PDA

Zobacz pełną wersję : Tabela Subprofesji - CPVP


Catthon
05-09-18, 07:55
Cześć,

Jak wiecie nowa tabela subprofesji nie będzie zaimplementowana do CPVP ze względu na ograniczenia silnika. Wynika to z faktu, iż nie da się zmienić obecnych w silniku formuł.

Tutaj jest tabelka z CPVP zestawiona z propozycją Hektora:
https://i.imgur.com/RVvyLs7.jpg

Istnieje jednak możliwość zmian na CPVP. Musimy jednak nasze propozycje oprzeć o istniejące na CPVP formuły. W tym celu stworzyłem google docsa, w którym na podstawie obecnych formuł generuje się tabelka.

Tabelka:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1n6PQ61hOU8w27mau106ADkZChrRloD3vgu76mvNihdA/edit#gid=1628208379

Instrukcja:

Pod tabelką po lewej macie obecne wartości, które są w tabelce (dla porównania)
Obok macie nazwę formuły, która którą można zmodyfikować
Dalej (żółte pole) są edytowalne wartości, które wpływają na tabelkę przeliczając bonusy dla każdej kombinacji subprofesji.
Na prawo od żółtego pola jest wytłumaczenie co i na co wpływa.


Zapraszam do dyskusji oraz prób modyfikacji tabelki.
Jeśli macie propozycję, która Wam odpowiada - przedstawcie ją, czyli zedytujcie żółte pole i wrzućcie tutaj zdjęcie tabelki po edycji (najlepiej w tagu HIDE). Ważne, by było w niej widać tabelkę po zmianach oraz wartości, które wpisaliście w żółte pole.

Propozycja najbardziej zbliżona do tej Hektora (tyle mi się udało)
https://i.imgur.com/6y5MjS4.png

Moja propozycja:
https://i.imgur.com/6OczL4C.png

Moje uwagi do niej:
1. Gram obecnie ele-alchemem i pewnie ma to wpływ na tabelkę


Propozycja Waki:


https://i.imgur.com/kS1BTlH.png

Jego uwagi do niej:
Jedni mogą uważać że wartości za duże, ale altaron zawszę moim zdaniem miał ten fajny system, że wybór profy miał znaczenie. Nie tak jak jest teraz ze zwiadowi nekro alch sie z swiętości oplaca expic... (Przypominał że kiedyś wartości były po 140%...)

Do rzeczy:
120% dla nekro alcha. Największy punktowy tak jak powinnien. Z nut i tak nie będzie pg bo cd zwiększone wiec luz.
120% obszarowe dla ele alcha. Najmocniejsze aoe tak jak powinnien mieć + lepsze misky na huncie tak jak nekro alch
Nekro ele dobry w kazdym dmg ale w zadnym nie najlepszy i nie ma bonusu do mikstur wiadomo
Duch ele troche gorszy dmg, ale za to 15% leczenia myslalem tez aby dac mu tu 20% leczenia.
Duch alch dmg tylko ze swietosci i do tego leczenie + poty tank na maxa.
Zachęcam do dyskusji co komu nie pasuję.

A co myślisz o tym bonusowym leczeniu ducha dajemy 15% czy 20?
I do tego jeżeli innym też by nie przeszkadzały wartości to moim zdaniem można tabelke podnieść nawet do 130% i osłabić dmg w pvp o 5/10%. Wtedy znowu będzie miała znaczenie profa a z balansem pvp nie będzie problemu.



Niestety musiałem obniżyć dmg nekro ele, ponieważ był bląd w formule. Są więc nieznaczne zmiany w stosunku do oryginału (powyżej wklejono tabelkę na dobrych formułach).


Zapraszam do kulturalnej i szybkiej dyskusji. Im szybciej wypracujemy jakiś konsensus, tym lepiej.

Posty nic nie wnoszące do tematu będą kasowane, posty wbrew regulaminowi forum również.

pozdrawiam,
~Catthon

Rahilux
05-09-18, 08:38
+1

Obie wyjdą na dobre.

Happyde
05-09-18, 08:45
Propozycja Waki jest i tyle dobrze przedstawiona, że w końcu widać różnice pomiędzy poszczególnymi subklasami. Jak dla mnie to mogło by wejść. Niemniej jednak czy Selbo nie chciał uciekać od tak wysokich %?

Obles
05-09-18, 08:53
Do Was należy decyzja - ja tylko przyklepie pieczątkę CEO i przesyłam dla CTO :uśmiech2:.

Catthon
05-09-18, 09:14
Propozycja Waki jest i tyle dobrze przedstawiona, że w końcu widać różnice pomiędzy poszczególnymi subklasami. Jak dla mnie to mogło by wejść. Niemniej jednak czy Selbo nie chciał uciekać od tak wysokich %?

Ale czy nekro ele nie będzie za bardzo OP we wszystkim?
Oraz czy leczenie nie powinno być mniejsze, np. do 110%? Dzisiaj mag duch bez zmian w ekwipunku blokuje lepiej niż niejeden rycerz i do tego sam się leczy.

Catthon
05-09-18, 10:03
Z drobną poprawką w formułach (bonus do dmg punktowego nekro działa tylko, gdy jest się nekro alchemikiem, czyli spadam dmg u nekro-ele).

Obniżyłem też leczenie do stanu, w którym jest teraz.

Poza tym alchemia została leciutko podkręcona (obecnie i tak są wszędzie problemy z hajsem, więc trochę lepsze staty nie zaszkodzą).

Co myślicie?
https://i.imgur.com/6OczL4C.png

Camol
05-09-18, 10:14
Propozycja Waki jest i tyle dobrze przedstawiona, że w końcu widać różnice pomiędzy poszczególnymi subklasami. Jak dla mnie to mogło by wejść. Niemniej jednak czy Selbo nie chciał uciekać od tak wysokich %?
W pracy jesteś i odpisujesz na tematy?:D

Odnośnie tematu.
Pytanie mam odnośnie obrażeń. Chciałbym mieć jasność.
Obrażenia punktowe fizyczne - po prostu atak z broni.
Obrażenia punktowe od żywiołów magia - ?
Obrażenia punktowe od żywiołów broń - atak z broni zaklętej np. na ogień?
Obrażenia punktowe od mroku/świetości - broń zaklęta na mrok/świetość?

Analogicznie obszarowe.
Fizyczne - odes rago?
od żywiołów magia - ?
od żywiołów broń - odes rago przy zaklętej broni na np. ogień?
od mroku/świętości - odes rago przy broni zaklętej na mrok/świętość?

ciaparek
05-09-18, 10:18
Podniesienie wartości w tabelce co za tym idzie widoczne różnice między subkami jak najbardziej dobry pomysł, co do samych wartości to niech się wypowiadają aktywni gracze.

Zaabsorbowany
05-09-18, 11:04
Jestem za tabelką Waki jak to napisał Comum widać w końcu różnice między profkami :P

5310053
05-09-18, 11:17
Jedyna tabelka, która mi się z tych nie podoba, to ta zbliżona do hektorowej. I ta i ta ma sens, zrób ankietę z wyborem jednej z trzech, niech potrwa 1-2 dni i do wprowadzenia. Nie ma co zwlekać kolejnych dni. Wszystko wyjdzie w praniu i najwyżej się zmieni.

Drain
05-09-18, 11:24
Ja jestem za ostatnią tabelką propsy ;p

19Fafarafa06
05-09-18, 12:23
Z drobną poprawką w formułach (bonus do dmg punktowego nekro działa tylko, gdy jest się nekro alchemikiem, czyli spadam dmg u nekro-ele).

Obniżyłem też leczenie do stanu, w którym jest teraz.

Poza tym alchemia została leciutko podkręcona (obecnie i tak są wszędzie problemy z hajsem, więc trochę lepsze staty nie zaszkodzą).

Co myślicie?
https://i.imgur.com/6OczL4C.png

Jestem za !

szymon39
05-09-18, 13:36
W sumie według mnie to tabelka Waka byłaby najlepszą opcją popieram.

Catthon
05-09-18, 15:22
Odnośnie tematu.
Pytanie mam odnośnie obrażeń. Chciałbym mieć jasność.
Obrażenia punktowe fizyczne - po prostu atak z broni.
Obrażenia punktowe od żywiołów magia - ?
Obrażenia punktowe od żywiołów broń - atak z broni zaklętej np. na ogień?
Obrażenia punktowe od mroku/świetości - broń zaklęta na mrok/świetość?

Analogicznie obszarowe.
Fizyczne - odes rago?
od żywiołów magia - ?
od żywiołów broń - odes rago przy zaklętej broni na np. ogień?
od mroku/świętości - odes rago przy broni zaklętej na mrok/świętość?

Obrażenia punktowe fizyczne - po prostu atak z broni.
Obrażenia punktowe od żywiołów magia i Obrażenia punktowe od żywiołów broń - to ta sama wartość. Czyli ataki z żywiołu w jeden punkt, w tym z np. odes kpiro na zaczarowanych bełtach.

Obrażenia punktowe od mroku/świetości - broń zaklęta na mrok/świetość oraz czary i pociski - wszystko, co ciska w jeden punkt.

Analogicznie obszarowe.
Fizyczne - odes rago? - nie mam pewności, ale tak to rozumiem
od żywiołów magia i od żywiołów broń - wszystkie czary i obrażenia obszarowe od żywiołów
od mroku/świętości - odes rago przy broni zaklętej na mrok/świętość? - tak to rozumiem

Zapraszam do komentowania. Dyskusje chciałbym zamknąć jutro!

wilddd
05-09-18, 15:42
Ostatnia propozycja tabelki najbardziej zbalansowana ze wszystkich, dlatego ją popieram.
Aczkolwiek sam nie gram już na cpvp, więc moje zdanie pewnie nie ma znaczenia ;P

Alchem
05-09-18, 15:59
Tabelke Waki w 100% Popieram :)

Catthon
05-09-18, 16:27
Słuchajcie, nie chcę, by zrobił nam się konkurs piękności tabelek. Pracujmy w takim razie nad jedną. Będę na bieżąco wprowadzał zmiany ("moja" propozycja tych zmian już sporo przeszła, więc

W tabelce Waki nie pasowały mi takie rzeczy:
1. Ele Nekro jest przepakowany, ma prawie ze wszystkiego prawie najwyższy dmg. Co więcej z żywiołu bije tyle co z mroku i ma większy dmg obszarowy od ducha elementalisty (a nekromanci powinni być lepsi w obrażenia punktowe).
Poprawki: obniżono dmg żywiołowy punktowy i dmg żywiołowy obszarowy

2. Duch ele (który ma mieć bonus do dmg od obszaru) ma mniejszy dmg obszarowy niż nekro ele. Poza tym ma większy poziom leczenia (dużo) niż obecnie. Nikt z duchownych na leczenie nie narzekał, myślę, że to za bardzo zwiększa dysproporcje (było 5% punktowo).
Poprawki: podwyższono dmg obszarowy
Obniżono leczenie punktowe z 15% do 10% (obecnie 5%)

3. Myślę, że bonus alchemii 20% to trochę dużo, ale nie jestem przekonany.

Przy tym wszystkim ele-alchem nadal wygląda przyzwoicie. Do pvp nigdy nie będzie ze względu na brak czarów ofensywnych, ale w PVE jest komfortową i tanią postacią. Jego przewagi są jednak efektem zmian w innych profesjach, więc zobaczymy co wyjdzie na końcu.

Jakieś argumenty za zmianą tych wartości?

Tabela do dyskusji:
https://i.imgur.com/6OczL4C.png

Poproszę propozycje zmian z argumentami.

Happyde
05-09-18, 16:40
Catthon, w zmiany % możemy się bawić do końca świata. Najważniejsze, że jak gracz spojrzy na tabelkę, to wie co go interesuje.

Catthon
05-09-18, 16:43
Catthon, w zmiany % możemy się bawić do końca świata. Najważniejsze, że jak gracz spojrzy na tabelkę, to wie co go interesuje.

Comum, w takim razie w ogóle nie byłoby sensu dyskutować zmian - należałoby zostawić to co mamy.

Mamy teraz możliwość oddolnej zmiany tabeli tak, by zdaniem graczy była dobra. Jeśli się przyłożymy, to powstanie z tego coś fajnego co będzie służyło całemu CPVP :oczko:

Happyde
05-09-18, 16:50
Tzn mnie chodziło o to, że gracz patrząc na tę tabelkę, w końcu będzie wiedział kim chce grać. Tabelka która jest teraz, jest dla starych graczy, którzy wiedzą, jak grać mimo jakby mięli wszystko po 100%. A ta tabelka, pokazuje jaka subprofesja za co odpowiada (no załóżmy, że można się domyślać).

Catthon
05-09-18, 16:53
Tzn mnie chodziło o to, że gracz patrząc na tę tabelkę, w końcu będzie wiedział kim chce grać. Tabelka która jest teraz, jest dla starych graczy, którzy wiedzą, jak grać mimo jakby mięli wszystko po 100%. A ta tabelka, pokazuje jaka subprofesja za co odpowiada (no załóżmy, że można się domyślać).

Okej. Czy tabelka wyżej nie pokazuje tych różnic w profesjach wyraźniej?

19960314
05-09-18, 17:24
Moim zdaniem właśnie tabelka nad którą obecnie prowdzi się dyskusja bardzo dobrze i dużo wyraźniej zaznacza różnice pomiędzy profesjami. W poprzedniej 5% tu tu tu i w sumie dalej nie było wiadomo o co chodzi. Dość porządnie to teraz wygląda. Duży +

Rahilux
05-09-18, 17:40
go selbo

pieczątka ceo

gogoo

Waka
05-09-18, 19:46
Ja powiem że zgodzę sie że można zmienić punkowe nekro o 5% w doł w mojej tabelce, ale co do twojej uwagi Catthon to przypominam ci że nekro ele to najbardziej ofensywne połącznie profek. Jako jedyny nie ma żadnego bonusu def czy to do potek czy lecznia. Co do mniejszego obszarowego dmg duch ele od nekro ele tak powinno być bo nekro ele nie ma żadnego leczenia więc chyba naturalne że bije więcej bo jeżeli nie to jaki jest sens nekro ele np u woja?

Catthon
05-09-18, 20:40
Ja powiem że zgodzę sie że można zmienić punkowe nekro o 5% w doł w mojej tabelce, ale co do twojej uwagi Catthon to przypominam ci że nekro ele to najbardziej ofensywne połącznie profek. Jako jedyny nie ma żadnego bonusu def czy to do potek czy lecznia. Co do mniejszego obszarowego dmg duch ele od nekro ele tak powinno być bo nekro ele nie ma żadnego leczenia więc chyba naturalne że bije więcej bo jeżeli nie to jaki jest sens nekro ele np u woja?

Liczyłem na Twoją wypowiedź.
U podstaw budowy subek były pewne założenia, które powinniśmy podtrzymać

Nekro ele - wcale nie jest w zamyśle najbardziej ofensywne połączenie profek. To ofensywna postać do pvp, połączona z dobrą postacią do PVE. Największy dmg jako "specjalista" powinien mieć z mroku, a potem duże dmg z żywiołu. Do tego może mieć bonus do dmg z żywiołu i mroku obszarowego, ale obszarowe walki z żywiołu nie mogą być domeną nekromanty, który ma też bonus do punktowego. Nekro ele woj to z jednej strony dobre czary, z drugiej strony godna postać do pvp i gry 2h. No i ma wyssanie życia zdaje się.

Nekro alchemik - to jest najbardziej ofensywne połączenie. Największy bonus do dmg (z mroku) i niewielki buff do punktowego dmg (żywioł). Do tego naturalnie mocny czar ofensywny.

Domyślnie, ataki obszarowe mają być domeną elementalisty. Najlepiej powinien się spisywać w nich "pusty" ementalista lub ele-alchemik. W dalszej kolejności duchowny. Nekromanci posiadają bonus do dmg punktowego, więc powinni mieć ograniczenia w bonusach do dmg obszarowego.

Waka
05-09-18, 22:19
Dla mnie troche inaczej podchodzimy do problemu ja przez ofensywne/defensywne mam na myśli sposoby działania postaci bez rozgarniania na obszarowe/punktowe czy pvp/pve.
Dla mnie fakt że nekro ele nie ma żadnego bonusu do uzupełniania hp/many (patrz leczenie i poty) staję się najbardziej ofensywną a zarazem najmniej bezpieczną klasą.

Jadąc dalej to nie wiem skąd wymyśliłeś że w założeniu najwiecj z żywiołow powinien bić czysty ele lub ele alch potem duch ele a potem nekro ele.
Jest prawie całkowicie na odwrót bo nekro w zalożeniu miał być postacią zwiększajacą siły ofensywne a duch siły defensywne.
Zobacz sobie jakiekoliwek poprzednie tabelki duch ele bił najmniej z połączeń ele bo....ma najwiekszy bonus defensywny czyli za swoją twardość płaci najmniejszym dmg logiczne.

Nie musimy wracać do czasów tabelek z 144%, ale wydaję mi się że te 15/20% jest należyte by te profy miały znaczenie i by było widać kto kim jest.

wujtom321
05-09-18, 23:24
Obrazenia obszarowe sa domyslnie wieksze od obrazen punktowych? Kaleczy to postacie bijace punktowo a zmienia chyba obrazenia zadawanych przez magow i odes rago rycka. I w porownaniu ducha ela i nekro elo nie ma wyraznej roznicy dmg w obrazeniach obszarowych. Nawet duchowny robi wieksze a w zalozeniu nekro ele ma robic wiekszy dmg

Catthon
06-09-18, 09:04
Dla mnie troche inaczej podchodzimy do problemu ja przez ofensywne/defensywne mam na myśli sposoby działania postaci bez rozgarniania na obszarowe/punktowe czy pvp/pve.
Dla mnie fakt że nekro ele nie ma żadnego bonusu do uzupełniania hp/many (patrz leczenie i poty) staję się najbardziej ofensywną a zarazem najmniej bezpieczną klasą.

Jadąc dalej to nie wiem skąd wymyśliłeś że w założeniu najwiecj z żywiołow powinien bić czysty ele lub ele alch potem duch ele a potem nekro ele.
Jest prawie całkowicie na odwrót bo nekro w zalożeniu miał być postacią zwiększajacą siły ofensywne a duch siły defensywne.
Zobacz sobie jakiekoliwek poprzednie tabelki duch ele bił najmniej z połączeń ele bo....ma najwiekszy bonus defensywny czyli za swoją twardość płaci najmniejszym dmg logiczne.

Nie musimy wracać do czasów tabelek z 144%, ale wydaję mi się że te 15/20% jest należyte by te profy miały znaczenie i by było widać kto kim jest.

Obrazenia obszarowe sa domyslnie wieksze od obrazen punktowych? Kaleczy to postacie bijace punktowo a zmienia chyba obrazenia zadawanych przez magow i odes rago rycka. I w porownaniu ducha ela i nekro elo nie ma wyraznej roznicy dmg w obrazeniach obszarowych. Nawet duchowny robi wieksze a w zalozeniu nekro ele ma robic wiekszy dmg


Te założenia o których mówię pojawiły się zdaje się przy projektowaniu pierwszych tabelek. Wiem, że na przestrzeni lat to się zmieniało (pewnie razem ze zmianami w silniku), ale formuły które tworzą tabelkę teraz są stworzone pod ten system i widać to chociażby po tej tabelce, która obecnie istnieje.

Jak dla mnie są najbardziej logicznym wytłumaczeniem tego czym powinna się wyróżniać dana subprofesja i powinniśmy się ich trzymać. Uważam też, że część osób kierowało się tymi założeniami wybierając subprofesje i nie powinno się ich zmieniać w trakcie. To co opiszę poniżej to generalnie wynik śledzenia zmian które występowały na serwerach, tworzenia wizualizacji tabelki do FAQ oraz wałkowania tego tematu za każdym razem z nowymi graczami na pomocy.

Nekromanta solo i alchemik ma tylko czary nekro, które są najbardziej śmiercionośne. Ma mieć największy dmg z mroku i być typowym DPSem.

a) dedykowana formuła dla mroku nekromanty
b) dedykowana formuła na obrażenia punktowe


Nekromanta elementalista Nekro elementalista dostaje czary i zdolności elementalisty. Dlatego odbiera mu się bonus do dmg punktowego nekromanty, na rzecz bonusu do dmg żywiołowego (zarówno punktowego, jak i obszarowego. To nadal typowy DPS, ale ze zdolnościami AOE (mniej śmiercionośnymi w walce 1v1 - pvp - ale bardziej śmiercionośnymi w PVE).

a) dedykowana formuła dla mroku nekromanty
b) formuła dla żywiołów
c) tracą bonus elementalisty do ataków AOE ze względu na bonus do ataku punktowego


Elementalista solo i alchemik to subprofesja mająca dostęp tylko do czarów żywiołowych. Dedykowana raczej walce PVE, ze względu na niższy DPS w 1 cel i brak zdolności leczenia. Ma jednak największe zdolności w PVE, ze względu na zdolność efektywnej walki z pojedynczym targetem i AOE.

a) formuła dla ataków AOE, dla wszystkich elementalistów oprócz nekromanty
b) formuła dla żywiołów


Duchowny solo i alchemik Subprofesja dedykowana leczeniu, mająca też znaczny dmg ze świętości. Alchemik dodatkowo wzmacnia duchownego, który może leczyć mniejszym kosztem. Dedykowałbym tę kombinację osobom chcącym expić w drużynie i być typowym healerem.

a) bonus do leczenia
b) bonus do dmg od świętości
c) ja dodałbym tej subprofesji zdolność lepszego leczenia niż w połączeniu z alchemikiem, ale tego założenia nie było i teraz nie będzie.


Elementalista duchowny - Subprofesja dedykowana leczeniu, która dodatkowo ma zdolności elementalisty (w tym bonus do dmg obszarowego. Co ciekawe, zdolność elementalisty wzmacnia zdolności leczenia obszarowego. To dobre rozwiązanie dla kogoś, kto chce leczyć, ale do tego expić solo.

a) bonus do leczenia
b) bonus do dmg od świętości
c) bonus do dmg obszarowego dla wszystkich elementalistów oprócz nekromanty
d) dedykowany bonus duchownego-elementalisty dla dmg od żywiołów


Dodatkowo subprofesje "solo", czyli niebędące kombinacją duchownego, nekromanty i elementalisty, nie gwarantują żadnych dodatkowych czarów (koszt alternatywny), ale za to zachowuje pełnię zdolności pierwszej subprofesji. Mają jednak możliwość korzystania ze zdolności alchemika, która gwarantuje lepsze wykorzystanie mikstur i możliwość ich wytwarzania.

a) możliwość doboru subprofesji alchemika, która pozwala zachować wszystkie bonusy pierwszej subprofesji i dodatkowo daje zdolność lepszego wykorzystania mikstur (gra bardziej ekonomiczna)


Mała aktualizacja tabeli:
Robiąc powyższe podsumowanie, z którego powinienem kiedyś chyba skonstruować poradnik, przy okazji poprawiłem jeszcze jedną nieszczęsna formułę w tabelce - zdolność leczenia obszarowego ducha ele jest lepsza, niż samego ducha ze względu na bonus do czarów obszarowych.

Tabela:
https://i.imgur.com/Rp6NWCq.png

Zainteresowanym zalecam przeczytanie jeszcze poradnika ZAO, który nie jest w 100% aktualny, ale pokazuje mniej więcej podobne założenia, które opisuje mój post. Czyli nie wyssałem ich z palca.
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=20287

Waka
06-09-18, 12:00
Nadal się nie zgadzam z tym dla nekro ele:

c) tracą bonus elementalisty do ataków AOE ze względu na bonus do ataku punktowego

to czemu nie ma tego dla ducha ele:

1) tracą bonus elementalisty do ataków aoe ze względu na bonus do leczenia...

Wydaję mi się że masz jakąś wewnetrzną awersje do nekro ele bo zauważ że z całego twojego wypisu tylko te połącznie ma jakiś minus. (zacytowany na góże)

Powiedz mi gdzie tu logika duch ele nigdy nie bił wiecej niz nekro ele. BO ma bonus do leczenia nie wiem gdzie tu jest jakaś zagwostka.

I tak uważam że duch ele ma najlepiej w mojej tabelce bo pomimo wszystkich bonusów defensywnych i tak ma tyle samo dmg ze świetosci co nekro z mroku (obszarowo).

Catthon
06-09-18, 12:18
Nadal się nie zgadzam z tym dla nekro ele:

c) tracą bonus elementalisty do ataków AOE ze względu na bonus do ataku punktowego

to czemu nie ma tego dla ducha ele:

1) tracą bonus elementalisty do ataków aoe ze względu na bonus do leczenia...

Powiedz mi gdzie tu logika duch ele nigdy nie bił wiecej niz nekro ele. BO ma bonus do leczenia nie wiem gdzie tu jest jakaś zagwostka.

I tak uważam że duch ele ma najlepiej w mojej tabelce bo pomimo wszystkich bonusów defensywnych i tak ma tyle samo dmg ze świetosci co nekro z mroku (obszarowo).

Poniżej masz zależności:
nekromanta lub duchowny
bonus do ataku punktowego lub bonus do ataku obszarowego
najlepsze czary na dmg lub najlepsze czary leczące

1) tracą bonus elementalisty do ataków aoe ze względu na bonus do leczenia...
Tego po prostu nie ma obecnie w formułach, więc nie da się zrobić. Nie ja je wymyślałem, ja mogę tylko zasugerować zmianę wartości. Mógłbym się jednak zgodzić z tym założeniem. Na pewno nie podoba mi się, że duch ele leczy lepiej obszarowo niż duch alchemik.

Nie mów, że nekro zawsze bił najlepiej z obszaru. Nekro bił najlepiej z obszaru od mroku, dodatkowo ma najlepsze czary ofensywne obszarowe z mroku (największy DMG). Czyli spełnia się jego rola najlepszego dmg dealera. Jak zmienimy mu ten dmg na 15% (od żywiołów), to będzie bił tyle co z mroku. Na dodatek będzie miał większą przewagę nad nekro alchemikiem.

Duch nie jest stworzony do zadawania największych obrażeń, dlatego nie ma dobrych czarów ofensywnych ze świętości. Co z tego, że ma +115% od światła z obszaru, skoro niespecjalnie się z taką obszarówką expi (oprócz ryca ducha).

W tej chwili rozmawiamy o 5% różnicy między nekro ele a duchem ele.
Możemy spróbować obniżyć dmg obszarowy ducha ele z żywiołów, jeśli uważasz, że to potrzebne.

Waka
06-09-18, 12:42
W woli wstępu to nigdy nie mówiłem że nekro ele bił najwiecej z obszaru. Robił to ele alch mowiłem tylko że zawsze bił więcej od ele ducha.

Mi chodzi o to że dmg obszarowy z żywiołów od zawsze prezętował się tak:

ele alch > nerko ele > duch ele > reszta

Moim zadniem jest to logiczne, a w twojej tabelce nie jest zachowane.

Catthon
06-09-18, 13:03
W woli wstępu to nigdy nie mówiłem że nekro ele bił najwiecej z obszaru. Robił to ele alch mowiłem tylko że zawsze bił więcej od ele ducha.

Mi chodzi o to że dmg obszarowy z żywiołów od zawsze prezętował się tak:

ele alch > nerko ele > duch ele > reszta

Moim zadniem jest to logiczne, a w twojej tabelce nie jest zachowane.

Wyjaśnij zatem:
https://i.imgur.com/RVvyLs7.jpg

Waka
06-09-18, 13:39
Nie mówie jak jest teraz tylko jak było weź jakąkolwiek tabelke przed tą co jest teraz...

Może rzeczywiście zróbmy te głosowanie bo wydaję mi się że we dwoje do niczego nie dojdziemy.

Catthon
06-09-18, 16:02
Nie mówie jak jest teraz tylko jak było weź jakąkolwiek tabelke przed tą co jest teraz...

Może rzeczywiście zróbmy te głosowanie bo wydaję mi się że we dwoje do niczego nie dojdziemy.

Nie chcę tu głosowania. Wolę rozmowę i zmiany w kilku iteracjach.
Trzeba jeszcze popracować nad tabelą i tyle.


Co do dmg obszarowego - chciałbym, by ele-alch zachował co najmniej taki dmg obszarowy jak ele nekro, i wyższy niż ele duch. Kluczowe jest też zachowanie różnicy między bonusami od żywiołu a bonusami od mroku i świętości. Jeśli ktoś jest nekro ele, jego bonus od mroku powinien być większy niż od żywiołu.

Co powiesz na to:
https://i.imgur.com/GL3rrQi.png

Jeszcze pytanie o wartości:
- alchemik: 15 czy 20%
- leczenie: 10 czy 20%
Ja bym zostawił mniejsze.

szymon39
06-09-18, 17:04
Róbmy to glowosowanie... Bo jak na razie slowo przeciwku slowie... Glosuje na tabelke Waka z 1 strony tematu.

Waka
06-09-18, 19:05
No jest lepiej, tylko teraz mamy problem, że chyba za małe wartości.

Dalej mamy ten sam problem, że duch ele ma ten sam dmg z żywiołów co nekro ele. Tłumaczę cały czas, że nie powinno tak być, bo duch ele ma leczenie, a nekro ele nie.

http://scr.hu/1xwz/tx76m

Wydaje mi się, że w tej tabelce naprawdę nikt nie jest pokrzywdzony. Jestem też za tym, aby dać leczenie 20% i alchemie 20%. Powinna być bo nie chcę, by ktoś myślał, ze ja gram nekro ele, więc daję mu najwięcej.

Dla mnie wygląda to ok, bo każda maksymalna wartość wynosi 20%. 20% aoe dla ele alcha, 20% single target dla nekro alcha i po 20% leczenia i alchy dla duchów i alchemów.

Do tego obniżamy dmg w pvp o 5% lub 7.5% i wszyscy happy.

ciaparek
06-09-18, 19:32
Zgadzam się z przedmówcą.

Catthon
06-09-18, 21:28
To zostały jakieś dwie godziny na ewentualne rozmowy.
To jest aktualny plan:


Nekro ele i duch ele będą bić tyle samo z żywiołów obszarowo, przy okazji to ta sama zależność co na spvp.
Nekro będzie miał swój dmg punktowy na lepszym poziomie niż duchowny.
Duchowny będzie miał lepsze leczenie, ale nie przesadzone.
Ele alchemik będzie łączył dobry dmg punktowy i aoe ze zdolnością alchemika.
Alchemik będzie ciut bardziej opłacalny.
Poszkodowany wydaje się być duchowny alchem, ale z nim nic nie zrobimy z braku formuł.

https://i.imgur.com/B7RlF58.png

Zmiany trochę konserwatywne, ale w granicach rozsądku. Różnice między profesjami są wyraźne, do tego dochodzą (przede wszystkim) różnice w czarach.

Nekro ele i tak będzie najlepszym DPSem, nie przyjmuję więc argumentu, że ma mieć najlepszy dmg jednocześnie z żywiołów i mroku i do tego największe bonusy do obszarów.

Jak dla mnie - jest nieźle. Wdrażać i gramy.

szymon39
06-09-18, 22:00
Leczenie 20% bym dał to ma być zaleta ducha tak samo jak dmg nekro.

EDIT: Poza tym niech więcej osób się wypowie, żeby tabelka nie była opracowana przez dwie osoby i potem znowu dymy będą.

Catthon
06-09-18, 22:11
Wcześniej duchowny nie miał bonusu do leczenia. Teraz ma. Ta różnica jest mniej więcej taka, jak wzrost dmg nekromanty z mroku.

szymon39
06-09-18, 22:24
Teraz jest pora na zmiany nie na porównywanie. Jeżeli duch ma być enjoyable to takie leczenie jest okej bo fajne solo hunty robi. To ma być jego zaleta w team huntach bo przy obecnym exhauscie na sio to akurat ma znaczenie.

EDIT: No i oczywiście chodzi o leczenie rycków też.

Catthon
06-09-18, 22:30
To są zmiany. Leczenie ducha to nie jest coś, na co do tej pory ktokolwiek by narzekał (oprócz nekromantów, którzy narzekali na zbyt mocne leczenie ducha). Leczenie zostaje na 10%. Nie chcę ruszać bardziej balansu, zwłaszcza, że teraz wypowiadają się tylko osoby stawiające na rozgrywkę non pvp. Boostując leczenie takiego rycka czy maga trzeba pamiętać o równoległym boostowaniu dmg takiego nekromanty. Jeśli będzie potrzeba w przyszłości, jest już narzędzie i można to zmienić z zapisem.

szymon39
06-09-18, 22:33
Wiesz Mrokuł z drugiej strony duchowni mogą narzekać na dmg nekro i tak w kółko.
Zaletą ducha ma być właśnie dmg ze świętości i leczenie to też ma być zaleta, nie tylko z czarów ale także z wartości. Jako kompromis proponuję punktowe 15% wprowadzić i zobaczymy jak będzie. Jak będzie masowe narzekanie to wtedy się zmieni na mniejsze ale szczerze mówiąc niech każdy skupi się na swojej profesji i wypowiada się o tym czym gra ja sugeruję dać na 15% punktowe.

EDIT:
Już nie wspomnę o tym, że nekro może się uhać więc można dewagować na ten temat.

Catthon
06-09-18, 22:45
Ktoś jeszcze jakieś zdanie w kwestii leczenia? Za lub przeciw? W chwili obecnej chyba tylko ja jestem przeciw, a nawet nekro nie mają nic przeciwko wstępnie.

Jakieś opinie na zakończenie debaty?

Waka
06-09-18, 22:46
Ja powiem tylko, że to co teraz robisz Catthon to nie jest dyskusja. Cały czas mówisz, że mamy podjąć jakąś dyskusje, a ja się czuje jak bym rozmawiał ze ścianą. Wszyscy ci piszą niech będzie xyz a ty abc. Zauważ, że jesteś jedyną osoba w całym temacie której nie podoba się moja tabelka podając argument, że ci się nekro ele nie podoba. Więc czemu nazywamy to dyskusją skoro i tak nie dochodzimy do żadnego konsensusu.

Dla mnie aby uniknąć nieporozumień zróbmy to głosowanie.

Woolin
06-09-18, 22:49
Wlaśnie zrobilismy kilka testow pod depozytem.
Moja postac maga duchownego z 65mlvl leczy z runy za +/- 1100
kolega ze 149mlvl wali z tej samej runy za 1300, chcialem zapytac gdzie tu
logika?
Zwiekszajac leczenie o 20% różnica jest i tak niewielka, a zreszta leczenie ma to do siebie ze czesto mamy doczynienia z "overhealem", gdzie nadwyzka idzie w powietrze, obrazenia zawsze wchodza za 100%.
Prosze w oparciu o to co napisalem wyjasnic mi dlaczego zwiekszenie leczenia o 20% jest przesadzone?

szymon39
06-09-18, 22:50
Nekro nigdy nie zrozumie ducha i tyle.

Nekro ma najwyższy rate 20% i to jest według mnie okej bo ma być DPS to niech i duch ma te 20% chociażby w leczeniu.

Alchem
06-09-18, 22:57
Ale chyba 20% dla lecznie to dobra wartośc :)

Catthon
06-09-18, 23:01
Ja powiem tylko, że to co teraz robisz Catthon to nie jest dyskusja. Cały czas mówisz, że mamy podjąć jakąś dyskusje, a ja się czuje jak bym rozmawiał ze ścianą. Wszyscy ci piszą niech będzie xyz a ty abc. Zauważ, że jesteś jedyną osoba w całym temacie której nie podoba się moja tabelka podając argument, że ci się nekro ele nie podoba. Więc czemu nazywamy to dyskusją skoro i tak nie dochodzimy do żadnego konsensusu.

Dla mnie aby uniknąć nieporozumień zróbmy to głosowanie.

Zauważ, że ja wprowadzam do tabelki o której dyskutujemy dużo zmian w ciągu jednego dnia, argumenty mnie przekonują. To nie tylko argumenty w tym temacie, ale też w dyskusjach na discordzie i w grze. Ty zaś wciąż lecisz z tym samym argumentem i tą samą propozycją. Rozumiem porównanie do ściany, bo generalnie też czuję się jakbym z nią rozmawiał.

Wzrost o 20% jest przesadzony, ponieważ to wzrost o 20%, kiedy żadnej innej wartości o tyle nie podwyższamy. Na tej samej zasadzie można spytać dlaczego wzrost o 50% nie jest przesadzony.

Ale okej, konsultacje to konsultacje.
Waka, przygotuj proszę ostateczną wersję tabelki nad którą będziemy głosować, ja przygotuję swoją, damy czas do jutra do powiedzmy 15.

Veliothe
06-09-18, 23:20
ludzie pracują w tych godzinach...