PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja o Umiejętnościach


Zetix
20-11-18, 19:53
Mam pewne przemyślenia ale nie wiem czy i jaki wpływ miałoby to na rozgrywkę więc wolę wywołać dyskusję jak cokolwiek proponować w temacie.

Mianowicie czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem połączenie umiejętności walki dwuręcznej i jednoręcznej (Walka Wręcz). Obecnie rycerz musi wybrać subprofesje ale także to czy będzie blokerem czy też aktywnym wojownikiem.
Zwiadowca może walczyć używając kuszy ale może także w razie potrzeby założyć tarczę i korzystać z puginałów co znacząco zwiększa jego możliwości.
Mag również może korzystać z broni jedno i dwuręcznych bez ingerencji w umiejętności.

Proponowałbym także powrót do obrony przy pomocy broni (lub przynajmniej dodatkowej szansy na blok uderzenia. Zwiększało to różnorodność używanych broni (albo idę w większy blok albo w większy atak a mniejszą obronę).
Obecnie przy wyższej wartości Obrony zwiększa się ilość blokowanych potworów przy użyciu broni 2 ręcznej nie mamy tej premii ale broń taka mogłaby dawać jakąś szansę na dodatkowy blok uderzenia bronią (albo częściej a w pewnej wartości albo rzadziej a całkowity blok uderzenia).

To nie jest żadna propozycja ot takie przemyślenia z których może komuś coś się spodoba. Proszę tylko bez głupich uszczypliwości napisać co o tym sądzicie korzystając z faktów.

Camol
20-11-18, 20:01
Również uważam, że bezsensem jest, że w tej chwili rycerz nie ma możliwości blokowania ciosów mieczem. Przecież tak się chyba przyjęło, że rycerz również może bronić ciosy mieczem dlatego właściwie nie rozumiem dlaczego ta obrona została usunięta (podejrzewam, że zmiana systemu pancerzy to wymusiła). Teraz tak naprawde różnica między broniami to 1 punkt ataku na każdą z broni (mówię o broniach 1h). Wcześniej była jakaś różnorodność w posiadaniu broni bo ta więcej defa mniej ataku etc.

Powinno to zostać przywrócone, żeby broń miała jakąś obronę.

Astero
21-11-18, 00:20
Te wasze śmieszne wartości obrony i tak nie działały w starym systemie , a teraz widać różnicę między 1h , a 2h ( do poprawy singel target śmieszne wartosci )czy dualem więc nie wiem o co wam chodzi.... aktualny system daje . Teraz jesteś dps albo tankiem tyle w temacie . Jedyny minus to , że 2h teraz dużo traci do duala i trzeba by poprawić, że rago tote omija pancerz i % wartości lekki boost tak to 2h był by dla targetowym , a dual obszarowym