PDA

Zobacz pełną wersję : Aukcja / targowisko


adrx00
19-11-16, 13:26
Aktualnie wg. mnie handel w grze da się ulepszyć. Proponuje dodać możliwość handlu na targowisku - online, ale troche ograniczony.

- Specjalne targowiska w miastach w których po wejściu uzyskujemy dostęp i kupna tego co ludzie oferują.
- Oferty można w każdej chwili przeglądać, ale kupowanie i sprzedawanie możliwe tylko gdy jesteśmy na targowisku.
- Żeby coś kupić idziemy postacią na targowisko i wchodzimy na stronke będąc zalogowanym i w grze i na stronce klikamy "kup" tego co chcemy, a kasa jest automatycznie pobierana z banku na danej postaci którą wybierzemy.
- Dostępne możliwości sprzedaży przedmiotów
+ Forma "kup teraz", gdzie odrazu kupuje się wszystko lub jeśli jest w ilościach to ilościowo.
+ Forma "Aukcji", gdzie licytujemy ile damy za przedmiot i po wyznaczonym czasie wygrywa największa suma, a przebite oferty automatycznie trafiają do pierwotnych właścicieli.
-Wygrane licytacje czy zakupy "teraz" automatycznie trafiają do osobnego depozytu, który jest na targowisku z którego można tylko wybierać przedmioty
- By wystawić przedmiot na aukcji piszemy do npc na targowisku hej - sprzedaj - aukcja lub kup teraz-przedmiot z plecaka (lub wsadzonego do depozytu targowiska specjalnego pojedyńczego miejsca)- ilość - czas (dzień - 14 dni) - cena - (npc pyta się: czy chcesz wystawić na targowisku 1 płytowe nogawice metodą kup teraz w cenie 500 miedziaków na 3 dni? - (potwierdzamy) tak.


Shiro

Ememems
19-11-16, 15:18
(npc pyta się: czy chcesz wystawić na targowisku 1 płytowe nogawice metodą kup teraz w cenie 500 miedziaków na 3 dni? - (potwierdzamy) tak.

:uśmiech7: Gra będzie po angielsku #potwierdzoneinfo :uśmiech8:

Według mnie jakaś forma targowiska powinna zaistnieć. Wiadomo, że będzie więcej ludzi, gdyby każdy coś chciał sprzedać zapanowałby istny chaos, a market powinien w jakimś stopniu uspokoić local chat i kanał trade. Plusem marketu jest to, że sprzedawca nie musi być cały czas online i nie musi spamić non stop, żeby coś sprzedać. Może się zdarzyć taka sytuacja, że w ciągu dnia nie będzie nikt potrzebował danego itemu, a nagle o 3 w nocy ktoś sobie o danym itemie przypomni i będzie chciał go kupić natychmiast. Po otwarciu takiego marketu widać kolejne jego plusy - wszystko jest w jednym miejscu, widać co jest najtańsze, bo oferty sell/buy są najczęściej posegregowane w zależności od ceny, można wybrać item, który chcemy kupić, najeżdżając na niego możemy zobaczyć czy faktycznie ilość wnęk i bonusów się zgadza, jeśli wszystko jest ok można kupić, kupione rzeczy mogą lądować w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu, ale mogą równie dobrze przyjść pocztą. Myślę, że to fajna propozycja dla osób, które nie spędzają za dużo czasu przy monitorze i cenią zarówno swój czas jak i czas innych ludzi.

Ja widzę market bardziej jako pośrednika między sprzedającym, a kupującym. Gdyby handel istniał, ale był ograniczony w taki sposób, że tylko będąc online można sprzedać to w zasadzie dużo by się nie zmieniło. Nadal byłby problem z dostępnością określonego itemu o odpowiedniej porze.

adrx00
20-11-16, 13:22
Troche sprostowania.
To, że mi chodziło o bycie online gdy sprzedajemy to nie że cały czas, tylko żeby wystawić oferte. Administratorzy mogą zawsze coś pozmieniać wg własnej koncepcji.