PDA

Zobacz pełną wersję : TEAMHUNT i RESPY (Konsultacje CPVP)


Catthon
20-09-18, 23:18
Drodzy gracze,

Wielokrotnie zgłaszano nam problemy z polowaniem w drużynie i niektórymi potworami na wysokich poziomach. Gracze nie są jednak w tej sprawie jednogłośni, a my chcielibyśmy wzbudzić dyskusję na ten temat i ewentualnie wprowadzić satysfakcjonujące zmiany.

Problem:
Polowanie na endgame'owe potwory stało się nieopłacalne. Według relacji niektórych graczy przynoszą one mniejszy zysk i mniejszy exp/h niż polowanie w pojedynkę, pomimo bonusu grupowego (12% dodatkowego exp za dodatkowego członka drużyny, max. 60%) oraz bonusu do loota.

Z tego, co rozumiem, przyczyną występowania problemu jest zwiększenie im HP. HP zwiększono o 50% wszystkim potworom i o ile w przypadku kościanego smoka zwiększono HP z 2700 do 4100, co nie jest dużą różnicą, to bagiennej hydrze zwiększono je z 10300 do 15500, czyli o 5200. Procent ten sam, ale uzyskana wartość dużo większa. Tymczasem średni DMG postaci spadł ze względu na zmiany w tabelce. Tak duża różnica w HP i DMG powoduje, że potwory giną wolniej, a ich zabicie kosztuje więcej.

Większość graczy na wysokich poziomach woli polować więc na słabsze potwory solo (rekiny, górskie trole, kościane smoki itp.), gdzie zarówno loot jak i exp są lepsze.

Seria pytań:
1. Czy Wy dostrzegacie ten problem i doświadczyliście go w grze na CPVP?
2. Które respy/potwory wymagają Waszym zdaniem poprawy i pod jakim względem (mówimy o potworach dla wysokopoziomowych postaci, dedykowanych drużynowym polowaniom)?
3. Które rozwiązanie wg Was zlikwidowałoby problem:
a) Zwiększenie bonusu do EXP w drużynie z 12 do 15%
b) Obniżenie HP konkretnym potworom o wybrane wartości
c) Obniżenie HP potworom w sposób systemowy (wyjaśnienie poniżej)


Obecnie wszystkie potwory mają 50% więcej HP. Możemy zrobić tak, by ta dodatkowa wartość była tym mniejsza, im więcej HP ma potwór (ilustracja poglądowa poniżej dzięki uprzejmości Karmelii -- ostateczne wartości byłyby inne)

https://media.discordapp.net/attachments/352416067580329984/483686263564664833/unknown.png?width=500&height=185
d) Nic nie zmieniać.

Proszę o wypowiedzi i dyskusję.

Pozdrawiam,
Catthon

PS: Konsultacje dotyczą wyłącznie CPVP, ponieważ to na CPVP brak polowań drużynowych jest najbardziej zauważalny. Ponadto to na tym serwerze występują problemy z lootem. Zapraszamy jednak do wypowiedzi wszystkich graczy.

19Fafarafa06
21-09-18, 06:15
Pomysł c, wydaje się najlepszy :)

Alchem
21-09-18, 06:36
Jak dla mnie punkt c, nikt nie narzekał na stare HP potworów. Dlatego powrót starego HP wydaje mi się najlepszy ale no co będzie to będzie poczekajmy na więcej wypowiedzi :)

5310053
21-09-18, 07:27
Jak dla mnie punkt d, nikt nie narzekał na stare HP potworów. Dlatego powrót starego HP wydaje mi się najlepszy ale no co będzie to będzie poczekajmy na więcej wypowiedzi :)

Ty wiesz ze punkt D to zostawienie tego co jest obecnie?

Wicher
21-09-18, 07:55
C - jednak wartosci hp potworow nie powiny spadac az tak drastycznie. Moim zdaniem zmiany powinny nastapić już od potworów typu górski troll, rekinołak (spadek wartości HP o 5%~) do najsilniejszych mobków, których wartość HP powinna spaść max o 20-30%

Świetnie, ze poruszyles ten temat. Brawo :)

eremce
21-09-18, 07:57
Należy pamiętać o tym, że w zależności jaką uzbierasz drużynę takie będziesz robił expy. Nie mówię tu tylko o profesjach, ale bardziej mi chodzi o to ile rycerza jest w danym rycerzu i kto zbiera loot. Wartości te mogą się wahać spokojnie o kilkadziesiąt procent w odniesieniu do umiejętności członków drużyny. Wydaje mi się, że wystarczy cofnąć HP potworów o 50% i wtedy bacznie obserwować przyrost poziomów na danych expowiskach, wtedy ewentualnie nerfić czy buffować. Co do bonusów drużynowych też bym uważał bo po cofnięciu hp może się okazać, że dają za dużo.

19Fafarafa06
21-09-18, 08:56
Należy pamiętać o tym, że w zależności jaką uzbierasz drużynę takie będziesz robił expy. Nie mówię tu tylko o profesjach, ale bardziej mi chodzi o to ile rycerza jest w danym rycerzu i kto zbiera loot. Wartości te mogą się wahać spokojnie o kilkadziesiąt procent w odniesieniu do umiejętności członków drużyny. Wydaje mi się, że wystarczy cofnąć HP potworów o 50% i wtedy bacznie obserwować przyrost poziomów na danych expowiskach, wtedy ewentualnie nerfić czy buffować. Co do bonusów drużynowych też bym uważał bo po cofnięciu hp może się okazać, że dają za dużo.

Widać rmc expiłeś na topowych ekspowiskach, wiesz jakie ekspy się tam robi i jakie profity

Skoro już tak zaszło to się lekko rozpiszę.

Lodowe potwory Ymirson, chillera, chrimtur.
Najgorszy resp jaki widziało cpvp, nie ważne jaki team i ile osób max 650k/h na bonusie.
Loot totalana loteria, zazwyczaj waste się tam robi.
Starsze Czerwone, Zielone smoki team hunt 3 osoby, max 700k/h na bonusie 180 lvlami, profit zwykle był.
Chodziło się tam tylko po złote legi, ewentualnie legendarne bitewne buty.
Upiory, widma, mega dobry resp, nawet z tym hp większym
Kościane smoki, jak wyżej
Katasy, jak wyżej
Profany, średni exp, czasami dobry profit czasem lekki +
Bagienne Hydry, jak dla mnie nie ruszać tego, super loot, dobry xp. (jedyna wada tego respa e trzeba eka ogarnietęgo + siohera zabrać)
Piaskowe Hydry, totalny absurd, teamem 6 osobowym, max exp 700k/h na bonusie 180 lvlami.
Praojce, spot tylko do misji, marne 600k/h na bonusie teamhuntem.
Piromanty, kapłanki itp, lekko bym hp zmniejszył, dobry xp/loot tam.
Czarnoksiężniki, to miejsce trudno nazwać expowiskiem, 0 loota, jeszcze mnie expa.
Obydwóch klasztorów nawet nie rozpisuje, bo aby zrobić plany na nekro 5 osobowy team traci ponad 50t na suple.
Wodniki na teamhunta w miare spoko, lekko hp zredukować dla Wodnika I Szkwała.
Lodowe wywerny, niech ktoś się wypowie bo tam nie biegaliśmy w th, tym bardziej solo.
Górskie Trolle, Rekiny, idealny resp dla solo expa.
Hydry, najlepszy spot dla expa solo dla maga oraz th na 120 + lvlach
Demony, expiać tam robi się max 600k/h na bonusie, lecz profit jest ogromny
Gargantuany, całkiem spoko resp, zbierając całą topkę serwa w 8 osób max 900k/h, a tak serio to mają za dużo hp.
Węże wodne, spot którego nie trzeba ruszać.
Diabliki, byłem magiem chwilę, exp marny, loot tak samo.
Nadzorce, resp idealny dla maga
Abitańskie monstra, respa dla solo osób.

Podsumowując, jedynie gargi i bagienne nadają się obecnie do th dla 5+ osób, lecz zebranie ekipy na wyżej wymienione potworki graniczy z cudem.

Catthon
21-09-18, 10:17
Myślę trochę o połączeniu pkt b i c - zmianie tylko niektórych potworów, ale wg funkcji (im więcej hp potwór ma, tym mniej ma dodatkowego, przy czym minimum dodatkowego to 20 hp).

Fajnie, że ogarniacie temat i dzielicie się doświadczeniem. Po weekendzie pewnie zrobię podsumowanie tematu i popracuję nad propozycjami.

@Toon, nie wiem czy to żart czy nie, ale exp za potwory nie będzie zwiększany i nie jest obiektem dyskusji. Trzymajmy się więc tematu.

Wicher
21-09-18, 10:34
Myślę trochę o połączeniu pkt b i c - zmianie tylko niektórych potworów, ale wg funkcji (im więcej hp potwór ma, tym mniej ma dodatkowego, przy czym minimum dodatkowego to 20% hp).

Fajnie, że ogarniacie temat i dzielicie się doświadczeniem. Po weekendzie pewnie zrobię podsumowanie tematu i popracuję nad propozycjami.

@Toon, nie wiem czy to żart czy nie, ale exp za potwory nie będzie zwiększany i nie jest obiektem dyskusji. Trzymajmy się więc tematu.


*przy czym minimum dodatkowego to 20 hp

Chodzi o 20%hp?

Obles
21-09-18, 10:39
Od razu zaznaczę, że nie ma takiej opcji, w której cofamy wszystkim potworkom hp o 50% i wracamy do stanu dawnego. Jedyna opcja, na którą się zgadzam, to zrewidowanie hp dla najsilniejszych potworków - nic ponadto.

Na zwiększenie bonusu expa w drużynie również patrzę dość sceptycznie, aczkolwiek jak wyciągnięcie poważne argumenty i liczby, to jestem w stanie i to przyklepać, niemniej cytując swoją wypowiedź:

Ja mam z tym problem, co zawsze powtarzam (ze zwiększaniem bonusu w th). Nawet jak solo idzie się na exp i ma 100 expa solo, a drużynowo 90, to w drużynie jest np. 6 osób i to jest 6x90 + aspekt zwiększonego droopa (szczególnie ważny przy rare itemkach) i sam fun z expienia drużynowego. Zresztą patrzeć na graczy – expienie w ekipie ma ciągle miejsce a często problemem jest to, że ludzie po prostu nie mają zgranej paczki [...].

Catthon
21-09-18, 10:47
@Wicher, już poprawiłem
@Selbo - naturalnie. Zwróć uwagę na to, że górskim HP zostało obniżone w pewnym momencie. Moim zdaniem podobny problem mamy z innymi potworami, które mają dużo HP. Tych poniżej progu 5-6k HP w ogóle bym nie ruszał (czyli np. w opcji c funkcja byłaby płaska na początku).

Inny temat to loot z indywidualnych potworów, np. w przypadku diablików. Ale to jeszcze sprawdzę, bo mam kilka pomysłów na ten resp.

eremce
21-09-18, 11:20
Diabliki są w miarę normalne, jeżeli chodzi o ilość hp/exp. Problemem jest to, że nie da się na nich expić efektywnie, gdyż nie można robić kółek. ;)

Drain
21-09-18, 11:21
Opcja c - Zmniejszenie hp potworą, które maja ponad 5-5.5k hp.

5310053
21-09-18, 11:23
Z mojej strony, lista potworów którym hp jest do zmniejszenia.
Gargantuan
Piromanta Dorafsa
Ymirson
Chillherra
Praojciec
Hrimtur
Piaskowa Hydra - minimalnie

Klasztor pewnie nie do ruszenia - "wyzwanie" :fuck:
A, no i zapomniałbym o panach Czarnoksiężnikach. Ale to jest całkiem do reworku potworek.

hejhop
21-09-18, 13:48
Zmniejszenie HP znowu zrobi wkręcanie 2kk na godzinę! Weźcie wyciągajcie lekcje z tych wszystkich resetow bo to się robi nudne. Na endgejmowych potworach endgejmowa postacią zawsze bedzie profit co by się nie ooutrudnialo. Te wszystkie utrudniania uderzają w średnio poziomówe postacie. Ja bym tylko bagienne hydrze obciął, ale i tak da się w teamie 1kk tam zrobić, to samo gargi. Zwiększyć loota z endgejmowych(bagiennych hydr i gargow) żeby faktycznie się opłacało się bić, ale nie na zasadzie więcej trashu tylko jakiś rating bonusów podkręcić. Że jak spada Kozak item niech ma te plusy i bonusy.

Lodowe i warloki to wgle to zrobienia od nowa.

19Fafarafa06
21-09-18, 15:16
Od razu zaznaczę, że nie ma takiej opcji, w której cofamy wszystkim potworkom hp o 50% i wracamy do stanu dawnego. Jedyna opcja, na którą się zgadzam, to zrewidowanie hp dla najsilniejszych potworków - nic ponadto.

Na zwiększenie bonusu expa w drużynie również patrzę dość sceptycznie, aczkolwiek jak wyciągnięcie poważne argumenty i liczby, to jestem w stanie i to przyklepać, niemniej cytując swoją wypowiedź:

Argument jest taki że każdy gracz solo zrobi około 20/30 % xp więcej niż w teamhuncie na większości respów, a przy obecnych graczach ciężko o teamhunta

hejhop
21-09-18, 15:18
@up
Taka prawda

Obles
21-09-18, 16:27
Argument jest taki że każdy gracz solo zrobi około 20/30 % xp więcej niż w teamhuncie na większości respów, a przy obecnych graczach ciężko o teamhunta

Okej, ale ja też dałem swoje argumenty, do których nikt się nie odnosi. Rozumiem tę kwestię, ale nie możemy jej traktować jako JEDYNY wyznacznik poprawności systemu. Pójście na "Gargi" czy inne potwory nie musi być wyprawą nastawioną na exp a na zdobycie składników alchemicznych czy drogocennych przedmiotów. Ponadto znam przykłady, gdzie th daje porównywalny exp lub nawet (dla niektórych profesji) większy. Po prostu miejcie na uwadze, że zwiększenie expa drużynowego może zbytnio przyspieszyć i tak już szybką rozgrywkę, o czym zdaje się zapominacie wpatrzeni jedynie w magię cyferek exp/h. Próbuję jedynie zwrócić uwagę na rozległość problemu i skłonić do innych rozwiązań, które nie windowałyby zdobywania doświadczenia, od czego przez lata uciekaliśmy - bądźmy konsekwentni.

19Fafarafa06
21-09-18, 16:48
Okej, ale ja też dałem swoje argumenty, do których nikt się nie odnosi. Rozumiem tę kwestię, ale nie możemy jej traktować jako JEDYNY wyznacznik poprawności systemu. Pójście na "Gargi" czy inne potwory nie musi być wyprawą nastawioną na exp a na zdobycie składników alchemicznych czy drogocennych przedmiotów. Ponadto znam przykłady, gdzie th daje porównywalny exp lub nawet (dla niektórych profesji) większy. Po prostu miejcie na uwadze, że zwiększenie expa drużynowego może zbytnio przyspieszyć i tak już szybką rozgrywkę, o czym zdaje się zapominacie wpatrzeni jedynie w magię cyferek exp/h. Próbuję jedynie zwrócić uwagę na rozległość problemu i skłonić do innych rozwiązań, które nie windowałyby zdobywania doświadczenia, od czego przez lata uciekaliśmy - bądźmy konsekwentni.

Ja Cie rozumiem w 150%, lecz te "rary" już każdy posiada :)
Rozgrywka po pewnym czasie idzie tylko w cyferki.

Catthon
21-09-18, 17:00
Ja mam z tym problem, co zawsze powtarzam (ze zwiększaniem bonusu w th). Nawet jak solo idzie się na exp i ma 100 expa solo, a drużynowo 90, to w drużynie jest np. 6 osób i to jest 6x90 + aspekt zwiększonego droopa (szczególnie ważny przy rare itemkach) i sam fun z expienia drużynowego. Zresztą patrzeć na graczy – expienie w ekipie ma ciągle miejsce a często problemem jest to, że ludzie po prostu nie mają zgranej paczki [...].

Spróbuję się odnieść:

1. Z tego, co rozumiem, mówimy o różnicy nie 10%, a 30-50% na respach dla wysokich poziomów. To dlatego, że polując solo na słabsze potwory (np. zwykłe hydry) taki wysoki poziom jest w stanie zrobić zdecydowanie większy k/h i zarobić więcej kasy, niż polując w 6-osobowej drużynie.

2. Wygląda na to, że na piaskowych hydrach, praojcach, czarnoksiężnikach, dorafsach, w klasztorze, na lodowych stworach występują poważne problemy - te respawny są praktycznie wyłączone z użytku (przynajmniej na CPVP). Przed zmianą w HP potworów było inaczej. Te respawny nie były porzucone, a exp w drużynie był wyższy niż solo. Dzisiaj jest odwrotnie i mam wrażenie, że rozgrywka na tym traci. Poza tym respawnów dla wysokich poziomów jest zbyt mało, by skazywać je na porzucenie.

3. "Rary" lecą z bossów, a respawny to zazwyczaj miejsce do zarabiania pieniędzy i zbierania doświadczenia. Obecnie rzadko komu przyjdzie do głowy polować przez tydzień na praojce z niskim k/h i bez profitu, kiedy święte nogawice można kupić - a przy tym mogą mieć jedną wnękę więcej.

4. Argument lepszej zabawy rozumiem. Zgranej paczki też, chociaż wydaje mi się, że to działa w dwie strony - nie ma zgranych paczek, bo nie warto wspólnie polować.

Obles
21-09-18, 17:42
Zawsze można wprowadzić ujemne współczynniki expa przy zabijaniu potworków o zdecydowanie niższym poziom niż nasz, tak, by 200 lvl na górskich czy innych hydrach dostawał na tyle mało expa, by bardziej opłacało mu się chodzić na poważniejsze wyprawy - choć nie jestem zwolennikiem takiego przymuszania gracza i rzucam jedynie jako luźną idee do worka pomysłów.

Bryndzaarron
21-09-18, 17:55
i bedzie to dzialalo jak exp-stage gdzie mniejszy lvl robi wiecej expa niz wyzszy lvl zeby to znow poprawic trzeba bedzie zmienic wymagany exp na lvl

19Fafarafa06
21-09-18, 18:00
Zawsze można wprowadzić ujemne współczynniki expa przy zabijaniu potworków o zdecydowanie niższym poziom niż nasz, tak, by 200 lvl na górskich czy innych hydrach dostawał na tyle mało expa, by bardziej opłacało mu się chodzić na poważniejsze wyprawy - choć nie jestem zwolennikiem takiego przymuszania gracza i rzucam jedynie jako luźną idee do worka pomysłów.

To by kompletnie zabiło granie solo.

5310053
21-09-18, 21:27
Zawsze można wprowadzić ujemne współczynniki expa przy zabijaniu potworków o zdecydowanie niższym poziom niż nasz, tak, by 200 lvl na górskich czy innych hydrach dostawał na tyle mało expa, by bardziej opłacało mu się chodzić na poważniejsze wyprawy - choć nie jestem zwolennikiem takiego przymuszania gracza i rzucam jedynie jako luźną idee do worka pomysłów.

Żeby ten nasz "poziom" jeszcze nam cokolwiek dawał, żebyśmy mogli expić na czymś silniejszym.

makmej
22-09-18, 07:48
Ja proponuję przede wszystkim naprawienie respów gdzie nie można wykonać pełnego kółka, tylko trzeba się cofać 2 minuty, np Czerwony smoki Ankardia, diabliki.

Zaabsorbowany
22-09-18, 08:04
Żeby ten nasz "poziom" jeszcze nam cokolwiek dawał, żebyśmy mogli expić na czymś silniejszym.
Przecież masz pny za lvl, które wymieniasz na skill, który daje 20dmg podobno.

saju125
22-09-18, 12:11
Zawsze można wprowadzić ujemne współczynniki expa przy zabijaniu potworków o zdecydowanie niższym poziom niż nasz, tak, by 200 lvl na górskich czy innych hydrach dostawał na tyle mało expa, by bardziej opłacało mu się chodzić na poważniejsze wyprawy - choć nie jestem zwolennikiem takiego przymuszania gracza i rzucam jedynie jako luźną idee do worka pomysłów.

Pewnie, zróbmy jeszcze blokadę na level, żeby stać w depo np 6h, ponieważ będziemy czekać na danego członka ekipy, bo praktycznie każdy gracz ma jeszcze życie osobiste(praca, szkoła itc) bo nie opłacalne było by chodzenie w tym czasie na expa jak mam robić 50% mniej expa niż w team.

Przecież masz pny za lvl, które wymieniasz na skill, który daje 20dmg podobno.

~~72PN na podniesienie mojego mlv, tak to jest 11 poziomów (nie licząc dziennych), zeby dostac AŻ 20 dmg :uśmiech8::uśmiech8:

hejhop
22-09-18, 14:22
Zrewidować odpornosci wrażliwości problematycznych potworów. Może dodatkowa wrażliwość dla nie atrakcyjnych potworów. Może przywiązać większą uwagę obrazeniom czystoi fizycznym.

Bariera exp)h utrzymuje się w przedziale 1-1,5kk i jest to o tyle bezpieczne że trzyma gorne poziomy w miarę nisko. Jeśli zaczną się zmiany to podkrecajace znowu gorne poziomy bd przekraczały notorycznie 3setki co jest raczej efektem niepożądanym.

Zaabsorbowany
22-09-18, 14:32
~~72PN na podniesienie mojego mlv, tak to jest 11 poziomów (nie licząc dziennych), zeby dostac AŻ 20 dmg :uśmiech8::uśmiech8:

Wiem Saju grałem i szczerze od 200+ nie ma po co expić bo dmg nie rośnie ani nic :P jak to Makon pisał expić tylko po to żeby mieć więcej many i hp

5310053
22-09-18, 16:49
Zrewidować odpornosci wrażliwości problematycznych potworów. Może dodatkowa wrażliwość dla nie atrakcyjnych potworów. Może przywiązać większą uwagę obrazeniom czystoi fizycznym.

Bariera exp)h utrzymuje się w przedziale 1-1,5kk i jest to o tyle bezpieczne że trzyma gorne poziomy w miarę nisko. Jeśli zaczną się zmiany to podkrecajace znowu gorne poziomy bd przekraczały notorycznie 3setki co jest raczej efektem niepożądanym.

znerfić magów i już nie będzie przekraczać się 1kk/h :)
poza tym, kondziu, ile można robić taki sam exp na godzine? jeśli ktoś spędza więcej czasu na gre, to czemu ma bić tak samo jak ktoś kto tego czasu na gre spędził połowę mniej. Nie można od 150 do 1000 lvla robic takiego samego expa/h, to nie jest logiczne troche, co?

hejhop
22-09-18, 17:36
Nagroda za czas i ciągłość gry są pny z dziennych. Altaron zginie jak zaczną biegać 400 lvle a co dopiero 1k lvl, bo lepsze respy to lepsza kasa, serwer znowu utonie w talarach. Te 1kk na h to jest optymalna granicą. Niech lvl dodaje w jakiś sposób dmg tylko nie magom bo oni nie mogą bić więcej od zwiadkow.