PDA

Zobacz pełną wersję : Resetujące się hotkeye!


Catthon
22-11-18, 10:01
Cześć,

Od początku wgrania nowego klienta pojawia się problem z resetującymi się hotkeyami. Wpisujemy hoty albo odpalamy klienta z hotami, robimy jakąś rzecz, klikamy F8 pod hape odes i bum - pusto. Czasami pomaga zrestartowanie klienta, czasami trzeba wpisać od nowa...

Mam sporo zgłoszeń w tym temacie w prywatnych wiadomościach i swoje doświadczenia. Niestety Pręgusia już kilka razy analizował ten temat i nie zauważył miejsca na błąd. Pomyślałem, że jeżeli zbierzemy tu Wasze doświadczenia dot. tego błędu, to Pręgusi łatwiej będzie wyciągnąć wnioski i obserwacje.

Wpiszcie proszę:
Czy błąd występuje?
Jeżeli tak, w jakiej sytuacji?
Jeżeli tak, jak często?
Czy udaje się go jakoś naprawić (odzyskać hotkeye)?

Sprawa dotyczy naturalnie tylko nowego klienta. Będę wdzięczny za liczne odpowiedzi - dla dobra nas wszystkich :oczko:

Pozdrawiam,
Catthon

Mervakis
22-11-18, 10:10
Na wszystkich systemach czy na jakimś konkretnym się to ludkom dzieje?

Catthon
22-11-18, 10:21
Według mnie - na wszystkich systemach. Konkretnym ludkom, ale jest ich na tyle wielu, że prawdopodobnie pozostali nie zgłosili.

Rahilux
22-11-18, 10:30
Występuje randomowo w momencie gdy mamy już swoje hotkeye, nagle je zmienimy i idziemy expić.


W trakcie trwania tego expa wystarczy zminimalizować klient gry i hotkeye wracają do starego stanu, a żeby je zapisać to musimy najpierw relognąć postać.
Mniej więcej 3x wpisywałem od nowa oreh wrek na 1 teamhuncie.

tomekk
22-11-18, 15:38
Ja natomiast mam problem tego typu że po pewnym czasie grania zniknęły wszystkie znaczniki zrobione przeze mnie na mapie

Ememems
22-11-18, 18:25
Zauważyłam, że hotkeye przypisane są do postaci, a nie do konta.
Zauważyłam też, że jak się zaloguję na jakąś postać, otworzę okno z hotkeyami, zmienię hotkeye na inne i wcisnę ok, to zapisują się normalnie, ale gdy otworzę znowu okno z hotkeyami i wcisnę anuluj, to po ponownym otwarciu okna z hotkeyami widzę wersję, którą widziałam przed zmianą hotkeyów i wciśnięciem ok (czyli tą po zalogowaniu na postać).

Catthon
22-11-18, 19:47
Karmelia, co do hotów dla postaci - tak jest w tym kliencie. Co do spostrzeżeń - dzięki, cenne.

Medalikarz
23-11-18, 05:07
Zgłaszałem to 3 dni po kliencie! Ludzie czy wy czytacie zgłoszenia xD? Jest proste rozwiązanie które tymczasowo mi pomaga. Po zmianie hotkeyów wyłączam klienta i odpalam od nowa. Inaczej zdarzało się że zmieniały się same podczas tego samego odpalenia klienta,a zamknięcie go najwidoczniej nadpisuje plik z danymi dopiero w momencie wyłączenia oprogramowania.

Shrime
23-11-18, 12:08
Ja takiego problemu nie miałem, aczkolwiek wyrzuciłem cały folder Altaron z %appdata%, i po wgraniu nowego clienta wszystko śmigało perfecto.
Mógłby ktoś zrobić taki test(zachowajcie sobie pliki gdzieś na pulpicie w razie W) - usunąć cały folder, pobrać i zainstalować na nowo klienta, ustawić hotkeye, zapisać/dać loga/wyłączyć klienta i jakiś czas pooglądać czy problem się powtarza?

Catthon
24-11-18, 16:59
Zgłaszałem to 3 dni po kliencie! Ludzie czy wy czytacie zgłoszenia xD? Jest proste rozwiązanie które tymczasowo mi pomaga. Po zmianie hotkeyów wyłączam klienta i odpalam od nowa. Inaczej zdarzało się że zmieniały się same podczas tego samego odpalenia klienta,a zamknięcie go najwidoczniej nadpisuje plik z danymi dopiero w momencie wyłączenia oprogramowania.

Jak napisałem - mamy zgłoszenia, nie wiemy gdzie leży klucz do rozwiązania problemu. Im więcej informacji, tym łatwiej będzie go namierzyć.