PDA

Zobacz pełną wersję : Początek rozgrywki


Zetix
18-11-18, 10:47
Słysze wiele głosów, że należy usunąć wyspę początkową i zbudować samouczek (czytałem też o jakichś plotkach, że niby nawet decyzja już została podjęta). Nie zgadzam się z tym twierdzeniem. Uważam że jest prawie dobrze tak jak jest.
Aby zadowolić tych którym Licor przeszkadza (przeszkoda w drodze na kontynent) proponuję na tyle podnieść exp z misji żeby zrobienie wszystkich bez expienia i bez znaczenia w jakiej kolejności dawało 10 poziom.
Dodatkowo na zarzut że na początku trudno o składniki wymagane do misji proponuję podnieść drop i szybkość odrastania roślin do poziomu takiego jak mają jagody.

Jeżeli chodzi o samouczek. Na samym początku jest też prawie wystarczający.
Dodałbym informacje tak jak to jest po zabici 1 potworka "Czy wiesz ze możesz sprzedać..." informacje takie jak. "Widzisz kratkę ściekową" "Słyszysz jakieś dźwięki dochodzące z kratki ściekowej" czy podobne żeby wiedzieć gdzie iść.
Jakaś informacja żeby pytać ludzi o pomoc. Kończysz pierwsza misje i gość mówi "Zapytaj innych z pewnością ktoś potrzebuje pomocy"

Na Erec Mocec Rochew
Dodać samouczek z wykorzystania dużej sakiewki. NPC Ireneusz chce nam coś powiedzieć lub NPC Bellerofont mówi że Ireneusz nam chce coś powiedzieć.
Ireneusz daje nam duż sakiewkę i tłumaczy jej obsługę.

Rahilux
18-11-18, 11:15
Czytałeś o jakichś plotkach więc trzeba napisać temat o tym, że się z tym nie zgadzasz.

Ukończenie WSZYSTKICH misji na licor z swoją własną kolejnością pozwoli Ci na bezstresowe przejście na kontynent.

Rośliny w momencie gdy mamy aktywną misję zbieramy za pierwszym razem.

Z misjami jest różnie, czytałeś dialog pierwszych npców na samouczku? czy pisałeś hej tak tak tak hej misja tak tak tak hej worek tak taktak hej szpadel tak takktak.


Spalić licor.

Zetix
18-11-18, 13:43
Czytałeś o jakichś plotkach więc trzeba napisać temat o tym, że się z tym nie zgadzasz.

Ukończenie WSZYSTKICH misji na licor z swoją własną kolejnością pozwoli Ci na bezstresowe przejście na kontynent.

Rośliny w momencie gdy mamy aktywną misję zbieramy za pierwszym razem.

Z misjami jest różnie, czytałeś dialog pierwszych npców na samouczku? czy pisałeś hej tak tak tak hej misja tak tak tak hej worek tak taktak hej szpadel tak takktak.


Spalić licor.

Masz jakiś komplex że piszesz w takim tonie ?

Wielu jak Ty pisze spalić licor już w sumie tak często to czytam że chyba powinno się pisać #SPALICLICOR
I tak to jest powód żeby wywołać dyskusje w tym temacie. Bo uważam że nie należy psuć czegoś co jest dobre. Można to jedynie dopracować żeby nie przeszkadzało to takim jak Ty.

Jesteś starym graczem dlatego możesz nie pamiętać piwrwszej styczności z grą więc nie wiesz jak się w tym momencie czuje osoba która przychodzi z Tibii lub kiedyś lata temu miała okazję grac w Tibie (taka jak ja).
Pamiętam to dobrze więc mniej więcej napiszę.
Samouczka na Licor nie zrobiłem za pierwszym razem wgl ponieważ poszedłem na dolny mostek i od razu zostałem przeniesiony do świątyni. Początkowo nie wiedziałem nawet jak można rozpocząć grę ponieważ kratka ściekowa wyglądała inaczej więc nawet nie wiedziałem że trzeba w nią kliknąć żeby wejść pod ziemie. Nie wiedziałem że mogę robić misje więc zabijałem szczury gdzieś tak do 6 poziomu. Level z potworów szedł na tyle wolno że mógłbym sie zupełnie zniechęcić gdyby nie powiedziano mi że misje dają EXP i że można szybko przejść Licor.

Dlatego uważam że można co-nieco poprawić w samouczku.
Poprawa dropu z roślin byłaby mile widziana wgl w grze nie tylko na Licor bo gdy ktos ma pecha to czasem raz na dziesięć roślin coś znajdzie, ale wiem zawsze można jak mi to Mistrz Gry napisał kupić kwiatki do misji w sklepie zamiast zrywać jakie to pouczające.

Rahilux
18-11-18, 14:55
Pięknie się łowiło przed wielkim resetem, gimme back mieszane sety.
https://i.imgur.com/t77Jlg1.png


Trochę czasu zajęło by skompletować takie przedmioty.
http://i.imgur.com/Ehumsxc.png

Tu jeszcze postać z pierwszego cpvp
http://i.imgur.com/rNtm9YW.png


Mam tych screenów dużo więcej, licor i rookgaard zawsze sobie pograłem, nawet miałem o zgrozo 70 rookstayera na titanii, ale zweryfikuj coś zanim będziesz o tym pisać.

Ludzie przyzwyczaili się do tego, że od początku muszą bić lvl i tylko lvl przez tibie 7.6 i ubogą fabułę w dalszych częściach, gdyby czytali dialogi pierwszych npców to mogliby wywnioskować, że hej... on mi dał questa? ma rozbudowane dialogi? inne npc też mogą mieć misje!
W dodatku mają też czat globalny jak i kanał pomoc w razie czego.
A co w licor trzeba dopracować? Kochaw! tak.Nawet teraz mam parę postaci
https://i.imgur.com/ny6fAo5.png

Zetix
19-11-18, 18:05
Nie przeceniaj ludzi. Ja czytałem dialogi i sam doszedłem do tego żeby pytać innych o misje inni mają misje daleko gdzieś bynajmniej do momentu w którym dowiedzą się że dają im EXP.