PDA

Zobacz pełną wersję : Mała aktualizacja


Obles
19-02-18, 18:40
Witajcie niestrudzeni wędrowcy! Mamy dziś dla Was dobrą informację - wraz z jutrzejszym, porannym zapisem serwera zostaną wprowadzone różne zmiany oraz nowości, o które nas prosiliście (lub też nie ;)). Bez zbędnego ględzenia, oto ich lista:
Wprowadzenie czaru "Wielki zaklęty płomień" - dostępny dla każdej postaci na stałym kontynencie z poziomem 35 lub wyższym oraz statusem szlacheckim, do nauki w gildiach danej profesji;
Umożliwienie wielokrotnego zabijania bossów takich jak: Rokita, Ignawius, Bękart Wojny. W związku z tym łup z tych potworów został usunięty;
Zwiększenie limitu kupowania mikstur do 200 na raz u Rojena, Konstantyna, Izaaka, Dymitra oraz Elizy;
Uspójnienie wymiaru czasu w wypowiedziach NPC - od teraz w dialogach mowa zawsze o czasie liczonym w grze;
Umożliwienie sprawdzenia ilości omdleń u Ludwika, a co z tym związane posiadania darmowych, pierwszych trzech błogosławieństw;
Usunięto możliwość występowania ujemnych bonusów w zestawach takich jak: bitewny, złoty, święty, demoniczny, chaosu, przeklęty oraz broniach: tizona, smoczy tasak, elficki miecz, grom, tardisan, halny, pogromca smoków, błogosławiona klinga, wybebeszasz, posępny topór, przeklęty topór, pogromca, mroczna halabarda, zgniatacz, miecz królów, kat, antyczny miecz, szpon, raskolnik, sęp, kruk, orzeł;
Zmiany w broniach dystansowych - zmiany te połączone są ze zmianą potworów, z których owe bronie można od teraz zdobyć. Ma to na celu zwiększenie różnorodności używanych broni przez zwiadowców oraz zwiększenie ich dostępności:
Kompozytowy Łuk + wszystkie żywiołowe
gracz o poziomie 30+, zręczności 70+, sile 20+
na
gracz o poziomie 20+, zręczności 40+, sile 15+

Kusza
gracz o poziomie 20+, sile 10+
na
gracz o poziomie 30+, zręczności 60+, sile 20+

Czapla
gracz o poziomie 30+, zręczności 50+, sile 20+
na
gracz o poziomie 45+, zręczności 70+, sile 25+

Jastrząb
gracz o poziomie 60+, zręczności 100+, sile 30+
na
gracz o poziomie 60+, zręczności 90+, sile 30+

Sójka
gracz o poziomie 60+, zręczności 110+, sile 35+
na
gracz o poziomie 75+, zręczności 110+, sile 35+

Sroka (broń zostanie wprowadzona wraz z dużą aktualizacją)
gracz o poziomie 90+, zręczności 120+, sile 40+

Sęp
gracz o poziomie 120+, zręczności 140+, sile 40+
na
gracz o poziomie 110+, zręczności 130+, sile 40+

Kruk
gracz o poziomie 120+, zręczności 150+, sile 40+
na
gracz o poziomie 130+, zręczności 140+, sile 45+

Orzeł
gracz o poziomie 140+, zręczności 160+, sile 45+
na
gracz o poziomie 150+, zręczności 150+, sile 50+
Zmiana w łupach potworów:
Elficki Łucznik
Dodanie Kompozytowego Łuku

Waligóra
Dodanie Kompozytowego Łuku

Nieumarły Stwór
Dodanie Czapli

Granitowy Gargulec
Dodanie Czapli

Topielica
Dodanie Jastrzębia

Marmurowy Golem
Dodanie Jastrzębia

Nekromanta
Zwiększenie szansy dropu Jastrzębia

Pradawny Elficki Łucznik
Usunięcie kompozytowego Łuku

Bannik
Dodanie Sójki

Strzyga
Dodanie Sójki

Umarły Mnich
Usunięcie Sępa

Widmo
Usunięcie Kruka
Dodanie Bitewnej Tarczy

Czarnoksieżnik
Usunięcie Jastrzębia

Wieczny Pokutnik
Dodanie Sępa

Czempion Dorfasa
Zwiększenie dropu Bitewnego Hełmu

Oświecony Dorfasa
Dodanie Sępa
Zwiększenie dropu Bitewnego Hełmu

Kapłanka Dorfasa
Zwiększenie dropu Mrocznej Halabardy
Zwiększenie dropu Demonicznego Hełmu

Piromanta Dorfasa
Dodanie Orła
Zwiększenie dropu Demonicznej Tarczy
Zwiększenie dropu Bitewnych Nogawic

Wodnik
Dodanie Kruka

Szkwał
Zwiększenie dropu Miecza Królów
Zwiększenie dropu Świętej Tarczy

Praojciec
Dodanie Bitewnej Tarczy
Zwiększenie dropu Świętych Nogawic
Usuniecie Gromu

Starszy Czerwony Smok
Zwiększenie dropu Pogromcy
Zwiększenie dropu Złotych Nogawic

Ymirson
Zwiększenie dropu demonicznych nogawic
Zmniejszenie dropu Pogromcy

Upiorzyca
Dodanie Kruka

Umarły Prorok
Usunięcie Sępa
Dodanie Kruka

Tyran
Zwiększenie dropu Orła
Zwiększenie dropu Posępnego Topora
Zwiększenie dropu Demonicznego Hełmu

Umarły Wybawca
Dodanie Orła
Zwiększenie dropu Błogosławionej Klingi
Zwiększenie dropu Świętego Hełmu

Zmiana wypadania run z potworów - od teraz mają rzadszą szansę, lecz są w większych grupach (sumaryczna szansa została taka sama);
Poprawa błędów na mapie oraz w wypowiedziach Edwarda.

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=4605&stc=1&d=1519065527
Niech się stanie światłość!

Mamy nadzieję, że powyższe zmiany umilą rozgrywkę!
Altaron.pl

mexiunio
19-02-18, 18:59
Co ze sroką/zgniataczem? Z czego leci?

Co z prędkością ataku kuszy?

Lilit
19-02-18, 19:07
Co ze sroką/zgniataczem? Z czego leci?

póki co z niczego, wejdzie z dużym updatem to się dowiesz.

Rahilux
19-02-18, 19:20
Dobre wieści...

Chociaż knicz jeszcze nie dostanie zmian?

Grael
19-02-18, 19:25
hahahah śmieszne hahaha

356278
19-02-18, 19:28
Coś z prędkością ataku lub atakiem zostanie zmienione w kuszach ?

Zaabsorbowany
19-02-18, 19:43
Na prawdę jestem zadowolony z tej aktualizacji o.O

19Fafarafa06
19-02-18, 19:58
Może by tak dodać (jastrzębia sójkę) do jakiegoś npc na sprzedaż za rozsądną cenę ?

kantex
19-02-18, 21:23
Nic ciekawego w tych zmianach nie zobaczyłem prócz dodaniu dropienia itemów łuków i innych rzeczy i zwiększeniem poziomu sójki 60 na 75 lvl pozdro xD Zero tematu na temat rycerza 1h i 2h co z nim dalej.

Kajtek
19-02-18, 21:30
Czar na światło DUŻY+

Windykator
19-02-18, 22:50
w końcu dobre wieści

Pawlo182
19-02-18, 23:07
Szkoda, że nie zmienicie łuków żywiołów żeby leciały z normalnych potworków... bo nikt z 20lvl nie będzie chodził z łukiem, który leci tylko z upiorzyc czy proroków.
Póki co te łuki to ładna ozdoba domków jako uber rare.

eremce
19-02-18, 23:30
Dobre zmiany ;)

neilran
20-02-18, 07:25
Nic ciekawego w tych zmianach nie zobaczyłem prócz dodaniu dropienia itemów łuków i innych rzeczy i zwiększeniem poziomu sójki 60 na 75 lvl pozdro xD Zero tematu na temat rycerza 1h i 2h co z nim dalej.

Nie wszystko naraz :P

ciaparek
20-02-18, 07:49
Nie ukrywam że liczyłem na jakieś zmiany u zwiadowcy jest to obecnie najsłabsza profesja pod względem zbieranego doświadczenia solo jak i pod względem zarobkowym, do tego atak rozrywających bełtów powinien zdecydowanie większy bo dmg zwiadka to porażka a raczej jego brak :)

Windykator
20-02-18, 07:52
Ajek, nie neguje, ale powinienes zaczerpnac na temat obecnego balansu, bo wszystkie profy sa baaaardzo utrudnione. Zwiadek moim zdaniem jest zbalansowany, problem lezy juz tylko w odpowiednich zmianach rycerza i punktach zycia maga.

Tak, gram zwiadem.

ciaparek
20-02-18, 07:59
Jakie są atuty gry zwiadem? mam 110 siły prędkość poruszania się słabiutka, dmg słabiutki, amunicja kosztuje hmm

kompromis
20-02-18, 08:07
Atuty sa takie, ze masz duzy dmg punktowy. 250k/h na nekro (nekro alchem bije to ze swiatla), i wysoka przezywalnosc. Mag na moim poziomie robi 350-400k/h na obozie abi z mistrzami wojny(zaznacze jeszcze ze ten exp robi do 110 poziomu nim hp mu pozwoli na nadzorce), gdzie pada jak nie ogarnia, a zmniejszenie jego hp sprawiloby, ze nie bedzie mogl brac tak duzych lurow i padalby duzo czesciej (a hrzechu przestalby nutkowac tyle rekinow). Najt ma przezywalnosc porownywalna do zwiada, ale i tak powinien doatac jeszcze wiekszego nerfa na dmg, bo kreci za duzego expa jak na przezywalnosc. I nie mow mi o kosztach amunicji, 8k za plecak wzmocnionych, 12k za plecak rozrywajacych. Nie uwierze, ze Ci sie nie zwraca. W altaronie i tak za latwo o gotowke (magiem kazdy wie, ze wynioslem tyle pieniedzy z servera, az glowa mala, zwiadem tez juz mam patent).
Co do ekonomii to knight powinien z expow wyciagac najwiecej kasy, a mag najmniej. Niestety tu jest problem, lecz ciezko mowic o tym, ze robi sie mierne pieniadze samym zwiadem. Wiekszosc refili to plis, srednio okreslilbym, ze wyciagam jakies1,3x, gdzie x tocena supli.
No i tak jak juz wspomnialem respy sa pod wybijanie obszarowe (gfb/rago), zreszta po co ja to pisze...
Swoja droga 100wily zrozumiem, ale czemu rozdales az do 110?

ciaparek
20-02-18, 08:24
Nekro alchemik bije ze światła i się mu to opłaca genialny balans, lurowanie magowi który ma mocne czary ofensywne gfb i tarczą many jest w stanie rozwalić przeciwników zwiad natomiast próbuje uciec bo nie wybije lura bo nie ma czym (tak kpiro żenada) rycek wiadome że bierze wszystko na klatę ale ma więcej hp od zwiada i jak wspomniałeś może bić przeciwników dookoła siebie oraz nie traci kasy na amunicję, chyba nie uważasz żebym na 160 lvl z kompozytem latał po respach bo nikt z magow a ni rycerzy nie bierze gorszej broni tylko po to żeby było taniej?
Co do siły, wiem że gra się sporo różni od non ale miała wpływ na prędkość poruszania się zwiadowcy który jak nie mógł zabić to uciekał ewentualnie wykorzystywał ten atut na expie, możesz mieć odmienne zdanie niż moje dalej uważam ze zwiad jest najsłabszą profesją pod każdym względem.

kompromis
20-02-18, 08:29
Problem ktory caly czas walkujemy to resp mobow pod wybijanie obszarowe, nie mam racji? Przejdz sie na smoki, sa po reworku. Pobij dle wycinajac skory (5,5k za 100 u npc), przy okazji farm zlotego smoka. Miej w plecaku time ringa i plecak energetykow na sytuacje kryzysowe. Kompozyt wywal do smieci - nie zarobisz nim wiecej niz kusza.
Jezeli masz faktycznie 160 (telefon) to starsze smoki stoja przed Toba otworem.
Dodalbym czar przyslieszenia dla zwiada majacy pol na pol wartosci odes i hape odes, bo to faktycznie padaka, ze zwiad biega z predkoscia rycerza.

A co do swiatla - znerfic probowali za wszelka cene nekro to zmienili wrazliwosc mobow na mrok. Swiatlo zostawili bez zmian, wiec najoplacalniejsze do expa sa teraz respy mobow nieumarlych - od raindaru, przez umarle mnichy, do koscianych smokow i katakumb.
I tak - jest, ale jak to napisal kiedys Marek - wszyscy chca bufowac, a ja nym po prostu znerfil.

Co do maga to problemem jest to, ze on magicznej tarczy nie musi uzywac bo ma za duzo hp. Gdyby byl zmuszony miec owa na respie to blokowaloby go manasowanie okolo 200na ture miksami maga i nie moglby porywac sie na takie lury. Teraz magi moga tankowac na sobie zdecydowanie za duzo, a lecza sie hape tawisem za praktycznie cale zycie ( grzechu uhem), i z 200punktow ktore powinien przywracac - ma 1,5k...

Juz czuje te zjebe na ts o 16 :D juz RMC nie bedzie glownym obiektem na tle meskich fantazji seksualnych.

ciaparek
20-02-18, 08:50
Co do respu mobów zgadzam się w stu procentach ponieważ z założenia zwiad ma bić mocniejsze moby niż rycek ale pojedynczo w a praktyce jest że zwiadek ich nie może bić bo przed nimi nie ucieknie albo mega kosztem a rycek i tak weźmie na klatę, dyskusja jakaś była, argumentacja wymieniona, pogadaliśmy sobie a w rzeczywistości nic się nie zmieni jak już to tylko na gorsze, miłego dnia ludziska ;)

Kajtek
20-02-18, 08:51
Problem ktory caly czas walkujemy to resp mobow pod wybijanie obszarowe, nie mam racji? Przejdz sie na smoki, sa po reworku. Pobij dle wycinajac skory (5,5k za 100 u npc), przy okazji farm zlotego smoka. Miej w plecaku time ringa i plecak energetykow na sytuacje kryzysowe. Kompozyt wywal do smieci - nie zarobisz nim wiecej niz kusza.
Jezeli masz faktycznie 160 (telefon) to starsze smoki stoja przed Toba otworem.
Dodalbym czar przyslieszenia dla zwiada majacy pol na pol wartosci odes i hape odes, bo to faktycznie padaka, ze zwiad biega z predkoscia rycerza.

A co do swiatla - znerfic probowali za wszelka cene nekro to zmienili wrazliwosc mobow na mrok. Swiatlo zostawili bez zmian, wiec najoplacalniejsze do expa sa teraz respy mobow nieumarlych - od raindaru, przez umarle mnichy, do koscianych smokow i katakumb.
I tak - jest, ale jak to napisal kiedys Marek - wszyscy chca bufowac, a ja nym po prostu znerfil.

Co do maga to problemem jest to, ze on magicznej tarczy nie musi uzywac bo ma za duzo hp. Gdyby byl zmuszony miec owa na respie to blokowaloby go manasowanie okolo 200na ture miksami maga i nie moglby porywac sie na takie lury. Teraz magi moga tankowac na sobie zdecydowanie za duzo, a lecza sie hape tawisem za praktycznie cale zycie ( grzechu uhem), i z 200punktow ktore powinien przywracac - ma 1,5k...

Juz czuje te zjebe na ts o 16 :D juz RMC nie bedzie glownym obiektem na tle meskich fantazji seksualnych.

Expić magiem z utamką? Dobry jesteś gościu :)

ciaparek
20-02-18, 08:53
utamka to ostateczność, ale mag ma do tego summony ktore biorą moby na siebie co ci daje czas na przetrwanie i hape odes jako jedyny żeby uciec nie wpsominając o ofensywnych czarach obszarowych i gfb a co pod tym względem ma zwiad tak wiem kpiro na 2 bełty :)

kompromis
20-02-18, 08:58
Kajtus, albo bijesz normalne moby punktowo (pociski), albo slabe z gfb. Na ten moment mag bije moby ktorych ja zwiadem nie moge i to jeszcze po kilka na raz;-) problemem jest to, ze ma za duzo hp. Gdyby moby na ktorych na danym poziomie, zabijaly go- wowczas mialby do wyboru, albo utamke i waste zycia, albo ciagle zgony i kijowy exp. Zapomnialem oczywiscie, ze tacy ludzie jak Ty maja teraz posluch u Selba i nic sie nie zmieni, juz wracam do swojej pieczary, a Wy placzcie dalej, ze unbalanced ots.

Tigernan
20-02-18, 09:15
Wystarczy zbufować woja i tyle. Zwiadek ma ciężej od maga ale daje rade. Za to woj to żałosna profa. Czekam z niecierpliowścią na naprawienie tego co sie dzieje aktualnie w tej grze.
Ps żeby was nie zmylił napływ wojowników
Większość myślała ze bedzie buf a tu jakieś śmieszne zmiany "które mają umilić rozgrywkę" xDDD

356278
20-02-18, 09:30
Zbufowac woja ahahah, znerfic chciałeś powiedzieć. Zwiadowca porusza się wolniej niż wojownik.. Z jakiej racji? Duchowny alchemik biję o 1 % wicej niż nekro alchemik ze światla... Z jakiej racji nekro alchemik ma bonus do światla? Natomiast obrażenia z mroku dla duchownego go już 13 %różnicy? Dlaczego...

kompromis
20-02-18, 09:48
Sadzac po outficie to kolega mial na mysli - naprawic ryca nekro, a nie bufowac wojownika.

neilran
20-02-18, 10:20
Dodalbym czar przyslieszenia dla zwiada majacy pol na pol wartosci odes i hape odes, bo to faktycznie padaka, ze zwiad biega z predkoscia rycerza.
10/10
Aczkolwiek na 120 lvl już mi sie biega pięknie, a do tego fakt, że bije w zwarciu 100% dmg, sprawia że niczego już więcej do szczęścia nie potrzebuje xD
Ale to dlatego że mam porównanie do tego, jak sie biegało na tym balansie na 60 lvlu, (i czytało wtedy "motywujące" troll-posty że ktoś robił an tym lvl 300 k/h zwiadkiem na DLach xD).

Co do maga to problemem jest to, ze on magicznej tarczy nie musi uzywac bo ma za duzo hp. Gdyby byl zmuszony miec owa na respie to blokowaloby go manasowanie okolo 200na ture miksami maga i nie moglby porywac sie na takie lury. Teraz magi moga tankowac na sobie zdecydowanie za duzo, a lecza sie hape tawisem za praktycznie cale zycie (grzechu uhem), i z 200punktow ktore powinien przywracac - ma 1,5k...

Nieśmiało powiem że wydaje mi sie że masz racje, jak będzie ciężko to podrzucę Ci potek eksperta xD
Może też, żeby ten spell magicznej tarczy po ew. zmniejszeniu hp maga, nie wychodził tak drogo, sprawić żeby spell absorbował 50% dmg na mane, a 50% na hp, wtedy taki mag nie robiłby przy jego użyciu tak kosmicznego waste.
A pierścień magicznej tarczy działałby tak jak teraz ,100%.

A poza tym, problem towarzysz Ajka, to nadrobienie skilla. Zwiadkiem skilluje sie najefektywniej na respie, a dist od 110 do 130 robi wielką różnice w grze. Tu głównie chodzi, myśle, właśnie o odrobienie skilla. Gdzie zwiadkiem nie warto rozdwać w niego PN przed 150.

Co do siły, wiem że gra się sporo różni od non ale miała wpływ na prędkość poruszania się zwiadowcy który jak nie mógł zabić to uciekał(..)

Tutaj, na tej edycji siła nie ma żadnego wpływu na prędkość, tak samo obciążenie - prędkość bazowa jest zależna tylko od lvla.
Jako duchowi-elementaliście te 110 siły nawet nie jest takie złe, masz 11% premii do ataku, i dużo capa, a nie musisz dawać PNów w alchemie, więc Cie na to stać.

Jak pisałem wiele razy, najgorzej w przypadku wszystkich hlvli z non pvp, mają zwiadowcy, bo najtrudniej odrobić dista, który normalnie sam sie skilluje wraz ze zdobywaniem doświadczenia.
Magowie z non maja w tym zakresie najłatwiej, a rycerze tak średnio.

Wystarczy zbufować woja i tyle. Zwiadek ma ciężej od maga ale daje rade. Za to woj to żałosna profa.
>>>
Sadzac po outficie to kolega mial na mysli - naprawic ryca nekro, a nie bufowac wojownika.

Nie wiem kiedy oni się nauczą konkretyzować, woj to najbardziej skomplikowana profesja w altaronie, bo ma tyle opcji rozwoju. Nekro i duch, to dwa bardzo różne wojowniki, a do tego w ramach nich można mieć duala, 2h albo tarczownika.
Do tego dodałbym coś, umożliwiającego gre blokerowi, bo teraz jest skazany na team hunty, albo grzanie depozytu. Chociaż może tak ma być.. Ale wtedy zawodowych blokerów będzie 1/2 na serwer.
Stara mechanika haper rago, z blokadą skilla siły, albo haper rago skalujące sie od tarczy były by git.
Jak komuś to wydaje sie dziwne, to powiem że ostatnio oglądałem program o spartańskich hoplitach, jak używali ofensywnie tarcz.

Apropo, to wojonika ele alch nikt nawet nie chce naprawiać, ani nawet nikt nie próbuje takim grać, trzebaby nim dać dużo pn w mlvl i 400t w alchemie, żeby na leczeniu jakoś wyrabiać. Myślałem żeby como lefa leczyła za % dmg który zredukowała, to by było coś jak wampirze uderzenie u nekro, ale to by chyba za bardzo bufowało rycka duch ele.

Podobnie u zwiada elementalisty alchemika, wychodzi na jaw niedobór skilli u elementalisty, po prostu brakuje tutaj czegoś takiego jak olta tote. Proponowałem słabszy odpowiednik como lefy, na pojedyncze żywioły.

kompromis
20-02-18, 10:29
Bufujac atak blokera trzeba nerfic jego obrone. Balans musi zostac zachowany.

Makon
20-02-18, 10:36
da się znerfic jeszcze atak wojowi? TO JEST KURWA WYKONALNE? a ja myślałem ze jesteśmy już na samym dole.

neilran
20-02-18, 10:41
@kompromis, ale z tego co słucham od ludzi, to rycerzem który by rozdał PNy w siłe i obrone teraz sie nie da samemu grać.

Ażbym chętnie spróbował, tylko nie mam czasu tyle. Kiedyś rozdałem ryckiem 1h 500 PN w 1h, z 110>144, miałem ręcznie wbite 136 obrony i na 110+ potrafiłem wystać 8 górskich. Ale to na poprzednim balansie.

Bryndzaarron
20-02-18, 10:44
10/10

Ale to dlatego że mam porównanie do tego, jak sie biegało na tym balansie na 60 lvlu, (i czytało wtedy "motywujące" troll-posty że ktoś robił an tym lvl 300 k/h zwiadkiem na DLach xD).





no tyle sie robilo 70lvlem zwiadem wbijales na dle ankardia/smoki balios i robiles 300k/h dark tam expil i jeszcze jakis inny zwiadek od nas i nie narzekali na starce servera a talarow mieli od zajebania

neilran
20-02-18, 10:50
no tyle sie robilo 70lvlem zwiadem wbijales na dle ankardia/smoki balios i robiles 300k/h dark tam expil i jeszcze jakis inny zwiadek od nas i nie narzekali na starce servera a talarow mieli od zajebania

Ale to było chyba przed bufem HP.
Nie wierze w 300 k/h na 70lvlu, z zarobkiem. Chyba że mieli sety na wode i potki celności i sójki +0.2s.

Nie byłem koło Baliosa, ale jeśli tam dominują DLe to nie da sie tam robić takiego ekspa z profitem.

Dla pewności, masz na myśli exp solo? Czy we 2 zwiadków?

kompromis
20-02-18, 10:57
Da sie Makon, ale musisz nauczyc sie, ze nie jestes blokerem. Tobie trzeba znerfic obrone :)))))

Makon
20-02-18, 11:10
to ja mam obronę?xD jak mnie wąż przebija to jak może mi ktoś mówić ze ja mam obronę xD

kompromis
20-02-18, 11:19
Eh. Kiedys slyszalem ze rycek 2h nie da rady bloczyc gargow, bagiennych i bossow. Oszukal mnie Mervakis...

neilran
20-02-18, 11:23
@up może miał na myśli że rycek tarczownik nie da rady expić solo xD

Makon
20-02-18, 11:35
Eh. Kiedys slyszalem ze rycek 2h nie da rady bloczyc gargow, bagiennych i bossow. Oszukal mnie Mervakis...

tak szczerze co ma pies do jeża? nawet mag bloknie bossy na APO. Robisz to wojem bo po prostu ma HP i nic więcej.

Pomijam fakt ze na tym serverze nie działa w żaden sposób tarcza wiec nie wiem kto miałby blokować cokolwiek na tym serwerze;)

kompromis
20-02-18, 11:48
Bloknie, bo ma tyle zycia.
Ryc 2h bloczy bo bossow nie da sie dostosowac do tarczy, gdyz nie dziala.
Wiwle madrych uwag padlo, teraz tylko wstrzymac sie z kolejnymi nim akcja przyniesie reakcje.

kantex
20-02-18, 13:25
Dziwicie się sami że gra tu tylko garstka ludzi ponieważ większość ludzi czeka na dużą aktualizacje i z wielu powodów tu nawet nie chca grać na obecna chwile rozwoju bo sami durnymi pomysłami pieprzycie grę nerfiac np rycerzy i jeszcze bardziej ludzi frustrować tym zniechecająch ich do dalszej rozgrywki. Rozumiem że altaron ma swoją wizję ale jak nie ogarniecie tego robienia pod graczy by ich przyciągnać żeby zostali i wrócili to możecie odrazu walizki pakować bo większość nie będzie grała tu i tak takimi pomysłami bo to się nie przyjeło od łączenia światów. Zmiany były wam opisywyane czego oczekują gracze ale jesteście na nie to będzie garstka dalej ludzi grała zamiast 200 ludzi która tu powinna siedzieć a jakoś ich nie widać bo robicie jeden wielki szajs dalej.

sokoskiii
20-02-18, 14:02
Kajtus, albo bijesz normalne moby punktowo (pociski), albo slabe z gfb. Na ten moment mag bije moby ktorych ja zwiadem nie moge i to jeszcze po kilka na raz;-) problemem jest to, ze ma za duzo hp. Gdyby moby na ktorych na danym poziomie, zabijaly go- wowczas mialby do wyboru, albo utamke i waste zycia, albo ciagle zgony i kijowy exp. Zapomnialem oczywiscie, ze tacy ludzie jak Ty maja teraz posluch u Selba i nic sie nie zmieni, juz wracam do swojej pieczary, a Wy placzcie dalej, ze unbalanced ots.

Ta mag za duzo hp bo nasłuchales sie gwandera ile on tam rekinów na klate bierze. Fakt faktem Gwander robi tam zadyme biorąc pare na klate ale ile razy tam padł? Bierze tyle bo ma juz 160 lvl . Po tym jak wbił 70+ lvli na abi to zmienił respa na rekiny i od 110 tylko tam praktycznie siedzi.
Po twojej liście desek wniskuje że przeszłeś z maga na zwiada bo mag taki tankowaty xD.

Grael
20-02-18, 14:03
Sadzac po outficie to kolega mial na mysli - naprawic ryca nekro, a nie bufowac wojownika.

Faktycznie, je*łem się. Chodzi mi o naprawienie nekro bo to shit. Podprofesja ta miała domyślnie zadawać mocne obrażenia a w chwili obecnej to największe GÓWNO jakie można wziąć. Soraski za błąd xD

(ups, złe konto xD to ja Mocarny z tym, że to przenoszenie postaci itp sprawiło że mam 2 konta jedno było do non a to do pvp. Kolejny błąd a nwm jak usunąć komentarz xd)

sokoskiii
20-02-18, 14:08
Zbufowac woja ahahah, znerfic chciałeś powiedzieć. Zwiadowca porusza się wolniej niż wojownik.. Z jakiej racji? Duchowny alchemik biję o 1 % wicej niż nekro alchemik ze światla... Z jakiej racji nekro alchemik ma bonus do światla? Natomiast obrażenia z mroku dla duchownego go już 13 %różnicy? Dlaczego...

Skąd te info że zwiadek wolniejszy od ryca z kosmosu czy z drugiej edycji?

kompromis
20-02-18, 14:19
Nie musisz. Ja tez pisze z 2 kont, bo na jednym weryfikuje zgloszenie, a na drugim mam flagi do ukrytego. Co do mojej listy desek - nie jara mnie bicie monstr, gdy talar przestal miec wartosc. Bilem je tygodniami od startu i mi sie znudzilo po prostu. Nadzorce tez daja duzo expa, a testowalem na nich pewny schemat i uwierz mi, ze gdybys zobaczyl milion na liczniku to bys sie zesral, bo pewnie robisz smieszne expy nie korzystajac z potencjalu maga, a mimo wszystko mowisz mi o deskach. I nie nasluchalwm sie - mam pojecie jak wyglada gra magiem. Gdybym mogl z duchownego zmienic na nekro to bym nie zmienial postaci na palka(nutki), a tak mam bezuzyteczne oflando z ktorego nie poxpie i mialbym do konca swiata klepac nadzorce. Wybacz, ale mnie to nie jara. Dalej uwazam, ze mag ma za duzo hp, a Ty mow co chcesz, kazdy z olejem w glowie przyzna mo racje. Koncze dyskusje, bo Selbo zamknie.

356278
20-02-18, 14:45
Skąd te info że zwiadek wolniejszy od ryca z kosmosu czy z drugiej edycji?

Z tej edycji :) sprawdź sobie jak biega rycerz a jak zwiadowca na takim samym lvl nawet zwiadowca miałem o parę większy. Zwiadowca biega jedynie szybciej po trawie.

kantex
20-02-18, 14:46
Legkan tak bo teraz ty biedny poszkodowany jestes bo grales magiem duchownym i ci oflando zmienili ze jest do kitu i bys najchetniej sobie na nekro maga zmienil aby masowo walic na spam nutki w moby :D Innych tylko krytykujesz i pieprzysz fanaberie a sam sie przestawiles na zwiada nekro dlatego ze nerfili profesje a co do hp maga to nie ma on za duzo bo i tak pada jak pet i w pvp tez pada mag od ludzi bez problemu wiec co ty tu chcesz pokazac? Kazdy sie przestawil na inne profesje z wielu powodów jak zmniejszenie obrazen to raz, drugą strone na fakt że dmg zmienili każdemu i że moby są śilniejsze i nie kręci was teraz granie po 4-6h aby lvl klepać. Gre zrobili teraz typowo pod druzyne aby latac a solo to sobie gracz moze z hlvlem i ta kto wyglada. Problem glowny jest w tym ze wiekszosc przyzywaila sie na gre solo i dalej lubi grac solo i tego nikt nie zmieni dlatego kazdego to frustruje bo za malo ludzi grac i sobie nie moze pozwolic latac na th o kazdej dnia i porze

Windykator
20-02-18, 15:41
Legkan tak bo teraz ty biedny poszkodowany jestes bo grales magiem duchownym i ci oflando zmienili ze jest do kitu i bys najchetniej sobie na nekro maga zmienil aby masowo walic na spam nutki w moby :D Innych tylko krytykujesz i pieprzysz fanaberie a sam sie przestawiles na zwiada nekro dlatego ze nerfili profesje a co do hp maga to nie ma on za duzo bo i tak pada jak pet i w pvp tez pada mag od ludzi bez problemu wiec co ty tu chcesz pokazac? Kazdy sie przestawil na inne profesje z wielu powodów jak zmniejszenie obrazen to raz, drugą strone na fakt że dmg zmienili każdemu i że moby są śilniejsze i nie kręci was teraz granie po 4-6h aby lvl klepać. Gre zrobili teraz typowo pod druzyne aby latac a solo to sobie gracz moze z hlvlem i ta kto wyglada. Problem glowny jest w tym ze wiekszosc przyzywaila sie na gre solo i dalej lubi grac solo i tego nikt nie zmieni dlatego kazdego to frustruje bo za malo ludzi grac i sobie nie moze pozwolic latac na th o kazdej dnia i porze

1. NIE ZMIENILI mi oflando
------------nawet nie wiem jak to skomentować
2. NIE ZMIENILI mi nic w mojej profesji, bo prostu ZNUDZIŁEM SIĘ biciem monstr, bo są najlepszym respem dla maga ele
------------a talary to wywoziłem z nich ciężarówkami, nikt mi nie powie, że póki grałem to, że nie leciałem prawie niczym Gwandi
3. MAG NIE PADA JAK PET ani w PvP ani w PvE
------------mag to największa puszka w altaronie w PvP, a w PvE pada jedynie jeżeli dostanie się zwiechy móżgu lub nie zna respa
4. GRA JEST TYPOWO ANTY TEAMHUNTOWA
-------------nawet palkiem robię większy exp solo niż w th

Przez takich typów jak ty odechciewa się pisać czegokolwiek, dlatego wracam do bicia poziomów, bo każdym petem wbiję poziom szybciej niż 99% z was. Swoim postem jedyne co pokazałeś to, że NIC nie wiesz o grze, a wypowiadasz się jak znawca. bez odbioru i szczekaj dalej.

Zetix
20-02-18, 16:48
da się znerfic jeszcze atak wojowi? TO JEST KURWA WYKONALNE? a ja myślałem ze jesteśmy już na samym dole.
Makon co poradzić masz poziom jaki masz i im się wydaje że masz nie wiadomo jaki EXP/h. Może i masz nienajgorszy ale to jest żałosne jak Zwiadek bije na tym samym poziomie tak samo mocno jak rycerz z miecza z tą różnicą że Zwiadek z dystansu a Rycek w Zwarciu. Jedyna możliwość expienia na niższych poziomach (choć absurdalna jak dla rycka bo magia) haper rago została niesamowicie obniżona. A już zupełny absurd biłem wczoraj z ręki Żywiołaki Energii. Próbowałem z Lodu (niby wrażliwe) i na full Ataku biłem po 30-50 a obrywałem po 150. Próba z Ziemi to samo. I znowu misje wyczyściłem z haper rago po 200.
tak szczerze co ma pies do jeża? nawet mag bloknie bossy na APO. Robisz to wojem bo po prostu ma HP i nic więcej.
Pomijam fakt ze na tym serverze nie działa w żaden sposób tarcza wiec nie wiem kto miałby blokować cokolwiek na tym serwerze;)
Wybrałem Woja żeby sobie spokojnie pograć że nie pada szybko a tu :zaskoczony:
Dwa mocniejsze moby do tego Żuczek i hp leciii Normalnie KOMEDIA.:zły3:
Ogólnie mam wrażenie że mój niby BLOKER strasznie „miętki” jest
A tu piszą !
Bufujac atak blokera trzeba nerfic jego obrone. Balans musi zostac zachowany. Grałeś teraz blokerem ? Spróbuj ! Zrób 90 lvl wytrenuj obrone i atak na 115 i spróbuj pójść solo np na Żywiołkai Ziemi zobaczysz jak obrywasz, a jak bijesz. Bez czarów możesz mieć czasem problem z jednym sam na sam Taka to ta twoja obrona. (pomijam tu zupełnie umiejętność gry). Mówię o zwykłym teście sam na sam po skosie.

Zbufowac woja ahahah, znerfic chciałeś powiedzieć . . .
Nie grają profesjami mają jakieś wyobrażenia i tylko by nerfili i nerfili a może sobie myślenie ZBUFUJCIE bo to jest już nudne.

Bryndzaarron
20-02-18, 17:41
Ale to było chyba przed bufem HP.
Nie wierze w 300 k/h na 70lvlu, z zarobkiem. Chyba że mieli sety na wode i potki celności i sójki +0.2s.

Nie byłem koło Baliosa, ale jeśli tam dominują DLe to nie da sie tam robić takiego ekspa z profitem.

Dla pewności, masz na myśli exp solo? Czy we 2 zwiadków?

solo zwiadek nekro-alch bijacy dle ankardia z mroku z jastrzebia ofc potki celnosci i szczupaki byly jedzone (co za problem dogadac sie z jakims wysokim alchemikiem ja mialem multi celnosci koszt rzedu 40k? zuzyjesz to expiac od 30 do 100) na tej edycji to samo balios i o dziwo balios nie taki zly bo zwykle smoki maja fajne hp/exp ratio tez

Sam mowisz ze nawet na baliosie nie expiles a dle sa stworzone bardziej pod nekromantow no chyba ze jestes zwiadkiem DUCH-ELE i narzekasz ze jest chujowo a jak wiadomo nie pobijesz nic takim polaczeniem na niskich lvlach (chyba ze nekro/powoli katakumby) dopiero potem z pnaczami mozesz sie bawic czy smigac po koscianych duchem (ktore sa tak oplacalne ze nekro biora belty od swiatla i je bija mimo kar do dmg)

pls stop crying gwander biegal od 30lvla do 130 na obozie abi a nie 110... ja latalem od 35 do 100 na rene dark biegal od 30 do 100 zwiadkiem na baliosie/dlach ankardia na zmiane w sumie magiem robil TO SAMO a ja zwiadkiem sobie biegalem na nadzorcach gora dol 15-40lv potem nekro do 70 i zaczynalem powoli bic dle ankardia i zajebiscie bylo co prawda ja juz mialem wtedy sojke +4 na farcie wbita ale na poczatku dle bilem z jastrzebia

Grael
20-02-18, 17:49
@up

w sumie mądre słowa i dużo racji ma kolega.

No i po raz setny piszemy, że jak Administracja nie weźmie się w garść to chuja dostaną a nie więcej graczy. Może by tak spróbować robić grę pod właśnie tych graczy a nie pod siebie? Więcej ankiet, tematy na forum itp itd i Altaron mógłby wrócić do lat świetności. A teraz? Teraz gra garstka graczy a jest ich coraz mniej (zapewne część powróci zobaczyć wielką aktualizajcę, no ale na jak długo? tydzień? miesiąc?) "Gra" ma sprawiać przyjemność i dawać frajde a nie wku*wiać bo sie gra dupną postacią i jest więcej zdenerwowania niż przyjemności. Nie ma co pisać co źle a co dobrze bo każdy ma swoje zdanie i było w pizdu tematów ale Admini nas zlewają bla bla pierdu pierdu. Naprawdę nie rozumiem co stoi na przeszkodzie aby ta gra znowu była zajebista tak jak kiedyś ( rzecz jasna nowe aktualizacje są spoko i sam się doczekać nie mogę no ale jak tak dalej będzie to obczaje ją i tyle z tej gry) . To jedyna gra która ma niepowtarzalny jak nigdzie indziej klimat. No nie wiem, jakiś sabotaż czy co?

Rozumiem, że nowa gra czy coś tam no ale ja sam bym nawet za free coś tu pogrzebał/pomógł aby Altaron dalej był, i chyba znalazło by się kilka osób które bezinteresownie mogły by ogarniać temat. Ja sie nie znam kompletnie także.
Pomysłów jest od groma, zacznijcie słuchać, robić a nawet werbować typa aby to oni coś zdziałali bo naprawdę szkoda tak kozackiej gry. Możecie robić tę grę no ale plz xD zostawcie Altaron w porządku a nie w bajzlu który pluje jadem nie tylko w samej grze ale też na forum.

Gram od początku i słuchałem opinii wielu typa ale takiego "bałaganu" i niezadowolenia z gry jeszcze nie widziałem.



Jestem jednym z wielu graczy który chce aby Altaron przetrwał, nie jakaś tam podróbka Altaronu z pieprzniętym balansem wszystkiego tylko ta jego kwintesencja. Żeby frajda powróciła nie tylko w grze w teamie (tak w ogóle trudno grać w teamie jak gra coraz mniej graczy xd wiec nie widze sensu robienia tej gry pod drużyny) ale też solo (ale uwaga "granie solo"-nie czytać -"tylko magiem" huehue)

Pozdrawiam i życzę miłej nocy.

WsT
20-02-18, 18:03
Z komentarzami dotrwałem do 3 strony. Nie rozumiem po co to całe narzekanie w tym temacie, jest to zbędny offtopic. Są działy sugestie i propozycje, dyskusje ogólne, i to w nim powinniście toczyć konstruktywne dyskusje. Tworzycie jakieś dziwne teorie spiskowe. Nie potrzebnie. Krytykujecie zmiany, które jeszcze nie weszły lub nigdy nie wejdą. Po jaką cholere? Tworzycie własne wizje tego serwera i wmawiacie innym że każda inna będzie z*****a.

Brak mi słów by opisać co stało się z społecznością Altaronu.

@topic
Zmiany jak najbardziej na plus więc teraz pozostaje tylko czekać na dalsze zapowiedzi i większą aktualizację.

Zetix
20-02-18, 18:31
...Pomijam fakt ze na tym serverze nie działa w żaden sposób tarcza wiec nie wiem kto miałby blokować cokolwiek na tym serwerze;)

Musiałem szybko odejść od komputera do dziecka wracam i:

28 sty 21:50 Poziom 88 Pokonany przez Bandyta, Wilk

Okrążyli mnie pająk wilk i 2 bandytów.

Taki z Ryca z Tarczą jest Bloker :)

kantex
20-02-18, 20:05
Zetix od powstania altaronu każdego możesz zabić z gołej ręki nawet bo nie ma defa żadnej profesji tym bardziej z mobami i brakuje tego bo 1h to nigdy nie był bloker.

mexiunio
20-02-18, 20:12
solo zwiadek nekro-alch bijacy dle ankardia z mroku z jastrzebia ofc potki celnosci i szczupaki byly jedzone (co za problem dogadac sie z jakims wysokim alchemikiem ja mialem multi celnosci koszt rzedu 40k? zuzyjesz to expiac od 30 do 100) na tej edycji to samo balios i o dziwo balios nie taki zly bo zwykle smoki maja fajne hp/exp ratio tez

Sam mowisz ze nawet na baliosie nie expiles a dle sa stworzone bardziej pod nekromantow no chyba ze jestes zwiadkiem DUCH-ELE i narzekasz ze jest chujowo a jak wiadomo nie pobijesz nic takim polaczeniem na niskich lvlach (chyba ze nekro/powoli katakumby) dopiero potem z pnaczami mozesz sie bawic czy smigac po koscianych duchem (ktore sa tak oplacalne ze nekro biora belty od swiatla i je bija mimo kar do dmg)

pls stop crying gwander biegal od 30lvla do 130 na obozie abi a nie 110... ja latalem od 35 do 100 na rene dark biegal od 30 do 100 zwiadkiem na baliosie/dlach ankardia na zmiane w sumie magiem robil TO SAMO a ja zwiadkiem sobie biegalem na nadzorcach gora dol 15-40lv potem nekro do 70 i zaczynalem powoli bic dle ankardia i zajebiscie bylo co prawda ja juz mialem wtedy sojke +4 na farcie wbita ale na poczatku dle bilem z jastrzebia
A wojem 30-100 bijesz szlamki xD

neilran
20-02-18, 20:12
solo zwiadek nekro-alch bijacy dle ankardia z mroku z jastrzebia ofc

O panie, tylko mi nie mów że te czerwie są bardziej wrażliwe na mrok niż na lód?
Bo jeszcze sie okaże że odkryje Ameryke.

Bryndzaarron
20-02-18, 23:38
O panie, tylko mi nie mów że te czerwie są bardziej wrażliwe na mrok niż na lód?
Bo jeszcze sie okaże że odkryje Ameryke.

Oczywiscie ze sie dle i smoki bardziej oplaca bic nekro alchemikiem ten potwor jest stworzony dla takiej profesji (bijesz po 1 punktowo + wrazliwe na mrok sa bardzo a malo takich jest teraz potworow) o ile dobrze pamietam wlasnie dle mialy wiecej wrazliwosci na mrok niz na wode chyba ze cos zostalo zmienione ale fakt faktem masz 5% wiecej z samej tabelki


To jakim zwiadkiem jestes skoro Ci tak ciezko sie gra? nekro alchemik czy duch ele?

neilran
20-02-18, 23:48
To jakim zwiadkiem jestes skoro Ci tak ciezko sie gra? nekro alchemik czy duch ele?

Nie gra mi sie tak ciężko, ale na 60-70 lvlu tam miałem waste i biłem je wolno ze sójki i hape odes kpiro. Miałem szczupaki, ale nie robiłem potek celności.
Biłem z lodu, gram zwiadkiem ele alch.

Makon
21-02-18, 00:07
Makon co poradzić masz poziom jaki masz i im się wydaje że masz nie wiadomo jaki EXP/h. Może i masz nienajgorszy ale to jest żałosne jak Zwiadek bije na tym samym poziomie tak samo mocno jak rycerz z miecza z tą różnicą że Zwiadek z dystansu a Rycek w Zwarciu. Jedyna możliwość expienia na niższych poziomach (choć absurdalna jak dla rycka bo magia) haper rago została niesamowicie obniżona. A już zupełny absurd biłem wczoraj z ręki Żywiołaki Energii. Próbowałem z Lodu (niby wrażliwe) i na full Ataku biłem po 30-50 a obrywałem po 150. Próba z Ziemi to samo. I znowu misje wyczyściłem z haper rago po 200.

Wybrałem Woja żeby sobie spokojnie pograć że nie pada szybko a tu :zaskoczony:
Dwa mocniejsze moby do tego Żuczek i hp leciii Normalnie KOMEDIA.:zły3:
Ogólnie mam wrażenie że mój niby BLOKER strasznie „miętki” jest
A tu piszą !
Grałeś teraz blokerem ? Spróbuj ! Zrób 90 lvl wytrenuj obrone i atak na 115 i spróbuj pójść solo np na Żywiołkai Ziemi zobaczysz jak obrywasz, a jak bijesz. Bez czarów możesz mieć czasem problem z jednym sam na sam Taka to ta twoja obrona. (pomijam tu zupełnie umiejętność gry). Mówię o zwykłym teście sam na sam po skosie.


Nie grają profesjami mają jakieś wyobrażenia i tylko by nerfili i nerfili a może sobie myślenie ZBUFUJCIE bo to jest już nudne.


Ale ja Zetix tego lvla nie dostalem od Selba;] Sam tez musiałem przebijać się przez wszystkie lvle.

Bryndzaarron
21-02-18, 01:46
Miałem szczupaki, ale nie robiłem potek celności.
Biłem z lodu, gram zwiadkiem ele alch.

5% w tabelce i brak potow celnosc + fakt ze biles je 60-70 zamiast 70+ na luzaku


Serio sprawdz te dle na ankardi wez szczupaki miksy celnosci zapakuj sie 70+ zwiadem i zrob tam z 3-4 refille zobaczysz ze sie oplaca chyba ze znow selbo zwiekszy im predkosc albo hp lub wgle zmniejszy respa co jest bardzo prawdopodobne

neilran
21-02-18, 09:42
5% w tabelce i brak potow celnosc + fakt ze biles je 60-70 zamiast 70+ na luzaku


Serio sprawdz te dle na ankardi wez szczupaki miksy celnosci zapakuj sie 70+ zwiadem i zrob tam z 3-4 refille zobaczysz ze sie oplaca chyba ze znow selbo zwiekszy im predkosc albo hp lub wgle zmniejszy respa co jest bardzo prawdopodobne

Nieno, właśnie o tym mówie że do 70 tam jest mega waste, na '0' zaczyna sie wychodzić 85+ lvl, a dobry profit rzędu 3t/refil na 110+

Respią się szybko, także nie w tym problem. Po prostu do 100 lvla brakowało mi dmg, żeby się ładnie składały, wolałem bić zielone, troche mniejszy exp, a zarobek 2x większy i ryzyko mniejsze - to jak sam mówisz, przez dobry współczynnik hp/exp/loot zielonych.

A potki celności masz racje, warto w nie inwestować. Nie ma co na nich żałować.

ares9324
10-05-18, 20:24
Można się tylko cieszyć. Dziękuje!

Nie mogę się doczekać co będzie w wielkim update.

Rahilux
10-05-18, 21:12
nie róbcie nadziei

ares9324
11-05-18, 19:48
Więcej wiary w ludzi tworzących ten projekt koledzy i koleżanki!!! Gra miała dawać radość i to robi mimo upływu lat. Sądzę że będzie tak nadal jeszcze długo.

Arcisz
22-05-18, 15:20
Ta, miała dawać radość, a daje znużenie, od 120 lvla w góre bijesz dwa spoty... Gdzie tu radość? A no tak, w updacie z grudnia...