PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwszy gracz z Rosji


Vetius
15-08-11, 19:15
Witam. Wczoraj do graczy w świecie altaronu, pierwszy raz z w historii tej gry dołączył rosjanin. Jesli ktos choc troche zna język Rosyjski, moze z nim porozmawiac. Jego nick to : Szalony Wasilij

Radik Ż.
15-08-11, 19:17
Nu, da. Post pierwyj kłass! Czekaju na wasze pytańja.

Wasilij.

487596
15-08-11, 19:19
tak jeszcze troche i cały świat zacznie grać w Altaron :D

Tron
15-08-11, 19:34
Zapraszam Brazylijczyków i Szwedów. A pana Rosjanina zapraszamy do Neolith, na kieliszek czystej!

Mervakis
15-08-11, 19:38
Kak dela bratok? Ja me4taiu 4to igra zdiec budu dla tebe xorosha.

irwin546
15-08-11, 19:41
Usłowianizować potwory! Niziołki na krasnoludy, leśne duchy na elfy, topielce, utopce, strzygi, upiory! Nie będzie nam grecka mitologia mówiła co jest lepsze, a co nie!

ZycieJestHajem
15-08-11, 20:26
a zobaczycie ze beda ; p czekamy na wieksza ilosc graczy , niedlugo reklama wiec brazole nas odwiedza ; )

487596
16-08-11, 07:31
trochę będą musieli rozkminiać ten nasz Polski język :PP

Sirian12345
16-08-11, 09:33
Nom.... wkoncu ktos inny bedzie mowil w naszym jezyku a nie tylko my w ich... ;DD

Ghall2
16-08-11, 14:21
WoW Rosjanin! Zadki okaz , wiekszosc przeciez wymarła;[[[[

wojtek12
16-08-11, 15:44
Polak Polakiem Rosjanin Rosjaninem nic tego nie zmieni !!!...

Lord Darkei
16-08-11, 22:05
To ten Rosjanin albo ucieszy się z qestu "Ideowa zaraza" albo się obrazi ;p

siwyus
16-08-11, 22:42
@up

Pozwie Altaron i będzie quest do zmiany :p

Mister
16-08-11, 23:42
Tak się zastanawiam czy administracja nie myślała o tym aby zrobić Altaron również w angielskiej wersji językowej. Wiem że to duże utrudnienie dodatkowa praca dla administracji ale i również możliwość pozyskanie dużej ilości nowych zagranicznych graczy.

487596
17-08-11, 00:41
Nom ciekawe czy coś takiego jest możliwe że do innego clienta npc mówi inaczej i do drugiego inaczej.

Kosky
17-08-11, 10:52
Prostym rozwiązaniem wydaje się :
Wydanie 2 różnych clientów gry (buttony w kliencie i wszelakie opcje po angielsku)
oraz, że gdy do npc powiemy "hello", "hi" etc, będzie z nami prowadził rozmowę po angielsku. jeśli zagadamy "cześć" etc - po polsku. :) na chłopski rozum npcty są zaprogramowane :
ktoś mówi czesc - odpowiedz WITAJ PODROZNIKU
ktos mowi kupię dzban jabola - odpowiedz TY TO TYLKO O JEDNYM, DAWAJ SREBRNIKA A DZBAN BEDZIE CALY TWOJ, MOZE BYC?
ktos mowi tak
analogicznie
ktos do niego powie "hi" - npc mowi hello adventurer
ktos mowi "buy jug of a cheep wine" - npc "can u think 'bout anything but wine ?! gimme one silver coin and u can take one of my jugs, do u agree ?
ktos mowi yes

Ale, czy w istocie to wszystko tak działa- pojęcia nie mam ;P

adamo199412
17-08-11, 12:02
то ясно
Конечно,Он идет русскому :p

irwin546
17-08-11, 12:10
Prostym rozwiązaniem wydaje się :
Wydanie 2 różnych clientów gry (buttony w kliencie i wszelakie opcje po angielsku)
oraz, że gdy do npc powiemy "hello", "hi" etc, będzie z nami prowadził rozmowę po angielsku. jeśli zagadamy "cześć" etc - po polsku. :) na chłopski rozum npcty są zaprogramowane :
ktoś mówi czesc - odpowiedz WITAJ PODROZNIKU
ktos mowi kupię dzban jabola - odpowiedz TY TO TYLKO O JEDNYM, DAWAJ SREBRNIKA A DZBAN BEDZIE CALY TWOJ, MOZE BYC?
ktos mowi tak
analogicznie
ktos do niego powie "hi" - npc mowi hello adventurer
ktos mowi "buy jug of a cheep wine" - npc "can u think 'bout anything but wine ?! gimme one silver coin and u can take one of my jugs, do u agree ?
ktos mowi yes

Ale, czy w istocie to wszystko tak działa- pojęcia nie mam ;P

To tylko parę kwestii więcej dla poszczególnych NPCetów - zatrudnić tłumacza i macie to z głowy.

487596
17-08-11, 12:27
wprowadzenie angielskiego clienta było by bardzo dobrym pomysłem zaczeło by grać wtedy więcej osób.

Kuzyn
18-08-11, 23:07
Usłowianizować potwory! Niziołki na krasnoludy, leśne duchy na elfy, topielce, utopce, strzygi, upiory! Nie będzie nam grecka mitologia mówiła co jest lepsze, a co nie!

Ale żeby wszystko ciągnąć z Wiedźmina? :D


Co do pytań o klienta, dla NPC, przedmiotów i potworów wystarczy prosty system, komenda, która zmienia język.
Najgorsze byłoby tłumaczenie dialogów a nie wyświetlanie ich do odpowiednich osób.

Wenrzu
19-08-11, 20:12
@ Mister
Myśle że to zły pomysł. Nie będę się rozpisywał ...

Uiop
19-08-11, 20:18
Jak po angielsku, to nowy serwer. Osobny klient nie wystarczy, bo gracze nie mówiący po polsku z polakami nie mówiącymi po angielsku, nie dogadaliby się

Van Taron
21-08-11, 03:09
Altaron dla Polaków! Tibia dla całej reszty :)

gharie
21-08-11, 10:31
Mi tam nie zależy na tym żeby w altarona grali gracze z innych krajów.

Mister
21-08-11, 14:38
Ja natomiast myślę że w dzisiejszych czasach język angielski jest powszechnie znany szczególnie wśród ludzi młodych, a interakcje z zagranicznymi graczami zawsze były ciekawym doświadczeniem ;).

@Wenrzu
Ciekawe czy jak na Altronie będzie grało 20 osób to też będziesz się cieszył że są to sami Polacy 8)

Van Taron
21-08-11, 15:18
Jak chcą grać to niech się uczą Polskiego.

Mister
21-08-11, 20:44
@Van Taron
Pewnie sprawniej by im poszło niż tobie nauka angielskiego :rolleyes:

zipek
21-08-11, 21:14
Slythia albo trav ogladaja jeszcze to forum ?

Van Taron
21-08-11, 23:47
@Van Taron
Pewnie sprawniej by im poszło niż tobie nauka angielskiego :rolleyes:

Nie rozumiesz pewnych kwestii.

iLop chciał mieć swoją Polską grę bo to było jego koncepcją i tak też zrobił, gdyby chciał to by zrobił ją po Angielsku jakby miała być worldwide.

Temat też z d*py... Zaraz będą robić się tu luźne pogaduchy albo utęsknieni gracze za brazolami założą petycje o zrobienia dwujęzycznego klienta.

Tron
22-08-11, 16:11
gracze za brazolami założą petycje o zrobienia dwujęzycznego klienta.

Van, nikt nie może zabronić obcokrajowcom gry na Altaronie, tylko dlatego, że jest zrobiona przez polaków, i sama gra została przetłumaczona na język polski. Podejrzewam, że tak samo jak ty, grałeś w Tibię, która jest po angielsku, i nikt ci gry nie zabraniał.

Z pewnych źródeł wiem, że jakieś malutkie, raczkujące plany (nawet nie plany) są odnośnie wprowadzenia serwera angielskojęzycznego.

A co do:
Jak chcą grać to niech się uczą Polskiego.

Masz rację, grając na Altaronie muszą to zaakceptować, tak samo jak wielu z nas, grając w Tibię.

PS. Dawaj nick jaki masz, pogadamy placku! :D

hardcore123
23-08-11, 21:31
Szok! gracz z innego kraju nie mozliwe SENSACJA moge autograf? ;x

Sylvek
28-08-11, 22:46
Temat jest bez sensu ja dołączyłem do gry czeskiej i jakoś tam nie robili z tego sensacji :p ale oczywiśćie się cieszę że gra w końcu dotarała do szerszej publiki ;)