PDA

Zobacz pełną wersję : PNY za dzienne


zbyszek z alp
21-12-15, 20:39
Siemanko. Chciałbym się przyczepić pewnej rzeczy Punktów nauki za dzienne według mnie jest to niesprawiedliwe serwer stoi tu z 7 miesięcy i ludzie mówią mi że nie oplaca sie grac bo i tak bede mial za malo pnow żeby cos osiagnac. A co bedzie po takich 3-4 latach ? Bedzie roznica 1000 pkt nauki ? Według mnie powinien byc jakis sposob na odrobienie tych pnow dla graczy ktorzy pozniej zaczynaja gre.

carlcoxxx
21-12-15, 20:49
To tak samo jakbyś powiedział, że nie ma sensu grać bo już są wysokie lvle i ich nie dogonisz...:zdziwiony: wszystko da się osiągnąć, jeżeli poświęcisz odpowiednią ilość czasu..

paaaprikos96
21-12-15, 21:05
A co będzie po takich 3-4 latach? Będzie różnica 1000 lvl-i? Przecież powinien być sposób na odrobienie lvli dla graczy którzy później zaczynają grę.
Ta sama zasada.
Chyba nieźle się zjarałeś drogi Zbyszku :zaskoczony:

zbyszek z alp
21-12-15, 22:02
Jako ze w tej grze nie ma staminy lvl jest do nadrobienia przy duzym maniaczeniu a pnow nie mam jak odrobić :)

Catthon
21-12-15, 22:38
Cóż. Ja na przykład nie zrobiłem jeszcze ani jednej dziennej, mimo stu wbitych poziomów.
Nie czuję się jakoś strasznie poszkodowany.

ezzak
22-12-15, 03:57
@zbyszek z alp

Po 3-4 latach punkty nauki będą się odkładać i ładnie wyglądać na liczniku, bo nie będzie w co je wydawać.

sokoskiiii
22-12-15, 06:02
za 3/4 lata beda jeszcze w tym czasie 3 resety a po 5 latach nowy altaron bez bugow

corkarypto
22-12-15, 09:57
A jak dla mnie system pnów i skili jest nie zbalansowany zwlasza na niskim lvl czarodzieje sa siebie w stanie lanszotowac co jak dla mnie jest totalnie bezsensu i jak tutaj maja ludzie grac skoro dosc niski lvl moze zabijac na hita nawet lvle wieksze od siebie, flustratow na altaronie nie brakuje. Zreszta robienie dziennych zadan to jakas totalna masakra, wiekszosc ludzi robi je tylko dlatego zeby nie odstawac w tyle z pnami. To jakis mokry sen masochistow. Wiekszosc ludzi i ja tez traktuje to jako obowiazek.
Pisane na szybko z tel.

LukaszNiesforny
22-12-15, 10:51
A jak dla mnie system pnów i skili jest nie zbalansowany zwlasza na niskim lvl czarodzieje sa siebie w stanie lanszotowac co jak dla mnie jest totalnie bezsensu i jak tutaj maja ludzie grac skoro dosc niski lvl moze zabijac na hita nawet lvle wieksze od siebie, flustratow na altaronie nie brakuje. Zreszta robienie dziennych zadan to jakas totalna masakra, wiekszosc ludzi robi je tylko dlatego zeby nie odstawac w tyle z pnami. To jakis mokry sen masochistow. Wiekszosc ludzi i ja tez traktuje to jako obowiazek.
Pisane na szybko z tel.

Popieram.

Nie wiem jak ten problem można by było dobrze rozwiązać, ja bym próbował coś w kierunki, im większy lvl tym więcej PN za awans...

Shakyo
22-12-15, 12:59
Nie macie się czego czepiać już ? Dobrze jest jak jest, żaden balans PN nie jest potrzebny. Dzienne zadania to kwestia 15 min gry i to jest jakiś problem ?

Kr92
22-12-15, 13:22
Rozwijam postać konsekwentni od 7 miesięcy.
Osoba nowo przybyła, żeby osiągnąć mój stan również musi pracować 7 miesięcy, to jest niesprawiedliwe?
Gram o ten czas dłużej więc chyba jest logiczne, że postać mam mocniejszą od nowo-przybyłego.
Twierdzicie, że on zawsze będzie gorszy od mojej postaci, z tym, że postać ma limit rozwoju więc nie jest to prawdą.
Jeżeli konsekwentnie rozdawałbym pny w magię miałbym ją na full i postać więcej by się nie wzmocniła.

Wymiatacz788
22-12-15, 13:54
Jak będziemy się doszukiwać czyjejś straty ze względu na czas ( bo ten wtedy grał, bo ten robił dzienne) to reset by trzeba było robić co kilka miesięcy. Dla mnie to się mija z celem. Ktoś chce mieć więcej pn robi dzienne a kto inny szybko wbije lvl i wbije podobne skille.

Catthon
22-12-15, 14:19
Jak grasz godzinę dziennie to tak, spory problem, bo robiąc 'dzienne' nie wyskoczysz już na respa. :oczko:

ezzak
22-12-15, 14:28
@Catthon jak grasz godzinę dziennie to masz być lepszy od tego co gra dwie ?

Catthon
22-12-15, 14:31
Nie. Fakt jednak, że grając godzinę dziennie i nie robiąc codziennie misji dziennych (czyli czerpiąc przyjemność z gry, bo robienie misji dziennych dla nikogo nią być nie może, ponieważ jest do bólu powtarzalne) nie jesteś w stanie normalnie rozwijać postaci (czyli tak jak ten, który gra łącznie godzinowo tyle samo, ale do tego robi dzienne misje).

Kr92
22-12-15, 14:47
Osoba grająca 1h dziennie nie napisze na forum, że ma słabszą postać niż ktoś kto gra więcej bo ma inne cele w grze, nie zależy jej na super rozwijaniu postaci ale na czerpaniu przyjemności z gry w inny sposób...

bilsom
22-12-15, 14:51
Misje dzienne są dla znerwicowanych maniaków, którzy dążą do perfekcji, w tym wypadku do górowania nad innymi swoimi umiejętnościami, czy to magia czy to obrona, czy alchemia czy inne z umiejętności. Altarony swoich czasów znają nawet przypadki zapisywania godzin zrobienia dziennych misji, przez niektórych graczy, tak by na drugi dzień wiedzieć o której daną misję zrobić (nie wiem czy dalej ten system tak samo funkcjonuje czy się zmieniło) Tak czy inaczej jedni robią bo chcą być najlepsi, a drudzy robią z przymusu jak nie chcą odstawać mimo tego, że expiąc i wbijając lvl, wbije taki sam poziom danej umiejętności tylko zdecydowanie na wyższym poziomie :)

ezzak
22-12-15, 15:22
@Catthon;

No i chyba doszedłeś do sedna, dzienne są nudne, a nie "zepsute". Z drugiej strony, mi dzienne zajmują do 10 minut czasu, czy to tak dużo w zamian za doświadczenie i szansę na zdobycie punktów nauki ?

zbyszek z alp
22-12-15, 15:40
Nie macie się czego czepiać już ? Dobrze jest jak jest, żaden balans PN nie jest potrzebny. Dzienne zadania to kwestia 15 min gry i to jest jakiś problem ?

Nie chodzi ze to problem tylko o to ze zaczynajac teraz jestem te 7 miesiecy czyli pewnie 600 pnow w plecy i nie moge sie rownac z innymi graczami ktorzy graja od poczatku i robia dzienne codzienie nawet jesli dogonie ich z poziomem nie bede im rowny.

Wymiatacz788
22-12-15, 15:46
Dzwoń do Putina aby przestał tytan przetwarzać bo Ty masz tylko zwykłą stal ... To jet rpg. Ktoś zaczął wcześniej to ma więcej niż Ty. W rl też płaczesz bo ktoś ma porsche?

Shakyo
22-12-15, 16:01
No i co to reset ma być, bo ty jesteś 600 pn w plecy.

Catthon
22-12-15, 16:13
@Catthon;

No i chyba doszedłeś do sedna, dzienne są nudne, a nie "zepsute". Z drugiej strony, mi dzienne zajmują do 10 minut czasu, czy to tak dużo w zamian za doświadczenie i szansę na zdobycie punktów nauki ?

Jeśli w 10 minut robisz 3 misje swojej klasy, 2 misje subprofesji, misję w bekalelu, dodatkową misję nekro, misję na przeszłości i bóg wie co jeszcze, to gratuluję. Mi by pewnie zajęło to z pół godziny na 100 lvlu. Na hape odesach.

Przyznam, że nawet grając 4h dziennie nie robiłbym tych misji. Nie lubię rzeczy do bólu rutynowych. Większy exp wbije się w teamie czy solo na respie w tym samym czasie, a przyjemność z tego powodu jest nieporównywalnie większa. Dlatego też pogodziłem się z tym, że będę miał kilka m lvli mniej. :oczko:

Trixis
22-12-15, 17:04
Ja tam gram od początku serwera dla przyjemności . Jeśli w tym przypadku dzienne mi jej nie dawają to ich nie robie . Jakoś poszkodowany się nie czuje . Dzienne robi się jakieś 20 minut (wszystkie) , daj sobie 30 dni *7=xx zmarnowanego czasu na coś co jest głupie a robisz to tylko dlatego by być od kogoś lepszy .
Sam se ziomek odpowiedz czy dalej chcesz to robić , jeśli tak to rób , zacznij je robić przez te 7 miesięcy , może będziesz z siebie zadowolony ,że masz lepszą postać niż ten co zrobíł ją 7 miesięcy po tobie :-D

/ Full Dominator

Mist
29-12-15, 15:51
Jak dla mnie dobry pomysł :) a jak ktoś chce na 10 lvlu dużo pn to musiał by ciężko pracować :) rozsądnie by było dać 2 pny tak mi się wydaje.

Asayer
30-12-15, 09:19
Misje dzienne są w porządku. Może i są powtarzalne ale trudno, żeby system za każdym razem generował co raz ciekawsze zadania. Ludzie! I tak twórcy wystarczająco je urozmaicili dając pulę miejsc, w które trzeba pójść i przedmiotów, które trzeba przynieść. Tak więc nigdy nie wiadomo co się wylosuje. Moim zdaniem te misje są i tak dużo ciekawsze od biegania po spocie i bicia ciągle tych samych stworków jak robot. A więc napewno urozmajcają rozgrywkę.

Odnośnie tematu: autor sobie poprostu zażartował. Przecież każdy, kto potrafi własnoręcznie założyć konto w grze rpg zdaje sobie sprawę, że potrzeba czasu by dogonić tych, którzy już swój czas w grę zainwestowali.