PDA

Zobacz pełną wersję : Mechanika rzemieślnictwa


adrx95
11-03-17, 03:48
Jeśli z nowego Altarona wyjdzie następny "Ots" to się mocno zawiodę, dlatego mam jedną propozycje by wprowadzić "inną" rozgrywkę?

- Zredukowanie lootu w postaci ekwipunku tj. bronie, pancerze, itp. do zera, a zastąpić to większym naciskiem na kowalstwo i inne rzemieślnicze skille.
- Zwiększyć różnorodność rzemieślniczych przedmiotów.
- Potwory w zamian za stracony drop eq dropiły by więcej składników dla kowali i innych podklas rzemieślniczych.
- Potwory dropiły by zwoje z przepisami na bronie, pancerze, szaty, hełmy, mikstury i inne tego typu.
- W przepisach znajdował by się zapis o potrzebnych składnikach, wyglądzie broni.


Przykład:
- Dropimy z smoka przepis na smocze ostrze
- Przepis by zawierał: 4 sztabki, 2 łuski, 1 skóra i opcjonalnie 2 łapy
- To jakie sztabki użyjemy to już nasza sprawa czy to żelaza, złota, miedzi czy inna, ale musi być sztabka i wszystkie 4 muszą być te same sztabki, tak samo z łuskami czy to zielonego smoka, czerwonego smoka, bagiennego smoka, lizarda czy krokodyla, skóry i łapy tak samo.
- To jaka szansa na powodzenie miał by nasz miecz na pozytywne wykucie zależało by od skilla w kowalstwie i jakiego surowca użyjemy.
- Lepsze surowce to lepsze bonusy i statystyki broni, ale mniejsza szansa na pozytywne wykucie.

Osobiście uważam ten pomysł za ciekawy, ale zbyt dużo było by przy tym roboty jeśli chodzi o balans i dodało by to spore opóźnienie do startu nowego Altarona.


Shiro

909794
11-03-17, 22:33
Bardzo mi się podoba. Myślę, że z potworów tak czy inaczej powinna być szansa na zdobycie przedmiotów, ale bardzo, bardzo mała. Dotyczy to nawet średnich przedmiotów na ~50 lvl, no a samo uzbieranie składników na przedmioty już na ~50 lvl powinno być niełatwe. Fajnie by było, gdyby każdy przedmiot coś znaczył... ogólnie o wiele fajniej by było, gdyby był niedobór przedmiotów na rynku, bo teraz jest ich nadmiar. Można by doprowadzić do sytuacji, w której sprzedawanie przedmiotów do npc byłoby rzadkością.