PDA

Zobacz pełną wersję : Wysysanie życia


Happyde
18-09-18, 14:34
Witam, dzień dobry.
Chciałbym zaproponować dodanie możliwości wysysania życia dla nekromantów, z każdego rodzaju potworów, które można bić z mroku, a tym bardziej z takich, z które są na ten mrok podatne. Głównie chodzi mi tutaj o hydry, piaskowe hydry, bagienne hydry.

Być może, z jakiegoś powodu została zabrana możliwość wysysania z nich życia (nie gram na tyle długo w Altarona, by to pamiętać), lub po prostu nigdy nie była dodana, z obawy przed zbyt prostym zdobywaniem doświadczenia przez nekromantów na tych potworach. Nie mniej uważam, że skoro gra się rozwija i ktoś kompetentny sprawuje władzę. To może jest szansa, że to przejdzie. Na początek jednak dodatkowo proponowałbym to dodać na sPVP, by sprawdzić jak to w ogóle się sprawuje.

Jeśli macie jakieś zastrzeżenia, podzielcie się ze mną. Bo jak dla mnie, na dzień dzisiejszy to dalej jest jakaś dziwna sprawa.

Rahilux
18-09-18, 14:53
+1

A co do tego czemu to nie działa to ktoś kiedyś mówił, że to co jest wysysane z Hydr to trucizna, a nikt nie spojrzał na to, że nekromanta wysysa siły witalne z potwora.

Catthon
18-09-18, 15:04
Masz na myśli czar Wampirze Uderzenie (rycerza) czy Wyssanie życia (maga nekromanty)?

O ile dobrze kojarzę, to z hydr nie można czerpać sił witalnych, ponieważ mają trującą krew :P chciałbyś się otruć w taki podły sposób?

EDIT: Rahilux, no właśnie wampirze uderzenie to wampirze uderzenie ziomek, pijesz krew.

Happyde
18-09-18, 15:04
Catthon, a odpowiedz mi co wysysam z mysmenii?

Catthon
18-09-18, 15:06
Catthon, a odpowiedz mi co wysysam z mysmenii?

Nadal uściślij mi czy chodzi o wampirze uderzenie czy wyssanie życia (zakładam to pierwsze).

Masz rację, też nie powinno działać :oczko:
Co nie zmienia faktu, że możemy dyskutować. Jak wypowie się większa liczba graczy, to będziemy mieli wnioski, które można przedstawić Selbowi.

Rahilux
18-09-18, 15:07
Hmm

No to propozycja ode mnie!

Czar wampirze uderzenie uzupełnia fooda do fulla za każdym uderzeniem!

Catthon
18-09-18, 15:15
Hmm

No to propozycja ode mnie!

Czar wampirze uderzenie uzupełnia fooda do fulla za każdym uderzeniem!

Naprawdę chciałbyś zastąpić obecne działanie proponowanym?


@Temat
Skąd taka propozycja?

Drain
18-09-18, 15:20
Dobra skoro po wyssaniu zycia z hyderki mamy sie otruc to niech nasza postac zostanie otruta tak jak po wejsciu w poison fielda tylko ze dmg tam podniesmy do 10? ale niech leczy ;d

Rahilux
18-09-18, 15:22
Wampiry żywią się krwią ( a te altarońskie to nawet pieczarkami :uśmiech8: ),
w takim bądź razie nekromanta powinien dzięki temu też się nakarmić.


Imo, myślę, że jednak taka niewielka zmiana na pewno mogłaby zmienić obecną sytuację na serwerze, no bo przecież dużo lepiej wziąć duch-ele.

Takie porównanie, ja + hape tawis + rago tote vs Comum + wysysanie+ tawis + rago tote.

W dłuższej walce musiałby używać potionów na hp bo bym go po prostu ubił ze względu na heal xD.
Może się wydawać, że głupie porównanie, ale no jest jak najbardziej adekwatne.

Ja mogę iść expić na dosłownie wszystkim bo mam wszystkie żywioły dostępne + heal, a on nie może sobie pozwolić na jakieś hydry bo nie ma opcji healu z nich.


Dlatego jestem jak najbardziej za tą propozycją i bronić ją będę krzesłem (:uśmiech6:).

Happyde
18-09-18, 15:34
Catthon, fajnie że tak do tego podchodzisz, ze muszę używać szerokiego asortymentu argumentów. Chciałbym, by wojonik nekromanta miał szerszy zakres potworów na które może polować w końcowej fazie gry. Chciałbym wkoncu pójść na coś innego. Napisałem w poerszym poście, że skoro coś jest podatne na mrok to nekromanta powinien mieć możliwość wysysania z nich życia

Uiop
18-09-18, 15:38
Zmiana nazwy czaru z wampirze, na "wysysające energię życiową uderzenie"! Problem naprawiony, nie pijemy otrutej krwi, zjadamy esencję życiowa, którą mają hydry i pająki.

Obles
18-09-18, 15:41
Argument, że to "trucizna a to nie" chowamy w odmętach halucynogennych wizji Slythi - odchodzimy od systemów, które kosztem pseudo-urealnienia rozgrywki pieprzą balans.
Pytanie - czy taka zmiana nie zrobi z rycerza nekromanty zbyt op wyboru - tyle.

WsT
18-09-18, 15:44
A gdyby dodac po prostu nową formułe odpowiadająca za wysysanie zycia? Moglibysmy procentowo dostosowywac podatności tak jak jest to teraz z zywiolami przez co nie bylo by to zbyt OP, ofc do przetestowania na spvp

<elements>
<element earthPercent="100"/>
<element icePercent="50"/>
<element firePercent="-5"/>
<element deathPercent="-5"/>
<element holyPercent="0"/>
<element physicalPercent="15"/>
<element energyPercent="-10"/>
<element lifedrainPercent="-50"/>
</elements>

Catthon
18-09-18, 15:48
A gdyby dodac po prostu nową formułe odpowiadająca za wysysanie zycia? Moglibysmy procentowo dostosowywac podatności tak jak jest to teraz z zywiolami przez co nie bylo by to zbyt OP, ofc do przetestowania na spvp

<elements>
<element earthPercent="100"/>
<element icePercent="50"/>
<element firePercent="-5"/>
<element deathPercent="-5"/>
<element holyPercent="0"/>
<element physicalPercent="15"/>
<element energyPercent="-10"/>
<element lifedrainPercent="-50"/>
</elements>

Stawiam talara przeciw miedziakom, że niewykonalne na CPVP w tej chwili.
Łatwiej pewnie zmienić bezpośrednio działanie czaru.


No dobrze. Powiedzmy, że zmieniamy czar tak, że krew można wysysać z każdego potwora, który jest atakowany mrokiem. Czy nie będzie problemem (głównie z perspektywy duchownych) to, że rycerz nekromanta będzie się wtedy leczył na nich bardziej efektywnie niż duchowny?

WsT
18-09-18, 15:59
Stawiam talara przeciw miedziakom, że niewykonalne na CPVP w tej chwili.
Łatwiej pewnie zmienić bezpośrednio działanie czaru.


No dobrze. Powiedzmy, że zmieniamy czar tak, że krew można wysysać z każdego potwora, który jest atakowany mrokiem. Czy nie będzie problemem (głównie z perspektywy duchownych) to, że rycerz nekromanta będzie się wtedy leczył na nich bardziej efektywnie niż duchowny?

Z tego co się orientuje (mogę się mylić) rycerz nekromanta może wysysać życie nie tylko z mroku ale i z pozostałych żywiołów, kwestia efektywnego leczenia to będzie dostosowanie odpowiednich procentów, by jednak ten rycerz duchowny leczył się wiecej od nekro, ale nekro nie był poszkodowany małą ilością expowisk

Happyde
18-09-18, 16:04
Catthon, chodzi tylko i pisze to poraz kolejny, o niewykorzystany potencjał. A nekromanta i tak leczy się więcej od duchownego, z tym, ze jego możliwość leczenia jest czasowa. Mówię dajcie to na spvp, tam gracze rozwiną wasze wątpliwości.

@Selbo, Nie zrobi to z niego op wyboru, po prostu zwolnią górskie i pójdą expic gdzie inndziej xd

Catthon
18-09-18, 16:30
Catthon, chodzi tylko i pisze to poraz kolejny, o niewykorzystany potencjał. A nekromanta i tak leczy się więcej od duchownego, z tym, ze jego możliwość leczenia jest czasowa. Mówię dajcie to na spvp, tam gracze rozwiną wasze wątpliwości.

@Selbo, Nie zrobi to z niego op wyboru, po prostu zwolnią górskie i pójdą expic gdzie inndziej xd

A jaka będzie przewaga duchownego nad nekromantą, oprócz efektywniejszego bicia nieumarłych stworów?

Happyde
18-09-18, 16:44
Catthon nie zmieni się nic poza tym, ze nekromanta będzie mógł pójść prawie wszędzie. Dodatkowo duchowny lepiej wystoi endgamowe potwory, czy jakiś nekromanta na to narzeka? Makon tak czy siak robił większe expy odemnie na tych samych lvlach. Wszystko zależy od tego jak ktoś gra.

Catthon
18-09-18, 16:54
Nie rozumiem tego Comum. Jaki sens będzie wybierać rycerza duchownego, kiedy będzie się leczył gorzej od nekromanty?

Na SPVP sytuacja chyba w ogóle wygląda inaczej z rycerzami, nie wiem czy takie porównanie będzie właściwe.

Czy mogliby się wypowiedzieć inni rycerze, nekromanci i duchowni?

Happyde
18-09-18, 16:59
Catthon, zasada jest u nekromanty taka, że żeby się dobrze leczył (albo lepiej od duchownego) musi wziąć na siebie 8 potworów, a jak wiemy nie wszędzie jest taka możliwość. Więc nekromanta na niektórych spotach nie ma jak się leczyć, a duchowny się leczy wszędzie, rozumiesz?

Catthon
18-09-18, 17:04
Catthon, zasada jest u nekromanty taka, że żeby się dobrze leczył (albo lepiej od duchownego) musi wziąć na siebie 8 potworów, a jak wiemy nie wszędzie jest taka możliwość. Więc nekromanta na niektórych spotach nie ma jak się leczyć, a duchowny się leczy wszędzie, rozumiesz?

Rozumiem.
Rycerze całego świata wypowiadajcie się.

Veliothe
18-09-18, 17:13
Przestałem grać ryckiem nekro z tego powodu, że jedyny sensowny spot na jakim mogłem siedzieć na 150 lv to były górskie i nic poza tym. Na th na inne moby z których nie ma wysysania bez maga duchownego nawet nie ma co iść, a ich policzyć można na palcach jednej ręki.

eremce
18-09-18, 17:26
Jeżeli chodzi o to wysysanie życia rycerzem nekro, który im więcej bije tym więcej się leczy, to jestem za. Na SPvP ujednoliciliśmy tabelkę, tak aby był większy wybór expowisk niezależnie od wybranej profesji czy subprofesji. Uważam, że śmiało możemy umożliwić wysysanie życia z większej ilości potworów.

Bryndzaarron
18-09-18, 23:00
Na spvp mozna wyssysac zycie z hydr ale i tak nie oplaca sie tam expic :-) Naprawde nawet jak rycek nekro bedzie mogl wyssysac ze wszystkich potworow oprocz tych na raindarze to nie zrobi z niego opera bo zeby leczyc sie wiecej niz duchowny trzeba miec minimum 8 potworow i naprawde duzy dmg w nie inaczej zawsze 2x hape tawis po 400+ bedzie lepszy

Na poczatek umozliwilbym ssanie z takich potworow jak wszystkie rodzaje hydr/wodniki/gargi/profany i sprawdzil wtedy jak sobie rycek nekro radzi jako ewentualny bloker nalezy pamietac ze duchowny ma darfe ktora jest cholernie silna na tej edycji i dobrze!

Zastanowilbym sie nad daniem mozliwosci wyssysania zycia na klasztorze nekro tak wiem ze to sa umarle mobki ale... z umarlych mnichow i straznikow krypty mozna ssac i naprawde duzo bic z fizycznego odes rago ale i tak chodze tam tylko po dusze tak samo mimo ssania z hydr nie oplaca mi sie tam chodzic a dugonici na poczatku klasztoru moga byc naprawde spoko opcja na team hunty o ile nie trzeba bedzie zuzywac tony mikstur wyzdrowienia i 3x tyle ihow


Wiecej opcji ssania = ktos sie zastanowi czy na nekro woju wybierac elementaliste ;-)

Happyde
23-09-18, 17:50
Tak więc droga administracjo. Cóż począć dalej z tym tematem? Stworzyć ankietę, czy pieczątka odrazu?

Catthon
24-09-18, 12:58
Drogi Comumie, podjęliśmy argumenty i rozważamy temat.