PDA

Zobacz pełną wersję : Rozkład ciał.


Zetix
21-09-18, 16:34
Obecnie czas na otwarcie ciała to jak dobrze wiem 30 minut. Gdyby ten czas wydłużyć bądź zmienić i tu propozycje:
- możliwość otwarcia ciała w każdym stadium rozpadu (przy okazji naprawia błędy że jedne ciała da się otworzyć po skórowaniu innych już nie)
- zawartość każdego ciała pozostaje na ziemi po jego rozkładzie
- zawartość ciał graczy pozostaje na ziemi po rozkładzie

O co mi chodzi. Bywa tak, że zginiemy w niedostępnej lokalizacji tracąc cenne eq i tu mogą być różne przyczyny (miałem tak kiedyś z powodu KICK gdy AntyKick nie zadziałał). Te 30 minut nie daje nam wtedy najmniejszej szansy na odzyskanie eq. Bo brak tego eq, odległość od miasta bądź brak możliwości ściągnięcia ekipy ratunkowej to uniemożliwia.

Taka propozycja o której myślałem od jakiegoś czasu. Można zastosować tylko do ciał graczy bądź rozszerzyć na potwory.

Catthon
21-09-18, 16:47
Nie widzę podstaw. 30 minut to naprawdę kupa czasu - bardzo rzadko zdarzyło mi się nieodzyskać ciała (nie pamiętam ani jednego przypadku). Ale też powrót po ciało to pewna umiejętność i walka z czasem, która jest elementem gry. Nie przesadzajmy.

Zetix
21-09-18, 19:56
Nie widzę podstaw. 30 minut to naprawdę kupa czasu - bardzo rzadko zdarzyło mi się nieodzyskać ciała (nie pamiętam ani jednego przypadku). Ale też powrót po ciało to pewna umiejętność i walka z czasem, która jest elementem gry. Nie przesadzajmy.

I właśnie widać w czym problem przy takich propozycjach.
Ty jako doświadczony gracz nie pamiętasz sytuacji aby nie odzyskać ciała. Ja jako w miarę nowy gracz nie raz nie byłem w stanie wrócić po ciało chociażby z powodu tego że padałem w miejscach których nie znam od dużo mocniejszego przeciwnika gdzie bez pomocy innych osób nie miałem najmniejszych szans odzyskać ciała, a wtedy ten czas jest za krótki.
Poza tym nie wiem czy taka zmiana byłaby taką przesadą.
OK pomijam skrajny wariant że po śmierci ciało gnije a eq nie, chociaż jest to dość logiczne, ale zmiana jednej opcji aby móc wyciągać eq z mocno ciał w ostatnim stadium rozkładu nie jest jakąś mega zmianą, wielkim ułatwianiem gry, a i z technicznego punktu widzenia raczej też nie trudne do wykonania. Do tego rozwiązuje problem jaki zaistniał na spvp gdzie Czerwii po skórowaniu nie można otworzyć.

Zrozum w końcu jedną rzecz gra powinna być tak skonstruowana aby dać szanse tak wam doświadczonym graczom jak i tym nowym. Wiem (z perspektywy czasu), że pewne zmiany ciekawe dla nowych mogą pociągnąć za sobą skutki których my nie widzimy i nawet o nich nie mamy pojęcia na zasadzie a co tam zmieńmy żeby szansa na złamanie w kostce była 20% (z punktu widzenia nowego gracza spoko bo mógłby umocnić słabą broń i troszkę szybciej expić), a z perspektywy doświadczonych graczy trafiliby sie tacy co by zrobili bronie +10 bo by ich było na to stać.

Tak czy inaczej trzeba znaleźć balans pomiędzy ustawieniami pod nowych i doświadczonych graczy.

Myślę że ta zmiana jest warta przedyskutowania ponieważ nie ma większych wad czy wpływu na rozgrywkę w przypadku doświadczonych graczy a nowym znacznie upraszcza odzyskanie eq.

eremce
21-09-18, 20:58
Próbowałeś napisać na pomocy, handlu, game-chat'cie lub do jakiegokolwiek gracza z rankingu w ramach uzyskania pomocy?

Zetix
21-09-18, 21:38
Ja nie mówię o konkretnym przypadku, ale tak nie raz próbowałem to albo byli zajęci, albo było już za późno. Jeden z takich co pamiętam to jak padłem na Piaskowej Hydrze wychodząc w górę z respa Złotych Szkieletów. Późno w nocy. Nie zdążyłem nawet rozkopać łopatą. Samemu wchodzić nie było sensu a nie było nikogo kto by mi mógł pomóc w danym momencie.

Teraz mam jakieś pojęcie gdzie nie wchodzić i jeżeli już zginę to w takich miejscach że sam jestem w stanie odzyskać eq, ale jak pisałem mi tu raczej nie chodzi o mnie teraz raczej o to iz wiem że jest no duzy problem zwłaszcza na początku przygody z Altaronem, ale i starsi gracze by raczej tym nie pogardzili.
Nie jest to propozycja być albo nie być ot do przedyskutowania.

To samo ma się dialogów NPC o których pisałem w innych tematach. Dla starych graczy to żaden problem każdy wie co i gdzie ma napisać, ale nie znając tych dialogów i nie mając wiedzy że na internetach są podpowiedzi do Questów wymyśl np. że trzeba napisać do Jerzego 'barwniki" żeby kontynuować misje na blessy czy nie zrób literówki u krasnala bo ci zablokuje możliwość misjii na krasnalach na 24h.

Ja mówię o problemach o których doświadczeni gracze nie myślą bo z tym wszystkim przeszli do porządku dziennego tak jest i tak ma być bo im to nie przeszkadza.

Vahell
22-09-18, 08:55
[QUOTE=Zetix;168674]I właśnie widać w czym problem przy takich propozycjach.
Ty jako doświadczony gracz nie pamiętasz sytuacji aby nie odzyskać ciała. Ja jako w miarę nowy gracz nie raz nie byłem w stanie wrócić po ciało chociażby z powodu tego że padałem w miejscach których nie znam od dużo mocniejszego przeciwnika gdzie bez pomocy innych osób nie miałem najmniejszych szans odzyskać ciała, a wtedy ten czas jest za krótki.

Tibia - "Gra dla ludzi z charakterem". :uśmiech9:

Catthon
22-09-18, 09:31
W ten sposób można drążyć wiele rzeczy. A to, że szamanka strzela, a to, że nie ma ostrzeżeń przed wejściem na potwory, a to, że na niskim poziomie może ktoś Cię zabić...

Nie popadajmy w przesadę. Niektórych rzeczy w grach trzeba się nauczyć i to też jest ich urok.

Zetix
22-09-18, 09:50
W ten sposób można drążyć wiele rzeczy. A to, że szamanka strzela, a to, że nie ma ostrzeżeń przed wejściem na potwory, a to, że na niskim poziomie może ktoś Cię zabić...

Nie popadajmy w przesadę. Niektórych rzeczy w grach trzeba się nauczyć i to też jest ich urok.
:uśmiech8::uśmiech8::uśmiech8::uśmiech8:O właśnie jak tam szamanka:uśmiech8::uśmiech8::uśmiech8::uśmiech8:

909794
22-09-18, 09:54
Zawsze można pójść na mały kompromis i wydłużyć czas rozkładu ciał graczy. Zwiększy to szanse na odzyskanie loota po dedzie w odległym czy trudno dostępnym miejscu.

Rahilux
22-09-18, 10:07
Na moje jest to głupie rozwiązanie ponieważ już był zwiększany czas rozkładu ciała z bodajże 15 do 30minut.

Ale jeśli znajdą się jacyś nowi gracze którym nadal przeszkadza obecny czas jaki mają na odzyskanie bp to się zgadzam.

Zetix
22-09-18, 12:06
W ten sposób można drążyć wiele rzeczy. A to, że szamanka strzela, a to, że nie ma ostrzeżeń przed wejściem na potwory, a to, że na niskim poziomie może ktoś Cię zabić...

Nie popadajmy w przesadę. Niektórych rzeczy w grach trzeba się nauczyć i to też jest ich urok. W ten sposób można wszystko krytykować. Czemu więc nie zlikwidowac bramek levelowych na Raindarze czy chociażby obok Neolitu w drodze na Żywiołaki Ognia w sumie i na Diabliki też. Nich gracze na własnej skórze nauczą się że tam się nie włazi. Taki nowy UROK gry. Jest wystarczająco dużo do nauki w grze, a uwierz mi że o wiele większy urok będzie jak ten lowlevel pójdzie i sam odzyska ciało, a niżeli miałby dojść i sie rozczarować że już nie ma czego ratować.

Wiem o czym mówię bo pomagam wielu graczom w początkowej fazie gry. Taki urok jedni maksymalizują exp/h inni pokazują grę nowym i im pomagają robić misje czy właśnie odzyskać co stracili.

PS Ja lada moment będę miał blessy wiec mi wcale na tym nie zależy ale uważam że to był problem na niskim poziomie i można to rozpatrzeć, a nie krytykować wszystko co nie jest rozwiązaniem dla doświadczonych.

Zawsze można pójść na mały kompromis i wydłużyć czas rozkładu ciał graczy. Zwiększy to szanse na odzyskanie loota po dedzie w odległym czy trudno dostępnym miejscu.

Dokładnie. Moim zdaniem to rozwiązanie nie ma ŻADNYCH minusów.
Ma o wiele mniejszy wpływ na rozgrywkę jak chociażby 30 minut bezczynności co właśnie zostało wprowadzone.
I nie zapominajmy jak wolno poruszamy się na niskim poziomie

Na moje jest to głupie rozwiązanie ponieważ już był zwiększany czas rozkładu ciała z bodajże 15 do 30minut.

Ale jeśli znajdą się jacyś nowi gracze którym nadal przeszkadza obecny czas jaki mają na odzyskanie bp to się zgadzam.
"ponieważ już był zwiększany czas" <-to nie jest argument
Byłby gdybyś napisał "teraz początkujący mają darmowe omdlenia" O i to jest jakiś tam argument chociaż dla takiego Nowego to te 3x to i tak mało :)

Dokładnie poczekajmy niech się inni wypowiedzą chociaż z doświadczenia wiem że z nowy tych naprawdę nowych i tym zainteresowanych nie zbyt wielu odwiedza forum a tym bardziej się na nim wypowiada.

@Catthon mam wrażenie że chyba Sugestie nie są mile widziane. Skoro wszystko wiesz najlepiej to sam rozwiąż wszystkie problemy.
I ja rozumie że dla doświadczonych graczy pewne sugestie są śmieszne bądź absurdalne, ale jeżeli Krytykujesz podawaj argumenty a nie wyśmiewaj propozycji mówiąc taki jest klimat gry albo sie przyzwyczaisz albo SPADAJ bo tak to byśmy tylko w miejscu stali. Niech jedna na 10 propozycji będzie ciekawa a nawet 1/20 to i tak myślę lepiej jak są a jak by ich miało nie być.

Catthon
22-09-18, 15:37
@Zetix, @Karmelia
Nie strzelajcie fochów. Sugestie są zawsze mile widziane, ale nie wszystkie będą gorąco przyjmowane. Czasem wynika to z tego, że, realne jest prawdopodobieństwo śmierci i straty, bo to element tej gry - właściwie już tradycyjnie. Realnym elementem jest też pomaganie sobie, dlatego na przykład ja od lat staram się pomagać w takich sytuacjach.

Niektóre Wasze propozycje są odrzucane, ale inne przyjmowane (Karmelia - 30 minut pod depo, rybki u Kamila / Zetix - zbieranie loota, chleby). Czy jest więc powód by rzucać gromy i żale gdy jakaś nie zostanie przyjęta?

909794
22-09-18, 19:34
Zbieranie loota ppm to pomysł Zetixa? Dobrze wiedzieć komu mam wysłać skrzynkę piwa :uśmiech3:

Zetix
23-09-18, 14:28
Zbieranie loota ppm to pomysł Zetixa? Dobrze wiedzieć komu mam wysłać skrzynkę piwa :uśmiech3:
Podać Adres? :uśmiech8:

@Zetix, @Karmelia
Nie strzelajcie fochów. Sugestie są zawsze mile widziane, ale nie wszystkie będą gorąco przyjmowane. Czasem wynika to z tego, że, realne jest prawdopodobieństwo śmierci i straty, bo to element tej gry - właściwie już tradycyjnie. Realnym elementem jest też pomaganie sobie, dlatego na przykład ja od lat staram się pomagać w takich sytuacjach.

Niektóre Wasze propozycje są odrzucane, ale inne przyjmowane (Karmelia - 30 minut pod depo, rybki u Kamila / Zetix - zbieranie loota, chleby). Czy jest więc powód by rzucać gromy i żale gdy jakaś nie zostanie przyjęta?
Ja miałem pretensje co do "Tonu" wypowiedzi i o ile zrozumiem niektórych graczy o tyle os Strażnika gry oczekuje wypowiedzi stonowanych jak ta obecnie cytowana. Bo w momencie gdy rzucana jest propozycja Oczekuje że ktoś ją zauważy a są takie na które nikt nie odpowiada.
Ty jako strażnik w momencie gdy nie ma najmniejszych szans na wprowadzenie napisać, że Nie będzie to wprowadzone bo to to i to.
Napisać wg. mnie to i to ale poczekajmy co powiedzą inni.
Albo O ciekawe ... a jak proponujesz to rozwiązać itd..
Kategoryczne NIE bo NIE jest trochę dziwne. Bo akurat "rozkład ciał" nie jest czymś co nie mogłoby być wprowadzone.

Był ostatnio inny pomysł aby wprowadzić kolejny stan rozkładu, a może po porostu dać możliwość otwierania ciała w każdym stadium dopóki nie zniknie czyli kości też. Bo jeżeli plecak ma znikać razem z ciałem to miedzy kośćmi też można znaleźć resztki eq.