PDA

Zobacz pełną wersję : Doświadczenie za bossy na Licor


909794
10-01-16, 09:02
Witam, chciałem poruszyć pewną kwestię, która od zawsze dziwi mnie i w Tibii, i w Altaronie, a mianowicie ilość doświadczenia za zabitego bossa. Jest ona po prostu nieproporcjonalna do jego siły i trudności pokonania go. W tym temacie chciałbym odnieść się tylko do bossów Licorowych:

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/7q/zv/l0/t9188w.jpg

(Jest jeszcze Janosik, ale nie ma na jego temat danych na wiki, najpewniej daje około 1k expa.)

Jak widać, za pokonanie prawie najsilniejszego bossa na archipelagu cała drużyna (co najmniej 4-osobowa) otrzyma 750 expa, co daje jakieś 240 expa na głowę (uwzględniłem bonus za party). Tyle, co 1-szy level zdobywa w minutę, łowiąc ryby. Oczywiście najważniejszy w bossach jest loot, ale czy nie byłoby o wiele bardziej klimatycznie i logicznie, gdyby doświadczenie za bossa było proporcjonalne do jego siły i rzadkości występowania?

Expiąc na Licor na 20 lvl można spokojnie mieć kilkanaście k exp/h, więc nawet ewentualny nagły zysk 10k exp za bossa niewiele zmienia, bo można zyskać to doświadczenie w pół godziny bijąc zwykłe mobki. A zawsze miło dostać 10k expa za ubicie jednego potworka.

Nawet gdyby np. taki Lupus dawał 5k expa, niewiele by to zmieniało poza naprawdę świetnym klimatem. Albo Pokrak, dający 50k expa - bije go ekipa 3x 20 lvl i każdy dostaje 20k exp (tyle co w 1h 15 min expienia), więc wszystkim wpada w zasadzie równo poziom. To nic strasznego, że jeden potwór daje aż tyle expa, przecież pojawia się raz na ruski rok, a do tego trzeba skompletować dobrą drużynę i zwastować kilka bp potionów.

Pomysł zwiększenia doświadczenia za bossy można zastosować oczywiście do całego Altaronu, skupiam się na Licorze, bo po prostu tam gram.

Pozdrawiam, Zawisza.

Rahilux
10-01-16, 09:47
Najmocniejszym bossem jest Pokraka, są dane na temat Janosika ale nikt nie zrobił gifa i nie pokazał jak on wygląda.
Co do expa za bossy, jestem na wielkie tak! mam dostawać 200expa w sharedzie za bossa z którego dropi maczeta i worek?(pokraka jeszcze bije jak szalony szybciej niż z dualwieldingu swoimi kamyczkami po 100 :P ) Gladius czy ta Tarcza nie usprawiedliwia tego że boss daje bardzo mało expa, podczas gdy ja robie 20k+ na minohell uwzględniając skórowanie i zbieranie loota :) To samo dotyczy maina.'


Edit:

@Plyteq
A nie pomyliłeś tego z HP :D? bo bym się spierał z takim expem :p

Plyteq
10-01-16, 10:35
Janosik daje równo 1,5k expa.

Xeneox
10-01-16, 20:21
Spalić licor !

909794
10-01-16, 22:35
Grałem sporo w Altarona i było świetnie na mainie, fajny klimat, fajnie się expiło solo i w drużynie, ale tam było za łatwo, po prostu za łatwo.. I muszę powiedzieć, że nie spotkałem nigdy tak genialnego i rozbudowanego rooka jak Licor, po prostu 100% rpg.
Jest sporo zainteresowanych archipelagiem, więc Ty Xeneox idź spalić co najwyżej szluga.

Xeneox
10-01-16, 23:05
Administracja i tak nic z tym nie zrobi ani nie rozwinie tego bo jest to tylko samouczek.

Rahilux
13-02-16, 08:00
Od świeże temat, Ziomuch powiem Ci to samo co kiedyś Shakyo...

Czy według Ciebie samouczkiem jest expienie, ubijanie bossów w grupie, chodzenie na wspólne expy (rozbójniki, minosy) wykonywanie dziennych dzień w dzień, zarabianie, ładowanie bonusów , jest Samouczkiem?
Samouczek jest wprowadzeniem do gry, Do archipelagu czy Do altaronu...
Jeszcze coś tu było hmm...
Nie pozdrawiam.


@Down

Przydała by się opcja Podziękuj na tym forum :P
Teraz wszyscy graficy możecie poprosić jakiegoś woja alcha o te kolorki i się pobawić :P

dzik2
13-02-16, 21:01
Najmocniejszym bossem jest Pokraka, są dane na temat Janosika ale nikt nie zrobił gifa i nie pokazał jak on wygląda.


Gifa co prawda nie zrobiliśmy ale jest filmik z walki:
https://www.youtube.com/watch?v=CeXTRe0AsLY