PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycja Licznik graczy on-line


Catthon
20-01-17, 14:31
Cześć,

Temat licznika graczy on-line pojawił się 1000 razy. Ostatnio wprowadzane jest to, czego gracze chcą, więc przywołuję go na tapetę ponownie.

Propozycja
Wprowadzenie licznika graczy na stronie, który pokazywałby faktyczną liczbę graczy w danej chwili.

Mocne i słabe strony
+ nowi gracze widzą, że na serwerze ktoś gra i warto rozpoczynać tu swoją przygodę
+ strony z OTSami mogłyby zacząć poprawnie wyświetlać liczbę graczy na Altaronie (choć możliwe, że się mylę)
- o ile mi wiadomo ten system czarna magia, której nie może uczynić sam Mervakis - potrzebna interwencja Pręgusi. Trzeba by go jakoś do tego przekonać :piwo:.

Ankieta u góry. Wpisujcie miasta. Rzucajcie propozycje i dyskutujcie temat.

Tron
20-01-17, 14:44
Zawsze byłem za, ale wprowadzenie go w obecnej chwili sprowadzi więcej szkód niż zalet. Twój pierwszy punkt na liście to dwusieczny miecz.

Catthon
20-01-17, 15:00
Będzie więcej graczy którzy z czasem zawiodą się, że projekt nie jest już rozwijany?
Codziennie na serwerze pvp jest 100 dowodów na to, że nie musi to być przeszkodą.
To co jest teraz jest efektem kilku lat pracy i zapewnia rozrywkę na dłuższy czas.

Jakie masz obiekcje?

PS: Zawsze myślałem, że to był obosieczny miecz.

paaaprikos96
20-01-17, 16:11
http://i64.tinypic.com/2mi43g8.png

Morgiannek
20-01-17, 20:57
http://i1.memy.pl/obrazki/9dcf914198_ja_powiem_tak.jpg

Tron
20-01-17, 21:56
Nie wiem ile tu gra graczy dokładnie, może się w to granicach setki aktywnych graczy zamyka, co jest de facto fatalną liczbą, ale grają tutaj oni nie dlatego, że wiedzą ile graczy gra, a dla tego co serwer oferuje - i tego się trzymajmy.

Taki licznik co pokaże, że gra tutaj w porywach ta setka graczy na serwerze co istnieje od 7 lat, a jest rozwijany wiele dłużej - nie stawia Altaronu w dobrym świetle. Ta twoja setka usadowiłaby Altaron pośród ochłapów na tych stronach z OTSami, a nie chcemy przecież oficjalnie potwierdzać, że gra tutaj kilka osób - stąd obecny mylący nowych graczy licznik.

Nie mam nic przeciwko wprowadzeniu takiego licznika wraz ze startem nowej gry, bo wprowadzenie go do obecnego projektu nic raczej nie wprowadzi pożytecznego, oprócz zaspokojenia ciekawości graczy, którzy będą mieli dodatkowy naoczny powód do narzekań, że mało tutaj osób gra.

Catthon
20-01-17, 23:32
Nie zgodzę się z Tobą.
Czy naprawdę uważasz, że lepiej by rzeczywiście grało tu kilku graczy na krzyż (a im mniej graczy gra, tym więcej graczy rezygnuje z gry), niż by polscy gracze dowiedzieli się, że gra tu w porywach do 100 osób on-line? Kto wie, może właśnie tej informacji im brakuje by do tego projektu dołączyć! Twoim zdaniem stawia to w złym świetle projekt - a przecieć jest już w jakiś sposób spisany na zapomnienie.

Część osób trzyma się tego serwera od lat, bo ma on do zaoferowania naprawdę wielki bagaż grywalności. Jest jednak cała masa ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym serwerze. Bo niby skąd? A jak serwer już znajdą, to wchodzą do gry na swoich standardowych botach i z automatu i bez ostrzeżenia dostają bana - bo pierwszy raz ktoś oczekuje przestrzegania regulaminu i zwyczajnie się tego nie spodziewają.

Skoro żyjemy w świecie skazanym na zagładę (no co, a nie?), to może możemy sobie pozwolić na trochę szaleństwa w obliczu apokalipsy. Dzikie orgie, mentosy z colą, licznik osób na stronie ;)

Z tego co widzę, przytłaczająca większość graczy jest za pomysłem. Teraz tylko potrzebujemy argumentu, który przekona naszych bogów do stworzenia jeszcze jednego cudu.

Figovsky
21-01-17, 03:06
Zagłosowałem na tak.

Przyznam, że jak byłem nowy na altaronach, to ciekawiło mnie ile tu graczy gra. Wielokrotnie, gdy chciałem powrócić do swojego 40 rycka, to przeglądałem najpierw forum, żeby ocenić aktywność. Gdyby wtedy był licznik i było by tak ze 100 osób online, to wracał bym odrazu, bez wahania.

Teraz sprawa wygląda inaczej. Nie obchodzi mnie to wcale. Dopóki u nas na ts jest spora aktywność i jest z kim się bić, to do tego czasu altarony rządzą.

Ogólnie dziwię się, czemu porzucono te lata pracy nad altaronami, skoro przyniosły one efekty. Może nie okazały się sukcesem, ale nawet DiCaprio doczekał się oscara. Na którego zasługiwał od dłuższego czasu, tak jak Altaron zasługuje od dłuższego czasu na conajmniej tysiąc graczy.
Różnica jest taka, że DiCaprio się nie poddawał.

Ser
21-01-17, 08:10
Licznik graczy jak najbardziej na tak. Nie musi pokazywać kto jest aktualnie w grze, ważne by pokazywal faktyczną liczbę graczy.

Obles
21-01-17, 08:42
Skoro żyjemy w świecie skazanym na zagładę (no co, a nie?), to może możemy sobie pozwolić na trochę szaleństwa w obliczu apokalipsy. Dzikie orgie, mentosy z colą, licznik osób na stronie ;)


Zrobiłeś mi dzień :D

A projekt został porzucony, bo gdyby był kontynuowany, to albo gracze w końcu zabiliby twórców albo twórcy graczy (a wiem, że druga opcja była już w fazie planowania, także...) :oczko:

eremce
21-01-17, 11:42
Projekt został porzucony, gdyż okazało sie ze demokracja z elementami dyktatury, nie jest najlepszym sposobem na prowadzenie serwera. Po za tym ten otsik nigdy nie wszedł na poziom profesjonalny. Już do końca będzie to podworkowy serwer, gdzie kolega seby ma Admina.

Mervakis
21-01-17, 14:24
Projekt został porzucony, gdyż okazało sie ze demokracja z elementami dyktatury, nie jest najlepszym sposobem na prowadzenie serwera.

A poza tym wszystko w porządku? XD
Został porzucony, bo większość twórców odeszła/nie ma w ogóle czasu.

eremce
21-01-17, 15:18
Marek, dobrze wiesz jak robiono balans na tym serwerze. Równie dobrze wiesz jak ciężko jest teraz zrobić balans, gdy wszystko jest ze sobą połączone i każdy ruch powoduje masę niechcianych konsekwencji.

Mervakis
21-01-17, 15:31
Ale nie mów, że został porzucony przez czynniki, które nie miały na to najmniejszego wpływu. Doskonale widzisz, że 90% osób, które coś robiły odeszło, a my co zostaliśmy się skupiamy na innym projekcie. Nie da się niestety robić wszystkiego jednocześnie.

Ememems
21-01-17, 16:56
Meh.. nie potrzebuję samego licznika, po co mi, to przecież tylko cyferka. Może tylko potencjalni nowi gracze będą się fascynować "o wow 10 ludzi online, czas robić dominando" albo "o rany, liczba graczy jest większa niż moje iq, muszę to sprawdzić".
Tu nie chodzi o ilość, ale o jakość. Wolałabym wiedzieć KTO jest a nie ILE jest ludzi.

Morgiannek
21-01-17, 17:40
Ale nie mów, że został porzucony przez czynniki, które nie miały na to najmniejszego wpływu. Doskonale widzisz, że 90% osób, które coś robiły odeszło, a my co zostaliśmy się skupiamy na innym projekcie. Nie da się niestety robić wszystkiego jednocześnie.

Ja tam nie wiem po co to robicie jak tam obecni ludzie nie będą grać bo to juz nie tibio podobne a pokemono podobne:uśmiech:

Mervakis
21-01-17, 18:41
Ja tam nie wiem po co to robicie jak tam obecni ludzie nie będą grać bo to juz nie tibio podobne a pokemono podobne:uśmiech:

Nawet jeszcze nie wiesz co dokładnie robimy, a już piszesz, że nikt nie będzie grał. Nowa gra jest dla innej grupy graczy. ;p

mario
21-01-17, 18:49
Nawet jeszcze nie wiesz co dokładnie robimy, a już piszesz, że nikt nie będzie grał. Nowa gra jest dla innej grupy graczy. ;p
To gra dla graczy full RPG

630892
21-01-17, 18:52
Jestem na nie. Wiadomo, że fajnie by było wiedzieć ile osób jest aktualnie w grze ale znam mentalność graczy Tibii z inne półki niż jesteście wy. Teraz większość serwerów spoofuje czyli oszukuję z ilością graczy online i serwer który ma 400+ graczy na spoofie jest traktowany jako zaliczający się do wyższej grupy tych grywalnych serwerów. A jeżeli porządny serwer jest uczciwy i ma 200+ tylko aktywnych graczy którzy są aktualnie w grze to takowy serwer jest traktowany jako ten z niższej półki. Tak wygląda współczesna mentalność. Wiele razy spotykałem się z tą sytuacją, że ludzie na serio wierzyli, że ktoś ma 1000 osób na serwerze a tak na prawdę były to xlogi na trainerach czy schowane na wyspie adminów (mówię tu o Tibii) nawiązując do Altaronu wątpie, że było by powyżej setki graczy online. Wejdą tacy tibijczycy fani orszabumb i będą mówić, że nikt tu nie gra i po prostu wyjdą co się odbije później na innych osobach którzy będą chcieli zagrać na Altaronie a ta grupa ameb będzie rozpowszechniać zdanie, że nikt tu nie gra i nie warto wbijać (krótko zniechęcać innych) Ja jestem na nie, ale z drugiej strony takie odradzanie to też forma jakieś reklamy tak samo jak hejt.

Mervakis
21-01-17, 19:01
Medivia jest tu ewenementem, 800 mcków na runy. :D

630892
21-01-17, 20:11
Dokładnie :D

Trixis
21-01-17, 20:26
Po co komu licznik online? To niczego nie zmieni, nie polepszy.
Warto skupic sie na innych sprawach, takich jak wersja angielska czy nowe tereny

lsrk
21-01-17, 20:38
40 aktywnych graczy , troche smutne . Na co wam ten licznik

Catthon
22-01-17, 02:01
40 aktywnych graczy , troche smutne . Na co wam ten licznik

40 aktywnych graczy to jest w Hertagonie :oczko:

voagar
22-01-17, 10:11
http://i1.memy.pl/obrazki/9dcf914198_ja_powiem_tak.jpg
Strzał w dziesiątke! Właśnie tak sobie Ciebie wyobrażałem!!

Co do tematu to jestem na tak, czego wyraz oczywiście dałem w ankiecie.

909794
14-02-17, 16:55
Jestem na tak, ale tak naprawdę nie musi byc to koniecznie licznik. Mi wystarczy informacja, ile jest mniej więcej ludzi w godzinach szczytu, bo jestem tego po prostu ciekaw. Widzę, że ludzi jest sporo, a że mapa jest olbrzymia i większości terenów na oczy nie widziałem, to pewnie jest online jeszcze więcej, niż mi się wydaje. Powiem wam tak: kiedyś ponad rok grałem na serwerze, na którym jak było 7 osób online, to się cieszyłem. Grałem, bo mi się tam podobało i miałem ze 3 innych znajomych, który ze mną się tam bawili, gdybym wtedy wiedział, że istnieje Altaron, to bym skisł ze szczęścia. Ale nie wiedziałem, bo nie miałem skąd się dowiedzieć, a szukałem dziesiątki razy "tibia ots rpg low rate" i tym podobne, serwera takiego jak Altaron szuka bardzo wielu graczy, ale po prostu nie ma do niego dojścia.