PDA

Zobacz pełną wersję : Małe RPG (mud)


909794
07-01-17, 22:59
Dobry dzień, stworzyłem kilka miesięcy temu małego MUDa i bardzo mi się fajnie w niego gra, mimo że rozgrywka trwa max około 3 godzin (chociaż w sumie dla kogoś, kto pierwszy raz do niego usiądzie, pewnie o wiele dłużej :p). Oto fajne rzeczy, które w nim znajdziecie:
- możliwość rozwoju postaci w kierunku fizycznym (tank / finezyjny sztyleciarz) lub magicznym
- system czarów (w sumie 6 zaklęć)
- alchemia (warząc mikstury rozwija się tę umiejętność, uzyskując tym samym dostęp do coraz silniejszych eliksirów)
- system enchantowania pierścieni
- quest (tylko jeden :D) i zlecenia
- klimatyczne opisy i dialogi
- jako udogodnienie stworzyłem kompleksowy informer do gry

Gra napisana jest w języku C, żeby ją uruchomić na windowsie trzeba ściągnąć odpowiedni program. Kod jest dosyć prymitywny, ale wszystko śmiga jak trzeba :P poniżej wstawiam linki do plików źródłowych i instrukcje jak odpalić maszynę.

Oto link do trzech plików z kodem gry (wszystkie umieszczamy w tym samym folderze), a także do pomocnego informera. Po wejściu w link trzeba kliknąć "pobierz w formacie ZIP" albo po prostu na każdy kolejny plik prawym przyciskiem myszy i "pobierz":

https://mega.nz/#F!LoBzBJrZ!TdGxVagWwDbv6Fq9LXqHow

Instrukcja do odpalenia mojego małego RPG:

1. Ściąg i zainstaluj Polaku Dev-C++ (deva z którego korzystam ściągnąłem stąd: https://sourceforge.net/projects/orwelldevcpp/)
2. Klikamy tam gdzie wskazuje kursor na zdjęciu, a następnie uzupełniamy podane okno tak jak pokazuje drugie zdjęcie:

http://imgup.pl/di/ERXA/instr1.jpg

http://imgup.pl/di/NXLK/instr2.jpg

3. Jeżeli mamy ściągnięte pliki main.c, program1.c i program1.h, to wrzucamy je do jednego folderu, a następnie w Dev-C++ otwieramy plik main.c i klikamy zgodnie ze wskazaniem kursora:

http://imgup.pl/di/YQ15/instr3.jpg

4. Cieszymy się grą :D

http://imgup.pl/di/CGP3/okokaosdkaosdkao.jpg

Ememems
14-01-17, 08:58
Cudowne, świetne, wspaniałe, pewnie włożyłeś w to sporo wysiłku i czasu. Podziwiam :) Też bym chciała takie cuda robić ^^
Nie testowałam długo, dlatego nie znalazłam żadnych błędów (o ile w ogóle są :D) co jakiś czas zapisywałam sobie grę i udało mi się wbić 2 poziom, kupić sztylet i najsłabszą tarczę. Bardzo fajna gra, aż sama nie wiem czemu przypomniała mi się gra z nonsensopedii (http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Gra:Strona_g%C5%82%C3%B3wna)

Dodam jeszcze, że pod linuksem (jeśli mamy kompilator gcc) też można tę grę uruchomić, wystarczy wejść do katalogu z plikami i wpisać:
gcc -o gra program1.c main.c -lm
a potem uruchomić grę wpisując:
./gra
Grę zamyka się wciskając ctrl+c.