PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja o sensie istnienia serwera sezonowego


Zetix
10-11-18, 22:17
Grałem kiedyś w POE. Gra z założenia jest grą sezonową ale posiada również serwer STANDARD w którym po każdym sezonie lądują wszystkie postaci i itemy z wyłączanego serwera sezonowego. Wiem że sytuacji nie da się 1:1 przenieść na grunt Altaronu, ale jest jedeno ale w POE wszystkie nowinki są wprowadzane wyłącznie na serwerze SEZONOWYM, a dopiero po jego wyłączeniu są adaptowane do serwera STANDARD.

Takie rozwiązanie powoduje, że większość ludzi idąc za nowościami gra głównie na serwerze sezonowym. Oczywiście jest część ludzi która czeka pół roku grając na standardzie. Chociaż i oni od czasu do czasu graja na sezonowym żeby poznać nowinki i nie być w tyle względem ludzi grających na sezonowym.

To takie moje przemyślenia odnośnie sensu utrzymywania serwera sezonowego. Jak możemy zauważyć od blisko 2 tygodni ruch na sezonowym jest znikomy, Handlu nie ma wgl już dobrze ponad miesiąc.

I tu dobre pytanie co zrobić aby w nowym sezonie było lepiej.

eremce
10-11-18, 22:43
Chyba nawet takie samo bylo i jest założenie, ale martwy (agonia w sumie trwała od początku) serwer sezonowy zmusil do wprowadzenia nowych rozwiązań na serwer cpvp.

Zetix
10-11-18, 23:07
Chyba nawet takie samo bylo i jest założenie, ale martwy (agonia w sumie trwała od początku) serwer sezonowy zmusil do wprowadzenia nowych rozwiązań na serwer cpvp.

Ale nie oszukujmy się. Serwer sezonowy został słabo przygotowany. Zmiany typowo sezonowe zostawąły wprowadzane już w trakcie rozgrywki.
Mowa tu o queście na rybkę czy chociażby na zwoje (i tu ciekawe jak to będzie rozwiązane w kolejnym sezonie)
Ja to widze tak.
Padło hasło robimy serwer sezonowy to damy exp, skile, drop x2 i Eja mamy serwer sezonowy.

Serwer żeby był grywalny musi zachęcać, a szczerze do tej pory nie wiadomo jakie będą nagrody. Na tę chwile dosłownie nic nie przemawia za tym żeby tam grać.
Gdyby padła np propozycja że postacie stworzone na tym serwerze zostają z tym że są przeniesione z połową EXP i Skill a ze sobą mogą zabrać max to co na sobie bez zawartości plecaka. Już pewnie byłoby więcej chętnych. Gdyby nowy UPDATE był wprowadzony tylko na sezonowym (nowe tereny itd) to ludzi by tam nie zabrakło do ostatniego dnia.

eremce
10-11-18, 23:15
Niestety, dokladnie tak było. Do tego doszlo założenie, że postacie będą usuwane po 3 miesiącach i mogiła gotowa.

Zetix
12-11-18, 15:29
Dlatego ciekawi mnie co dalej z pomysłem na sezonowe serwery. Jest sezon 1 (choć można powiedzieć że był) ludzie mówią coś o sezonie 2. Jedni myślą że ruszy on równo 1 grudnia (jako że UPDATE było zapowiadane na grudzień) inni twierdzą że będzie przerwa a jeszcze inni że projekt sezonowych serwerów zostanie porzucony.
Fajnie by było wiedzieć co na ten temat myśli administracja bo nie ukrywam że chciałbym zagrać w nowym sezonie ale na trochę zdrowszych zasadach (na serwerze już typowo dostosowanym do sezonowej rozgrywki), ale z drugiej strony najpierw trzeba się uporać z problemami jakie niesie za sobą wprowadzenie nowego klienta na którym obecnie nie gram z powodu że zbyt długo loguje się postać (w razie kick - a to mi się zdarza i na starym i na nowym - logowanie około 8s. kończy się śmiercią).

Shrime
12-11-18, 16:23
Psst. Grając w PoE wszystkie itemy z sezonowego przechodzą również na standard ;)
A nawet w czasie trwania ligi - po desce na świecie HC.

To już chyba niezbyt ciekawe rozwiązanie...

Zetix
12-11-18, 18:34
Pisałem że nie wszystkie rozwiązania da się przełożyć 1:1, ale Nowości tylko na sezonowym to bardzo dobre rozwiązanie.

Rahilux
12-11-18, 18:51
Coś ciekawego do testowania jak już.

Ewentualnie dać na miesiąc po starcie spvp ten update też na cpvp,
i jeśli są jakieś zmiany w balansie, spelle, outfity czy inne bohomazy to zapowiedzieć je, że przez 1 miesiąc będzie można testować to i to i to i to.

hejhop
13-11-18, 09:01
Nie rozumiem bólu dupy o ten sezon. Chcieliście? Zostaliście. To tam grajcie albo się dostosujcie do tego co jest na cpvp. Lata istnienia altaronu pokazaly że nie warto słuchać graczy bo każdy ciągnie w swoją stronę. A co nowy pomysł to głupszy. Myślcie nad jakimiś bieżącymi problemami a nie szukacie dziury w całym. Sezonowy nie jest dla nikogo innego atrakcyjny niż dla starych zadymiarzy.

Zetix
13-11-18, 12:33
...bo każdy ciągnie w swoją stronę. A co nowy pomysł to głupszy. Myślcie nad jakimiś bieżącymi problemami a nie szukacie dziury w całym. Sezonowy nie jest dla nikogo innego atrakcyjny niż dla starych zadymiarzy.

O sobie mówisz? Wiadomo że nikt nie promuje pomysłów które byłyby niewygodne dla promującego.
Napisaleś że sezonowy jest atrakcyjny tylko dla starych zadymiaczy, a więc jest problem. Skoro jest problem to znaczy że szukanie rozwiązania nie jest szukaniem dziury w całym.

krok
13-11-18, 18:17
+1 ^ rep daje lajka

Catthon
22-11-18, 10:43
Cześć,

Od początku planowaliśmy zrobić przerwę pomiędzy jednym a drugim serwerem sezonowym. Teraz zaś mogę powiedzieć, że przerwa ta na pewno będzie - nie wiem też jak długa.

Serwer sezonowy na pewno wymaga wielu poprawek - zarówno od strony zadań, jak i od strony rozwiązań tam wprowadzanych (nowinek lub zmian w parametrach). Dodatkowo problemem jest szybko znikająca liczba graczy na sezonowym i niskie zainteresowanie oraz znacząca strata graczy na serwerze CPVP w momencie uruchomienia SPVP.

Wiem, że macie dużo pomysłów na rozwiązanie tych problemów: wprowadzanie nowinek tylko na sezonowym, przenoszenie postaci i rzeczy z sezonowego, zrobienie reklamy, przyspieszenie exp 3x, naprawienie zadań pod kątem krótszego okresu, gruntowna zmiana systemu nagród itp. itd.

Niestety, my nie mamy czasu ich wdrożyć - mamy inne priorytety. Pracujemy jednocześnie nad poprawkami do klienta, drobnymi poprawkami do bieżącej rozgrywki, reagujemy na błędy, pracujemy nad dobrze wszystkim znanym update.

Dlatego też - chwilowo nie planujemy otwarcia kolejnego sezonu i nie podejmujemy prac nad poprawkami do niego. Zobaczymy jak uda nam wyrobić w czasie i ogarnąć obecne obowiązki przy ograniczonych zasobach ludzkich i czasowych. Jeżeli pojawi się przestrzeń - nie wykluczamy jego powrotu.

Naturalnie wszelkie Wasze uwagi dot. serwera sezonowego chętnie przyjmiemy w tym temacie.
Chętnie poznamy też skalę zainteresowania serwerem sezonowym. Może w formie jakiejś ankiety?

Pozdrawiam,
Strażnik Gry Catthon

3373722
22-11-18, 21:21
Cześć,

Od początku planowaliśmy zrobić przerwę pomiędzy jednym a drugim serwerem sezonowym. Teraz zaś mogę powiedzieć, że przerwa ta na pewno będzie - nie wiem też jak długa.

Serwer sezonowy na pewno wymaga wielu poprawek - zarówno od strony zadań, jak i od strony rozwiązań tam wprowadzanych (nowinek lub zmian w parametrach). Dodatkowo problemem jest szybko znikająca liczba graczy na sezonowym i niskie zainteresowanie oraz znacząca strata graczy na serwerze CPVP w momencie uruchomienia SPVP.

Wiem, że macie dużo pomysłów na rozwiązanie tych problemów: wprowadzanie nowinek tylko na sezonowym, przenoszenie postaci i rzeczy z sezonowego, zrobienie reklamy, przyspieszenie exp 3x, naprawienie zadań pod kątem krótszego okresu, gruntowna zmiana systemu nagród itp. itd.

Niestety, my nie mamy czasu ich wdrożyć - mamy inne priorytety. Pracujemy jednocześnie nad poprawkami do klienta, drobnymi poprawkami do bieżącej rozgrywki, reagujemy na błędy, pracujemy nad dobrze wszystkim znanym update.

Dlatego też - chwilowo nie planujemy otwarcia kolejnego sezonu i nie podejmujemy prac nad poprawkami do niego. Zobaczymy jak uda nam wyrobić w czasie i ogarnąć obecne obowiązki przy ograniczonych zasobach ludzkich i czasowych. Jeżeli pojawi się przestrzeń - nie wykluczamy jego powrotu.

Naturalnie wszelkie Wasze uwagi dot. serwera sezonowego chętnie przyjmiemy w tym temacie.
Chętnie poznamy też skalę zainteresowania serwerem sezonowym. Może w formie jakiejś ankiety?

Pozdrawiam,
Strażnik Gry Catthon

I to jest odpowiedź jakiej oczekiłem wszystko rzetelnie wyjaśnione. Na prawdę jestem w szoku i oby tak dalej trzymam kciuki za update :v reszta rzeczy poczeka a nowy kontent sie przyda.

hejhop
22-11-18, 22:00
a nie możecie otworzyć im po prostu tego samego serwera żeby przestali truc dupe?

Wicher
23-11-18, 11:53
Wypuszczanie kolejnego sezonu musi poprzedzić masę zmian, dobrze ze Catthon zdajesz sobie z tego sprawę.

Przede wszystkim trzeba odejsc od koncepcji serwera sezonowego na koncepcję serwera Speed - który będzie resetowany jedynie w momencie gdy po prostu sam z siebie obumrze (przykład medivia, zezenia). Exp stage równiez stanowilby ciekawe rozwiazanie 1-50 x4, 51-100 x3, 101-200 x2, 200+ x1

Grajko-napinacze, które chciały serwer sezonowy przestały grać po 2 tygodniach, nie mowiac nawet o tym, ze nie doczekali ani jednej bitki bo najpierw chcieli ,,wjebać lejvele''