PDA

Zobacz pełną wersję : 15 minut kick


Ememems
22-08-18, 16:44
Do usunięcia.

5310053
23-08-18, 13:07
Popieram, Selbo, bez tego się żyć nie da na tym serwerze :/.

Noratl
23-08-18, 20:03
Od czasu do czasu zaglądam na to forum, zawsze jest jakiś twój post Karmelio, zawsze mnie rozpierdala, aczkolwiek zaczęło mnie to intrygować, kim jesteś, jaką osobą jesteś w normalnym życiu? Jestem ciekaw twojej persony, napisz nam, na pewno nie tylko mnie to nurtuje.

eremce
23-08-18, 20:19
Dobry pomysl. Trzeba tylko ograniczyć strefę działania do depo. Wprowadzimy kiedy tylko będzie to możliwe.

saju125
24-08-18, 10:59
popieram, możliwe ze gdy jesteśmy w strefie pz, chroniony (dp, sklepy, czy nawet urban)

Bryndzaarron
24-08-18, 12:00
Ta i potem oba teamy walczace beda swoje h-lvle zostawiac zalogowane przez cala noc czy dzien i cholera wie potem czy osoba zalogowana jest full afk czy cos robi/jest przy pc wspanialy pomysl rodem z non-pvp juz na 4 edycji wystarczylo ze przebiegalem na renegaty zeby wylogowac 2 osoby na fanatykach i team hunt na mysmeniach szelobie a na medivi spectrum 1 brazol logowal 10 postaci i stal nimi na piramidzie zeby swoja bezpiecznie expic


gwander z tego co mi sie wydaje zostawial postac zalogowana w domku chyba na taskerze zeby byla tylko zalogowana i tak samo wracal do kompa i mogl szybko kogos zrashowac bo nie bylo informacji gwander zalogowal ;-)


A jeszcze dobre jest to ze zmiany wprowadzane sa pod graczy ktorych rozgrywka polega na staniu w depo caly dzien az server zdechnie mysle ze z takimi zmianami altaron nie wytrzyma do grudniowego update proponuje moze jeszcze dodac w depo automaty ze schladzanymi napojami albo wybudowac piwnice w depo a w niej salon gier

Obles
24-08-18, 12:11
Ta i potem oba teamy walczace beda swoje h-lvle zostawiac zalogowane przez cala noc czy dzien i cholera wie potem czy osoba zalogowana jest full afk czy cos robi/jest przy pc wspanialy pomysl rodem z non-pvp juz na 4 edycji wystarczylo ze przebiegalem na renegaty zeby wylogowac 2 osoby na fanatykach i team hunt na mysmeniach szelobie a na medivi spectrum 1 brazol logowal 10 postaci i stal nimi na piramidzie zeby swoja bezpiecznie expic


gwander z tego co mi sie wydaje zostawial postac zalogowana w domku chyba na taskerze zeby byla tylko zalogowana i tak samo wracal do kompa i mogl szybko kogos zrashowac bo nie bylo informacji gwander zalogowal ;-)


A jeszcze dobre jest to ze zmiany wprowadzane sa pod graczy ktorych rozgrywka polega na staniu w depo caly dzien az server zdechnie mysle ze z takimi zmianami altaron nie wytrzyma do grudniowego update proponuje moze jeszcze dodac w depo automaty ze schladzanymi napojami albo wybudowac piwnice w depo a w niej salon gier

Ostrzegam Cię ostatni raz. Próbę zdyskredytowania innych graczy traktuję poważnie a Twój ironiczny ton nikogo nie rusza. Mam swój rozum i potrafię porządkować hierarchię ważności postów zależnie od tego kto i w jaki sposób to pisze bez Twojej wątpliwej jakości pomocy. Liczą się argumenty, nic ponadto.

Pomysł wstępnie mi się podoba, niemniej Gofer może mieć rację i to gdzieś da się wykorzystać? mc u nas jest zabronione i karane, niemniej może ktoś poda realny przykład wykorzystania tego w złym celu?

Bryndzaarron
24-08-18, 12:22
Bardzo prosty przyklad np taki ja+levi+icek wbijamy szybko 200lvle magami o ile bedziemy nimi grac 2 parale 1 przyspieszenie majac przewage nad przeciwnikami + kogos kto wyssysa mane zabijamy praktycznie kazdego gracza poza rycerzem na otwartej uciec przed kazdym uciekniemy (2 parale i przyspieszenie) przeciwnicy nawet nie wiedza kiedy mozemy uderzyc bo postacie sa zalogowane 24/7 rezygnujemy z bonusu ale element psychologiczny pomaga nam zniechecic spora czesc przeciwnikow do expienia juz przywolalem przyklad kiedy bylem akus balowany 24/7 i wystarczylo ze lecialem na expa zeby ktos sie wylogowywal w przypadku gdy postacie sa non stop online nie wazne czy na afku czy nie ciezko stwierdzic kiedy po nas wpadna co zniecheca do expienia (przynajmniej czesc graczy)


Jak mam inaczej komentowac takie propozycje w momencie kiedy balans lezy i kwiczy i nie sa przemyslane najwazniejsze kwestie przed startem servera?

saju125
24-08-18, 12:38
Jak mam inaczej komentowac takie propozycje w momencie kiedy balans lezy i kwiczy i nie sa przemyslane najwazniejsze kwestie przed startem servera?

wydaje mi się ze temat nowego serwera jest gdzie indziej, tutaj Karmelia podała propozycje do obecnego serwera. Głównym założeniem, że jeżeli oglądasz coś, jesz obiad, a ktoś do Ciebie napisał, a ty nie zauważyłeś ze minęło 15 min to nie miałeś pojęcia o tym. To jest główny argument żeby dodać taka opcje niewylogowania w pz.


gwander z tego co mi sie wydaje zostawial postac zalogowana w domku chyba na taskerze zeby byla tylko zalogowana i tak samo wracal do kompa i mogl szybko kogos zrashowac bo nie bylo informacji gwander zalogowal ;-)


Dobry kolega który, pisze otwarcie ze ten i ten używa nielegalnych programów ;)

Pozdrawiam.

Bryndzaarron
24-08-18, 12:41
Od kiedy to ja z gwanderem sie kumpluje? Sytuacja z 4 edycji gdy bylem ze sledziem i levim w teamie a temacie nie jest zaznaczone ze ma to byc zmiana tylko i wylacznie do community-pvp (ty a jak ktos by tam chcial po sezonie sie pobic? kurde powstaje problem nowy)

wujtom321
24-08-18, 12:43
Moze lepiej przedluzyc z 15min do godzinki?

Bryndzaarron
24-08-18, 12:46
Zmiana czasu ok ale maxymalnie 30minut godzina to zdecydowanie za duzo sredni czas trwania filmu na yt to ile teraz 20minut? wystarczy zeby raz na film zatanczyc


Zreszta wyobrazacie sobie ze ktos wlasnie uzywalby taskera i selbo GODZINE by czekal przy kims zeby sprawdzic czy to nie czasem program przedluza jego pobyt w grze? 30minut to i tak duzo zeby sprawdzac kazdy zgloszony przypadek a gracz nie jest wstanie z kazdego miejsca nagrac kogos

Bryndzaarron
24-08-18, 13:10
Ja Ciebie rozumiem. Obawiasz się tego, że kilka osób zostawi sobie postać w depo na całą noc, a Ty nie będziesz wiedział, czy możesz spokojnie expić, czy te osoby właśnie stoją na afku w depo, czy może właśnie idą Ciebie ubić. Dobrze, że ktoś wymyślił tak genialny czar jak lokalizacja - problem znika, można łatwo sprawdzić czy ktoś stoi w depo czy nie.

Nie znam się na taskerach, bo nigdy nie używałam, ale pewnie można go sobie tak ustawić, żeby postać co jakiś czas się kręciła, ruszała. Jeśli ktoś jest odpowiednio sprytny to nawet na obecnie panujących zasadach, ustawi taskera tak, żeby nie wylogowało postaci. Dlatego twierdzę, że wprowadzenie tej propozycji nic w tej kwestii nie zmieni, taskery jak były tak będą. Nie chodzi tu o całkowite usunięcie kicka po 15 minutach, bo to by było bardzo szkodliwe, tylko o wyłączenie go w depozycie.

Jeśli ktokolwiek widzi jakąś lukę w tym pomyśle lub tak jak pisał Selbo - potrafi podać przykład wykorzystania tego w złym celu, to proszę o dyskusję. Nie chciałabym i pewnie nikt by nie chciał, żeby zostało wprowadzone coś co będzie nadużywane.

Wyobrazasz sobie sytuacje w ktorej akus balujesz co 30 sekund 10 a co dopiero 20 osob? Na dobra sprawe to mozna autohotkeya uzywac i co exhaust akus bale rzucac gdy oba teamy maja po 20 osob zalogowane

Przebiegniecie z depo do jezdzcow to chwila a akus bala nie pokazuje w przypadu "jest bardzo daleko na polnocny wschod" czy jest w depo czy na ankardii czy na jezdzcach gdy jestes na koscianych chociazby wystarczy 30 sekund i masz juz na plecach maga z paralem ale skad o takich rzeczach moze wiedziec osoba ktora jak juz mowilem stoi w depo i ani nie expi ani nie bije sie?

Stawianie taskera przy 15minutowym idlu jest duzo bardziej ryzykowne niz przy 30minutowym czy godzinnym


KAZDY kto chociaz raz mial okazje sie bic wie jak to jest jak caly vip swieci sie na zielono gdzie wiekszosc tego to czaszki co z tego ze na afku zupelnie inaczej sie wtedy expi/robi misje ja siedzialem na ts obu teamow i znam bardzo dobrze takie sytuacje wiekszosc ludzi ktora sie bije na altaronie to nie sa osobniki takie jak ja levi czy gwander ktore maja gdzies to czy padna bo potem zarwa nocke odrobia wszystko a i jeszcze sie pobawia z przeciwnikami ktorzy wpadna po nich na respa glownie dominuja osoby ktore szybko sie zniechecaja lub wrecz nawet nie ida expic lub przestaja grac

Obles
24-08-18, 13:14
Okej, rozumiem Twoje obawy, tylko tak myślę, czy nie robisz z igły widły. Mogę sobie wyobrazić sytuację, o której mówisz, ale szczerze wątpię, żeby była jakoś szeroko stosowana.
Przede wszystkim bonus - ludzie wolą go ładować niż stać godzinami afk.
Po drugie - element zaskoczenia - ten często i gęsto jest ważniejszy i właśnie lepiej być wylogowanym i robić mass-logi niż tam straszyć swoją obecnością co bez przesady - aż takiego efektu psychologicznego nie daję, że siedzisz z pełnymi portkami :P. Zresztą często gdy jakiś "Szewczyk" jest zalogowany godzinami to i tak ludzie go pilnują nawet gdy jest w mieście i czujki szybko dają znak, jak wybiegnie na pełnej do Chrysaora :>.

Jestem za tym, by to wprowadzić i gdy stwierdzimy, że faktycznie jest to wykorzystywane jak mówisz - zmienić czas np na 30 minut. Co Ty na to? Dużo nie stracimy w razie wu :).

#dół
Nie wierzę w demokrację ;p

Bryndzaarron
24-08-18, 13:21
Mam nadzieje tylko ze na tym sezonie team ktory pierwszy "przejmie" server na pare dni nie zyska zbyt duzej przewagi przez ten system oraz slabsze ogniwa w tym "gorszym" teamie nie odpadna za szybko element psychologiczny akurat w altaronie daje duzo wiecej niz zaskoczenie chociaz i to i to sie tutaj laczy w przypadku 20 osob z czego 18 na afku ciezko stwierdzic ktora akurat wrocila i akurat ja akus balowac gdy leci zeby przytrzymac battle pamietam jak wystarczylo ze stalem obok przeciwnika i leczylem potwory on wiedzial ze ja nie mam punktow ja wiedzialem ze oni tez nie maja i nikt nikogo nie mogl bic bo team ktory wtedy wbil pk automatycznie przegrywal bo nie dobieglby do defa i mimo to ludzie wylogowywali sie na expie lub wracali do depo

Jakis idle time musi byc mozna zawsze zrobic sonde

eremce
24-08-18, 13:49
Zamiast straszyć - lepiej zabijać. Argument który traktuje o uśpieniu wroga swoją ciągłą obecnością też do mnie nie przemawia, bo czemu nikt tego nie robił do dzisiaj? Przy walce o każde pojedyńcze doświadczenie nikt raczej nie odpuści bonusu.

Niewątpliwym plusem jesy handlowanie na afku.

Bryndzaarron
24-08-18, 13:54
Wiec podam jeszcze raz przyklad kiedy przychodzilem do kogos od was na respa i leczylem potwory lub po prostu stalem te osoby dawaly loga lub szly do depo i nie expily w przypadku gdybym je zabil wbilbym rs a one by wrocily na expa a tak nie bylem nic stratny poza czasem a przeciwnik nie zdobywal expa i zniechecal sie do gry

Serio dalej uwazasz ze strasznie jest mniej oplacalne niz zabijanie? A co jak powiem Ci ze najgorsza rzecza w tibi tora mozna komus robic to ksucie? Ale na ten temat to moze niech sie levi wypowie i przedstawi swoje doswiadczenie z vity bo mi sie juz nie chce tlumaczyc tego samego ktorys raz

pepeszka
24-08-18, 14:11
Nie widzę żadnych plusów wprowadzenia tej zmiany (nie przesadzajmy argument mówiący o tym że możemy przegapić jakąś wiadomość bo sie zapomnimy ruszyć kompletnie do mnie nie przemawia) za to zostało tutaj już w tym temacie wypunktowanych wiele minusów. Kompletnie niepotrzebna zmiana, jak chcecie sobie nabijac licznik online to napiszcie do niebieskiego od kasterii pewnie wam sprzeda skrypcik na postawienie 200 charów gdzieś tam na dachu

eremce
24-08-18, 14:29
Wiec podam jeszcze raz przyklad kiedy przychodzilem do kogos od was na respa i leczylem potwory lub po prostu stalem te osoby dawaly loga lub szly do depo i nie expily w przypadku gdybym je zabil wbilbym rs a one by wrocily na expa a tak nie bylem nic stratny poza czasem a przeciwnik nie zdobywal expa i zniechecal sie do gry

Serio dalej uwazasz ze strasznie jest mniej oplacalne niz zabijanie? A co jak powiem Ci ze najgorsza rzecza w tibi tora mozna komus robic to ksucie? Ale na ten temat to moze niech sie levi wypowie i przedstawi swoje doswiadczenie z vity bo mi sie juz nie chce tlumaczyc tego samego ktorys raz

To jest wrecz kontrargument, bo jezeli bedziesz zostawial postać na 24h to ludzie sie przyzwyczaja i zaczna ignorować postacie idlujace. Przez co bedzie wiecej okazji do sneakow, wiecej sneakow to wiecej potyczek, a podobno im wiecej walki tym lepszy serwer. Bedzie wiecej: pieniedzy, expa, "unjustow" i czasu na afku w depo.

Bryndzaarron
24-08-18, 14:35
Przypomniec Ci jak hektor probowal tlumaczyc paczus ze ja nie mam punktow nie mam zamiaru po nia wpadac i zeby teamy byly wyrownane nawet sam jej wysylalem zdjecie ze mam 14 punktow? Guzik to dalo nikt sie nie przyzwyczai ze dane postacie idluja bo w kazdej chwili moga zrashowac ludzie potrafia L4 brac na altaron telefony o 4 w nocy na gather wiec co za problem wykorzystywac ten idle? Postac stoi zalogowana z otwartymi plecakami gotowa w kazdej chwili wyruszyc potrzebujesz jeszcze jakis argument?


Chyba ze dalej chcesz tlumaczyc mi ze taktyka ktora jest wykorzystywana od wielu lat w tibii z dobrym skutkiem tak naprawde jest za przeproszeniem chujowa i nie bedzie uzywana w altaronie gdzie sa osoby BARDZO podatne na dany sposob gry?

Tron
24-08-18, 18:58
Nie czytałem większości komentarzy więc może ktoś już o tym wspomniał, ale całkowite zdjęcie automatycznego wylogowania jest fatalnym wręcz pomysłem. Zostało to w końcu wprowadzone nie bez powodu.

Bardziej bym się skłaniał ku wydłużeniu limitu czasowego do 30 minut jeśli faktycznie jest chęć wprowadzenia takiego pomysłu.

Albo się gra, albo się ogląda YouTube. Manekiny w depozycie nikomu nie potrzebne. Na obecnym Altaronie może taka zmiana nie wyrządzi żadnej szkody biorąc pod uwagę średnią ilość zalogowanych osób, ale jeśli uda się kiedykolwiek zaludnić serwer to pojawi się problem stojących w nieskończoność postaci przy skrzynkach depozytu, które będą blokować do nich dostęp, bo gracz poszedł ziemniaki obierać.

Pozostaje jeszcze fakt, że na mapie są miejsca strefy ochronnej wykorzystanej na małej ilości kratek... nie pamiętam dokładnie gdzie takie rozmieszczałem już lub gdzie takowe były, ale gracze znajdą sposób żeby utrudnić innym życie. Zawsze.

Zetix
07-09-18, 17:55
Tak czytam i sie zastanawiam po co komu stać zalogowanym w depo i oglądać YT ?
Jedyne co mi się nasuwa to oczekiwanie na info od innych na kanale czy ogólnie rozpoczęta rozmowa informacje z Trade itp.
I tu propozycja o ile wgl jest to wykonalne to uśpienie zamiast wylogowania. Taki gracz by nie był widoczny na liście zalogowanych ale po wykonaniu jakiejś tam aktywności automatycznie by się tak jakby logował. Co to daje:
- nie tracimy ofert z trade
- nie tracimy układu włączonych plecaków (oprócz depozytu) (choć można sobie wyobrazić sytuacje w której byłoby to uznane za EFEKT PSYCHOLOGICZNY) - wiec do dyskusji
- nie tracimy rozpoczętych rozmów
Ogólnie to nie wiem dlaczego to autowylogowanie działa w depo gdy tak naprawdę gracz prowadzi rozmowę. Zdarzało mi sie rozmawiać z osobami z poza VIP i nie zauważyć komunikatu po czym zostałem wylogowany bez mozliwości odezwania się do tej osoby. Niestety gra nie zapamiętuje włączonych okien prywatnych i określa brak aktywności tylko poprzez brak ruchu na kratce bądź zmiany kratki na której stoimy. Rozumiem że gra może nie wyłapywać ruchu myszką w celu wykazania aktywności ale dlaczego rozmowa nie jest uznawana za aktywność.

Gdyby gracz nieaktywny powyżej 15 minut znikał z listy zalogowanych to nie byłoby tego efektu psychologicznego.

Jestem jak najbardziej za tym aby automatyczne wylogowanie ogólnie w grze następowało po 30 minutach. Podczas skilowania potrafi to być bardzo uciązliwe bo nikt przy zdrowych zmysłach nie siedzi kilka godzin wpatrując sie jak skaczą procenty tylko wykonuje jakieś inne czynności np sprząta i te 15 minut bywa zbyt krótkim okresem.

Tak przy okazji na Sezonowym skile 2x to moim zdaniem za mało. Można by zwiększyć lub dać PN czy Dwa za każdą misje dzienna to by była jakaś premia i zachęta do wykonywania misji.