosłownie chwilkę.
Lodowe Wiwki - Usunąć slowa albo uciekanie.
Ptaszniki - zagęścić, zmniejszyć hp na którym uciekają.
Góra mnichów - usunąć uciekanie popom.
Umarły mnich - zbyt często używają swojego ataku ze światła, ogromny dmg robią w ten sposób oraz mają cholernie dużą ilość hp a drop z nich jest nikły.

Przynajmniej według mnie to by wystarczyło ;x

Catthon
09-01-19, 14:26
Gerwalt, w ciągu ostatnich 4 miesięcy powstały ze 3-4 tematy o zmianach w mobach, z czego 1-2 sam założyłem. Większość propozycji została wprowadzona, niemniej niewiele to zmieniło. Nie bardzo chcę kolejny raz poświęcać czas na zmiany w mobach, ponieważ efekt zawsze jest mierny, a teraz mamy konkretną pracę do wykonania gdzie indziej.

@Mexiunio
Po pierwsze - zadaję rzeczowe pytanie, na dodatek kierowany waszymi wypowiedziami.
Co do tego, że praojciec jest przykładem jedynego dobrego moba, jest to błąd w rozumowaniu. Selbo stworzył tę edycję Altaronu w odpowiedzi na prośby graczy z konkretnym założeniem - będzie trudniej o hajs i exp. W tym przypadku jeżeli wszystkie respy są beznadziejne (trudno i hajs i exp), a praojciec dobry (łatwo o hajs i exp), to praojce są błędem, a nie pozostałe respy.

Kr3jzoL
09-01-19, 14:34
Dokładnie tak. Nerf praojców będzie krokiem na przód. Kolejny to zmniejszenie wszystkich obrażeń o jakieś 10-15% bo już za szybko się expi i w ogóle te moby padają strasznie szybko. Za łatwo jest. Proponuję buff do hp mobów o jakieś 25%.
Pozdrawiam.

hejhop
09-01-19, 14:40
Na serio to zrob mozliwosc pozbywania się pieniędzy z serwera, bo zaraz 10lvl za plecak piórek kupi bitewny set z klejnotami, bo nie mam już co z kasa robic…
czyt. np. jakies bajeranckie pierdoly do sklepu z meblami (bo o mountach, addonach, outfitach nawet nie marze) zeby za bogaci mogli gdzies talary wywalać, a nie zasypywać nowych graczy talarami, bo tacy zasypani zlotem gracze szybko się nudza, gra zamiast być trudna staje się otsowa, zwyczajnie nudna od samego początku.

Kr3jzoL
09-01-19, 14:56
A co tu się stało? Konrad napisał coś z sensem. +1.
Pozdrawiam.

ciaparek
09-01-19, 15:16
Po pierwsze - zadaję rzeczowe pytanie, na dodatek kierowany waszymi wypowiedziami.
Co do tego, że praojciec jest przykładem jedynego dobrego moba, jest to błąd w rozumowaniu. Selbo stworzył tę edycję Altaronu w odpowiedzi na prośby graczy z konkretnym założeniem - będzie trudniej o hajs i exp. W tym przypadku jeżeli wszystkie respy są beznadziejne (trudno i hajs i exp), a praojciec dobry (łatwo o hajs i exp), to praojce są błędem, a nie pozostałe respy.

Jak pisała Mała Kasia dojebać mobom 50%hp i zmniejszyć wszystkim dmg i po problemie xD

Fascynująca debata o tym jak zepsuć grę xD

wilddd
09-01-19, 15:42
Odnośnie palenia talarów - szybki "event" do zorganizowania:
Mistrz gry wbija ogłasza zbiórkę w dp w niedzielę wieczór.
Kładzie kostkę i można grać o błogosławione zwoje (szczególnie opancerzenia najwyższej klasy)
Jedyne co do zrobienia to ustalić stawki - (średnio warte 40t? to *(1/6) = 6,(6)t max za los?)
Szansa na ulepszenie itemu spada (dwukrotnie?) z jego wzmocnieniem, więc nie spowoduje to potopu OP itemów, bo co chwila będzie ktoś palił item do 0)

hejhop
09-01-19, 15:47
Poważne pytanie - czy uważacie, że powinniśmy cofnąć zmianę HP praojców?
Została wprowadzona na podstawie zgłaszanych uwag, ale potem słyszałem liczne głosy tego, że są zbyt dobre.

To wy powinniscie wiedzieć ja to ma wygladac, a nie gracze. Poswiecajac uwagę każdemu tematowi, ze komus cos nie pasuje kręcimy się w kolko. Stworzcie swój balans, potwory, expy, powiedzcie ze tak ma być i nie będzie inaczej i idzcie do przodu. Co chwile nerficie, co chwile ktoś znajduje patent żeby znowu robic 2kk i profit i znowu nerficie, robienie tego w nieskonczonosc donikąd nie prowadzi.

Medalikarz
09-01-19, 15:59
Konrad dobrze napisał. Nerf duala i buff zwiada pozwoli dojść do złotego środka balansu na Altaronie.
Pozdrawiam.

rozpedz sie i walnij w sciane

kolejny

Commando Ajek
Serwer Community PvP

Zwiadowca Duchowny
161 poziom
Ostatnie wylogowanie z gry 2018-10-06 18:58

odpal gre, masz stare dane


Elitarny zwiadowca Nekromanta i Alchemik
179 poziom
Ostatnie wylogowanie z gry 2018-12-01 06:17

Tego trolla nawet nie czytam bo jego teeksty i propozycje sa toksyczne, typowa
spuscizna
bandy trolli.

Poki nie ogarniecie kto chce cos zmienic, a kto tylko czerpie frajde z wkurwi@nia innych to nie maja sensu te debaty.

Kr3jzoL
09-01-19, 17:07
Ja nie wiem ale ktoś tu ma chyba 2IQ i nie ogarnia większości moich wypowiedzi. Ruda to ruda, nic dodać nic ująć.
Tam kolega wyżej ma rację. Zorganizujcie zaawansowany dice event jak na orsh otsach 2k02 żeby się pozbyć talarów z gry +milion

A tak na poważnie to redukowanie ilości golda w grze (jak i sposoby na to) powinny być brane pod uwagę przy tworzeniu projektu nie 10 lat później bo jest to jedna z podstaw elementarnych. Jednakże mamy do czynienie z #Altaron #5online więc i tak nikogo to nit rusza więc buff zwiada, mobów i sms o treści pomagam dla Rudej.

@
I tak nie będą miały sensu bo każdy ma dość poważnego produkowania się do administracji tego open tibia serwera, które kończy się jak grochem o ścianę.
Albo tworzycie community content i nie obchodzicie się od płaczu ludzi 24/7, albo własny gdzie uwagi graczy bierzecie z dużym dystansem.

hejhop
09-01-19, 17:58
@ruda
od benka się odkoleguj bo to o nim mowilem ze 2kk krecil na praojcach z minimalnym wastem bez dropienia rarek(swiete legi, bit tarcza), pomyliłem się odrobine bo 1,8kk jak sam powiedział, ze starym atakiem puginalow i czarem na kryta, także jednoznacznie łanszotuje to "mega waste" zwiadka który realnie tam expil na obecnym jedynym serwerze. Wiec gość jak najbardziej mowi z sensem.
@rogue
Z trudem powstrzymuje się od wyklinania twoich roszczeń, gość nie gra bo w 2 miesiące na expie razy jeden zrobil 200 zwiada i przestal grac bo serwer znowu umarl, wcześniej miał 200 rycerza na expie razy jeden kiedy miałeś ledwo 90 zwiada a po jakims gowno sezonowym oczekujesz tutaj dowodow swoich wyobrazen. Idz się wyexp pod jakims maskującym nikciem, idz na praojce i sam sobie screeny porob i je pokaz na forum

Ponizej moje przykładowe expy z expienia po 2-3 praojce na nutach zuzywajac więcej uhow niż manasow.
https://i.imgur.com/0BkBZbU.png
https://i.imgur.com/1IE90Nh.png
Na hydrach nie robilem screenow bo nie miałem wolnej chwili żeby sprawdzać exp/h
Teraz wezcie pod rozwagę ze nie zawre na sobie 3 praojców wiec te expy sa niemożliwe do wykręcania w taki sam sposób jak do tej pory, kiedy to zwiadek wlasnie takie expy może robic na puginałach nie wastujac nawet bez rarek. Kazda rarka jest GRUBYM, ale PROFITEM.

Medalikarz
09-01-19, 18:18
Ruda ma pol serv na ts, z reszta gada, a ty w swojej egocentrycznej wizji mysl dalej ze masz jedyny racje. Posiadanie IQ nie sprawi ze jestes jednostka spoleczna, wrecz wplywa na to ze jestes predzej socjopata, lecz to temat na inna dyskusje.

Dla mnie ktos kto powoluje sie na IQ to ktos kogo wrzuce do tego samego wiadra pomyj co ludzie co placza o k/h expa, ktos kto jest ograniczony do jednej zmiennej i nie ogarnia ogolu nie powinien mieszac sie w sprawy balansu, oraz wypowiadac na nie, a jesli to robi to niech nie spodziewa sie ze bedzie brany na powaznie.

hejhop
09-01-19, 18:47
Puginaly dostaly juzj ednego nerfa, niech ktoś to sprawdzi czy teras ssaja tak jak mag, a ta rekompensata strzalu niewystrzelonego powinna być jaknajbardziej wprowadzona.

Phenixioo
09-01-19, 19:27
jest boruta kto idzie?

1h robi na czerwiach 30k/h i nikt nie ma pretensji

Kr3jzoL
09-01-19, 23:17
Ja dualem robiłem ponad 60 dlatego nerf poleciał i sens tej gry zanikł imo.

3373722
10-01-19, 04:16
1h robiłem na bekalelu 55k/h xD