PDA

Zobacz pełną wersję : Wsparcie dla Serwera Non-pvp


Zjadek
14-10-17, 01:27
Witam

Na początku chciałem zaznaczyć, że post nie ma na celu atakowanie administracji i jej postępowania, lecz wyłącznie ma charakter informacyjny oraz ankietowy.
Chciałbym poruszyć temat wsparcia serwera non-pvp ze strony administracji. Jak wiemy wsparcie w postaci planowanej aktualizacji jest planowane wyłącznie dla serwera pvp. Jest to zrozumiałe ze względu na zainteresowanie tym serwerem ze strony graczy.

Jednak czy istnieje tylko jeden serwer?
Nie! Serwer non-pvp również istnieje.Osoby, które logują się na serwerze non-pvp zauważyły, że zainteresowanie nim jest nie mniej żywe, co serwerem pvp. Jest to spowodowane napływem wielu nowych graczy, ale również powrót starych wyjadaczy. Wiele też starszych graczy chciałoby kontynuować swoją przygodę z Altaronem na serwerze non-pvp, jednak brak zainteresowania ze strony administracji budzi w nich niepewność.

W związku z powyższym chciałbym stworzyć małą ankietę, aby dowiedzieć się co inni gracze i osoby przeglądające forum naszej gry myślą, aby administracja wsparła planowaną aktualizacją również serwer non-pvp. I chodzi mi tutaj wyłącznie o nowe tereny, potwory, npc, przedmioty? itp., nie ingerując w obecnie panujący balans profesji i potworów.

Tak więc pytanie brzmi: Czy jesteś za tym aby, serwer non-pvp otrzymał planowaną aktualizację w formie terenów i potworów, lecz bez ingerowania w balans? TAK/NIE

Azizy
14-10-17, 04:09
Moim zdaniem nawet cały balans powinien przejść na serwer non-pvp.

jaskolaa
14-10-17, 07:36
Tak dla terenów , potworów i itemkow. Kategoryczne nie dla balansu.

dziki19931
14-10-17, 07:44
Gram na Non-PvP, oczywiście, że chcę, żeby był on wspierany.
Nowe tereny zawsze chętnie zwiedzę, a balans... wydaje mi się, że jest dobry, więc nie ma potrzeby go zmieniać.

jaskolaa
14-10-17, 07:53
Rozumiem że na nie głosują nasi "fani" z pvp ? ��

ciaparek
14-10-17, 08:00
Na non pvp brakuje tylko nowych terenów i potworków nie trzeba ingerować w balans, jestem jak najbardziej za chętnie bym popstrykał zimową porą :)

Paragon
14-10-17, 09:25
Popieram, balans w non-pvp jest ok, nie trzeba zmieniać, a tereny i misje zawsze mile widziane

jaskolaa
14-10-17, 09:35
Do ludzi z pvp którzy głosują na nie. Jaka różnice wam robi sytuacja u nas? W odwrotnej ankiecie głosowałbym na tak żebyście sobie tam mieli co chcecie. Boli was istnienie naszego serva? Nie każdy jako formę relaksu uważa pranie się po mordach. Więc proszę skoro już głosujecie na nie , dajcie na to jakieś sensowne argumenty.
P.s. płacimy za SS. Z którego utrzymuje się server. Z którego jest organizowany konkurs promujący server z nagrodami rzeczowymi. Myślę że przyzwoitość nakazuje okazać nam jakiś szacunek i dać coś w zamian.

Rahilux
14-10-17, 11:09
Powiem tak, ich jedynym argumentem jest to by ludzie grali na pvp i byly bitki, tylko ze oba war teamy chca rzadzic, i jak jeden przegra to sie splacze i elo, a obecne bitki polegają na 3 stu lvlowcach ktorzy bija 20lvli.

Dla mnie ożywienie npvp jak najbardziej na +++++

minotaur
14-10-17, 11:28
Jestem jak najbardziej za. Jedynie co można non robić to dodać nowe tereny nic więcej:)

Noratl
14-10-17, 11:32
Ewentualnie reset ��

Katamaran
14-10-17, 11:53
Ja jestem za usunięciem non pvp. Pozdrawiam

Mastach
14-10-17, 12:04
Nie
Powód?
Szybkość odkrywania nowych terenów na npvp bedzie kilka razy szybsza, 300 + lvle będą mogły wbiegać wszędzie. Odbierze to zabawe z ich odkrywania (nie tylko terenów, ale także misji, loota z potworów itd)

jaskolaa
14-10-17, 12:35
Głosy na nie , argumentów brak.

dziki19931
14-10-17, 12:54
Nie
Powód?
Szybkość odkrywania nowych terenów na npvp bedzie kilka razy szybsza, 300 + lvle będą mogły wbiegać wszędzie. Odbierze to zabawe z ich odkrywania (nie tylko terenów, ale także misji, loota z potworów itd)

Przecież to.w ogóle nie wpływa na wasze losy na pvp, a na forum nikt nic nie może powiedzieć, bo jest zakaz spoilowania. To że ktoś włożył już mnóstwo czasu żeby osiągnąć ten 300 lvl, to wg Ciebie należy go ukarać?

Ser
14-10-17, 13:27
Jeśli chodzi o mnie to pomysł na plus, nawet i reset serwera mógłby być. Powrócić do starego systemu run też by się przydało. Nie ma co się oszukiwać, ludzie z non pvp mają takie same prawa jak i ze świata pvp

Zjadek
14-10-17, 13:36
Nie
Powód?
Szybkość odkrywania nowych terenów na npvp bedzie kilka razy szybsza, 300 + lvle będą mogły wbiegać wszędzie. Odbierze to zabawe z ich odkrywania (nie tylko terenów, ale także misji, loota z potworów itd)

Nikt nie karze zwiedzać nowych terenów wysokimi lvlami. Jeśli masz ochotę możesz to robić nawet 30lvlem. To akurat indywidualna kwestia jest i nie można narzucać komuś tego czy ma isc zwiedzać na 30lvlu czy też na 200lvlu.

Moje wyniki ankiety będą brały poprawkę na złośliwe zachowanie niektórych graczy z serwera pvp.

Kolegów, którzy grają na pvp proszę o nie trollowanie w tym temacie. To jest poważna kwestia, a nie powód to śmiechów i pisania głupot. A jeśli głosujecie na ,,nie" to bardzo proszę o argumentację swojego wyboru. Tylko proszę o poważne argumenty.

Rahilux
14-10-17, 13:43
To moze tak jak noratl powiedział? Reset non-pvp?
Tylko że start z jakimś 5-8 poziomem?.

Szkoda imo fajnej reklamy jak i filmiku promujacego serwer pvp który został zepsuty przez jakichś polaczków =/.

Ser
14-10-17, 13:46
Nie zapominajcie, że większość z Was ma także postacie wysokopoziomowe na serwerze npvp. Jestem przekonany, że większość z Was poszła by pierw zwiedzić te tereny na tym właśnie serwerze, a nie na pvp.
Więc jeśli to boli, to można zrobić reset na serwerze npvp (jak dla mnie, nie wiem jak inni), również można wprowadzić te same zmiany co są na serwerze pvp.
Jeśli chodzi o reset, to najlepiej jakby był teraz, nie dopiero wtedy gdy wprowadzą aktualizację z terenami, aby było można już spokojnie sobie pójść gdzieś później i zwiedzać.

jaskolaa
14-10-17, 13:47
Nie potrzeba żadnego resetu. Resetowaliscie i nic to nie pomogło. Pomoże szacunek dla graczy i równoprawne traktowanie. Co do pomysłu z wyłączaniem non pvp. Kasę od nas to lubisz nie? Jeśli ktoś da mi wybór altaron pvp lub żaden , zmienię server jak większość ludzi z non pvp. CZY tak chcecie wskrzeszać server I zdobywać graczy?
Raz jeszcze nie przeszkadza mi cokolwiek tam jest na pvp , czemu was tak bardzo boli to co mogłoby być na non pvp?

Paragon
14-10-17, 13:50
Póki co to oba serwery mają auto reset do ss-a tak co 2 dni xD

Zjadek
14-10-17, 13:52
[QUOTE=Rahilux;161311]To moze tak jak noratl powiedział? Reset non-pvp?
Tylko że start z jakimś 5-8 poziomem?.

Temat nie dotyczy resetu. Propozycję złożyłem i liczę na merytoryczną dyskusję. Jeżeli macie własne pomysły (niedorzeczne resety) to załóżcie własne ankiety... Męczące robi się czytanie takich postów. Proszę o wypowiadanie się w temacie wątku.

Na serwerze non-pvp gra obecnie dużo osób, które zaczynają swoją przygodę i liczą na poważne traktowanie a nie resetowanie i stawianie serwerów co pół roku, tak jak to się dzieje w innych przypadkach (nie będę juz wspominał jakich, bo każdy kto gra przynajmniej od roku w Altaron, je zna :uśmiech:).

Bez obrazy, ale jeżeli ktoś chce reset to niech poczeka pól roku i będzie kolejny reset pvp, albo niech klepie nową postać poprostu.

Propozycją dotyczy wyłącznie wspracia terenami i potworami a nie resetem czy zmianami w balansie.

Ser
14-10-17, 14:10
Tak na prawdę, nie ważne są opinie, ważne jest to, że serwer npvp ma takie samo prawo do rozwoju jak i serwer pvp.

WsT
14-10-17, 14:18
Jestem na nie, dlaczego?

Altaron ma niewielu graczy i nie widzę sensu rozbijania ich na 2 serwery, lepiej dostosować serwer pvp by był przyjazny dla graczy walczących jak i neutralnych (pvp jedynie w warmode?)

@up
O jakich prawach mówisz? Serwer jest własnością administracji i jest to ich dobra wola że wogole stoi włączony

jaskolaa
14-10-17, 14:24
Unholy twoim tokiem myślenia , skasujemy server PvP I dajmy arenę na non pvp. Po co rozbijać na 2 servery.
Server jest własnością administracji jednak jego utrzymanie kosztuje. Opłacane jest ono za SS z kieszeni graczy , również non pvp. Mamy prawo pytać i prosić o różne rzeczy. Nikt nikogo nie obraża ani nie żąda.

Ser
14-10-17, 14:28
Prawach takich, że ludzie, którzy grają na npvp, też kupują statusy, a za te statusy jest rozwijany serwer tylko pvp, a powinno być rozwijane npvp tak samo jak i pvp. Jeżeli kupujesz status, to chcesz też czegoś w zamian.

Serwer ma niewielu graczy, a dlaczego? Dlatego, że pseudo dominando płaczki nie mają kogo bić to biją 10 levele, dlatego serwer znów ma mało graczy. Bo kto chce na początku swojej przygody z Altaronem padać kilka razy od jakiegoś debila, który siedzi bez celu przed komputerem i mama mu podaje obiad? Nie wszyscy ludzie mają tyle czasu na grę, śmiem twierdzić, że większość osób ma swoje rodziny, życie prywatne i pracę, dlatego serwer npvp dla nich by mógł być dobrym rozwiązaniem.

Jeżeli tak bardzo nie chcą rozwijać serwera npvp to po co on w ogóle stoi? Nie lepiej było go usunąć? Więcej ludzi by mieli na pvp (może, o ile by nie odeszli przez usunięcie serwera npvp?).

jaskolaa
14-10-17, 14:31
Odeszliby.i nie mówię tylko za siebie. Ale cała idea tej ankiety jest taka żeby altaron jako całość rósł i się rozwijał.

neccoz
14-10-17, 14:33
Również jestem za aktualizacją serwera Non-PVP. Osobiście wolę grać bez pvp i "dominando" przez co na początku grałem na serwerze non-pvp, a teraz jedynym wyborem jest pvp przez brak zainteresowania administracji drugim serwerem.

WsT
14-10-17, 14:51
Kupujecie status i domagacie się czegoś w zamian, ale przecież zakup statusu daje wam możliwość kupna 2 promocji, dodatkowych czarów, dostępu do ankardi, bonusu lozkowego etc.

Nikt wam nie każe go kupować oraz nigdzie nie jest napisane że serwer jest rozwijany i utrzymywany z statusów, polecam się doinformować.

Jeśli chcecie czuć się bezpieczni na serwerze pvp to przemyslcie i zaproponujcie odpowiednie zmiany tak by połączyć jedno z drugim bez potrzeby rozwoju dodatkowego serwera gdzie było pisane już wiele razy że nie będzie on rozwijany.

neccoz
14-10-17, 15:09
Kupujecie status i domagacie się czegoś w zamian, ale przecież zakup statusu daje wam możliwość kupna 2 promocji, dodatkowych czarów, dostępu do ankardi, bonusu lozkowego etc.

Nikt wam nie każe go kupować oraz nigdzie nie jest napisane że serwer jest rozwijany i utrzymywany z statusów, polecam się doinformować.

Jeśli chcecie czuć się bezpieczni na serwerze pvp to przemyslcie i zaproponujcie odpowiednie zmiany tak by połączyć jedno z drugim bez potrzeby rozwoju dodatkowego serwera gdzie było pisane już wiele razy że nie będzie on rozwijany.

Z tego co pamiętam to było na forum kiedyś pisane, że serwer utrzymuje się z kupowanych statusów szlacheckich. Może by pomyśleć o karaniu toksycznych graczy?

Waka
14-10-17, 16:54
Dla mnie jasno teraz widać że jest dużo ludzi którzy chcą grać na serwerze npvp.
I nie rozumiem problemu ludzi którzy twierdzą że serwery nie mogą istnieć oba na raz i że jest to problem dla administracji. Na npvp nikt wam nie będzie płakał że ten bije za dużo a tamten leczy za mało więc kontent update może wchodzić na oba serwery. Kwestia tylko małych zmian liczbowych a nie zmian mechanik.

A jak coś nam na npvp nie będzie pasować to nie obrzucimy was gównem za zrobienie "słabego balansu" tylko grzecznie się zapytamy o zmianę. :)

neccoz
14-10-17, 18:23
Dla mnie jasno teraz widać że jest dużo ludzi którzy chcą grać na serwerze npvp.
I nie rozumiem problemu ludzi którzy twierdzą że serwery nie mogą istnieć oba na raz i że jest to problem dla administracji. Na npvp nikt wam nie będzie płakał że ten bije za dużo a tamten leczy za mało więc kontent update może wchodzić na oba serwery. Kwestia tylko małych zmian liczbowych a nie zmian mechanik.

A jak coś nam na npvp nie będzie pasować to nie obrzucimy was gównem za zrobienie "słabego balansu" tylko grzecznie się zapytamy o zmianę. :)

Dokładnie. Dla non-pvp liczy się kontent, a nie krzyczenie, że ten bije za dużo a tamten za mało :3

Zjadek
14-10-17, 18:40
Pomysł ze zrobieniem tylko pvp odpada bo to jest tak ze ludzie z pvp powiedza ze dostosujmy pvp dla graczy npvp, a gracze npvp powiedza zeby dostosowac npvp pod graczy pvp. Nikt nie bedzie usatysfakcjonowany, bo tutaj nie ma złotego środka. Po zrobienie wylącznie serwera pvp najpierw odejda gracze npvp a pozniej jak zwykle po 2 miesiacach gracze pvp. Znamy to z doświadczenia i nie mówcie ze gracze pvp będą grali przez lata.
Dodatkowo Gracze obu serwerów są odmienni mentalnie.
Gracze npvp nie są za tym aby co pól roku resetować serwa żeby przyciągnąć graczy bo 2 miechy po starcie serwera juz nikt nie grał. Sory winetu, nie tędy droga.


Co do statusów to oczywiście Unholy ma racje, że gracze w zamiar nie mogą oczekiwać niczego niż zapisane jest w regulaminie.Jednakże serwer npvp żadzi się innymi prawami niż pvp, i tutaj gracze grają dłuzej niz 2 miesiące po postawieniu serwera. Więc teoretycznie więcej statusów schodzi.

Uiop
14-10-17, 18:57
1:0 dla Westa

sokoskiii
14-10-17, 20:11
Do wszystkich płaczkow, no hands, grajków z non pvpe i innych zrozumcie że aktualizowanie obu serwerów jest dla altaronu strzałem w kolano.(dziwie sie że nonpvpe jeszcze nie zostało usunięte) Zrozumcie że lepsze dla altaronu jest aby na 1 serwerze grało 100 osob niż na obu po 50 osób.

neccoz
14-10-17, 20:15
Do wszystkich płaczkow, no hands, grajków z non pvpe i innych zrozumcie że aktualizowanie obu serwerów jest dla altaronu strzałem w kolano.(dziwie sie że nonpvpe jeszcze nie zostało usunięte) Zrozumcie że lepsze dla altaronu jest aby na 1 serwerze grało 100 osob niż na obu po 50 osób.

A niby dlaczego? Po coś non-pvp zostało stworzone, gracze tak samo kupują ss, tak samo grają, tylko nie mają ochoty uczestniczyć w tym dziadostwie z pvp? :]

Ser
14-10-17, 20:28
Lepiej na obu serwerach po 50 osób, niż na jednym prawie wcale przez debilando.

Katamaran
14-10-17, 20:39
Co wy placzecie z dominando? Shitow już nie ma. A z dead ots nikt nie bije neutrali. Skończcie płakać z tym non pvp i weźcie się za robotę nieudaczniki.

Dather
14-10-17, 21:10
Nie potrzeba żadnego resetu. Resetowaliscie i nic to nie pomogło. Pomoże szacunek dla graczy i równoprawne traktowanie. Co do pomysłu z wyłączaniem non pvp. Kasę od nas to lubisz nie? Jeśli ktoś da mi wybór altaron pvp lub żaden , zmienię server jak większość ludzi z non pvp. CZY tak chcecie wskrzeszać server I zdobywać graczy?
Raz jeszcze nie przeszkadza mi cokolwiek tam jest na pvp , czemu was tak bardzo boli to co mogłoby być na non pvp?

Pisałem nie raz napisze kolejny. Bo nie mogą Cie zabijać.
Bo nie mogą zabijać nic sie nie liczy tylko napierd!!!
Pisałem o tym wiele dlaczego tak robią i jak to będzie kto czytał ten wie.

A to co sie dzieje na PVP teraz Pisałem miesiac temu. Co bedzie dlaczego bedzie dlaczego to niema sensu I TAK DALEJ... no ale co ja tam moge.

bart303
14-10-17, 21:43
Pisałem nie raz napisze kolejny. Bo nie mogą Cie zabijać.
Bo nie mogą zabijać nic sie nie liczy tylko napierd!!!
Pisałem o tym wiele dlaczego tak robią i jak to będzie kto czytał ten wie.

A to co sie dzieje na PVP teraz Pisałem miesiac temu. Co bedzie dlaczego bedzie dlaczego to niema sensu I TAK DALEJ... no ale co ja tam moge.

No w sumie jeżeli mam brać po uwagę robienie po raz któryś tych samych questów które większość starych graczy ZNA NA PAMIĘĆ i robi je z zamkniętymi oczami a napierdzielanie się w pvp (jest to coś czego nie da się znać na pamięć i wiedzieć jak się skończy bitka) , to wybór jest prosty :uśmiech:

Zjadek
14-10-17, 22:04
No w sumie jeżeli mam brać po uwagę robienie po raz któryś tych samych questów które większość starych graczy ZNA NA PAMIĘĆ i robi je z zamkniętymi oczami a napierdzielanie się w pvp (jest to coś czego nie da się znać na pamięć i wiedzieć jak się skończy bitka) , to wybór jest prosty :uśmiech:

I tutaj właśnie zaprzeczasz sobie, zresztą tak jak wszyscy gracze na pvp. Jeżeli 3 czy tam juz nie pamietam ile razy resetowali serwer pvp a Wy znowu zaczynacie od nowa robiąc te same questy, które znasz na pamięć. Więc jeśli mówisz, że wybór jest prosty to znaczy, że wolisz robić te questy.

Jeżeli ktoś mówi o tym, że lepiej jakby był jeden serwer ze 100 graczami, a nie dwa z graczami po 50 to pojawia sie pare prostych pytań:
1. Który miałby serwer pozostać, bo jak dla mnie to npvp powinien pozostać w takim przypadku. Dla graczy z pvp, to ich serwer powinien zostac...
2. Gdzie te respy na expa na 100 osób?

Zakończmy tą denna dyskusję na temat resetów, a przede wszystkim na temat serwera PVP, gdyż temat nawiązuje tylko i wyłącznie do serwera Non-PVP.

Katamaran
14-10-17, 22:09
Pamiętajcie że na non-pvp można uprzykrzyc grę jeszcze bardziej niż na pvp :)

jaskolaa
14-10-17, 22:33
Dlatego 2 servery to świetna opcja. Każdy robi to co lubi.A i co do wyzywania od nieudaczników. My z wami prowadzimy kulturalna dyskusje na poziomie , wy pokazujecie poziom rynsztokowy. Nie kazdy Żyje tylko altaronie. Niektórzy (jak ja) mają też realne życie , obowiązki , rodziny , dzieci i pracę. Ostatnia rzecz jakiej nam trzeba to tracenie czasu na deady. A proste że nikt nie wygrał z 12 latkiem bez obowiązków który spędza na grze kilkanaście godzin dziennie.
Jak mówię nic mi do tego jak wy lubicie grać , ale nie widzę powodu do obrażania nas bo nie myślimy tak samo.

Katamaran
14-10-17, 22:55
O czym ty mówisz? :) jeżeli ktoś będzie chciał Ci uprzykrzyc grę to na non pvp jeszcze lepiej mu to wyjdzie niż tutaj. Na pvp macie luz nikt nie bije neutrali o co płacz?

leavemealone!
14-10-17, 23:06
Dlatego 2 servery to świetna opcja. Każdy robi to co lubi.A i co do wyzywania od nieudaczników. My z wami prowadzimy kulturalna dyskusje na poziomie , wy pokazujecie poziom rynsztokowy. Nie kazdy Żyje tylko altaronie. Niektórzy (jak ja) mają też realne życie , obowiązki , rodziny , dzieci i pracę. Ostatnia rzecz jakiej nam trzeba to tracenie czasu na deady. A proste że nikt nie wygrał z 12 latkiem bez obowiązków który spędza na grze kilkanaście godzin dziennie.
Jak mówię nic mi do tego jak wy lubicie grać , ale nie widzę powodu do obrażania nas bo nie myślimy tak samo.

Pisząc ''my'' i ''wy'' sprawiasz, że cała dalsza część Twojego posta w zasadzie nie ma sensu. Generalizując sprowadzasz konwersację do (jak to ładnie nazwałeś) poziomu rynsztoka. Zapewniam Cię, że wśród graczy z servera pvp jest wielu takich, którzy mają pracę, rodzinę, dzieci. Jednakże nie spotkałem się do tej pory z użyciem tak bezsensownego argumentu. Jeżeli gra koliduje z Twoimi obowiazkami czy to zawodowymi czy też wzgledem rodziny, to przestań grać. Swoim postem obrazileś wielu graczy. Wielu z nich ma wysokolvlowe postacie na świecie npvp + bardzo duuuuużo talarów. Może zdarzyć się tak, że ktoś poczuł się bardzo dotknięty i bedzie teraz tak dla spokoju własnego sumienia biegał za Tobą i leczył potwory. Możesz też spotkać się z nadzwyczajnie dużą ilością potworów na respie, w miejsu w którym zazwyczaj ich nie ma. Takie tam moje gdybania...

jaskolaa
14-10-17, 23:09
Gdzie ty widzisz płacz tego niewiem. Chyba że to brak argumentów maskujesz. Nadal , tematem są updaty dla non pvp , nie twoja opinia o ludziach którzy tam grają.

Jeżeli ktoś poczuje taką potrzebę , ok. Nie zmienia to faktu że tylko dlatego że nie mam ochoty na pvp jestem nazywany płaczkiem i nieudacznikiem. To zapewne przeoczyles.

Zjadek
14-10-17, 23:23
Bardzo proszę o studzenie emocji. Nie należy do tego podchodzić nazbyt emocjonalnie.

Ten wątek nie jest w żaden sposób wiążący i został stworzony aby zebrać opinie graczy.
Tak więc proszę o głosowanie i krótkie wyrażenie własnego zdania, i tu muszę zaznaczyć, aby było one w temacie wątku.

Windykator
16-10-17, 08:29
Bum bum bum.
Pozwole sobie zebrac informacje ktore juz padly w innych tematach.
1. Server nonpvp nie jest wspierany.
2. Server nonpvp posiada postacie z poprzednich eycji pvp.
3. Server nonpvp posiada zbugowane przedmioty i postacie, wliczajac te z innych balansow.
4. cPvP jest supportowane glownie przez graczy, ktorzy podjeli decyzje o niewykorzystywaniu ich pracy dla servera nonpvp.

Chcecie wspolnej zabawy to zapraszamy do nas, na naszych warunkach.

Rahilux
16-10-17, 10:19
Ma naszych zasadach:

Pvp 100lvl vs 20

Co prawda mnie to nie dotyczy ale nie mam z kim grac przez takie cos =/

dziki19931
16-10-17, 10:27
@Legkan
Dobrze wiesz, że argument o nietykalności neutralnych graczy na serwerze PvP jest wyssany z palca, a dodatkowo urządzane polowania na low levelach na pewno nie przyciągnie graczy, tym bardziej spośród ludzi którzy są nastawieni stricte pod PvE.

Co do punktu 4. dlaczego zapadła taka decyzja?
___ Edit:
Kim jest/są cPvP?

Azizy
16-10-17, 11:04
cPVP - Community PVP czyli z ang. Społeczność PVP bo to ma być serwer od graczy dla graczy.

ezzakpl
16-10-17, 11:18
raz jakieś typy przesadziły z szałwią i zrobili chrysaor trapa na low lvli, no może dwa razy, a zachowujecie się jakby ludzie stali dookoła neolith i od graczy neutralnych żądali przepustek na wyjście poza miasto.

ciaparek
16-10-17, 11:38
Gracze non pvp nie chcą grać na serwerze pvp od zawsze z tego samego powodu tj. toksycznych graczy - nie kończąca się opowieść, od lat to samo.

Windykator
16-10-17, 12:12
Dziki. Od kiedy dedots 'dominuje' na cPvP (community pvp, tak zwie sie server), zabijanie neutrali jest rzadkoscia. Zabijaja glownie bobaski 2-3 latka max ktore sie splakaly i zaczely zabijac low lvle w mysl, ze wymusza tym zmiany na administracji. Ostatnio sie troszke ustabilizowalo. Wczoraj, gdy byly zajete przez dedots wszystkie expowiska na ktorych moge siedziec, ruszylem na mysmenie. Zastalem tam neutrali ktorych nawet nie wygonilem, a po prostu odposcilem, by nie bylo opinii o ktorej napomniales, jakoby zli ludzie na pvp nie dawali grac osob z poza wlasnych kregow. Hertagon, dedots regularnie poluja na random pkerow. Na miodach byl czlowieczek mainem (ok 40lvl) ktory sie wbil gdy noobcharem zbieralem suple. Po paru probach wyrzucenia go w niezbyt agresywny sposob (dajac mu do zrozumienia ze moge bez wysilku zyskac jego plecak, dogadalismy sie ze za odpowiednia ilosc miodow zwolnie mu to miejsce na x czasu.

Zapraszamy, z Naszej strony wyzej wspomniane podejscie jest przestrzegane, a ludzi ktorzy sie nie chca dostosowac zegnamy z naszych szeregow. Nasi starzy przeciwnicy (Collegium) nie mieli z Nami problemu od startu. Jestesmy juz starsi, mamy swoje partnerki, niektorym sie rodza dzieci. Zapraszamy do wspolnej zabawy, jednak pamiwtajcie, ze na kazdym serverze znajduja sie jakies czarne owce. Jezeli sobie zyczycie - naprawione ekwipunki bedzie mozna u Nas zakupic za inne suple badz niewygorowana gotowke.

@gerwalt
Mysle ze grasz na tyle dlugo zeby rozrozniac ekipy. Chociaz przy backstabah na tej edycji to juz sam sie gubie z kim gram...
w kazdym razie bez 'dominando' ciezko o kontrole nad tym czy zydki nie bija randomowych graczy z noobcharow. To juz sprawa dla administracji, my huncic kazdego nie mozemy z powodu fragow i z powodow wczesniej wspomnianych (nie chcemy zrazic graczy do servera).

dziki19931
16-10-17, 13:11
@Legkan
Dawno nie byłem na PvP, i nie sprawdzałem obecnej sytuacji w waszej społeczności, to co mówię, mówię na podstawie tematów, które pojawiały się ostatnio na forum i rozmów z ludźmi, którzy przyszli na Non.

To o czym mówisz, czyli np. szacunek dla ludzi którzy są już na spawnie, ewentualne tłumaczenie lub dojście do jakiegoś porozumienia czy kompromisu to super podejście i chwała Ci za to i również klanom, które tego przestrzegają.

Ale tak jak wspomniałeś, nadal zdarzają się czarne owce, które jako "niezrzeszeni" mogą psuć zabawę innym.

Gdy grałem na samym początku swojej przygody na Altaronie to byłem na PvP jednym z "zbieraczy" materiałów dla dwóch klanów jednocześnie. W momencie kiedy już trochę zarobiłem i chciałem iść poexpić inną postacią, kończyło się zwykle na tym, że na krasnalach nie dało się wejść, bo zawsze ktoś tam był lub czekał aż przyjdę ja, lub ktoś inny(czyt. łatwy zarobek na kimś kto już Ci nazbierał diaxów). O drodze na Raindar nawet nie wspominam, bo zrobienie 1500 dusz w tamtym czasie było dla mnie niewykonalne, kilka razy zostałem zabity przy bramie, a jeden Pan był nawet na tyle miły, że grzecznie podziękował za refill zaraz po tym jak obudziłem się w Neo.

Nie chciałbym, żeby stosunki Non-PvP i PvP były takie gorzkie, bo to naprawdę nie o to chodzi, ale styl rozgrywki który nas interesuje jest trochę inny i obawiałbym się, że nie da się tego przeskoczyć w ramach jednego serwera, chociaż mogę się mylić.

Jednocześnie przepraszam Ciebie i innych graczy, że wypowiadam się jakby cała społeczność PvP nie miała nic innego do roboty poza koczowaniem z MW i SD przy bramach Neo i polowanie na niskopoziomowych graczy.
_ _ _

Wracając do tematu aktualizacji, jest nas na Non, około 30 osób, logujących się codziennie lub co drugi dzień, kilka, lub nawet kilkanaście osób ma wykupiony SS i wydaje mi się dość dziwne, że jesteśmy traktowani jak niechciane dziecko.

Jeżeli nie chcielibyście, żeby, serwer non-pvp był jakąś konkurencję pod względem liczby graczy online dla serwera PvP, to można to rozwiązać jako wprowadzanie tych aktualizacji na Non-PvP z pewnym opóźnieniem.
Wtedy Ci gracze, którym zależy na nowych mechanikach i starcie od nowa po resecie nie mieliby dylematu, a gracze z Non nie czuli się porzuceni.

5310053
16-10-17, 13:34
Przyjdzie selbo, napisze nie bo nie i tyle z tej dyskusji będzie waszej całej.

tomakeo
16-10-17, 20:36
Albo wypierdolcie npvp całkowicie, albo na nim też róbcie aktualizacje. Bo nowi gracze często gęsto robią postac na npvp, biją te lvl i kupują statusy w niewiedzy, że ich serwer będzie rozwijamy. Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że trzeba czytać aktualnosci, ze serwer nie będzie rozwijamy etc. Ja jestem za rozwijaniem serwera npvp pomimo że nawet bym tam nie zalogowal. A tych co piszą "że płaczki" to bym w ogóle wysłał na perm banicję bo takie raki umysłowe nie powinny grać w grę która ma spory potencjał.
W Altaronie, jak i innych MMORPG powinien na 1 miejscu być kontent tj. Fabuła, zadania. Na drugim elementy rozgrywkowej jak craftingi, wierzchowce, gildie, a na szarym końcu (co nie znaczy że nieważne) pvp, które jest tylko DODATKIEM do gry. Tylko tibjiza ma tak zjebany system pvp i strat że wszystkich gier (są pojedyncze wyjątki). Kiedy bazuje się na systemach walki z tibiozy to wiadomo, że wyjdzie z tego gówniando.
Myślę, źe administracja powinna zastanowić się, w którą stronę chce iść. Czy chce rozwijać obecny Altaron tak aby był przyjazny dla tych co chcą walczyć jak i dla tych, którzy sobie tego nie życzą. Czy chce rozwijać Altaron dla tych którzy chcą poczuć klimat rpg, czy dla tych którzy go mają w dupie i wolą się odpalać 100 magiem na 11 rycku. Czy chcą utrzymać nowych graczy, a nie tylko starych wyjadaczy z 2011 roku gdy to się robiło profity na pradawnych elfach, a wastowało na kościanych smokach.

Amen.

neccoz
16-10-17, 21:07
Dokładnie. Po coś został ten świat stworzony, napisana fabuła, dodane stroje, żeby to rozwijać. Pvp nie powinno grać głównej roli w tak dobrze zaprojektowanym świecie. Za każdym razem jak gram od nowa to z ogromną satysfakcją robię zadania. Zgadzam się w 100% z Eletrix'em.

leavemealone!
16-10-17, 21:50
Albo wypierdolcie npvp całkowicie, albo na nim też róbcie aktualizacje. Bo nowi gracze często gęsto robią postac na npvp, biją te lvl i kupują statusy w niewiedzy, że ich serwer będzie rozwijamy. Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że trzeba czytać aktualnosci, ze serwer nie będzie rozwijamy etc. Ja jestem za rozwijaniem serwera npvp pomimo że nawet bym tam nie zalogowal. A tych co piszą "że płaczki" to bym w ogóle wysłał na perm banicję bo takie raki umysłowe nie powinny grać w grę która ma spory potencjał.
W Altaronie, jak i innych MMORPG powinien na 1 miejscu być kontent tj. Fabuła, zadania. Na drugim elementy rozgrywkowej jak craftingi, wierzchowce, gildie, a na szarym końcu (co nie znaczy że nieważne) pvp, które jest tylko DODATKIEM do gry. Tylko tibjiza ma tak zjebany system pvp i strat że wszystkich gier (są pojedyncze wyjątki). Kiedy bazuje się na systemach walki z tibiozy to wiadomo, że wyjdzie z tego gówniando.
Myślę, źe administracja powinna zastanowić się, w którą stronę chce iść. Czy chce rozwijać obecny Altaron tak aby był przyjazny dla tych co chcą walczyć jak i dla tych, którzy sobie tego nie życzą. Czy chce rozwijać Altaron dla tych którzy chcą poczuć klimat rpg, czy dla tych którzy go mają w dupie i wolą się odpalać 100 magiem na 11 rycku. Czy chcą utrzymać nowych graczy, a nie tylko starych wyjadaczy z 2011 roku gdy to się robiło profity na pradawnych elfach, a wastowało na kościanych smokach.

Amen.

W 2011 to d byles i g widziałeś.... na Kościane się chodziło po hajs i była tam zawsze kolejka. Myślę, że temat został wyczerpany i nadaje się do zamknięcia.

neccoz
16-10-17, 22:18
W 2011 to d byles i g widziałeś.... na Kościane się chodziło po hajs i była tam zawsze kolejka. Myślę, że temat został wyczerpany i nadaje się do zamknięcia.

Bez obrazy, ale nikt z administracji się nie wypowiedział, ankieta wskazuje, że ludzie chcą aktualizacji dla non-pvp, więc temat raczej nie do zamknięcia.

leavemealone!
16-10-17, 22:26
Ale ta ankieta nie ma serio żadnego znaczenia. Można robić dowolne ankiety, które i tak nic nie wniosą. Gwarantuję Ci, że gdyby zapytano dowolną społeczność o to czy chcą dostawać kasę za free i przejść na emeryturę w wieku 20 lat, to znakomita większość była by za. Administracja informowała już wielokrotnie o tym, że server nonpvp nie będzie rozwijany.

c770832
16-10-17, 23:03
Ormo dobra..

Zjadek
17-10-17, 00:35
@Ormo

Bez obrazy, ale Twoje porównanie jest z d..y. To nie jest kwestia czy ktoś komuś coś da. Chodzi o wsparcie serwera.

Zgadzam się, że w tym momencie wątek jest wyczerpany. Kto miał zagłosować to zagłosował.

Wyników nie mam zamiarów naciągać, ze względu na brak argumentów niektórych graczy serwera pvp (nie bo nie itp.) Jednak wyraźnie widać, że za wsparciem jest wiele osób.

Ankieta pokazała również ciekawą rzecz, być może ktoś zwrócił na to uwagę. Mianowicie to, że jednak na serwera Non-pvp gra spore grono osób skoro tyle głosów jest na ,,tak". Oczywiście zdaje sobie sprawę, że to nie tylko gracze npvp, ale jednak :)

voagar
17-10-17, 05:56
W 2011 to d byles i g widziałeś.... na Kościane się chodziło po hajs i była tam zawsze kolejka. Myślę, że temat został wyczerpany i nadaje się do zamknięcia.
Od 60 lvla zwiadem tylko kościane non stop, profit koło 15talarów w godzinke.
Zresztą w 2011 roku, to chyba nie dało się mieć waste nigdzie.

p.s. Co by offtopu nie robić to moje zdanie w temacie nonpvp to mam to w dupie

ciaparek
17-10-17, 07:07
Ja również liczę jednak na przychylność administracji w kwestii wsparcia, jeśli do niej nie dojdzie to piekiełko zwane serwerem pvp "od graczy dla graczy" będzie tętnić (umierać) własnym życiem, do grudnia coraz bliżej a graczy coraz mniej a i moja noga na pvp nie postanie, życzę wszystkim miłego dnia :)

Shrime
17-10-17, 07:43
Śmieszy mnie trochę fakt, że gracze cPVP mają zmieniać się dla graczy nPVP, a gracze nPVP nie mają zamiaru zmienić się dla graczy z cPVP.
Mówicie że nie da sie poexpic na serwerze pvp, mimo że pewnie nawet nie próbowaliście.
Mój głos poszedł na nie.

ciaparek
17-10-17, 08:07
Wytłumacz mi jak gracze cPVP zmieniają się dla graczy nPVP? nie ogarniam tego. Grałem na pvp jak ty jeszcze nie miałeś założonego konta i jak wyglądała moja rozrywka i chęć poznania gry? odpowiedź brzmi dwojako tj. albo byłem wyganiany z respów albo na nich ginąłem od nudzących się graczy oczywiście nigdy solo po mnie nie przychodzili i gra się kończyła średnio na 100 poziomie, po sławnym resecie przeszedłem na nPVP za namową kolegi i to był bardzo dobry wybór ponieważ zacząłem w końcu poznawać grę, tereny i expowiska których wcześniej na oczy nie widziałem.
Co do obecnego stanu gry na cPVP nie będę się wypowiadał bo mnie to zwyczajnie nie interesuję tylko wyraziłem swoją opinię w poście wyżej że graczy coraz mniej a nie rozwijając nPVP nie zyskacie tych że graczy w swoich szeregach w swoim kurwidołku

Catthon
17-10-17, 08:09
Dobrze, temat został przewałkowany. Zasygnalizowany Administracji. Zamykam i kolejne symetryczne tematy powtarzające się w najbliższym czasie również będę zamykał.