PDA

Zobacz pełną wersję : Przystosowanie summonów dla maga duchownego.


Jamoci333
03-10-17, 22:17
Witam. Od pewnego czasu gram magiem duchownym i strasznie denerwuje mnie fakt, że kiedy nie ma ze mną blokera, rozgrywka polegająca głównie na leczeniu idzie się srać. Jest dostępny bardzo przyjemny system summonów, ale mam z nim kilka problemów, do których zaproponuję kilka rozwiązań.1. Ściąganie aggro na moba.

Pierwszy problem dotyczy głównie duchownego, najpewniej najbardziej kontrowersyjna propozycja, więc niech leci pierwsza. Forma ściągania aggro na moba byłaby świetnym sposobem na expienie 'jak z tankiem', kiedy kolega jest offline. Działać mogłoby to formie czaru podobnego do Zewu Odwagi wokół summona. Jeśli to by przeszło, to trzebaby upewnić się, że jest to dużo bardziej ekspensywne od expienia z graczem, inaczej zabije to rozgrywkę w party. W celu uniknięcia tego problemu czar ten musiałby mieć zwiększony cooldown i wysokie zużycie many (preferowalnie procentowe jeśli to możliwe, aby można było grać tak już na niższych poziomach, od powiedzmy 30stego). Wliczmy w to zwiększone użycie Uzdrowienia Przywołanego, ponieważ summon będzie dostawać dużo więcej dmg ze ściągniętym aggro, niż zazwyczaj. W każdym razie expienie w ten sposób musiałoby być mniej opłacalne od grania z prawdziwą osobą, zwiększony koszt rozgrywki wynikający z dużych kosztów many mógłby się tym zająć.2. Summony nie podążają za tobą, gdy zmienisz piętro.

Niesamowicie denerwujące przy expieniu / farmieniu na spotach, gdzie ciągle trzeba skakać po schodach / używać liny itd. Jeśli nie automatyczny teleport, to czar teleportujący do nas przywołanego summona też byłby w miarę znośnym rozwiązaniem. Tutaj znowu sprawa kosztów many, żeby bardziej opłacało się expić z kimś. Taka potencjalnie mała zmiana mogłaby powodować bardzo duże zmiany w graniu duchownym, którego rola jako healera ma za sobą nieść zmniejszony damage. Bonusowe obrażenia idące z płynnością wynikającą z tej zmiany mogłyby spowodować spore problemy z balansem, dlatego w potencjalnym okresie testów należałoby zwrócić uwagę na statystyki zadawanych obrażeń przez magów duchownych i porównać je z tymi sprzed potencjalnego okresu testów.3. Skillowanie na summonie, a zabójstwo summona.

Skillowanie na summonie jest świetne, ale kiedy ludzie regularnie uprzykrzają ci życie na expie zabijając twoje summony, będąc zbyt osranymi żeby walnąć ciebie? Bardzo nieprzyjemne. Rozwiązaniem mógłby być White Skull za zabicie moba. Ludzie dalej mogą denerwować cię bijąc twojego summona do red hp, ale przynajmniej nie trzeba go resummonować, marnując manę. Można po prostu healnąć (jeśli w tym czasie nie zabije go inny mob).


Rozwiązanie głownie dla osób bez kolegów i z kolegami, którzy nie grają w tym samym czasie, co my, więc trudności z wdrożeniem mogłyby nie być proporcjonalne do zysku. Niemniej jednak, pewna mała grupa osób będzie usrana z radości, jeśli propozycja zostanie chociaż rozważona.